Spotřeba a věci kolem nafty

AEF
Odpovědět
Kennysak

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Kennysak »

Muj Pickup ma najeto 250 000,mam ho tyden a spotreba je desna :( praha a zpatky (prazdne auto)max rychlost 120Km/h a prumer 7.5 - 8L :(((
hans007 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od hans007 - FK »

Tak to je fakt masakr,tomu autu něco asi bude.... :o
nebulus - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od nebulus - FK »

Ja som mal maximálnu spotrebu 6.5l a to som išiel tých 120. Ináč keď idem cca tých 100-110 tak som asi na 5.5l. Pokiaľ nejazdím po diaľnici, ale po okreskách, tak aj 5.2l. A to som až teraz zistil že som mal rozpadnutý katík a vadný termostat ( ale v lete to držalo teplotu, iba v zime to nechcelo ísť nad 75 stupňov ).
hans007 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od hans007 - FK »

Jezdím všude kde to jde,dálnice,okresky a za celý loňský rok podle knihy jízd mi vyšla spotřeba na desetinu přesně těch pět litrů,je ale fakt že to nějak moc nehoním max těch 110-120 na dálnici a taky jezdím z kopců,dojezdy ke křižovatkám a podobně na neutrál,ono je to taky o tom jízdním stylu,někdy tomu ale taky přitnu když mě třeba zezadu prudí nějaký šumachr s fáčkem... :D těch 7,5 litru a víc už je fakt moc,to si nedovedu představit jak bych tomu musel šlapat na krk aby to tolik bralo...
DjTommy - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od DjTommy - FK »

No 7,5 zas tak moc neni, dá se to udělat celkem snadno, já jezdim celoročně kolem 6/100 takže paráda...
nebulus - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od nebulus - FK »

Pikap je hrozná krabica, spotreba dosť stúpa nad 100Kmh.
michael89

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od michael89 »

Zdravím.
So svojou Feliciou jazdím dlhé trasy mimo mesto a chcem sa opýtať, aká jazda autu prospieva a naopak, čo mu škodí ?
Najradšej mám cesty I. triedy, tam sa auto medzi 95 - 105 km / hod. cíti asi najlepšie, avšak na diaľniciach je takáto pomalá jazda trochu únavná. Jazdiť však nad 120 km / hod. znamená mať otáčky už okolo 3tisíc a ja nemám to srdce svojho ropáčka takto trápiť. Alebo sa mýlim, nijako mu to neškodí ?
Zvyčajne sa teda držím tachometrových 110 na diaľnici ( 2500 otáčok ) a spotreba mi vychádza okolo 5, 2 litra / 100km.
Vďaka za vaše rady.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Myslím že ty 3000ot/min mu nevadí neboť maximální otáčky jsou podstatně výš. Udělal jsem odstranění trumpetek,vyčištění sacích kanálů a zaslepení EGR. Motor jak se mi zdá je svižnější, tedy pokud nejsem nějak moc náročný a nevyžaduji nemožné ... 200 v městě,300 z místa ;) .
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
michael89

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od michael89 »

Žiadne ďalšie názory ? ;)
Alpinet
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02. lis 2008 19:40:37
Bydliště: Regensburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Alpinet »

Tak to já se otáček u dehta nebojim,po státovkách ji občas vytočim na 3500ot a včera po dálnici jsem to valil chvilku až 168km/h na 4500ot,jinak do 3800ot,mam totiž krátkpu převodovku Dehet v Duši
Bývalo: Felicia kombi LX 1.9D Egr-Off,Kat-Off
Pořízeno: VW Golf III Variant 1.9 TDI Egr-Off , Kat -Off, P764=95kw??
http://vw-cult.cz/
Dehet-Power
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Převodovky do ropáka je jen jedna ... ostatní je jen baslení. Sice pasuje ale je chudák :hlava: protože krouťák z ropy je oproti benzinu kvalitnější. ;)
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Zet - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Zet - FK »

Kennysak píše:Muj Pickup ma najeto 250 000,mam ho tyden a spotreba je desna :( praha a zpatky (prazdne auto)max rychlost 120Km/h a prumer 7.5 - 8L :(((

Můj VanPlus (320000) v městsko /vesnicko/ lesním režimu normálně 8 -9 l. Takže jsem asi nejlepší ne? :D
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od mikka »

Převodovek, určených pro motory AEF (1,9D) jsou celkem tři provedení:
Dvě převodovky staršího provedení typ 14S, převody jednotlivých kvaltů od 1. po 5.stupeň jsou 3,308, 1,913, 1,267, 0,927 a 0,717:
- jedny převodovky jsou se stálým převodem 3,35, při 130 km/h na pětku má motor 3000 otáček,
- pak jsou převodovky se stálým převodm 3,579, ty mají při 130 km/h na pětku 3200 otáček.

