Rozvody 1,6 mpi

MPi 1AV
AEE
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Kirru23 »

No s tou hlavou...já do ní nechci dávat zase tolik peněz, neb si jí chci stejně nechat upravit u ME. Takže by bylo naprd to platit 2x...
Navíc je tohle jen část toho co potřebuju udělat...
Naposledy upravil(a) Kirru23 dne pát 27. srp 2010 8:32:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

Ako u nas na SK je to s origo dielmy problem zohnat :roll: U Vas v CZ by to malo byt lepsie, tak by som nevymyslal autokelly a pod kraviny :roll: ;)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Neříkej, že na Slovensku není v každém okresním městě značkový servis Škoda? Pár let jsem tam nebyl, ale nevěřím že všichni zkrachovali.

Webové stránky mne přesvědčují o tom, že dealery škodovky opravdu bankrot nepotkal
http://www.skoda-auto.sk/siet/

I tady v našem zapadákově když navštívím místního prodejce škodovek, tak má všechny běžné věci na Felicii skladem. Ostatní objedná do druhého dne. Ve větších servisech budou mít skladem rovnou všechno.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

Origo salony skoda mame, tam si prihodia take ceny, ako keby to z USA vozili :roll: Chodim do skoda vraj origo predajne a pozeram, predava mi VIKA filtre, samozrejme, uz som sa spytal, ci nemaju aj drahsie veci, "tak teraz momentalne nemame" vsetci su suflikary...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

anfarus - jasné že máme
Lukydm - píšeš blbosti , diely typu rozvody , tesnenie a pod . veci má škodovka v prvotreidnej kvalite za veľmi podobné ceny za aké to kúpiš v mototechne , vždy sa rozhodnem či kúpiť tesnenie pod hlavu na 1,3 v škodovke za 8€ zatavené vo folii neohnuté nedobité ako z mototechny obitú krivú hujdu za 6€ , vodnú pumpu na 1,6 kúpil chalan v kelly a rozsypala sa , remeň dal tiež nejaký pochybný tak pekne do škodovky po contitech remeň , origo kladku a origo pumpu , skf kladka na citroene sa vysypala po jednej jazde , našťastie majiteľ trošku znalý vypol hned motor , po otvorení kladky boli rozsypané rozmrdané guličky a dopraskané obežné dráhy , radšej origo ako nový motor

a ešte jedna vec , veci na akčné modely , a podobné špecialitky inde nekúpiš


inak to máte divnú predajňu akože v Autonove v škodovke ti dá Vika filter jo? v živote som to nezažil vždy mali origo v krabičke Hengst alebo prebalený Mann , G12 škoda velvana do chladiča majú o 1,50 lacnejšiu ako v mototechne
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

nechajme to...Len proste pre origo diely sa musim previezt do ineho mesta do Kosic...Prides do obchodu, poda ti VIKA veci, opytam sa, ci nemaju drahsie, oni, ze len toto... :roll:
Suri: pisem len vlastne skusenosti. Kupil som sruby na spodne capy, ani som nedotiahol poriadne a uz som pretiahol zavit. Mozu mat napis nad dverami "skoda diely" a kupim tam cinske blbosti...a to je len jedna z mala suciastok, co som kupil take ...
Ja len som chcel napisat to, ze je problem zohnat origo suciastky, lebo sa drzim zasady
"Nie som taky bohaty, aby som si kupoval lacne veci" 8-)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

luky a prečo ideš do škoda dielov? škoda diely nieje škodoavka škodovka je škoda auto a autonovo náhradné diely na slovensku , nikdy nebol problém
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od JoS »

Podobně špatnou zkušenost mám s gumou horního uložení tlumičů.Koupil jsem to jako český výrobek.Po 5000km po zdvižení auta vůle dva centimetry,po dalších 5000km napadrť.Koupil jsem origo v autoprodeji Dukla(škoda salon)za stejnou cenu a po 5000km se to nehnulo.Takže to první byla česká druhovýroba s čínskou kvalitou.Pozor na to! :(
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od GeorgeWWW »

Snažil jsem se pečlivě pročíst toto fórum, jelikož mě čeká taky výměna, tak doufám, že tímto složením neudělám chybu:

napínací kladka rozvodového řemenu FEBI

rozvodový řemen - origo

vodní pumpa FEBI
Obrázek
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Kirru23 »

