Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

MPi 1AV
AEE

Tak který olejíček?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

DonSalieri byls rychlejší. Viz. třeba i tady http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... sti_oleju7
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
slegrusik - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od slegrusik - FK »

Liju té své 1.6ce do chřtánu Mobil1 10W40 a připadá mi v pohodě. Jenže to nepoznám, neexperimentoval jsem s oleji různých značek tak nevím jak se motor chová s tím a s tí olejem. Myslím, že pokud tam člověk opravdu nenalije nějakou brutální no name sračku a bude pravidelně měnit olej tak bude motor OK. Lepší vyměnit olej dříve, ještě když se člověk vozí po městě a motor si nebude stěžovat ;)
Napadlo mě jestli nezkusím jinou značku oleje, ale četl jsem, že je nejlepší používat jednu když si motor spokojeně vrní :)
Hans - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hans - FK »

Můžu jen souhlasit. Do naší feldy lili v servisu od koupi Castrol, po první prohlídce taktéž. Poté jsme si začli auto servisovat sami a dávali tam Castrol nebo Texaco podle toho co zrovna bylo. Před dvěma lety však obchod kde kupuju díly a oleje začal brát oleje od Mobilu, kvůli ceně. Dávám Mobil S 10W40 a myslim že je v pořádku. No name to zase není, motor šlape špicově, oleje si vezme trochu, cena oleje je taky příznivá, ale hlavně je motor po přejití z Castrolu na Mobil míň hlučný. Jestli prodejce někdy zase změní dodavatele, u Mobilu zůstanu
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

...a pokial tam lejete syntetiku alebo polosyntetiku,vytvara sa tam ten ,,karbon,,???ked sa uz tu rozpravame o znackovych olejoch...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Kvalitní olej karbon lépe rozpouští, ale samotné tvorbě, kterou způsobují provozní podmínky (časté starty, vlhko, nízké teploty spalování, bohatá směs, málo kyslíku, špatné zapalování, větší vůle, styk oleje s palivem) zabránit nemůže. Dnes jsou všechny oleje aditivované, rozdíly jsou v míře aditivace. Tvorbě karbonu lze omezit jedině menším počtem krátkých jízd, dobrým technickém stavem motoru a včasnou výměnou oleje v závislosti na jízdním režimu. Já měním vzhledem k převaze krátkých jízd již po cca 8 tis. km. Nový karbon se netvoří a oproti stavu po koupi černá tenká vrstvička na víku ventilů zmizela a místo ní je světle hnědé zabarvení.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

...preto ma ten karbon trapi,pretoze mam novy agregat 46 000km ma najazdene,takze som nalial tam Valvoline durablend 10W40,takze ci je to dobra kombinacia???...teraz som zacal s nim jazdit mam za sebou 700km...nad vymenu uvazujem,kolko km by bolo vhodne? Tento motor je este cistucky a nezaneseny,bola tam predtym vraj len polosyntetika 10W40,takze neviete mi poradit ako do buducna???dakujem 8-) ;)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Jak říkám, záleží jak se s tím jezdí, jak často se startuje, kolik se jezdí v kuse, zda se tomu dává záhul (vytáčení, zatížení, vozík atd.). Sám bych nevěřil, že to má tak málo najeto a jak se o to kdo předtím staral, takže bych tu první náplň tam dlouho nenechával. Sledovat průběžně měrku (spotřeba a barva oleje) a nechal to tam cca 5 tis. (pokud by byl černý jak bota, tak ho vypustil dřív). Pokud to má skutečně tak málo najeté, tak bych pak dopřál motoru nějaký lepší olej 5W40 a nechal ho tam dýl.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

...jazdil stym starsi pan,ten motor nepoznal otacky,je taky lenivy,ze sa mu nechce ist do otacok,ale zabiehavam ho :lol: Neviem ako sa onho staral,pretoze olejovy filter som nemohol povolit ale bol tam ,,BOSH,,Zatial je olej cistucky.Myslis,ze 5W40 je dobry do toho motora,kvoli hydrostelom??? myslimtym ,zeby neklepali alebo nieco take???
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