Novější převodovky typ 14SK, určené pro motory AEF mají převody jednotlivých kvaltů 3,462, 1,957, 1,31, 0,975 a 0,756 a mají stálý převod 3,579. Ty mají na pětku při 130 km/h kousek pod 3400 otáček motoru.
Alpinet
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02. lis 2008 19:40:37
Bydliště: Regensburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Alpinet »

Mikka:souhlas,já mam tu krátkou,zjistil jsem ,že kvalty do dlouhý jsou totožný z 1.3 do r.v. 07/1997 jen je jinej stálej převod viz. http://www.skodateam.cz/Prevodovky_Skoda_Felicie potřebuju některou z těch dlouhejch,pls pomocteEEEEEEE
Bývalo: Felicia kombi LX 1.9D Egr-Off,Kat-Off
Pořízeno: VW Golf III Variant 1.9 TDI Egr-Off , Kat -Off, P764=95kw??
http://vw-cult.cz/
Dehet-Power
nebulus - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od nebulus - FK »

Boli tu dohady, či pri brzdení motorom sa vstrekuje nafta. Dnes som zistil že zrejme áno. Stál som na kopci, teplota asi 50 stupňov a po zjazde dole niekoľko kilometrovým kopcom som mal 90 stupňov a to som iba brzdil motorom na trojke.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Pleteš si auto s kotlem. Ta teplota chladicí kapaliny ti stoupla od energie z tření jednotlivých součástí motoru plus malá část od zbytku energie z paliva.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
nebulus - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od nebulus - FK »

No to ma nenapadlo, ale skôr ako mechanické straty tam bude teplo od kompresie vo valcoch, ktorého je asi dosť, keď dokáže zapáliť za normálnych okolností naftu.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Taktak. Prostě práce motoru.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Ropak - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Ropak - FK »

já jezdím do 5l, REKORD JE 3,9!, bez úpar motoru
Alpinet
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02. lis 2008 19:40:37
Bydliště: Regensburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Alpinet »

Mam kombinovanou 6L,dálnice taky,dálka mimo město 5L a po německu i s dálnicí 4,5l
Bývalo: Felicia kombi LX 1.9D Egr-Off,Kat-Off
Pořízeno: VW Golf III Variant 1.9 TDI Egr-Off , Kat -Off, P764=95kw??
http://vw-cult.cz/
Dehet-Power
RadekH - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekH - FK »

Mám takovej dotázek kdy se vám u ropáčku rosvětcuje hladové oko v jaké poloze je ručička palivoměru.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Mě se rozsvěcí někde kolem tří litrů :o ... takže nejbližší dobrá benzinka bez ohledu na cenu to jistí.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
RadekH - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekH - FK »

Takže když už ručička nehnutě leží dole?
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Mě ručička ukazuje na červené čárky, kousek pod 1/4 nádrže.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od madmaik »

tohle ted taky resim, rucicka mi lita v cervenym policku uz celkem dlouho(50km),hladovy oko proad nesviti a ja nevim jestli je praskla zarovka nebo co se deje a byl bych nerad kdyby mi to nekde chciplo :D
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
RadekH - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekH - FK »

Odhaduji to zprávně ,že na pvní bílé čárce je tam cca ještě 10l tedy čtvrt nádrže? Taky mi jde právě oto, že bych nerad zůstal někde trčet.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od smrcek »

Neodpustím si další přitakávací příspěvek:

RadekH: Mělo by to tak být. Dle mého je lepší natankovat o chvíli dřív - nterápíš tak čerpadlo a neriskuješ, že se projdeš pěšky pro palivo :lol: Ale to by jsi měl znát z manuálu ke svému vozidlu ;)

Nehledě na to, že teďka v zimě je doporučováno mít vždy nějaké palivo navíc, kdyby člověk někde uvízl, kvůli počasí nebo nehodám v zácpě atp ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jojin »

Ještě doplním předchozí odpověď o upozornění že přestože po vyjetí nádrže palivo doplním tak stejně nenastartuju protože čerpadlo Lucas neumí nasát při přerušení sloupce kapaliny(není samonasávací)takže je nutný zásah servisu.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
nebulus - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od nebulus - FK »

Mne sa rozsvecuje rezerva na začiatku červeného poľa. Ale keďže som už odvzdušňovanie zažil a je to celkom opruz, tak vždy radšej natankujem hneď ako sa začne v zátačkách rezerva rozsvecovať. Nepatrím medzi priaznivcov tankovania, tak vždy beriem doplna nech na pumpu chodím čo najmenej. Súčasne sa tak dá ľahko vypočítať spotreba, s tankovaním nulujem počítadlo km. Teraz pri ochladení a vyjazdení nádže, z toho 400km po diaľnici ( 110km/h) mi vyšlo 5,6l/100km.
RadekH - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekH - FK »

Mám velikou prosbu, mohl b mi někdo na fotce ukázat kde je na čerpadle odpojovací ventyl nafty? Potřebuji to za učelem vyřazení imo. Předem mnohokrát děkuji
Alpinet
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02. lis 2008 19:40:37
Bydliště: Regensburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Alpinet »

