Rozvody 1,6 mpi

MPi 1AV
AEE
Odpovědět
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

čerpadlo vymeň za origo - zober x repas diel a staré vráť , budeš mať už na dlho pokoj
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

Fiiiiha, existuje repas diel :shock:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Možnost nákupu čerpadla s odevzdáním starého mi nabízeli.
Nové čerpadlo 1600Kč
Nové čerpadlo s vrácením starého 1700Kč :D
asi v tom mají bordel
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od lukydm »

Troska prehnana cena, aj tak...Ja som bral SKF sadu, remen Gates + kladka Korea(45€) a pumpa SKF(35€) Si myslim, ze dobra cena, po zamestaneckej zlave :)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

luky - repas dielov je kopa , inak skf som už tiež videl rachtať po pár km , naj bude asi graf

Atnarfus - to je blbosť tam je cena nižšia a o dosť , už je to dávno čo som kupoval ale zdá sa mi okolo 1200 a za to neboli ani iné značky , a drží tá pumpa
BzumKarvina - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od BzumKarvina - FK »

Dával jsem pumpu GRAF, řemen GATES a i s prací mě to vyšlo na cca 2700Kč s daní :thumleft:
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Jura_Favorit »

Suri píše:luky - repas dielov je kopa , inak skf som už tiež videl rachtať po pár km , naj bude asi graf


No to mi neříkej, SKF jsem doteď považoval za jednu z TOP značek, kde se dá na kvalitu skutečně spolehnout a za kterou stojí za to si připlatit... :o
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Suri »

Jura - spíš to vidím na chybný kus , to bola sada na octu tuším 1,9pd a pumpa po štarte rachtala
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Dnes namontována nová origoš kladka. Řemen běhá krásně uprostřed jak má.

Přišel jsem i na příčinu, proč s kladkou z druhovýroby běhal celou dobu řemen ke straně. Řemenice pro plochý řemen není plochá. Má tvar řekněme soudku. Tedy uprostřed má větší průměr než na okrajích. Originál kladka má uprostřed cca o 0,3mm větší průměr než na okraji. Výroba takové kladky je ale náročnější. Forma musí mít čelisti, aby soudkovitá kladka šla vyndat. Druhovýrobce kladky šetřil a kladka je kůželová. Tedy při jednom okraji je o 0,2mm větší, než při druhém. Na takovou kladku stačí jednoduchá forma bez čelistí a úkos pomáhá snadnému vyjmutí. Výsledek je ale takový jaký jsem pozoroval. Řemen se stále tlačí ke straně a nebýt na řemenici vodní pumpy nákolky, tak by spadnul během okamžiku.

Když kupujete kladku, dávejte pozor zda jsou na funkční ploše kladky viditelné spoje formy (dvě čelisti zanechají dvě vlasové čárky napříč kladky). Případně kladku přeměřte, zda má požadovaný tvar. Oba okraje musí mít naprosto stejný průměr (řekněme v desetině milimetru) a prostředek musí být o několik desetin větší.

Obrázek
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od JoS »

Díky moc za postřeh a znalosti!!!!Přestože o tlakovém lití jakous takous představu mám,tohle by mě teda nenapadlo. ;) :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Pár vstřikovacíh forem jsem na začátku své konstruktérské kariéry nakreslil, tak mám pořád deformaci okukovat plastové díly. Zajímalo mne, jestli se jim podařilo formu slícovat tak dokonale jako v prvovýrobě. Když jsem žádné spoje nenašel, hned mi bylo jasné, že šetřili a forma byla bez šíbrů (rozjíždění čelistí).
Že si druhovýrobci autodílů dovolí ignorovat základní technické principy je pro mne varování. Není už to jenom o nekvalitních materiálech a nedodržení tolerancí.
milhaus

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od milhaus »

poradím podle toho, co jsem našel v servisní knížce felicie 1,6:
výměna RŘ: stav km 91.396 km
Podle razítek jsem koukal, že komplet servis je dělanej u Gold Caru v Praze 10, takže supr servis. I oni odborníci dělaly první rozvody u auta, který servisovali jen oni, až za 90.000 km. Dřív bych je ROZHODNĚ nedělal, fakt je to jen vyhazování peněz. Skrz vodní čerpadlo, fakt nepoznám podle servisní knížky, jestli ho měnili, ale myslím si, že ne, pač teď mám najeto 140.000 km a porouchalo se. Neměl jsem čas zjišťovat, kde je čerpadlo za supr cenu, potřeboval jsem mít auto další den ready. NEautorizovaný servis si za něj řekl 1.750,- Kč. Nevím, od jaké značky vodní čerpadlo je. Myslím si ale, že ten Gold Car, jak dělal při těch 90 tkm rozvody, nevyměnil to vodní čerpadlo. To by se snad pro boha neporouchalo za 50 tkm :?:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Jak vidíš, mě se kladka skoro rozpadla za polovinu této vzdálenosti. Jestli tam dali levnou druhovýrobu, tak je spíš zázrak že vydrželo tak dlouho.
Návštěvník

