Žhavení a svíčky

AEF
Twiggy

Žhavení

Příspěvek od Twiggy »

Zdravím, opět další problém.. :) Včera mi přestalo fičet žhavení, otočil jsem kličkem a kontrolka spala.. tak jsem zkusil vyměnit rele, protože nespínalo, 5A pojistku, utahnout všechny kontakty a stava se mi že když někdy otočim tak kontrolka problikne a někdy žhaví normálně a někdy zase ne :), nemáte někdo podobné zkušenosti? díky
tororo

Re: Žhavení

Příspěvek od tororo »

Pokud máš kde tak skus načíst VAG info
sa-tan - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od sa-tan - FK »

tohle vypada na špatny čidlo teploty ;)
Diablo - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od Diablo - FK »

souhlas, u me to delalo cidlo, dali me se zlutym pruhem a nema to chybu
Twiggy

Re: Žhavení

Příspěvek od Twiggy »

ja jsem zkousel cidlo odpojit uplne, tak to fungovalo vzdy ale i tak nepomohlo, stim vagem nemam kde a do oficial skodovky bych musel jit s milionem v kapse :)
Uživatelský avatar
Mylen
Příspěvky: 114
Registrován: sob 08. črc 2006 19:19:36
Bydliště: Prešov

Re: Žhavení

Příspěvek od Mylen »

ono felicia zhavi uz pri otvoreni dveri.. takze to moze byt aj kludne to... ked otocis klucikom tak kontrolka nezasvieti lebo to zhavi uz ;-)
Felicia 1.3MPi LX ;-)
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení

Příspěvek od Kovi »

Mylen píše:ono felicia zhavi uz pri otvoreni dveri.. takze to moze byt aj kludne to... ked otocis klucikom tak kontrolka nezasvieti lebo to zhavi uz ;-)

O tom sem taky čet,ale je tam nějakej čas do kdy nastartovat než to začne žhavit znovu nebo pokdu ty dvře zavřeš a znovu otevřeš tak se to nějak vyruší bo co,už si přesně nepamatuji jak to psali... každopádně Mylen má pravdu v tom že když přijdeš k autu a otevřeš a hned startuješ tak kontrolka se nerozsvítí páč už máš nažhavíno a jednotka čeká na start...
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kovi píše:O tom sem taky čet,ale je tam nějakej čas do kdy nastartovat než to začne žhavit znovu nebo pokdu ty dvře zavřeš a znovu otevřeš tak se to nějak vyruší bo co,už si přesně nepamatuji jak to psali... každopádně Mylen má pravdu v tom že když přijdeš k autu a otevřeš a hned startuješ tak kontrolka se nerozsvítí páč už máš nažhavíno a jednotka čeká na start...


Ano, přesně tak to funguje. Když hned strčíš klíček do zapalování a dáš na první polohu, tak se kontrolka nerozsvítí, protože už je nažhaveno. Ale když pak zase klíček vypneš a hned zase dáš do první polohy, tak už se zase začíná žhavit znovu dle tvého pokynu a kontrolka tak musí svítit nějakou dobu. Pokud ne, tak je to žhavení špatně.
Twiggy

Re: Žhavení

Příspěvek od Twiggy »

u mě svitila kontrolka vždy když jsem otočil klíčem, ale teď už ne :( a i když by to u mě žhavilo při otevření dveří, tak bych nastartoval, ale ja mužu točit a nic, až když zasvítí tak to chytne.. a ona svití jak se ji chce.. :)
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak to je pak problém opravdu s řídící jednotkou žhavení
Twiggy

Re: Žhavení

Příspěvek od Twiggy »

Ted jsem přišel ještě na to, že když se stane, že se kontrolka nerozsvítí nebo jen problikne, stačí někdy startovat bez žhavení a pak při dalším pokusu se kontrolka většinou rozsvítí. Jestli by nemohl byt problem nekde v tom spínaní zapalování?
sa-tan - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od sa-tan - FK »

skontroluj ješte tu 5a pojistku a 50a pojistku a



když mas odpojeny cidlo teploty tak to zhavy vzdycky???
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení

Příspěvek od Kovi »

