ztráta vody

AEF
Pepino70
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. čer 2016 16:53:21
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

ztráta vody

Příspěvek od Pepino70 »

Zdarec.Můj stroj 1,9D nějak bumbá vodu,z max. na min. asi po 200 kilometrech,úplně celou nádobku vycucne asi po 400 kilometrech.Tak nevím,je to těsnění pod hlavou nebo prasklá hlava?Je to rok 98 "neu gesicht",najeto podle počítadla 260 000,takže v reálu 360 000.Ví někdo která varianta je správná?Jestli je to ta hlava tak asi felda dobojovala :?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od 103457 »

těžko od pc ti někdo správně odpoví. Sundej hlavu, dej na tlakovou zkoušku a uvidíš.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od pipo444 »

radšej by som popozeral či kdesi netečie, nekvapká, chladič, príruby na hlave, vodná pumpa (otvor pri oske), radiator kúrenia, deravá hadica...
hlava až to najposlednejšie. alebo natlakovať systém kompresorom a sledovať. skús u zohriateho naštartovaneho motora otvoriť nádobku, čo sa stane.
ako to štartuje ? nieje voda v oleji alebo naopak ?
Návštěvník

Re: ztráta vody

Příspěvek od Návštěvník »

Startuje dobře.do oleje voda nejde.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od Rambo-x »

Podle mě to někde bude chcát. Jak se to natlakuje,tak to začne logicky chcát víc a rychle to ubývá. Kdyby to šlo do spalovacího prostoru tak to by muselo hulit bíle jak svině. Projít všechny hadice,spoje,těsnění-opakuju všechny,většinou to teče tam kde je to nejmíň vidět-osobní zkušenosti. Podle mě když to projdeš,důkladně tak najdeš buď prasklou hadici,nebo nějaké těsnění-třeba pod termostatem,nebo hadici prořízlou od zatažené pásky,přpadně prasklý nátrubek. Máš možnost dát auto na hladký beton? Pokud ano tak tam najeď,pár minut nech motor běžet na volnoběh a podle mě se objeví pod autem loužička
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od pipo444 »

ale aj príruba kde je umiestnené čidlo teploty je z plastu. ja som ju mal tak mikro prasknuté, že to tieklo len takým malým prúdikom kdesi na spodku a stekalo po hadici dolu na motor, a trocha sem tam aj na zem. takže sa zameraj na plastové diely a všetky spoje. tak ako je písané vyššie ;)
Pepino70
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. čer 2016 16:53:21
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od Pepino70 »

V servisu mi taky řekly že to na těsnění neviděj,spíš že to někde teče,ve čtvrtek to tam vezu.Já se s tím v týhle zimě dělat nebudu :D .Ale mám ještě něco,neukazuje mi teplotu vody.Jen když se to hodně zahřeje tak rafička kousek popoleze.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od pipo444 »

čidlo teploty máš aké ? malo by tam byť zelené. buď je KO čidlo, KO budík, alebo málo vody :D teplotu treba porovnať s teplotou vo VAGu. a skontrolovať farbu pásiku na čidle. popr. ešte odmerat odpor čidla a porovnať s hodnotami v DP
Pepino70
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. čer 2016 16:53:21
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od Pepino70 »

Čidlo je to správné zelené a vodu hlídám,nemůže to být termostat?Zdá se mi že blbě topí.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od pipo444 »

tak v tomto počasí hej, ak je stále otvorený tak to stále chladí a neohreje sa to vôbec. termostat je pod vodnou pumpou takže skontroluješ lahko, doporučujem originál Wahler, a ak by náhodou tiekla po rozobratí aj voda okolo príruby tak aj rovno nový O-krúžok 50x4 aby si to nemusel rozoberať dvakrát :D
Pepino70
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. čer 2016 16:53:21
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od Pepino70 »

No,pro jistotu ho vyměním.
Pepino70
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. čer 2016 16:53:21
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od Pepino70 »

Závada odstraněna :D .Byl to chladič.Díky bohu,že to nebylo nic horšího :) Ještě vyměním termostat a zima může začít :D
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: ztráta vody

Příspěvek od Rambo-x »

Myslel jsem si že to někde chčije. Kdyby to žralo tolik vody přes těsnění do spalováku,to by za tebou musela být mlha. Když budeš měnit chladič,podívej se i na všechny hadice,všechny spoje-případné poškozené díly vyměň,hadice jsou otázky pár korun i v české výrobě,nemá cenu to nějak řešit,vyměnit a máš klid,k tomu nový spony. Zrovna nedávno vlivem zatažení svorky se prořízla hadice a teklo to,jak už jsem psal výše,v takovém místě že jsem na to nemohl přijít
Odpovědět