Re: Rozvody

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="andy"][quote="Standa3"]Některé motory ale mají místo gumového rozvodového řemenu rozvodový řetěz a ten už by měl vydržet dost.Nevim, jak je to u Felicie s motorem 1,3, jestli i tento motor má stejně jako 1,6 MPi gumový rozvodový řemen nebo má rozvodový řetěz.
Zajímalo by mě, jak se u Felicie s motorem 1,6 MPi projevuje prasklý rozvodový řemen uvnitř motoru, ještě jsem to nezažil.[/quote]
To jsi zazit nemoh, uvnitr motoru zadny remen neni (nikdy). V 1.6 je ozubeny remen VNE (venku) motoru. U 1.3 je ozubeny duplexni retez UVNITR motoru. (atnarfus). Prasknuti remenu u 1.6 se projevuje poradnou ranou, protoze do sebe narazi pisty s ventily. Prasknuti retezu u 1.3 se nestane, protoze to vedi mechanici.[/quote]
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Chci se zeptat jestli za to můžou rozvody když auto jakoby píska do 2000 otáček pak se to ztratí, dělá to hlavně na 1,2 na 3 už to skoro nejde slyšet, Mám 1.6ku bez serva a klimy tam je napínak taky ?? Stačil by vyměnit jen řemen když pumpa ještě je dobrá ? díky
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Může to dělat rozvodový, nebo klínový řemen. Sundej klínový řemen, nastartuj a jestli to bude pískat pořád, tak je to asi rozvodový.
Když už budeš měnit rozvodový řemen, tak dej i novou kladku a zkontroluj vodní pumpu. Nemá smysl vyměnit jenom řemen, protože pískání bude způsobené mechanickou závadou napínací kladky, nebo čerpadla.

Jestli pískají rozvody, opravu bych moc neodkládal.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

ono to píská za jízdy do 2000 otáček pak se to ztratí, dělá to prakticky od koupě auta, v té době jsem o tom motoru skoro nic nevěděl to až sem se projel v jiných 1.6 tak mi došlo, že tam něco není v pořádku, tady mám fotku CONTITECH jaká to je kvalita ? uvažoval jsem, že koupím tedka FEBI Obrázek
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Contitech je OK. Když z nějakého důvodu drohovýrobu, tak bych koupil právě ten.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

na internetu jsem četl, že když to pískání dělá kladka tak ji stačí nastříkat silikonovým olejem a ono by to mělo přestat, je to pravda ?? za chvíli se mi blíží STK takže musím na těch rozvodech šetřit, kdyby to bylo tou kladkou vyměním jen kladku a řemen. Pumpu až někdy časem. pokud bych to bral tak oboje FEBI, našel jsem na netu i nějaké kladky za 500kč jak dlouho to asi vydrží ? vzhledem k tomu, že auto chci do 2 měsíců prodávat vyplatí se investovat do kvalitnější značky ? děkuji
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Používání mýdla, nebo silikonového oleje, to jsou takové ta bazarnické fígle, které odstraní příznaky, ale závadu nevyřeší.

Na STK je pískání nezajímá a je na tobě jestli se s tím odvažuješ jezdit, nebo zda raději zjistíš čím to je a opravíš to.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Asi koupím Napínací kladku KOYO (TIMKEN) je za dobrou cenu. Jen nevím jestli tohle sedí
Prumer [mm]: 61.7
Vyska vnitrni [mm]: 23.6
Vyska vnejsi [mm]: 51.1

a jaký k tomu řemen ? FEBI by měl stačit ne ? pumpu zatím nechám tak jak je, nikde nic nekape. Doufám, že to je tou kladkou to pískání, dneska to zkusím máznout a když se ten zvuk ztratí tak to je jasné, nerad bych pak po výměně zjistil, že to je něčím jiným
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Nikdo nic ? :o
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Samotnou kladku nemá smysl kupovat. Potřebuješ prostě napínací kladku s držákem na motor AEE. Pouze kladku nevyměníš. Jestli to prodávají i s držákem, tak nechápu proč tam uvádějí rozměry.