U těch důchodů bude problém v tom, že sice mají málo najeto, ale olej mění podle tabulek jak se jim hodí, tj. ne po max. roce, ale až najedou třeba 15 tis. km. Takže ten olej tam musel být dost dlouho. To, že hrozně podtáčí o tom taky žádná. Já po 10W40 Mobil S přešel na Total 5W40 (za dobrý prachy) a na ten jezdím dodnes. Hydroštely si jen libují. Cvakání neslyším a to má tachometrově 162 tis. (kupováno se 120t, ale to byly zlatý voči).
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

...skoda,ze na filtry neuvadzaju rok vyroby...takze budem sledovat olej a ked najdem nejaky dobry Total 5W40 za dobre peniaze,tak preco nie?Dam jej nejaky fajnovy olej,nech to slape.dik za rady ;)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jsem dnes vyměnil v mojí 1,6ce olej. Borec, který mi měnil rozvody cca před 6tkm mi tam nalil Starline 15W40 , no hnus pánové. To nebyl olej ale regulérní bordel. Nu a nalil jsem tam Mogul Extreme 10W40, a ejhle motor se stišil, a celkový projev je znatelně kultivovanější. Takže doporučení: Starline nebrat ! :x
slegrusik - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od slegrusik - FK »

Mám takový dotaz. Určitě se o tom psalo, ale nějak mi to uniklo. Mohu sáhnout po jakémkoliv oleji 10W40 nebo je třeba dávat pozor zda je olej minerální, polosyntetický či plně syntetický? Někde jsem četl, že je to v podstatě zažité mezi lidmi takto oleje třídit a v podstatě jsou všechny stejné? Je to pravda? Kamarád mi říkal, že když jeho brácha dal do feldy 1.6 místo syntetiky polosyntetiku tak mu vytekl olej klikou!!! Nevím už jak to přesně říkal!!! Zdá se mi to jako kravina, ale neruzím tomu tak se vás chci zeptat! Můžete mi to někdo polopaticky vysvětlit jak je to s těmi oleji?
Mám teď v motoru Mobil1 nebo Mobil S 10W40. Přinesl mi ho brácha tak nevím přesně jaký tam je, ale Mobil to je...

Díky za vysvětlení :oops:
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdá se,že Mobil 1 se 10w40 nevyrábí,takže to bude Mobil S 10w40.To je dobrá volba,ale drahá.
http://oleje.cz/eshop/seznam_prod.php?p=0I1I11I&kat=10114
Já používám tento TOTAL:
http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=557
Dříve se 15w označovaly jako minerální,10w jako polosyntetické a 5w jako plně syntetické.
Do feldy 1,6 je 10w40 skvělá volba.Patří tam.Nevím,proč by měl protéct klikou.Nemá to žádné opodstatnění.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Minulý týden jsem tam nalil Divinol 10W-40. Motor běží nádherně. Tak jako předtím na Mogul ;)

Divinol jsem koupil pět litrů za necelé čtyři stovky. 2.5 litru jsem teď nalil do své Feldy a 2.5 půjde do Feldy co má manželka. Ještě že do 1.6ky stačí tak málo. Za 400 mám olej do dvou aut. Někdo to dá i za pouhý litr něčeho lepšího.
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

No,sakra,tak to je slušná cena.To je skoro polovina mýho Totalu. :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Byla to nějaká akce před několika měsícema. Tak jsem si nahamtal do foroty.
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od MajklGT »

Mel bych dotaz ohledne filtru. Koupil jsem MANN W712/52 je to ok?
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já můžu doporučit Motul 4100 Turbolight 10W40 http://www.maxim-pneu.cz/akcni-motul-41 ... -10w40-1l/
a nebo Liqui-Moly Super Leichlauf 10W40 http://www.liqui-moly.cz/detail/motorov ... aif-10w-40
u toho Liqui-Moly neplést s 10W40 MOS2
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

MajklGT píše:Mel bych dotaz ohledne filtru. Koupil jsem MANN W712/52 je to ok?


