Rozvody 1,6 mpi

MPi 1AV
AEE
Odpovědět
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Sumix »

Nevíte prosím, kdo je vlastně skutečným výrobcem originálních rozvodových řemenů? A jak je na tom třeba Bosch, je to kvalita (jako třeba Contitech), nebo průměr?
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od redroker »

Já feldu kupoval přesně před 6 lety a nechal jsem měnit rozvody (najeto měla 106000km),nyní je na tacháči o 60000km více.Měl bych raději dodržet doporučovaný termín výměny,tedy 5 let,nebo mohu v klidu najet ještě tak 30-40000km?Dá se nějak zjistit,že rozvody už nejsou v kondici?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od emilio52 »

Pokud to nerachotí tak bych to neřešil . ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Maty »

Gumový řemen na 1.6 nerachotí ... ten jen přeskočí ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od emilio52 »

jejej my jsme v 1.6 asi si musím vzít brejle :oops: :ot:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od 103457 »

musíš se podívat na řemen, pokud je popraskaný na krajích nebo jsou promačkané zubu, tzn., že na horní straně jsou znát jak jdou za sebou zuby, tak je čas na výměnu. 60000 km je tak akorát na výměnu s ohledem, že neznáš kvalitu řemenu.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od redroker »

Díky za rady. Našel jsem mimo jiné toto,byla by to dobrá volba?: http://www.autodilyjimo.cz/sada-rozvodu ... ecko-p3911
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od JoS »

Já kupoval v létě řemen s kladkou taky Německo za 1300,- a pumpu HEPU, Německo za cca 600,-. Celkem 1900,-. Ale možná, že ta tvoje sada bude dobrá volba. ;)
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od redroker »

Je daný nějaký dopor. interval pro výměnu klín. řemenu?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od 103457 »

60000 km
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Sumix »

Sice vím, že už se to tu řešilo mockrát, ale stejně mi to nedá se nezeptat :-) - jakou vodní pumpu? Nechci na tom šetřit, spíš mi jde o kvalitu/spolehlivost. Klidně bych dal originál, ale pravda je, že i s originálem jsem osobně zažil jeden problém na jedné Feldě, co jsme měli dřív - pumpa se začala zadírat (motor na volnoběh skoro chcípal - naštěstí jsme s tím jen dojeli domů a druhý den do servisu - nevěděli jsme tehdy, čím to přesně je). Pak bych subjektivně řekl, že poměrně dobře se mluví o Hepu (a na ní se mi líbí, že má kovovou vrtulku, nebo rotor, nebo jak se tomu správně terminologicky říká :D) a nebo i Graf... tak nevím.

Zanedlouho bych měl nechat udělat rozvody, tak ať vím, co tam dát. Napínací kladku už mám Litens (tu jsem objednal už dřív spíš určitým nedopatřením než že by to byl záměr, ale měla by asi být kvalitní) a řemen bych zvolil Contitech (co jsem kde četl, tak to bude jeden z nejlepších výrobců)? Díky za názory :-).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Tyhle věci kupuju originál. Nestojí to o mnoho víc (někdy i méně) a kvalitu to má dobrou. Origoš čerpadlo stojí 865Kč bez DPH.
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Sumix »

Jak říkám, u takových věcí mi o cenu nejde... jinak třeba tady se dá pořídit originální čerpadlo ještě levněji.
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Když jde o kvalitu, tak originál je jasná volba. Jsou věci, které na Feldu ojebávají už i v originálu, ale díly rozvodů, kladky, gumové díly a pod. jsou pořád o třídu lepší než aftermarket.
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od JoS »

Ano, ta hepu, co jsem tam dal, měla kovovou vrtulku. Origo, která tam byla předtím, ji měla plastovou. Ale celkově byla ještě v pořádku. Najela minimálně 120 000km.
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Sumix »

Tak jsem byl dneska v servisu, nechával jsem měnit výfuk a napínací kladku + řemen alternátoru + nějaké drobnosti. Při té příležitosti jsem se zeptal na výměnu rozvodů a dostal jsem na výběr ze sad rozvodového řemene+vodního čerpadla+napínací kladky: INA (3 124 Kč), Bosch (2 731 Kč), SKF (3 658 Kč), FEBI (3 120 Kč) nebo Gates (3 513 Kč), ale s tím prý nemá dobré zkušenosti.

Co z toho vybrat? Nejradši bych samozřejmě originál, ale nechci servismana zase nějak moc prudit, i když se teda zdá být docela v pohodě (teď jsem měl na výměnu té kladky a řemenu vlastní díly, tak aby neřekl, že si moc vymýšlím) :-).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Paulie »

Já bych šel do SKF
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od JoS »

Taky SKF. :thumright:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Já bych šel do origoš dílů, servismana bych neprudil a za dvě hodiny to přehodil doma.
Proč by měl ten maník mít problém s origoš dílama? Nemá na nich 30 procent marži jako na těch z AutoKelly, ale to je jeho problém. Díly bych si přivezl a zaplatil mu jenom práci.

