Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

MPi 1AV
AEE

Tak který olejíček?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

PJDefort - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od PJDefort - FK »

Diskuzi jsem sice celou nečetl, ale za mě v pohodě stačí Mogul Extreme 10W-40 a filtr Mann...hydroštely mi nejsou slyšet ani vteřinu po nastartování i v těhle zimách a kontrolka zhasne ještě těsně před naskočením motoru...jediný kdy je slyšim klapat je po výměně oleje, než se k nim dostane olej, tak si cvaknou :)
Meverick - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Meverick - FK »

Mogul GX-FE 10w/40
Standa3

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Standa3 »

Do své Feldy 1.6 jsem při poslední výměně nalil olej Cartechnic 10W-40, ale příště už asi použiju nějaký kvalitnější, tento olej mi nepřijde nějaký moc kvalitní.Máte s ním nějaké zkušenosti?
Hans - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hans - FK »

A jak jsi poznal, že je nekvalitní? Začli se ozývat zdvihátka?
Standa3

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Standa3 »

přesně tak, poznal jsem to podle toho, že je motor hlučnější, cvakají zdvihátka.Co je to vůbec za značku Cartechnic, na obalu to nikde není uvedeno a jaké s ní máte zkušenosti?
Hans - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hans - FK »

Tak ho vylij a dej jinej. Hodně se tu doporučuje Total, je myslím za 120kč/litr, já jezdím na Mobil 1 nebo Texaco. Stačí nějakej levnější, ale kvalitní právě kvůli zdvihátkům, jedno stojí 400kč
gaggag - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od gaggag - FK »

Já beru Paramo Trysk Racing 5W-40, to si motor jen vrní, ale zase na druhou stranu měním po předpsaných intervalech 15 tisíc, vychází mi to +- po roce.
Meverick - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Meverick - FK »

Mě auto olej trochu žere tak furt dojevam .. takže novej a starej se furt střídá .. mám průběžnou výměnu oleje :D . Jinak kupuju Mogul GX-FE 10w/40 ... 1.liter okolo 120,140 kč.
Standa3

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Standa3 »

předtím jsem tam měl olej Castrol Protection a za celou tu dobu jsem ho musel dolévat jen jednou, teď, když tam mám ten Cartechnic, tak ho musím dolévat každou chvíli - rychle ubývá.Může to být způsobeno tím, že tento olej má jiná aditiva?
Wenca - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Wenca - FK »

me se zdvihatka postupne ztisej cca do 30 sekund po nastartovani na volnobeh, ale kdyz hned vyjedu tak nez se to trosku zahreje tak mezi 2-3tisicema sou jeste slyset, nebo pri přeřazení kdyz vyslapnu spojku si trosku zacvakaj, ale po chvilce uz nic...je to blby??

joa mam tam tohle: Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Standa3 píše:Do své Feldy 1.6 jsem při poslední výměně nalil olej Cartechnic 10W-40, ale příště už asi použiju nějaký kvalitnější, tento olej mi nepřijde nějaký moc kvalitní.Máte s ním nějaké zkušenosti?


Lidi jsou prostě nenapravitelní a líní vyhledávat.

Cartechnic 10W40 5L 677 Kč :roll:
http://www.oleje-maziva.cz/board_entry. ... tegory=all
http://www.autoham.cz/autodilykladno/es ... olej-SJ-CF

X

Sunoco Syntura 5W40 5L 598,-
http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... 40-5-litru

Total Quartz 9000 5W-40 5L 670,-
http://www.autodily-prostejov.cz/motoro ... 40-5l.html
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Kubis
Příspěvky: 18
Registrován: úte 30. říj 2007 15:53:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Kubis »

Mám 1,6 MPI, rok 1999 a každých cca 10t km měním olej. Používám výhradně Mogul Extreme 5W-40, cena cca 230Kč za 1litr. Tedy k těm třem litrům nové náplně dále přídám jedno balení SUPER CHARGE® odkaz http://www.e-wynns.cz/detail.php?id=5411693513442 .