Potřebuješ kladku, která vypadá takto
http://www.autobyznys.cz/katalog/zbozi/ ... rettyPhoto
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Dneska nastartuju auto a pískot jak svina, tak hned otevřu kapotu a šlo to na 100% bud od řemene nebo altíku. Tak hned jedu do servisu pro řemen že vyměním, ale neuměli zrovna najít na 1.6ku tak mechanik přišel k autu a zkoušel to a říkal, že je vpohodě, napnutý je dobře a popraskaný prý taky ne. Tak mi prodal sprej na namazání řemenu tak sme to stříkli i rozvodový řemen. Tak na volnoběh to už nepíská prozatím víc uvidím zítra ráno, ale při jízdě to píská pořád :evil: jak poznám, že jsou špatné rozvody ?? na volnoběh je motor úplně tichý když dám hlavu k tomu víku tak neslyším nic. Dělá to do 2000 otáček pak se to ztratí. Už fakt nevím co s tím, kdyby to bylo řemenem tak se to po namazání musí ztratit přece ne ?? Zkusím ještě odpojit alternátor a projet se kousek bez toho a když to bude pořád pískat tak už mě napadá jen napínací kladka nebo vodní pumpa http://www.youtube.com/watch?v=wluJeZ5tsXE&feature=youtu.be
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od 103457 »

Rozvodovej řemen by to dělat neměl, ten neprokluzuje, má zuby. A právě, pokud zuby jsou opticky znatelný na venkovní straně řemenu, tak je čas ho vyměnit. Plus pochopitelně kladka a pumpa. Spousta lidí, aby ušetřila mění jen řemen, pak se může stát, že řemen je OK, ale kladka píská.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Tak dneska opět začlo něco pískat, ale hodně hlasitě. Ráno vše bez problému, ale odpoledne sem zastavil na 10min pak nastartuju a už to pískalo, tak sem hned vzal mobil a natočil to, dávám tu 2 videa jedno jak to píská a druhé jak to píská v kabině, ale jde to špatně slyšet špatná kvalita chce to dát víc nahlas. Vím na 100% že to jde od dola takže rozvodový řemen to není, ted bud klínový řemen, altík, pumpa nebo napínací kladka a vyber si :o jak sem vzal zase ten sprej a stříknul to tak nepíská nic, ale kdoví kdy to zase začne. http://www.youtube.com/watch?v=bly9YkGTyrE&feature=youtu.be a http://www.youtube.com/watch?v=gfqWnqHrZWU&feature=youtu.be
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Před chvilkou jsem to byl projet bez klínového řemenu, takže byl aji altík mimo provoz, na volnoběh nic nepískalo, ale za jízdy píská pořád takže to je jasné pumpa nebo kladka co víc odchází ?? Za jízdy pujde v kabině asi slyšet oboje že ?? Jen zajímavé, že se to od 2000 otáček ztratí. Klínový řemen mě přijde zítra nový, starý byl popraskaný na několika místech takže od jedné věci mam klid :)
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
robin1 - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od robin1 - FK »

Vymeň aj kladku aj pumpu.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Jen se chci zeptat chci zkušebně promazat to ložisko napínací kladky a jeslti to přestane tak to vyměním, potřebuju nějaké speciální klíče nebo nějaké nastavování rozvodů na rysky pokud chci promazat jen to ložisko?? Díval jsem se na to a potřebuju sundat ten dolní kryt rozvodů, ale nejdřív musím povolit tu řemenici, tu drží 4 imbusy a pak už by to mělo být vše ? díky
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Tak kladku sem promazal, ale píská to pořád :evil: :evil: :evil: já se z toho auta po, nevím co to může dělat, někdo říkal že klidně i spojka ?? Nejvíc to jde slyšet na 2 převodový stupen tak do 2000 otáček nebo když jedu na 4ku 50 a pustím plyn tak to dělá taky, nevím k čemu ten zvuk přirovnat pískání nebo kvičení a je to dost otravné a nepříjemné
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli se to mění podle zatížení motoru, nebo zařazeného převodového stupně, tak to určitě nebudou rozvody. Rozvody se točí pořád, jejich zatížení je pořád stejné... Když pískají, tak pískají pořád stejně. Maximálně reagují na teplotu okolí, nebo teplotu motoru. Například to píská po nastartování a pak to přestane.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

na volnoběh to nedělá nic, stačí se jen rozjet a už to začne, tak čím to může být ? mám sice takovou trhlinku na svodech, ale to by nepískalo a když už tak pořád
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