Hele já jsem to ted řešil se strejcem, co mi to bude opravovat a přiklání se bud k ORIGO věcem, nebo od SKF...takže tam dáme SKF, ikdyž je to o něco dražší než jiní výrobci...radši si připlatim, nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat levný věci ;)
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od GeorgeWWW »

A kdo říká, že koukám na cenu? :roll: Jen jsem si přečetl tady ty příspěvky a FEBI tu chválí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Kirru23 »

Já neříkám, že koukáš na cenu :) to bylo vztahovaný na mě, já jsem na ní nejdříve koukal, ale nevyplatí se to :)

SKF by mělo být lepší, ale co člověk to názor...FEBI ti nerozmlouvám, měli by být kvalitativně hodně podobně...
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

neviem prečo nekúpite originál to by mal byť remeň contitech , a kladka litens , ceny origa sú identické z cenami v autodieloch a máme záruku , vodnú pumpu ťažko , febi sú dobré sem tam graf alebo hepu ale vraj to veľký zázrak nebol - pri kontrole rozvodu po 60tkm už mala netesnosť a menila sa , ja radím všetko vrátane pumpy origo potom je pokoj
MSMisak - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od MSMisak - FK »

Ahoj mám praslké těsnění pod hlavou.
A když budu měnit těsění chtěl bych udělat vše.
Takže koupil jsem si těsnění, olej, filtr a už mi zbývá jen třeba takovato sada:

Kód: Vybrat vše

http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu-rozvody-6_6?brand=SKODA&model=FELICIA

Nebo je potřeba ještě něco?
Jo,potom mám problém s hlavou že mám opravdu velmi hlastité ventily na hlavě (hlasité cvakání) tzn když jedu po brně všichni se otáčí co to jede za auto na setrvačník... :D
Chtěl bych tedy nejspíš vyměnit hlavu za jinou z bazaru nebo existuje jiné meně nakladné řešení( např g.o. ) nevíte na kolik to tak výjde?
:roll:
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

Kua chlapi, co je toto? Rozvody maju 54tkm, kladku pri studenom motore pocut a menene to bolo pred 6rokmi :( :shock: :?
Remen origo Bosch, kladka neviem...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli jsou to praskliny, tak to vyměň. Řemen by se tak jako tak měl měnit cca po pěti letech. Furt je to jenom guma.
Já už přetahuju. Mám origoš řemen v autě šest let a vypadá pořád velice dobře.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

No ja som mal na starom motore rozvody co mali 120tkm a 7-8rokov a remen je v ovela lepsom stave, ako tento, mam ho este doma, prave som nanho pozeral a porovnaval...Mozno, ze mi ho mechanik nevymenil, ale co ja viem :roll:
Uz ani nestartujem...Hlavne, ze vcera som jej dal kladu, chcel som ju zabehnut, ked rok auto stalo :oops: :roll: :?
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
valsoraj
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03. kvě 2010 20:09:27

Re: rozvody

Příspěvek od valsoraj »

Ahojte,vedel by mi,prosím,niekto povedať na ktorú značku mám nastaviť kluk.hriadel?Sú tam dve-dlhšia,asi 2cm a kratšia-asi pol cm./Nie som lenivý,ale jednoznačnú odpoveď som na nete nenašiel/.Niečo mi totiž hrozne klepe v motore keď je to na dlhšej ryske,keď je na kratšej,motor je tichý,ale má úplne slabý ťah.V pmäti závad boli chyby:lambda-sporadicky,vstrek na 1. valci/to je podľa fóra všade/ a el.mag. spínač nádobky s akt. uhlím.Po dlhšom chode motora sa chyby neobjavili,aj keď lambda mala max napätie 0,09 V,čo je úboho málo.Menil som čidlo klepania,pritiahol som ho rukou,nie moment.kľúčom./Ako sa dá zistiť že je čidlo vadné?/Vďaka za každú reakciu.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od lukydm »