To číslo je mi povědomé, tak to bude správně.
Mann má výhodu, že má navařený šestihran na klíč a tak jde filtr pohodlně přitáhnou a hlavně i za rok povolit.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Ivarek »

MajklGT píše:Mel bych dotaz ohledne filtru. Koupil jsem MANN W712/52 je to ok?

Jo ten je do 1,6ky.
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od MajklGT »

Diky!! Vsude byl psano brat filtr mann, ale nikde nebyl konkretni typ.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od MajklGT »

To jsem prave nemohl najit :oops:
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 21. zář 2009 22:02:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
slegrusik - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od slegrusik - FK »

Jak vypadá originální olejový filtr? Není náhodou delší nebo vypadá stejně jako Mann? Měl jste ho někdo v autě?
slegrusik - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od slegrusik - FK »

Přátelé, včera jsem koupil v Halfords v akci Mobil S 10W40 5-ti litrové balení za 449Kč
To je dobrej kauf :D K tomu jsem sáhl po originálním filtru
Dnes budu měnit olej...
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

Ja som mal origo filter ,,BOSCH,,aspon dufam,ze bol origo...Velkost je ta ista,len MANN ma srubu na dotahovanie,BOSCH ju nemal...btw,velkost musi byt ta ista,kvoli objemu oleja,ktory lejes do motora...

slegrusik:tak to hned kupuj aspon 20L a mozes kludne na tom zarabat...nejaky lacny bol,nie?
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
smazany clen - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já jsem koupil origo škoda se slepicí,vw audi kruhama,atd.Je pravda,že stál dvě kila,ale šestihran na klíč tam je a kontrolka zháší při startu,takže možná si to nechali dělat u manna.Kdo ví. :roll:
tgfh - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od tgfh - FK »

Mogul Extreme je úplně obyčejný olej. Ten třetí neznám. Z těchto tří bych tam nalil jednoznačně Total, je to perfektní olej, jeden z nejlepších.
Lukas005 - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Lukas005 - FK »

Jaký olej myslíte že je do 1.6ky lepší TOTAL Quartz 7000 10W-40 nebo TOTAL Quartz 5W-40 ???
Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 05. říj 2006 19:30:21
Bydliště: Ivančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od MajklGT »

Neni 5w40 plna syntetika? Ta by mela byt lepsi. Jde o to jak to bude svedcit motoru ja mam 10w40 a spokojenost.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

5W-40 může být plná syntetika, ale v 99 procentech případů není.
Dnes jsou všechny běžné oleje polosyntetické bez ohledu na viskozitu.
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

a co sa tyka normy VW, mam aj na nu pozerat?
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Co řešíte, http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... 40-5-litru za 580,- GOLD 5W40 API SL/SJ/CF ACEA A3/B3/B4 VW 502.00/505.00 MB 229.3 (5L)
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

a co toto: Castrol EDGE Sport 10W-60 http://www.olejcentrum.sk/motorovy-olej/castrol/castrol-edge-sport-10w-60-4l
...cely vecer som studoval co znamenaju tie pismena 10W60 a norma API a ACEA
...chcem urobit pokus, motor mam este bez karbonu, kamos ho lial kedysi do fačka a motor najazdil 220 000km bez kvapky oleja a doteraz mozno niekde brazdi slovenskom :lol:
...ci to ma zmysel???
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

že by 1,6 felda tak točila :lol:
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
PeTe

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od PeTe »

zdarec pánové, mam dotaz. Do teď jezdím mobil synt S 5W-40, ale jelikož už mám najeté asi 200tkm tak hodlám přejít na nějakou 10W.......!!!! Poradtě chlapci zda tomu neublížím atd. Předem vám děkuji kolegové
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Neublížíš. Proč by jsi měl?
Když dodržíš výkonovou specifikaci, tak se nemůže vůbec nic stát.