To by chtělo slyšet. Reaguje to na změnu otáček motoru, nebo na změnu rychlosti jízdy? Reaguje to na vyšlápnutí spojky? Dělá to i při jízdě se zařazeným neutrálem?
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Tak nové poznatky dneska sem jel a schválně jsem zkusil vyšlápnout spojku a to kvičení přestane, jedu na dvojku trošku lechtám plyn at to vyleze na 2000otáček a pustím plyn tak to začne kvičet čim dal min podle otáček motoru a jak vyšlápnu spojku tak to hned přestane čím to může být sakra ?? při volnoběžných otáčkách je slyšet u stojícího auta velice jemné, téměř neznatelné chramlání, které po sešlápnutí spojky ztichne... a ted babo rad :o
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Kubis
Příspěvky: 18
Registrován: úte 30. říj 2007 15:53:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Kubis »

Tak jak to popisuješ, řekl bych ložisko na spojce. Pokud ano, tak se není čeho moc bát, nikde tě to hned nenechá, jen se to bude více a více ozývat. Doporučuji vyměnit celou spojkovou sadu.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

no spojka je podle mě v pořádku, zabírá v půlce takže by ještě něco měla vydržet, je složíté vyměnit to ložisko ??
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Není to složité. Stačí vyndat převodovku. Při té příležitosti bych udělal rovnou i spojku.
Mám ještě obavu, zda ty zvuky nevycházejí z převodovky. Zda je to spojkové ložisko, nebo převodovka, to bez demontáže nezjistíš.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

Co jsem se tak díval na netu tak se do toho pouštět nebudu nechám to vyměnit v servise, nemám doma dílnu ani zvedák a lehat si pod auto se mi fakt nechce, snad to bude ono a pískání přestane :) jsou tam ještě nějaké jiné ložiska ??
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Spojkové je jenom jedno. V převodovce jich je spousta. V motoru jsou jenom kluzná, ta začít pískat, tak rychle skončí.
kiler - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od kiler - FK »

Rozvody na tomhle motoru :D . Chlapi vždyť je to uplně stupidita. Natočit na kontrolni znaky jak vačku tak kliku povolit kladku vytáhnout starý řemen dát nový natáhnoud kladku mezi vybrání dotáhnout kontrola protočením a čest co víc řešit. Co to dělat tak na šectnáctiventilu nebo nějaký šestiválec to by stálo za diskuzi ale tohle :salut: .
OCTAN - FK

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od OCTAN - FK »

Zdravím.
Chystám sa na výmenu rozvodov remeň, kladka a čerpadlo.
Poprosím názor na výrobcu AIRTEX - Zaragoza Espaňa Cena za komplet 85 Eur.
Ďakujem za názor.
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od mach »

Vodní pumpa GRAF nebo HEPU?? kterou z nich dát?? jinak zbytek (řemen a kladku) mam INA
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Sadra17 »

kvalitní jsou obě ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Monster

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Monster »

Včera som naštartoval, všetko bolo OK a keď som došiel o pár metrov na pumpu tak som vystúpil a s motora bolo počuť pískanie, mám podozrenie na rozvodový alebo klinový remeň, chcel by som sa opýtať čo všetko by som mal vymeniť ak chcem robiť rozvody? Aké značky kvalitných dielov doporučujete a či sa dajú normálne zohnať aj na Slovensku?
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

mě auto kvičí v těch mrazech každý den dokud se ten motor nezahřeje, už jsem to tu předtím řešil, pumpa neteče a řemen vypadá ještě OK takže fakt nevím, řemen od altíku mám nový contitech takže tam by problém být neměl... a ještě jak sem tu dávno psal, že mi to auto píská tak podle mechanika co mě dělal spojkovou sadu je to prý převodovka takže potom na tom autě nemám najeté 200 000, ale tak přes 300 pač sem neviděl feldu u které by pískala převodovka
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Kdyby pískala převodovka, tak to přestane když vyšlápneš spojku.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

no přestane, nejvíc to jde slyšet na 1,2 na 3 už se to ztrácí a pak ještě trošku na 5ku jak jedu 60-70 pak to zase ztichne, začne to cca od 2000 otáček
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od 00Inferno00 »

H4nIS píše:... pač sem neviděl feldu u které by pískala převodovka

Mě na 1.3 MPi pískala dost hlasitě ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od Atnarfus »

Take mi na jedne Felicii piska prevodovka a to az tak, ze kdyz nekoho vezu, tak mne upozornuje ze nekde jede zachranka :)

To je tak, kdyz si zde na klubu koupis pouzitou vec a prodavajici ma tu drzost a tvrdi ze je naprosto perfektni a z auta ji vyndal proto, ze sehnal upravenou-sportivni. Ale co, piska uz pet let porad stejne, tak uz to snad vydrzi.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozvody 1,6 mpi

Příspěvek od H4nIS »

ja uz to ani neresim, jen vzdycky jak nekoho vezu tak musim poslouchat ty keci co to dela za zvuky :D
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Odpovědět