Stiahni si dielensku prirucku...Je tam pekne popisane, ako sa nastavuju rozvody. Ked mas starsi motor do roku 96, tak je tam jedna riska...Ak mas novsi model, teda od roku 98, tak sa nastavuje podla tej risky, na ktorej ti ide motor tichsie-nemam teraz po ruke prirucku, tak ti nepoviem presne...Napatie lambdy je prilis nizke, mozes mat ochudobnenu zmes...Skus ju odpojit a pojazdit bez nej. Ak je chybna, motor by mal ist normalne...to ze ti klepe, neviem co to je, ale bude rad, ze sa ti nestretli piesty s ventilami :roll:
Slubena fotka
Obrázek
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
stifler1 - FK

Re: rozvody

Příspěvek od stifler1 - FK »

Zdravim,
potreboval by som poradit, rozvody som mal menene origo asi tak pred rokom, ale teraz mi zacalo nieco piskat niekde od lavej strany t.j. ako je alternator a rozvody. Ked je motor studeny teraz v zimnom pocasi mi tak ako keby piskalo aj so zvukom takym suchajucim. Teraz neviem ci je to nejaka kladka alebo lozisko alternatora? Alebo moze mi takto piskat aj remen ktory pohana alternator a olejovu pumpu? Ten jediny nebol meneny. Piskot sa zvacsuje po pridani plynu je to pocut aj v aute ako piskala:D
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od Atnarfus »

Sundej klínový řemen. Když to přestane, tak to dělá řemen, napínací kladka, alternátor, kompresor klimatizace, nebo čerpadlo posilovače. Většinou to ale dělá ta napínací kladka. Jednoduše stačí kladku injekční stříkačkou namazat a když pískání přestane, tak je to kladka.

Když by to nepřestalo, tak bude chyba v napínací kladce rozvodového řemenu, nebo ve vodní pumpě. Olejové čerpadlo je poháněné řetězem uvnitř v motoru.
stifler1 - FK

Re: rozvody

Příspěvek od stifler1 - FK »

Tak a uz viem kde bola chyba:D Aj ked ta chyba sa odhalila riadne na ho..o
Na vine bola napinacia kladka ktora mi piskala a zadrelo sa mi dnes lozisko v nej takze mi praskol klinovy remen a ten sa namotal na ozubene koleso rozvodov takze mi to pekne preskocilo a stretli sa mi ventile s piestami:D Vsetkych 8 ventilov je v haji.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od smrcek »

Doporučíte mi někdo rozvodovou sadu. Chtěl bych vědět jakou značku od čeho koupit, na kolik to tak vyjde cenově a kolik za práci ;) Tohle téma je tu sice docela dlouho, ale je hrozně nepřehledné mi přijde. (jak se mažou dotazy a odpovědi lidí co tu už nejsou)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Standa10121996 - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Standa10121996 - FK »

v tomto vláknu jsem četl, že vodní pumpa by se mohla měnit až při druhé výměně rozvodů někdy ve 150000 km, ale moc tomu nevěřím, podle mě ta vodní pumpa vydrží tak 90000 km, poté už může vlhnout, nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

Standa - určite , pri veku našich áut

smrček - origo remeň , kladka , pumpa a remeň alternátoru klímy a serva
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Standa10121996 píše:v tomto vláknu jsem četl, že vodní pumpa by se mohla měnit až při druhé výměně rozvodů někdy ve 150000 km, ale moc tomu nevěřím, podle mě ta vodní pumpa vydrží tak 90000 km, poté už může vlhnout, nebo se pletu?


Může vlhnout a nemusí. Sám mám na obou autech pumpy ještě původní a netečou (najeto cca 120k km). Viděl jsem ale i pumpu z druhovýroby které upadla za 10km vrtulka a viděl jsem i pumpu co tekla hned nová.
Aby se ti pak při preventivní výměně nestalo, že ti ta nová poteče dřív, než by tekla stávající.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Prodává se kniha "Jak na to". Najdeš jí samozřejmě i na netu.
http://shop.ben.cz/cz/140364-skoda-feli ... -od-1.aspx

Obdobně se na netu dá najít dílenská příručka (origoš dokumentace).