Naposledy byl problém se změnou olejů před padesáti lety. Tehdy se běžně jezdilo na oleje bez aditiv a aditivovaný olej mohl nadělat ve starším motoru neplechu. Už strašně dlouho se neaditivovaný olej ani snad nedá koupit, tak není co řešit. I do traktoru dávám ADčko.

Já osobně při příští výměně zkusím ORLEN OIL ORLEN 5W/40 SL/CF
Auto jezdí každý den hodně krátkou štreku, tak jsem zvědavý, jestli se to nějak projeví.

Mají ho v Humpolci stáčený za 99Kč
http://www.oleje-levne.com/?baleni=2&zn ... ce=katalog
Tomaslpg
Příspěvky: 14
Registrován: ned 02. kvě 2010 10:25:09
Bydliště: Přerov

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Tomaslpg »

zdravíčko, taky přidám trošku oleje do ohně!!!
Výměna oleje:
1- interval- interval se udává bud podle počtu km nebo čas- po roce. Samozřejmě že je to maximum!!! Dále záleží na cestě- bud dálky, couračky, město a taky pokud máte lpg. Budu mluvit za sebe. Já mám lpg interval jsem z 15 tis stáhl na 10tis a to že mi to vždy vyjde před zimou a před letem!!! Zkrácení intervalu jsem zvolil i diky tomu že jezdim hodně po městěa a dočetl jsem se , že je dobré zkrátit interval o 30%. Jinak dřívější výměna NEUBLIží!!! ale pozdější vyměna ano.

2-oleje- takže 5w40- plná synt/ 10w40polosyntetiky/ 15w40 mineral
Já dávám polosyntetiku a to čepovanou za 80kč/litr, plná syntetika totiž nevím jestli by se mi strácela!!! A cena pak už je někde jinde!! Stejně měnin dvakrát do roka. Což z filtrem se vejdu do 350 kč za jednu výmenu!!! Což je super a proti i si to dopřeju dvakrát do roka než dávat za olej neco přes 1000 a čekat jednou za rok!! Tod jen muj názor
Mám zkušenost i s octávkou 2,0- tám byl longlife- po 30 tis km vymena!!! Což tomu nevěřím!!! Zkrátil jsem vyměnu na 15 tis kma dával jsem plnou syntetiku Q8. Auto papalo 5litru na 15tis km!!!! Tak jsem přešel na polosyntetiku stejné značky a papalo jen 1 litr na 15tis km.
Jinak mám pocit, že cokoli se tam naleje je OK, jen je duležité , jak dlouho to tam je!!!!!!!!!!!!
Taky záleží kdo má jaké možnosti , přístup atd. Já mám čepovany za 80kč /litr mobil, kdybych měl přístup k shell -ce za par kaček , šla by taky do motoru, ale ty nekřestanské peníze se mi nechtějí dávat!!!!
Chtěl jsem poslat nějaké informace ohledně oleje, najdu a ihned tot u dám na pročtení!!!!!
Zatím ahoj Tom :salut:
favorit lpg, rapid lpg , felicie 1.3 lpg , octávie 2.0 combi lpg , felicie 1.6 lpg
tgfh - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od tgfh - FK »

Podle mě jsi zkátil interval zbytečně. LPG jestli se nepletu ještě k tomu olej více šetří. Záleží na tobě, opravdu tě ta výměna výjde za pakatel tak proč ne. Já měl taky takový názor než jsem začal jezdit strýcovou Feldou, který ten olej mění jednou za rok za který najede 30-35 000 km, to mi malinko názor pootočilo.
Marty_pv - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Marty_pv - FK »

tgfh: To se pleteš, LPG vytváří víc kyselých produktů při spalování, takže se dřív vyčerpá alkalická rezerva v oleji
tgfh - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od tgfh - FK »

Takže se teda musí/měl by olej u LPG měnit častěji?
Marty_pv - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Jasně, olej se musí měnit častěji protože je z něj dřív nevhodně kyselá břečka ;)
tgfh - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od tgfh - FK »