Tady je to drobet vidět,na čerpadle je vyříznutá část co k ní vede bílej kabel (protože origo ventil nesehnal,tak musel dát větší a upravit to aby se tam vešel)
Obrázek
Bývalo: Felicia kombi LX 1.9D Egr-Off,Kat-Off
Pořízeno: VW Golf III Variant 1.9 TDI Egr-Off , Kat -Off, P764=95kw??
http://vw-cult.cz/
Dehet-Power
RadekH - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekH - FK »

Prosímtě a ten drát černé barvy co je nalevo je ten původní co jde do odpojovacího ventilu z ima?
ondra1987

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od ondra1987 »

čau chlapi,potreboval bych poradit,mam feldu 1.9D spotřeba je 8l/100km a vic.nevite nekdo čím by to mohlo být???dekuji všem za rady
biker610i - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od biker610i - FK »

nemas nahodou zle nastavene rozovody? alebo ak chodis po meste velmi kratke trasy kde sa ani motor neozhreje a v zime tak je to potom v norme

ja mam na mojej felde spotrebu mimo mesta cca 5l/100 km a v meste 6-7l/100km
RadekH - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od RadekH - FK »

Lidičky mám jeden takovej dotázek je možné bez jakých koliv úprav začít jezdit na bionaftu. Procházel sem zdejší forum kde někteří píší, že jezdí na olej z tesca, ale jednoznačnou odpověd zda motor dlouhodobě snese jízdu na bionaftu jsem nenašel. Ceny nafty sice pozvolna klesají ale v dnešní době každá koruna dobrá. Jezdím autem dnně málo kdy stojí více jak 2 dny a to většinou jen přes víkend a to jen zřítka. Může tento motor jerdit na bionaftu ano či ne???????? :scratch:
Alpinet
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02. lis 2008 19:40:37
Bydliště: Regensburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Alpinet »

Tak ono pokud se nepletu bionafta je vlastně rostlinej olej.Nevycházim z vlastní zkušenosti,ale co jsem se dočetl na různých forech.Motor 1.9d co je ve feldě je také v ostních koncernových autech,v některých bylo použito palivové čerpadlo Lucas,jinde Bosch.Zrovna ve feldě je použito Lucas na které se použití oleje jako paliva nedoporučuje a kdo chce jezdit na olej,sežene čerpadlo bosch.
Bývalo: Felicia kombi LX 1.9D Egr-Off,Kat-Off
Pořízeno: VW Golf III Variant 1.9 TDI Egr-Off , Kat -Off, P764=95kw??
http://vw-cult.cz/
Dehet-Power
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Sadra17 »

bionafta je metylester rostlinného oleje ;) tu i felda zkousne pokud bys chtěl jezdit na čistej olej tak bych doporučil přestavbu na Bosch čerpadlo
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
diesel28941 - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od diesel28941 - FK »

Netušíte k čemu slouží na 1.9D pod vstřikovacíma tryskama ta podložka z mikro dírkou ?? Protože na hodně naftácich je díra jak do lomu a tady tohle
PavelD - FK

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od PavelD - FK »

Tak já jako čerstvý majitel Felicie počítám spotřebu. První nádrž jsem vyjel se spotřebou 6,6L směsi na 100km. I když mám Lukase, tak nedávám naftu. Míchám směs rostliného oleje, bionafty a E85. Přestavbu na Boshe dělat nebudu, sice je lepší ale není to nutné, jedinou úpravu co udělám je, že "šlušnu" zpátečku.
cobhc
Příspěvky: 6
Registrován: sob 03. čer 2017 22:23:52
Bydliště: Slovenský Grob
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od cobhc »

mám tak 4,7 - 5,4L / 100km teraz cez zimu to je tch 5.35 L/100km
mám vonku trumpetky a zo sacieho ten kužel vybraný a v boxe otvorenú ešte jednu dieru od mototrového, erg ešte ON

máte niekto odkaz za tú pumpičku nafty medzi čerpadlo a filter ? taký balónik :D resp. či je to funkčné
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od pipo444 »

noo ta pumpička je fajn vec. momentálne ju mám medzi filtrom a čerpadlom, no a ber variantu s hlinikovými nátrubkami/spätnými ventilmi. je vhod ked dôjde nafta alebo ked sa mení filter. konkrétne mám túto teraz http://www.twincar.sk/oscom/index.php?Products&SKU9185
Jackhb
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26. úno 2021 12:09:01

Re: Spotřeba a věci kolem nafty

Příspěvek od Jackhb »

Zdravím, loni jsem koupil feldu 1.9 pickupa, jelikož je situace jaká je,tak se s ní moc nejezdilo. Teď v ní spíš jezdím sám a v boudě je max kolo. Měnili jsme po koupi rozvody komplet i s pumpou a na konci roku čerpadlo, protože auto hodně cukalo.
Ještě jsme sundávali výfuk,protože auto odněkud ve 3tis otáčkách začne pískat, tak jsme zjistili,že je vykuchaný kat.
Teď auto jede, nekouří, zvuk traktor...ale spotřeba cca 9-10l. Po přečtení diskuze bych to tedy tipoval na špatně nastavené čerpadlo nebo by to mohlo být něčím jiným ?
Odpovědět