Mě se jednou stalo že mi to za jízdy začalo blikat to žhavení....pak to přestalo a za deset minut znova. a pak furt když sem otočil na kontrolky...tak sem oddekloval to pentium 4 :D :D :D a zakvedlal sem s tou jednotku žhavení ,začalo to v ní cvakat tak sem za ní jen lehce zatáh a zustala mi v ruce...vubec tam nedržela....tak sem jí tam pořádně nastrčil a od tý doby to dělá co se od toho očekává,tedy žhaví :D
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

no tak ja mam zase taky objav,že ked otocim klucom kontrolka sa rozsvieti ale ked zhasne tak cakam este asi 5až 7 sekund a až potom počujem ako vyplo žhavenie.a vidno to aj tak ked si nechate rozsvietene v aute.aspon mne to tak žhaví
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení

Příspěvek od Kovi »

schympanze píše:no tak ja mam zase taky objav,že ked otocim klucom kontrolka sa rozsvieti ale ked zhasne tak cakam este asi 5až 7 sekund a až potom počujem ako vyplo žhavenie.a vidno to aj tak ked si nechate rozsvietene v aute.aspon mne to tak žhaví

To by snad mělo dělat všem ne?? To je totiž čas kdy jednotka ostřihne šťávu a už to jen dožhavuje...tohle je tedy normální
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kovi píše:
schympanze píše:no tak ja mam zase taky objav,že ked otocim klucom kontrolka sa rozsvieti ale ked zhasne tak cakam este asi 5až 7 sekund a až potom počujem ako vyplo žhavenie.a vidno to aj tak ked si nechate rozsvietene v aute.aspon mne to tak žhaví

To by snad mělo dělat všem ne?? To je totiž čas kdy jednotka ostřihne šťávu a už to jen dožhavuje...tohle je tedy normální

ako že dožhavuje?
Twiggy

Re: Žhavení

Příspěvek od Twiggy »

První jsem měnil pojistlku 5A a rele žhavení, zkoušel jsem dotahovat co se dalo ale nic, když otočím klíčem a nejde to tak stačí jakoby chvíli startovat a pak znovu žhavit a většinou už to jde... no nerozumím tomu :) jestli nemůže být problém někde v tom bordelu do kterého se strká klíček.. dá se to njak rozebrat a vyčistit?
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

schympanze píše:
Kovi píše:
schympanze píše:no tak ja mam zase taky objav,že ked otocim klucom kontrolka sa rozsvieti ale ked zhasne tak cakam este asi 5až 7 sekund a až potom počujem ako vyplo žhavenie.a vidno to aj tak ked si nechate rozsvietene v aute.aspon mne to tak žhaví

To by snad mělo dělat všem ne?? To je totiž čas kdy jednotka ostřihne šťávu a už to jen dožhavuje...tohle je tedy normální

ako že dožhavuje?



Každý diesel normálně žhaví na pokyn otočení klíčku (některá auta včetně felicie i na pokyn otevření dveří) a poté co zhasne kontrolka většina nevědomých řidičů už startuje a trápí motor, který se ještě neprohřál, tak to ještě stále dožhavuje dále nějakou dobu, která závisí na aktuální teplotě. Takže reálné žhavení je opravdu mnohem delší než to co svítí kontrolka a když se s tím člověk naučí počítat, tak to pak chytá mnohem lépe samozřejmě.
Tedy ano, je to naprosto normální stav, který už několik desítek let výrobci využívají.
U novějších aut se tyhle cykly dělí na předžhavení (to co vidí řidič na kontrolce, případně po otevření dveří), žhavení (to je doba po kterou si žhavičky ještě vytváří správnou teplotu pro řádné rozžhavení do čer¨vena až bíla aby se co nejlépe vznítila směs) a potom dožhavování (po nastartování motoru to žhaví v řádech desítek sekund až minut, aby se ulehčil chod motoru za studena.
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Plně souhlasím z kolegou co psal předchozí příspěvek,že žhavení nekoncí po shasnutí kontrolky. Pokud budete pozorně poslouchat tak dobu kdy je žhavení skončeno uslišíte protože je slišet jak cvakne relé žhavení.
Diablo - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od Diablo - FK »