V obou najdeš podrobný popis výměny rozvodů.
xfrodof - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od xfrodof - FK »

Ahoj panove, mam problem a potreboval bych s nim poradit nejlepe vyresit. delam rozvody na 1,6mpi vsechno v poradku jsem nastavil ale jakmile je chci napnout tak klatka jede do pulky a pak zase povoluje, vubec to nenapne na rysku, poradte prosim, nevim si s tim rady. moc dekuji
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

To je divný. Spočítej počet zubů na novém a starém řemenu. Jestli ten nový nemáš delší. Nic jiného mne nenapadá. Nebo by jsi musel mít jinou kladku s menší excentricitou držáku.
xfrodof - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od xfrodof - FK »

zubi jsou stejny a kladky taky , ja uz fakt nevim com ti je, jsem z toho uplne znicenej. a to jedu v sobotu na dovolenou a jsem ted bez kary
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Když tam dáš starý řemen, tak to taky nejde napnout? Jestli ne, tak je problém v kladce.
xfrodof - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od xfrodof - FK »

stary remen uz nemam ten je vyhozen na skladce. bohuzel,
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

A starou kladku?
xfrodof - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od xfrodof - FK »

stara kladka je stejna jako nova, jeste sem jel koupit dalsi kladku a ta taky nic, porad stejnej problem. a šteft neni ohnutej, fakt nevim
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Když není chyba v kladce, tak musí být chyba v řemenu. Je moc dlouhý, nebo se vytahuje, když to napínáš.
xfrodof - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od xfrodof - FK »

remen ma stejnej pocet zubu jak ten stary a ten stary je stejne dlouhej jak ten novy. ted jsem to meril
xfrodof - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od xfrodof - FK »

prosim poradte mi nekdo, jsem z toho spatnej, nikdo mi nedokazal poradit jak na to. vsechno jsem kontroloval uz tisickrat, uz mam 3ti rozvodovou sadu a porad nic, motor jsem znovu rozebral a zase slozil a zase nic.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Nejdřív máš starý řemen už na skládce a pak to najednou porovnáváš.
Jestli máš starý řemen a starou kladku, tak to tam zkus vrátit a napnout. Když to půjde, tak vyměň řemen a zkus ho napnout. Když to nepůjde, tak je řemen špatný.
Když to nepůjde ani se starým řemenem a kladkou, tak děláš něco špatně.

Postup montáže je prostě takový, že namontuješ kladku, ale necháš si jí povolenou. Nasadíš řemen. Imbus klíčem napínáš kladku až dostaneš šipku na stanovené místo a v této pozici kladku dotáhneš. Úplně přesně nechápu co za problém s kladkou máš. To jako když jí napínáš, tak ti kladka přeskočí až přes svojí maximální excentricitu a řemen nenapne?
xfrodof - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od xfrodof - FK »

porovnaval sem to predtim jeste nez jsem to nady zverejnil co mam za problem. delam to tak jak jsi psal, dam tam imbus a napinam a zhruba ve čtvrtce prestane napinat a ustupuje zase. a muzu tocit znovu. tocim ve smeru hodinovych rucicek.
Smajlikk

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Smajlikk »

Zdravim, koupil jsem 1,6 v dosti pokročilém stádiu koroze, tudíž auto na rok, max na dva. Nechci do něj investovat víc než je nezbytně nutné. Kdy byly dělány rozvody už se asi nedopátrám a proto se chci zeptat zda-li se dá nějak vizuálně poznat jejich stav a nutnost výměny. Nejde mi o výkon, auto mám jen na ježdění do práce a potřebuji aby jezdilo, nic víc. Předem děkuji za radu.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Sundej kryt rozvodů. Podívej se na stav řemenu. Nesmí být viditelně poškozený, popraskaný... Prověř hlavně i napínání. Šipka na napínací kladce musí ukazovat na značku na bloku. Když zatlačíš na řemen, tak se musí kladka pohybovat a po uvolnění řemenu ho opět spolehlivě napnout. Samotná kladka se musí točit zcela hladce bez hluku a bez znatelné vůle.
Stejně ale když už bych to měl sundané, tak bych vyměnil alespoň řemen, když už by kladka zůstala původní, jestli bude v pořádku.
Worrvan - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Worrvan - FK »

Zdravím,stala se mi taková nemilá věc. Po výměně chl.kapalini jsem zjistil,že mi teče chl.kaplina jakoby pod rozvodakem. Bude to nejspis pumpa. Tak se chci zeptat,jestli se neco zleho nestane,kdyz bych jel bez chl.kapaliny takovych 5km k servisakovi nebo se mam nechat odtahnout? Jeste jsem nebyl pod autem,to az zitra ale nejspis to bude utikat pres pumpu. Jine misto me nenapada.Tudiz bych nechal udelat i nove rozvody...zatim dik
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

pokiaľ nemáš istotu že to netečie tesnením medzi blokom a pumpou tak odtiahnuť , inak to môže tiecť do ložiska zadrie sa a máš po motore
paveljandak - FK