Jsem prostě spokojen, olej auto nebere, najeto cca 150 000km výkon stále, tichý chod, no prostě super.
Naposledy upravil(a) Kubis dne pát 04. úno 2011 14:28:08, celkem upraveno 1 x.
Wenca - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Wenca - FK »

takovej teleshoping :-D
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Wenca píše:takovej teleshoping :-D
:lol:

V podstatě přísada co ti udělá 5W40@15W40. Takové zahušťovadlo.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Standa3

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Standa3 »

Myslíte, že se spotřeba oleje mohla zvýšit kvůli tomu, že jsem změnil druh oleje?Předtím jsem tam měl Castrol, teď tam mám ten Cartechnic.Podle mě je to normální jev, protože se změnou oleje zmizí i usazeniny od toho předchozího a trvá nějakou dobu, než se vytvoří nové usazeniny od tohoto jiného oleje, které zabraňují úniku oleje.Je to tak?
Hanz - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hanz - FK »

mam vyzkoušeno vlastní zkušeností že Total Quartz je bomba olej za skvělý peníze!!! Mogul je předraženej obyčejnej Volej
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od GeorgeWWW »

Jezdím už 2 roky taky na Total a za tu dobu jsem (samozřejmě kromě výměny) olej dolíval jednou - necelou decku. Spokojenost.
Obrázek
Tommyk - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Tommyk - FK »

Já budu letos dávat 10W50 nejspíš od Q8 ;)
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=420
Wenca - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Wenca - FK »

a co zdvihatka s tim totalem? pozorujes neco z toho co jsem popsal u svýho příspěvku o neco výše??
Standa10121996 - FK

Dotazy ohledně výměny oleje

Příspěvek od Standa10121996 - FK »

U Feldy 1,6 MPi budu nejspíš zítra měnit motorový olej.Chtěl bych se zeptat na pár věcí: měl bych použít přípravek na průplach motoru?Koupil jsem olej Divinol multilight 10W-40, starý olej je od jiného výrobce, měl bych tudíž použít ten přípravek na průplach motoru nebo to není nutné?
Dále bych se chtěl zeptat, jestli můžu u tohoto motoru 1,6 AEE držet hladinu oleje na max u horní rysky.Doposud jsem ji držel raději níže, pod horní ryskou.Může docházet k zanášení škrtící klapky, když budu hladinu oleje držet na max u horní rysky nebo na to hladina oleje nemá vliv?
Poslední věc je, jaké máte zkušenosti s oleji Divinol.Prý je většina vychvaluje.Díky za odpovědi
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy ohledně výměny oleje

Příspěvek od lukydm »

Divinol nepoznam...Preplachovac by som osobne nedaval, lebo ti uvolni karbon a zatka olejove kanaliky :roll: Radsej ked uz, tak spravit vymenu oleja po 5000-8000km, popripade vymenit olejovy filter pri 1500-2500km, ale to je mozno aj zbytocne...Takouto castejsou vymenou motoru len pomoze, ho precisti...Snad sa nemylim :D
Olej je najlpsie drzat medzi ryskami ;) Ked je olej na nad max, tak moze odniekal unikat, najcastejsie zaserie klapku, niektorim uz vystrieklo cez odmerku :D
Pokial mas motor v dobrej kondicii tak ti to nebude zasierat klapku...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy ohledně výměny oleje

Příspěvek od Atnarfus »

Žádný prostředek na výplach motoru nepoužívej. Jestli chceš něco vyčistit, tak odmontuj vanu motoru a vyčisti tu. Není to ale nutné.
Je úplně jedno že přecházíš z jednoho oleje na druhý.
Divinol v motoru mám a nepozoruju žádný rozdíl proti Cinolu, Mogulu, Valvoline.

Hladinu můžeš držet až na maximu, ale jestli ti motor olej nežere, tak je to zbytečné. Normálně plním motor tak, že je olej cca v polovině měrky. Prolis na měrce představuje asi litr oleje. Proč ho dávat do motoru zbytečně o půl litru víc, než je nutné.
Nepozoruji ani žádný markantní rozdíl v zanášení klapky v závislosti na hladině oleje.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smrcek »

Já jsem si měnil olej v pátek a nalil jsem tam olej od 103457 Q8 formula 5W40 a nasadil jsem origo olejový filtr ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy ohledně výměny oleje

Příspěvek od ka-spel »

Standa10121996 píše:U Feldy 1,6 MPi budu nejspíš zítra měnit motorový olej.Chtěl bych se zeptat na pár věcí: měl bych použít přípravek na průplach motoru?Koupil jsem olej Divinol multilight 10W-40, starý olej je od jiného výrobce, měl bych tudíž použít ten přípravek na průplach motoru nebo to není nutné?
Dále bych se chtěl zeptat, jestli můžu u tohoto motoru 1,6 AEE držet hladinu oleje na max u horní rysky.Doposud jsem ji držel raději níže, pod horní ryskou.Může docházet k zanášení škrtící klapky, když budu hladinu oleje držet na max u horní rysky nebo na to hladina oleje nemá vliv?
Poslední věc je, jaké máte zkušenosti s oleji Divinol.Prý je většina vychvaluje.Díky za odpovědi