SKF ale nebude špatné.

PS: V pondělí jsem byl pro brzdové destičky a kotouče ve škodovce. Kupodivu to bylo o pár desetikorun levnější než Ferodo v AutoKelly.
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Sumix »

Tak všem děkuju za rady, nakonec to je stejně úplně jinak :hlava:. Kladku jsem dodal vlastní origo, nakonec jsme se domluvili na originál řemenu a čerpadlu... jaké bylo moje překvapení, když mi pak bylo sděleno, že originál nesehnal, tak tam dal čerpadlo Meyle (prý s tím má dobré zkušenosti) a řemen Contitech (což teda by i podle mě měla být kvalita a nakonec to asi je možná i dodavatel pro prvovýrobu). Tak doufám, že to bude držet, no... Bohužel, jak tu psal Atnarfus si to udělat sám, já nemám prostory ani dovednosti na to, abych si ty rozvody dělal sám (asi bych to nakonec nějak udělal, ale zabralo by mi to tak víkend), a nemám okolo ani nikoho, kdo by mi s tím pomohl, takže zbývá jedině servis. Jako ten servisák je jinak v pohodě, vypadá to, že se snaží, jen ta domluva je občas trochu ehm... složitá.
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Jardak
Příspěvky: 21
Registrován: stř 25. lis 2009 21:52:43
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Jardak »

Sumix píše:Tak jsem byl dneska v servisu, nechával jsem měnit výfuk a napínací kladku + řemen alternátoru + nějaké drobnosti. Při té příležitosti jsem se zeptal na výměnu rozvodů a dostal jsem na výběr ze sad rozvodového řemene+vodního čerpadla+napínací kladky: INA (3 124 Kč), Bosch (2 731 Kč), SKF (3 658 Kč), FEBI (3 120 Kč) nebo Gates (3 513 Kč), ale s tím prý nemá dobré zkušenosti.

Co z toho vybrat? Nejradši bych samozřejmě originál, ale nechci servismana zase nějak moc prudit, i když se teda zdá být docela v pohodě (teď jsem měl na výměnu té kladky a řemenu vlastní díly, tak aby neřekl, že si moc vymýšlím) :-).


Koukám, že tvůj servisman má ceny pěkně nadsazený...... :shock:
Koukni za kolik se ty rozvody dají koupit: http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/rozvodove-sady/
A vodní pumpy: http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/vodni-pumpy/

Navíc výměna je u tohoto motoru jednoduchá....
focus kombi 1.8 TDCi 2002, felicia kombi 1.6 MPi 1996
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Sumix »

No jo, on to bral podle ceníku Autokelly, jak jsem potom pochopil, tak spíš orientačně asi. Každopádně teď pozoruju, že je něco špatně s chlazením. Jel jsem teď 2 cesty zhruba 50 km a teplota se držela nějak vysoko (někde mezi 1/2 a 3/4 na budíku). Nejdřív jsem nevěděl, jestli to je čidlem/ukazatelem teploty (bylo tam špatné čidlo, které taky teď měnil) nebo něčím jiným, a obávám se, že to bude souviset s pumpou. Když jsem totiž přijel domů a hledal místo na parkování, jel jsem pár stovek metrů pomaleji (na dvojku), dojel na konec ulice, couvnul, otočil se, popojel pár metrů, zaparkoval a zapnul se ventilátor, což mi přijde, že není v pořádku (aby teplota tak rychle vystoupala). Nenapadá mě, v čem jiném by mohla být chyba, pokud vezmu v úvahu tyhle okolnosti.
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Basic »

Zdravím. Rád by som sa opýtal (áno, čítal som toto vlákno), že k SKF pumpe existuje nejaká kvalitná alternatíva (ťažko zohnatelné v okolí)? Poraďte mi značky k výmene rozvodom, prosím. Motor je so servom aj klímou. To znamená výmena drážkového (zvažujem originál Contitech, ale kľudne dajte aj vaše tipy) aj klinového remeňa a k tomu aj pumpa. Ešte nejaké doporučenia? Nejaké ložiská mi netreba? Diely si chcem kúpiť ja a dať ich do servisu a byť pri tom ako mi to budú robiť. Nejaké kvalitné značky dajte.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Na rozvody potřebuješ řemen, napínací kladku a vodní pumpu (čerpadlo). Tyto díly jedině originál.
Řemen co pohání alternátor a čerpadlo posilovace můžeš dát jakoukoli druhovýrobu. Zkontrolujte ale napínací kladku. V té stačí vyměnit jenom ložisko. Nemusíš kupovat celou novou.
Naposledy upravil(a) Atnarfus dne úte 13. zář 2016 4:53:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Basic »

Vďaka, presne také rady sa mi hodia, bude sa to robiť prvýkrát (kúpa auta iba 2 mesiace dozadu).
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

Rozvody na 1,6 určite kvalitnejsie: SKF

Vodnu pumpu niečo nemecke: Hepa/Kolbenschmidt

Drazkovy remen na servo/alt/klimu: Gates/Contitech
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Odpovědět