Cukání po rozvodech

Příspěvek od paveljandak - FK »

Ahoj lidi, včera jsem nechal udělat rozvody na felicii 1.6mpi.Koukal jsem, že měli odpojenou baterku.Když jsem jel, tak auto pocukává a moc se mu nechce do otáček a je strašně nízko volnoběh, takže jak vyšlápnu spojku, tak je auto skoro na hranici chcípnutí.Myslel jsem, že by mohli být posunuty rozvody o zoubek, ale nevím.Motor běží pravidelně.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 21. říj 2011 14:55:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3 - příspěvek sloučen
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od smrcek »

Zkus škrtící klapku (vyčistit + základní nastavení), ale já bych jim to tam odvezl zpátky, ať si s tím poradí ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od 103457 »

Asi tak, jak píše strom přede mnou.
Pokud jsi si to nechal dělat v servisu, tak tě to nestálo určitě malej peníz, zajeď z5 ať ti to daj do pořádku, co se s tím budeš drbat ty v týhle zimě?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Řeším na jednašestce pískání rozvodového řemenu. Občas se začne ozývat přerušované pískání od rozvodů. Řemen běží při vnější hraně řemenice a dole asi píská o rantly na řemenici čerpadla. Na rozvodech je najeto 20k km, řemen vypadá jako nový, je napnutý... Čerpadlo je původní - najeto 120k km.
Budu to muset rozebrat a podívat se jestli napínací kladka, nebo čerpadlo nemají vůli. Má představa je taková, že například čerpadlo má vůli v ložisku a tím už je řemenice o fous šikmo a proto se řemen tlačí ven a píská.

Opravdu je to zvuk vznikající třením hrany řemenu. Stačilo když jsem na běžícím motoru ke hraně řemenu přiložil mýdlo a během vteřiny bylo ticho (fígl bazarníků na pískající řemeny).

Kdybych neměl tak zoufale málo času, tak bych to neřešil a rovnou rozebral. Teď uvažuju jestli auto raději na pár týdnů odstavit, než se dohrabu k opravě, nebo jestli o nic nejde a může se jezdit dál.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

Atnarfus - radšej riešiť , škoda zničiť dobrý motor , nie je to toľko roboty , pre istotu by som asi dal aj nový remeň ak už bol tento hoblovaný . Ale nejak sa mi tá vôľa nezdá že by spôsobila skríženie remeňa , nie je ten remeň nejakej neznámej značky ?
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

Nevietie niekto, ci tieto znacky nieco znamenaju? Na remenici je ryska...Pre info: je nastavena HU, rozvody na ryske...
Obrázek
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Další akce s aušusem z druhovýroby.
Jak už jsem psal, začalo se ozývat pískání řemenu po nastartování. Pískalo to od rozvodového řemenu a rapidně se to zhoršovalo. Dnes jsem se dokopal k demontáži. Předpokládal jsem, že je v háji vodní čerpadlo, které zůstalo při výměně rozvodů původní. Realita je taková, že je totálně vyšlehaná napínací kladka. Má vůli jako prase, příšerně chrastí a veškerá vazelína je vyházená do krytu rozvodů.
Od výměny rozvodů je najeto přesně 26 000km. Po víkendu koupím origoš kladku, origoš řemen a přísahám, že už nikdy nic z druhovýroby nekupím. Když porovnám tuhle zánovní kladku s kladkou kterou jsem tehdy vyndal po 90k km, tak ta stará je proti téhle naprosto parádní. Jenom trochu šustí ložisko, ale je prakticky bez vůle a točí se zcela hladce.
Docela lituji majitele autoservisů, když tam musí montovat takové šmejdy a dávat na to záruku.

Ještě špekuluju jestli dát nové vodní čerpadlo, nebo tam nechat původní. Ložisko v něm má takovou klasickou přiměřenou ložiskovou vůli. Otáčí se plynule, těsní.
Odpovědět