NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

MPi 1AV
AEE
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od ferdamravenec »

Ahoj , některé příznaky jsem řešil u bráchovo 1.6 a jelikož jsem svoji 1.6 nepoužíval tak jsme si z ní půjčovali díly . Bylo to rozdělovačem resp snímačem otáček.
Zkus bazar / vrakáče i starší je lepší než čín6.
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

hej, ďakujem, všetko to vyzerá na ten snímač
keď si prehodil rozdeľovač ako si trafil spravnu polohu? Fakt rozdeľovač som nikdy nerobil, teda okrem primazania, viečka a palca
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od ferdamravenec »

Obškrábli jsme podložky upevňovacích šroubů před demontáží
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

dobrý nápad, aj si šiel potom na stroboskop?
Ja som teda obvolal dostupné predajne dielov na okolí a všetci už ponúkajú iba čínu na objednávku, to môžem aj ja objednať
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od ferdamravenec »

Stroboskop mám starej ruskej a asi 15let nefunguje . Takže nic ale jezdilo to perfektně .
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

keď sme pri tom rozdeľovači
obkreslím polohu imbusových šróbov a demontujem
potom si poznačím polohu hriadeľa voči tej spojke a chápem dobre, že hriadeľ má možnosť len dvoch polôh keďže cez neho ide ten zaisťovací kolík?
Hall som videl bez ale aj s tou doštičkou, stačí bez nej?
Vďaka
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od ferdamravenec »

Samotný snímač jsme neřešili .
Unašeč je na hřídelce zajištěný kolíkem , ale myslím že hřídel má takovej čudl na konci a v unašeči je drážka .
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

v prvom rade vďaka tunajšiemu osadenstvu za pomoc, ak by to niekoho zaujímalo ako som to doriešil, zohnal som použitý rozdelovač, tiež Bosch a ten som prehodil miesto staršieho. Auto nakoplo na prvú ale ten druhý nemal žiaľ rysku a to ani pod nánosom blata. Čo najpresnejšie som si to zmeral a preniesol na ten "nový" a jemne podľa ucha "poladil". Auto funguje už nejaký týždeň a chytá (klop,klop) na prvý cuk. Zatiaľ meriam spotrebu či som to nejak trafil ale musím zohnať niekoho kto nastaví predstih. Výkon aj chod motora sa javí v poriadku.
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Sumix »

To jsem rád, že se ti to povedlo vyřešit :).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

teraz ma napadlo, ja som si poznačil pred výmenou rozdeľovača, ktorý zapaľovací kábel bol kde zapojený ale čo ak ich tam niekedy niekto dal zle...? Auto síce ide hladko ale aj tak by ma zaujímalo, či niekto nemá nejaké, kľudne aj rukou nakreslené schéma správneho zapojenia. Ja viem je to tu trošku offtopic ale zasa súvisí to s témou
vopred vďaka
vlastne ani neviem ktorý valec je prvý, hneď vedľa rozvodov?
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Sumix »

Přiznám se bez mučení, že nevím :). Ale taky mě to zajímalo, tak jsem trošku hledal. Na rozdělovači by měl být označený vývod pro první válec, a od něj by měly další kabely jít proti směru hodinových ručiček v pořadí válců 1-3-4-2. Podle https://forum.octaviaclub.cz/topic/2426 ... nt=1478567 by vývod pro první válec měl asi být vlevo při čelním pohledu na rozdělovač. Tak snad ti to pomůže.

Jo a ještě k tomu pořadí válců - počítají se směrem od rozvodů, jak píšeš.
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

jasné, vďaka za info, pôjdem to skontrolovať, pamätám si, že na Favorite som tú značku mal na viečku rozdeľovača ale tu som ju práve nevidel a tak ma vlastne napadlo ako s tým zapojením je. Možno som ju len prehliadol
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

Zdar, znovu sa tu hlásim so začínajúcim problémom. Felicia od posledného zásahu (rozdeľovač) fungoval na jedničku až som si zvykola aká je spoľahlivá a dnes po odstávke štyri dni a plnej nádrži naštartovala a za sekundu chcípla. Na ďalší pokus krásne točila motorom ale len čo chytila tak zhasla. Na tretí pokus pri pridnom plyne chytila, trochu prskala a potom sa normalne ustálila na voľnobeh a regaovala perfektne. Prešiel som 25km a auto som zhasol na 5 minút. Keď som chcel znovu naštartovať tak sa tvárila ako s pokazeným Hall senzorom, teda len točila ani neprdla. Tak na druhý pokus som je znovu pridal plyn a chytila. Počas jazdy všetko ako pomasle, výkon, zvuk, pružnosť, voľnobeh kultivovaný. Takže na čo sa teraz mám asi pripraviť. Skúsim ju ešte vyresetovať
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od ferdamravenec »

Píchnout na diagnostiku projít hodnoty. A taky napíchnout před prvním startem.
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

zohnal som si takú tú blútút, samozrejme mi to nefunguje. Nemám nikoho v okolí, tak budem musieť kdesi zájsť. Dnes už začala pri ohriatom motore na voľnobehu pri čakani jemne potrhávať a pokles otáčok tak na 600/min. Po cuknutí do plynu dobre.
offtopic: Čím nahradiť 1.6 Feldu, mne sa všetky bežné autá zdajú byť slabé na moje použitie, Felda má veľa dobrých vlastností
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od ferdamravenec »

Octavia 1 .
Ten elm jsem taky nerozběhl, koupil jsem malou krabičku na kablíku .
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

Hej Octavia s týmto motorom by sa mi pomerne páčila, len v peknom stave je to ťažko zohnať. Čo je to zač ťa diagnostika cez kábel?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od ferdamravenec »

Launch creader v+
Dal jsem asi 800kč (s- bazar nebo bazoš)
Kolo
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. zář 2022 8:54:30

Re: NENASTARTUJE MI FELINA 1.6MPI 99

Příspěvek od Kolo »

dakujem za tip, a funguje to s tou Feldou, pretože som našiel info, že vraj s autami zhruba od roku 2001
pôjdem ešte skúsiť vyčistiť klapku ale nezdala sa mi na pohľad nejaká zašpinená. Na voľnobehu už to lieta k 250/min, treba vymeniť aj rozvody po takejto závade, nedostáva ten remeň nejako na frak?
Odpovědět