mírné klepání motoru-seřízení rozdělovače

MPi 1AV
AEE
tomxjr
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30. bře 2020 20:52:44

mírné klepání motoru-seřízení rozdělovače

Příspěvek od tomxjr »

Zdravím vás a poprosil bych vás o radu. po výměně těsnění pod hlavou(žralo to vodu)výměně pístních kroužků(menší tlak) a zabroušení a očištění ventilů ,měnili jsme i rozdělovač tak motor po ohřátí mírně klepe.Je pravděpodobné že klepe protože nemá nastavený rozdělovač? zdá se mi že klepe at s ním otáčím na jakoukoli stranu. Vím že musím přes VAG nastavit nejak základní nastavení jednotky a pak stroboskopem seřídit(udělám si svou značku 6stupnů před h. úvratí) ovšem zatím se moc s vagem nekamarádíme.mám verzi 304cz a nedaří se mi to. byl by tu někdo tak hodný a vysvětlil by mi postup? mnohokrát děkuji
tomxjr
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30. bře 2020 20:52:44

Re: mírné klepání motoru-seřízení rozdělovače

Příspěvek od tomxjr »

Tak jsem změřil tlak oleje a zastudena po nastartování na cca 1100otáček tlak 5bar,po ihřátí sleze na 4.5baru. nemůže být na vině vyšího tlaku oleje nevhodný neznačkový filtr?nejspíš bez obtokového kanálu nebo ventilu.Mohl by zvýšený tlak způsobovat klepání ventilů nebo hyder? děkuji za jakoukoli radu
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: mírné klepání motoru-seřízení rozdělovače

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli Ti motor na volnoběh pokopává do karoserie (auto se celé cuká), tak vyměň spodní silentblok motoru. Stačí když je trochu unavený a motor cloume celým autem.
Filtry používám celá léta od firmy Mann a nikdy žádný problém. Jednou jsem měl nějaký Filtron a vydával šílené zvuky. Docela mi dalo zabrat, než jsem zjistil že to dělá filtr. Na tlak mazání by ale filtr neměl mít vliv. U čerpadla je ventil, který omezuje maximální tlak mazání. 5 barů není nic nebezpečného. Stanoven je pouze minimální tlak a to 2 bary. 5 barů mi připadá OK.
tomxjr
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30. bře 2020 20:52:44

Re: mírné klepání motoru-seřízení rozdělovače

Příspěvek od tomxjr »

takže za studena běží krásně bez klepání,jak se ohřeje,motor začne mírně klepat.filtr tam je nejaká čína a je ještě dost malej.objednám origo a dám lepší olej(olej carson 10w40 od pumpy) Neklepe to na silentbloku ale prostě v motoru. v případě že výměna nepomůže,čím dalším by to mohlo být? před opravou motor necvakal.napadá mě třeba zda mi nemohl přeskočil řemen o zub ale nevím jestli by to potom tak pěkně startovalo a běželo pravidelně. prosím o jakoukoli radu
tomxjr
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30. bře 2020 20:52:44

Re: mírné klepání motoru-seřízení rozdělovače

Příspěvek od tomxjr »

a ještě dodám že za tepla se to klepání zvyšuje s otáčkama motoru a pochybuju že by odešlo čidlo klepání jen při rozborce když sem na něj ani nesahal. Tom
Odpovědět