Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda /Protec

AEF
Diablo - FK

Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda /Protec

Příspěvek od Diablo - FK »

Tak panackove, soudruzi, soudruzky, levobocky, pravobocky, felinari, octavkari, naftari a benzinari i ehm plynari :D koukal jsem po foru, jak vsichni resite cisteni motoru a vsude vidim jen napsano obratte se na Diabla apod. A protoze nejsem prostitutka :D tak jsem se rozhodl zalozit vlakno a neco vam soudruhum naftaru A POZOR!!! I KOLEGUM OD BENZINU povedet o PROTECu a jeho produktech, vlasnostech, hodnoceni servisu, dosazitelnosti, o sortimentu apod. Zkusil jsem vam sehnat vetsinu produktu na cisteni at uz naftovych ci benzinovych !!! motoru!!! Nez jsem ovsem se dal do tohodle psanicka, dal jsem si schuzek s vedoucim servisu v libo aby mi osvetil jeho sortiment kde sidli, kde ho najit a podobne, nez to tu zacneme resit, byl bych rad, aby vsechny dusicky co neco trapi mi sem napsali co a ja jim neco skusim doporucit na vycisteni moturku, BTW videl jsem i odebrane vzorky z aut kde BYL a NEBYL pouzity protec a cumel jsem jak pero z gauce, nemam moc casu, ale postupem casu sem to zbozicko vypisu a sezenu vam kontakt kde to sehnat, neslibuji nic, ale rikam pokusim se. ;)


BTW dostal jsem gratis cistidlo motoru LIQUI MOLY ktere patri ke spicce spolu s protecem. Mam termin vymeny, takze vyzkousim, dam vedet + pracovni postup stejne jako k protecu oki? :)
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jojo, LM doporučuju i z osobních zkušeností na několika autech. S protecem zkušenosti nemám a vše jen přes Diabla, ale právě k tomu ho tu máme :D
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

Ano dekuji dekuji, autogramy az na srotisti dekuji :D
smazany clen - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od smazany clen - FK »

preco ten protec je taky nezohnatelny?
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

Malokdo ho prodava, navic za jeho cenu se radsi vybevej srackama za 60KC, ja ho kupuju u nas ve meste cca za 300KC, jinak firma sidli na kladne, toto odebiraji nejvice autoservisy a velke podniky agro a MKD. Hledam vam nejaky kontakt popr. ESHOP kde to sezenete, ale nemam casu cely dny tak to chvilku trva, jinak dnes zkousim novy pruplach motoru tak za par dni budu znat rozdili, udelam taky audio zaznam PRED a PO PROTECu abych presvedcil i ty neverici Jidase :D

BTW PROTEC DELA:
Pruplachy - motor
Cisteni trysek - nafta
Cisteni karburatoru a trysek - benzin
Aditiva pro smesovani zkondenzovane vody v benzinu atd.

Na pruplach a smesovani jsem videl i vzorecky a musim rict klobou dolu, take me presvedcili v praxi u nas v dilnach ve meste a cisteni BENZINu taky perfektne funguje, nemluvil jsem o tom s prodejcem, ale primo vedoucim servisu a lidi si to chvalej i on sam doma to vyzkousel. Ano je jasny ze kdyz to vyzkousi na auto zenska tak ji to rekne kulovy. Mozna kdyz bude cas tak udelam i FOTODOKUMENTACI JAK UDELAT PROTEC ;)
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

No však na tu dokumentaci se vším všudy tady všichni čekámě, až uvidíme tu tvou ďábelskou metodu v praxi :twisted:
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

Toe jednoduchy, vemes plechovku, hodis ji pod haupnu a proturujes to.

Sezral to nekdo? :D :lol:
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Kovi »

Já se na to chystám taky,takže fotodokumentaci možná hodím sám....
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

tim padem to bude KOVIHO METODA :D Motor nalejte do protecu, nastartujte protec, nechce protec vykloktat cely motor :D takhle? ;)
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Kovi »

Nee,protec naleju na motor počkám až se vsákne, setřu vlhkým hadříkem a máme zářivý lesk, jak z venku, tak zevnitř. :lol:
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

Ty nevis ze se to leje do odstrikovacu aby se umylo cele auto :D
Naposledy upravil(a) Kovi dne čtv 09. říj 2008 13:08:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Viz.pravidlo č.4
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

tak panove, pruplach motor hodnotim na 1 * doporucuji, ted sezenu palivak a vrhnu se do foto serialu ala protec ;)
Návštěvník

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Návštěvník »

Nic v zlom ,ale....felicia ma capove trysky a tie sa cistia same,takze nerozumiem nejake cistice palivovej sustavy....to je ako s osetrovacom motora myslim....ak je uz raz motor vybehany,tak mu nejakymi zazaracnymi ,,vodickami" nepomozes,len riadnu generalku
Monty

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Monty »