Tak to beru.
Josh123456 - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Tomaslpg píše:zdravíčko, taky přidám trošku oleje do ohně!!!
Výměna oleje:
1- interval- interval se udává bud podle počtu km nebo čas- po roce. Samozřejmě že je to maximum!!! Dále záleží na cestě- bud dálky, couračky, město a taky pokud máte lpg. Budu mluvit za sebe. Já mám lpg interval jsem z 15 tis stáhl na 10tis a to že mi to vždy vyjde před zimou a před letem!!! Zkrácení intervalu jsem zvolil i diky tomu že jezdim hodně po městěa a dočetl jsem se , že je dobré zkrátit interval o 30%. Jinak dřívější výměna NEUBLIží!!! ale pozdější vyměna ano.

2-oleje- takže 5w40- plná synt/ 10w40polosyntetiky/ 15w40 mineral
Já dávám polosyntetiku a to čepovanou za 80kč/litr, plná syntetika totiž nevím jestli by se mi strácela!!! A cena pak už je někde jinde!! Stejně měnin dvakrát do roka. Což z filtrem se vejdu do 350 kč za jednu výmenu!!! Což je super a proti i si to dopřeju dvakrát do roka než dávat za olej neco přes 1000 a čekat jednou za rok!! Tod jen muj názor
Mám zkušenost i s octávkou 2,0- tám byl longlife- po 30 tis km vymena!!! Což tomu nevěřím!!! Zkrátil jsem vyměnu na 15 tis kma dával jsem plnou syntetiku Q8. Auto papalo 5litru na 15tis km!!!! Tak jsem přešel na polosyntetiku stejné značky a papalo jen 1 litr na 15tis km.
Jinak mám pocit, že cokoli se tam naleje je OK, jen je duležité , jak dlouho to tam je!!!!!!!!!!!!
Taky záleží kdo má jaké možnosti , přístup atd. Já mám čepovany za 80kč /litr mobil, kdybych měl přístup k shell -ce za par kaček , šla by taky do motoru, ale ty nekřestanské peníze se mi nechtějí dávat!!!!
Chtěl jsem poslat nějaké informace ohledně oleje, najdu a ihned tot u dám na pročtení!!!!!
Zatím ahoj Tom :salut:


Jen malá reakce na tvůj příspěvek...:
Shell olej je na tom podstatně hůře, než mobil-to ti řekne také kde jaký autoopravář či servis, že shell nee do motoru. Každopádně mobil je kvalita a určitě bych neměnil mobil za shell, protože můžu porovnat chod motoru OII RS 2.0TFSi s olejem shell vs mobil a něco jako nebe a dudy (co se týdká chodu, vytáčení nebo samotné hlučnosti). I když je tato octa jebka jako prase co se týká tohoto motoru.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Marty_pv píše:Jasně, olej se musí měnit častěji protože je z něj dřív nevhodně kyselá břečka ;)


A hlavně používat oleje s vysokým TBN (alkalická rezerva). Paradoxně třeba longlife oleje mají TNB většinou kolem 7. Kvalitní 5W40 i přes 10.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
slegrusik - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od slegrusik - FK »

Potřeboval bych vědět jaký klíč je potřeba na povolení vypouštěcího šroubu ve vaně.
Díky ;)
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od lukydm »

slegrusik píše:Potřeboval bych vědět jaký klíč je potřeba na povolení vypouštěcího šroubu ve vaně.
Díky ;)

19 ;)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
yamahar6 - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od yamahar6 - FK »

Valvoline 10w40 max life????
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Nalil jsem do motoru ten 5W-40, jak jsem psal výše. Zdá se mi, že při mrazech v minulých dnech to bylo mírně znát. I při -15 s motorem starter poměrně svižně točil a po nastartování měl motor jemnější zvuk než míval na 10W-40 při větších mrazech.

Jsem zvědavý kolik ho to bude konzumovat, ale ono to za tepla má stejné vlastnosti, tak by neměl být rozdíl extra velký.
Odpovědět