- Průplach není třeba. Levněji vyjde dřívější výměna.
- Rozhodně nedávat olej na horní rysku. Proč se snažit tam narvat tolik oleje. Ze zkušenosti tam při výměně dám max. 2,8 l a to jsem mezi ryskama. Když jsem to narval na horní rysku, tak měl motor tvrdý chod jak ojnice začnou cákat do oleje a je ho větší spotřeba a zasere daleko víc klapku.
- Divinol není špatný olej a je za dobrý prachy. Hojně používán např. i u Fordu v 5W30. Sám mám Divinol http://www.jkk-obchod.cz/obchudek/eshop ... SAE-75W-90 v převodovce.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Standa10121996 - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Standa10121996 - FK »

co je zač olejový filtr značky ALCO?Jak jsou na tom s kvalitou?Viděl jsem je v jedné prodejně, ale nemám s nimi žádné zkušenosti
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

ALCO se nemusíš bát. Hodně to prodává třeba síti APM. Co jsem se o tom dověděl, tak je to fugnlovka fabrika co to valí pro spoustu jiných značek. Zpracování OK.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smrcek »

smrcek píše:Já jsem si měnil olej v pátek a nalil jsem tam olej od 103457 Q8 formula 5W40 a nasadil jsem origo olejový filtr ;)


Kolik se má lít oleje při výměně do 1.6? Myslel jsem, že 4 litry, ale to bylo moc tak jsem něco upustil. Proto by mě zajímalo kolik se ho tam má nalít? Přesně mezi rysky, na horní rysku, nebo pár mm nad spodní rysku? Jaký je váš názor. Díky
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
gaggag - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od gaggag - FK »

Mělo by to být 3,5 litru. Já dávám přesně mezi rysky. Dávat až k horní není moc dobrý.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

3,5 tam nenaliješ ani náhodou. Většinou při výměně dávám 2,8 l a to je tak mezi rysky.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Wenca - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Wenca - FK »

chlapci, chtěl jsem po tátovi aby mi koupil mogul extreme 10w40 a tatík omylem vzal extreme 15w40..je v nich velky rozdíl? myslite ze to felda schroupe?:)
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smrcek »

Zchroupe, ale pro 1.6 by měl být 10w40 ne?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Wenca - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Wenca - FK »

to by asi měl, ale s dovolením zde budu citovat Atnaruse o dvě stránky dopředu: "Ono se zdá, že 10W-40 je proti 15W-40 nějaký rozdíl, ale ono je to skoro to samé. To číselné značení je trochu zavádějící." ..takže si myslím že by to nemusel být nějaký problém:) zpátky do makra se mi to nechce jet měnit :)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od mikka »

To číslo u W (10W, 15W) značí viskozitu oleje při nízkých teplotách. Ćím nižší číslo, tím nižší viskozita a lepší tekutost oleje za mrazu a za studeného stavu motoru. Olej 10W se za studena dostane snadněji a dřív k místům, která se mají mazat, než olej 15W. Když dáš do motoru 1,6 s hydroštely olej 15W místo 10W, budou hydroštely po startu déle klepat, a i jinak může motor při startu a v zimě trpět, protože na takový olej není stavěný.
To číslo za pomlčkou (40) vyjadřuje viskozitu za tepla, čím vyšší číslo, tím si olej zachovává schopnost mazat i při vyšších provozních tepotách. Tohle číslo je u obou olejů stejné, takže po zahřátí motoru už u nich není ve viskozitě rozdíl.
Wenca - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Wenca - FK »

jasny, díky, nicmene ho tam asi naleju, do zimy tam stejně nevydrží :)
Hans - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hans - FK »

Za sebe musím říct, že můj motor ( 116tkm ) jezdil i na 15W40 a hydroštely necvakali ani po startu. Teď už asi 30tkm jen 10W40 a taky nic. Hydroštelům vadí, když nemají žádný olej, ne zas tolik že mají jinou specifikaci. Porovnával jsem v zimě v pet lahvi 15W40 a 10W40 ( oba Mobil ) a žádný rozdíl jsem nepoznal.
Macko64 - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Macko64 - FK »

Ja davam Champion 5W 40 a je v pohode
Talent
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 25. led 2007 0:39:01

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Talent »