Capove trysky sa cistia same
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tedy pokud znáš důkladně konstrukci a funkci trysek pro komůrky jako jsou na feldě, pak ti musí být zcela jasné, že se sice samy "čistí" vnitřním pohybem trysky, ovšem i tak se stále zanáší okolí trysky nečistotami. Pokud jsi měl pár trysek rozdělaných, jistě jsi si všiml, že nejsou ve zrovna skvělém stavu. No a právě na to pomůžou čističe, které tento film odstraní.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

Ano je pravda ze tyto humpolacky trysky nepotrebuji skoro zadnou udrzbu stejne jako zetor apod, ale az vyzkousis tak pochopis, navic auticko trosinku ozije a hlavne se ztisi a je klidnejsi i kultivovanejsi. ;)
smazany clen - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od smazany clen - FK »

Diablo, kde se dá sehnat ten tvůj elixír (protec). Taky bych to rád zkusil.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

sidlo ma firma ve slanem, zkousim sehnat nejakou prodejku kde by to meli v eshopu, ja osobne to kupuji tady v libochovicich, malokdo to ma, jinak firmy sroocka apod to kupuji pokud maji dilny bezproblemu, smrtelnik to ma horsi, jinak autoservisy, mototechny, obcas i autokelly to maji, jsou to plechovky o obsahu 375ml tusim, das sani i prepad do teto plechovky, nastartujes a nechas vrcet, obcas mu trosinek pridej a povol, pak dej zpet na filtr a uvidis :)) jinak doporucuji udelat behem vymeny a dat pote novy filtr vzduch, paliv taky, uvidis pak sam, pokud chces celou omlazovaci kuru tak:

vymen olej
odpoj paliv filtr
napoj na protec
nech motor vrcet
odstran trumpetky ( soft ci hardcore metoda povolena ) ( Diablo preferuje hardcore)
odstran restriktor
zaslep egr ci odpoj hadicku, zaslep vyvod egru i hadicky (pozor nutne je napojena na vyvevu, neodpojovat el mag ventil - hodi chybu)
vymen vzd filtr
vycisti kanalky v hlave
napoj cisty paliv filtr
-----odstran druhy dil vyfuku a dej dynamizer popr 3. dil taktez vykuchni, pro hardcore boys katlik ven.
----- pridat na cerpadle ( v planu, nevyzkouseno,ale na pug 405 facha skvele)
-----odstran doraz plynu
-----nastav vetsi predvstrik
-----------------------> planuji napor sani, popr staci u 98+ sundat listicku pod svetlem a uvidis
enjoy :P ;)
Sigy - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Sigy - FK »

jej to mi zase dělá chutě :lol: musím konečně zavařit vyfuk a přijednom dat pryč ten kat, vymazat pamět zavad a až budou keše, tak udělat ten Protec...
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jsem docela dost zvědav jak ten motor pojede bez katu. Pak dej vědět jak to dopoadlo. Lépe by to tedy jet nemělo, spíše naopak. I když pokud se pak pošteluje komplet motor, možná by se z toho dostalo o trochu víc při větší spotřebě.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

u TDIcek je katlik znat, tak uvidime co tady, i kdyz bych rekl ze cim mensi odpor vzduchu ve vejfuCku tim lepe.
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

U TD a TDI motorů to právě znát jde a co jsme předělávali pár aut, tak je to docela podstatný rozdíl když se k tomu ještě doladí motor, ale u D motoru to byla vždy změna spíše k horšímu. Komůrka funguje docela blbě bez správného odporu výfukové soustavy.
Sigy - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Sigy - FK »

Zbysek píše:U TD a TDI motorů to právě znát jde a co jsme předělávali pár aut, tak je to docela podstatný rozdíl když se k tomu ještě doladí motor, ale u D motoru to byla vždy změna spíše k horšímu. Komůrka funguje docela blbě bez správného odporu výfukové soustavy.


Ja psal před nějakým měsícem ohledně toho Dedlovi a ten psal, že nemá kat na služební dieslové feldě a zdá se mu, že to jede líp... tak nevim jestli do toho tedy jít...
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

No u Dedly se ničemu nedivím, jelikož ten motor je určitě správně naladěn. Však uvidíš. Sám jsem na to zvědav, protože přímo na feldě jsem to ještě nikdy nezkoušel jen na jiných atmosférách.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

ok takze vsichni povine banan do vejfuku :D
jinak feldu i formana chcipnu rukou :D
Sigy - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Sigy - FK »

Zbysek píše:No u Dedly se ničemu nedivím, jelikož ten motor je určitě správně naladěn. Však uvidíš. Sám jsem na to zvědav, protože přímo na feldě jsem to ještě nikdy nezkoušel jen na jiných atmosférách.


Zbyšku, zbyšku, to jsi mě moc nepotěšil :? Dedla mi udělal takovou radost, že řekl, že to je k lepšímu, tak jsem přestal mít obavy a teď jsem zase na váškách a je to tak 50:50 :o
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

No jak říkám, na dieselové feldě jsem to ještě nezkoušel, takže nevím. Na jiných atmosférách to byl krok k horšímu. Vždy pomohla jedině kompletní úprava celého výfukového systému a motoru.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

Zbysek píše:No jak říkám, na dieselové feldě jsem to ještě nezkoušel, takže nevím. Na jiných atmosférách to byl krok k horšímu. Vždy pomohla jedině kompletní úprava celého výfukového systému a motoru.



uprava jmenem PFKO
Lars1 - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Lars1 - FK »

Diablo jak daleko jseš s tim čištěnim :?:
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

misto 8h spanku spim uz jen 4h tak typuj jak jsem daleko :D btw budu mit navaru, tak k cisteni mozna uz nedojde, pokud te to tak zajima tak pisni na icko a ja ti to popisu
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak to popiš rovnou sem, ať to vědí všichni zájemci.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

no ty se k tomu taky nemas, ja jsem to uz do nejakyho vlakna psal celkem podrobne ale uz nevim kam
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jak já se k tomu nemám? Já nevím jak to kompletně je. Nikdy jsem to nedělal, tak to nemůžu popsat. Jen vím, že se vezme protec do nějaké flašky, odpojí se hadičky mezi palivovým filtrem a čerpadlem a dá se do té flašky s protecem. Nastartuje se a nechá se to brblat aby se zase zbytek paliva vracel do té flašky přepadem. A jak to vyjede, tak je vyčištěno. Nasadí se zpět na filtr a jedeme.
Ale jestli je to všechno, tak to netuším. Na to tu máme tebe. Hlavně by jsme teda potřebovali, aby jsi zjistil kde ten protec vůbec sehnat.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

Zbysek píše:Jak já se k tomu nemám? Já nevím jak to kompletně je. Nikdy jsem to nedělal, tak to nemůžu popsat. Jen vím, že se vezme protec do nějaké flašky, odpojí se hadičky mezi palivovým filtrem a čerpadlem a dá se do té flašky s protecem. Nastartuje se a nechá se to brblat aby se zase zbytek paliva vracel do té flašky přepadem. A jak to vyjede, tak je vyčištěno. Nasadí se zpět na filtr a jedeme.
Ale jestli je to všechno, tak to netuším. Na to tu máme tebe. Hlavně by jsme teda potřebovali, aby jsi zjistil kde ten protec vůbec sehnat.



ten se hleda fakt dost blbe, zpravidla ho maji tam kde delaji traktory, ci servisy. Na prodejnach je to malo, pac nikdo nechce za to dat penize, to radsi kazdej koupi tu sracku za 60KC v obi (takovy ty radoby americky znacky) a pak se divi kdyz mu to diky bohu jede hur nez kdyz mu to zaboucha nekde. Jinac Tec je ve slanym,ale postou neposilaji, dodavaji jen na faktury firmam co jsem zjistil :(
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Takže na firmu by to šlo koupit? Záleží ale zase jaký množství, abych neměl doma sud protecu, když ho je asi potřeba pár deci že.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

prodavaji ho v tech pixlickach snad 275Ml tusim, ale jako jednu snad postou neposlou, oni to snad rozvazeji,ale jak to nevim
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

No, tak jim asi zkusím napsat případně, kolik mi toho můžou na firmu poslat nejméně.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

mknu se, ale neslibuju nic, jen tak predbezne kolik z vas by PT chtelo?
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

já to chci určiě zkusit, aby se motůrek pročistil. Hlásím se tedy jako první do řady, ale to už stejně víš :D
Jo hodil by se nějaký kontakt jestli máš, ať je mohu přes firmu zkontaktovat a případně to nějak objednat.
Lars1 - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Lars1 - FK »

Diablo píše:mknu se, ale neslibuju nic, jen tak predbezne kolik z vas by PT chtelo?

Já se přidavam. Taky bych to zkusil.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Kovi »

Já se nehlásím, jezdím si pro něj do města ;)
To sem Vás zas nas*al co?! :lol:
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Kám Kovi? Jde to teda někde normálně rozumně sehnat?
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

ja vas srat nechci, ale taky to kupuju ve meste :D to vite my ustecaci mame vsechno :lol:
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak nám to nakupte a pošlete, pokud to jde tak lehce.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

jeste chvilku do toho rejpej a muzeme tu s kovim delat DHL
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

No však o to nám taky jde :D Hledáme jen nejlehčí způsob jak to dostat k nám domů a jelikož vy si to klidně kupujete, tak by v tom neměl být problém.
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

jako nas ale nic nepali nam feldy volne "strikaj" :lol: me obcas i z prepadu :D je hezky na tom videt, ze tomu malo slapu na krk kdyz ma nafta jeste moznost unikat i jinam nez do motoru :D
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

:D tak to ji teda nějak šetříš když se ti to ještě vrací do nádrže :D No jinak si opravdu neděláme srandu a kdyby to šlo poslat, budeme jen rádi. Však já od tebe přece stejně ještě něco chci, tak buď si udělám výlet, nebo by se to poslalo najednou :P
Diablo - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Diablo - FK »

hele ted si nemuzu poradne vzpomenout ale co ze si to chtel poslat? tchyni?
Zbysek - FK

Re: Čištění motoru a trysek --- Diablova metoda

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tu nechci, stačí mi jedna :D raději něco kapalného pro autíčko :D
Odpovědět