Použivam Mogul - bez problémov.
Motor V W 1,8T vraj neznáša Castrol - zanáša sitko vo vani.
Hans - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Hans - FK »

http://www.youtube.com/watch?v=OWiQyR7PWII

Tady je zajímavý záznam.
..to, aby bylo zase o čem špekulovat ;)
jojec

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od jojec »

zdravím a običajní olej ako madit 10w40 ? čo sa stane? ved dneska už čo som počul všetky sú vraj rovnake len každí si dá vlasní obal a predava drakšie
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Madit bude mazat, konzervovat, chladit i oddělovat od sebe pohyblivé části. Tedy bude dělat přesně to co se od oleje v motoru očekává. Já už jsem v motoru vystřídal několik olejů a i přes několikanásobný rozdíl jsem nepozoroval žádný rozdíl.
Aktuálně jsem sehnal čtylitrovku Cinolu 10W-40 za 200Kč, tak ho tam šoupnu. Už to na Cinol jednu sezonu jezdilo a proti Valvoline 10W-40 jsem nezanamenal nic pozorovatelného.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od redroker »

Na trhu je Mogul Felicia 15W-40 http://maziva.heureka.cz/mogul-felicia-15w-40/ můžu ho použít?
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od smrcek »

redroker: Do 1.3 klidně, do 1.6 bys měl dávat 10W40, ale je tady popsáno, že může i 15w40 - je to na tobě, zda chceš jít proti návodu k motoru :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Atnarfus »

Na léto je 15W-40 naprosto v pohodě. Při vyšších teplotách má naprosto stejné vlastnosti jako 10W-40. Jestli v zimě parkuješ venku, tak to ideální nebude. Za mrazu bude déle trvat, než se natlakují zdvihátka a než se olej dostane na mazaná místa.

Kdo parkuje v zimě venku a jezdí často a krátké štreky, měl by používat olej 5W-40.
Kdo garážuje jako já, může klidně ušetřit a jezdit na 10W-40.

Moje auto za celou zimu nestartuje s motorem vychladlým pod nulu, tak bych olej 5W-40 v podstatě nevyužil. Podle tohoto grafu bych klidně mohl jezdit na obyčejnou čtyřicítku, kdyby se to vyrábělo.
Obrázek
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od redroker »

O víkendu se chystám sám na výměnu oleje (Total Quartz 7000),je to náročná procedura,lze to provést třeba i na parkovišti,nebo je nutné auto zvednout? Olejový filtr se pravděpodobně demontuje z mot. prostoru.Je potřeba k tomu nějaký klíč,nebo se jen vyšroubuje? :idea:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od 103457 »

Můžeš to udělat i na tom parkovišti, ale chce to nějakou vanu pod motor, aby ti nic neuniklo, hlavně při demontáži olejového filtru se poleje blok motoru a posléze olej stéká na zem. Na montáž filtru je potřeba klíč na filtry nebo stačí plochý klíč 26.
Koukni na tvůj nový filtr a bude ti to jasný.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od ka-spel »

Mě se na ten filtr osvědčil pevnější sáček, do kterého jsem ho strčil a tak ho vyšrouboval. Holt je filtr debilně vodorovně.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od H4nIS »

já nedávno měnil olej a dával jsem Mogul optimal 10w40 vlezlo se tam cca 3L a filtr BOSCH
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od Sumix »

Měl bych jeden dotaz, možná trochu mimo mísu (kdyžtak prosím o prominutí ;-) ), ale v zásadě se to oblasti kolem olejů taky týká. Nedávno jsem v jednom videu na Youtube narazil na pojem "clear flood mode". Tak jsem hledal, co to vlastně je, a našel jsem, že to je režim ECU, při kterém se odpojí vstřikování, a startér tak jen točí motorem. Využití to má mít mj. třeba právě po výměně oleje, kdy se takhle nejdřív olej dostane při malých otáčkách všude, kam má, a není tak třeba startovat "nasucho". Ten režim se aktivuje, když je hodně otevřená škrticí klapka (=co nejvíc sešlápnutý pedál plynu) a otáčky cca pod 600/min (co jsem našel jako definici)... podporuje tohle Felda taky, nebo to bude jenom nějaká vlastnost US aut? Nechce se mi s tím radši experimentovat, tak se ptám, jestli o tom někdo něco nevíte :-). Případně se omlouvám za OT.

Jinak jedno video, co jsem o tom našel na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=hyFAnJbsoXM
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
rotoro - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od rotoro - FK »

Máte někdo zkušenost s PLATINUM CLASSIC 10W 40 v 1.6MPI?Teď je v akci za 399kč-5,5l,tak jestli můžu do něj jít.Díky
rotoro - FK

Re: Jaký olej byste šoupli do 1.6ky?

Příspěvek od rotoro - FK »

Tak jsem tam nalil olej PLATINUM CLASSIC 10W 40 a docela pohoda.jezdí v klidu,jinak nevím,jak by se mělo projevit,že jsem dal špatný olej.Dle mého je 10W40 jako 10W40.Jen filtr mě potrápil při demontáži.Ale zkusil jsem ho propíchnout šroubovákem a otočit.Super.
Odpovědět