Souhlas, nekdo se to nauci pocitat, nekdo podle cvaknuti, nekdo dle svetel. Je to ruzny, ale pockat se startem po zhasnuti ma i sve duvody, po nejake doby zhaveni kdyz zhasne kontrolka si vsimnete ze svetlo treba i dverni sviti pak jasneji a po par sek jeste jasneji, kdyz se chvilku pocka tak baterie se oklepe po odberu a je schopna o par Ameper dat vice do starteru ktery pak netoci tak dlouho a nema takovy odpor a druha vec obcas v krizove situaci budete radi za kazdy amperek
breta

Re: Žhavení

Příspěvek od breta »

plný souhlas se ZBYSEK. Pouze bych dodal, že ŘJ dává povel k vypnutí žhavení buď při dosažení určité teploty nebo po dosažení určité doby chodu motoru (vybere se situace která nastane dříve). Ještě jedna nepřesnost se táhne žhavením- i v tovární příručce je chyba - nezačne se žhavit při otevření dveří, ale až po následném zavření dveří - mám prakticky změřeno u své feldy 04/96 (podělte se o zkušenosti s pozdějšími feldami, jestli to tak zůstalo).
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení

Příspěvek od Kovi »

breta píše:plný souhlas se ZBYSEK. Pouze bych dodal, že ŘJ dává povel k vypnutí žhavení buď při dosažení určité teploty nebo po dosažení určité doby chodu motoru (vybere se situace která nastane dříve). Ještě jedna nepřesnost se táhne žhavením- i v tovární příručce je chyba - nezačne se žhavit při otevření dveří, ale až po následném zavření dveří - mám prakticky změřeno u své feldy 04/96 (podělte se o zkušenosti s pozdějšími feldami, jestli to tak zůstalo).

No pokud já vím tak mě se kontrolka nerozsvítí i když sou dveře otevřené......combi 9/97
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

ako to je potom.ked necham dlhsie otvorene dvere tak mi bude žhavit stzale kym sa zase neochladi a zopne zase?
smazany clen - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kovi píše:No pokud já vím tak mě se kontrolka nerozsvítí i když sou dveře otevřené......combi 9/97


Kontrolka se samozřejmě při předžhavování ze signálu otevřených dveří nerozsvěcuje. Stejně tak nesvítí při dožhavování o kterém jsme se tu bavili.

schympanze píše:ako to je potom.ked necham dlhsie otvorene dvere tak mi bude žhavit stzale kym sa zase neochladi a zopne zase?


Nažhaví to po otevření dveří až po teplotu kterou to potřebuje či čas,který tomu vyhovuje. Pak to dál nežhaví a čeká jestli nastartuješ. Když ne, tak se prd děje a pak si nažhavíš sám klíčkem.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení

Příspěvek od Kovi »

Zbysek píše:
Kovi píše:No pokud já vím tak mě se kontrolka nerozsvítí i když sou dveře otevřené......combi 9/97


Kontrolka se samozřejmě při předžhavování ze signálu otevřených dveří nerozsvěcuje. Stejně tak nesvítí při dožhavování o kterém jsme se tu bavili.

schympanze píše:ako to je potom.ked necham dlhsie otvorene dvere tak mi bude žhavit stzale kym sa zase neochladi a zopne zase?


Nažhaví to po otevření dveří až po teplotu kterou to potřebuje či čas,který tomu vyhovuje. Pak to dál nežhaví a čeká jestli nastartuješ. Když ne, tak se prd děje a pak si nažhavíš sám klíčkem.

no jasný,ale já jen reagoval ,že se žačne žhavit až po zavření dveří...což je teda alespoň u mě blbost. Vlezu do auta a ikdyž sou vrata furt otevřený,tak už má nažhavíno a jen startuju,dveře zavírat nemusím...
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Diablo - FK

Re: Žhavení

Příspěvek od Diablo - FK »

jezis to je jasny ze to muze delat clovek i takhle, zase se v tom nerejpejte jak v bolavi noze
bono

zhavenie

Příspěvek od bono »

Stalo sa mi ze pri otoceni klucika kontrolka zhavenia 3krat blikla a nenazhavilo, skusil som este 2krat otocit klucom startovania, to iste, potom som vytiahol poistky zhavenia, pri motore obidve pre kontrolu, boli dobre, ked som ich dal naspat tak bolo vsetko v pohode a uz zhavi normalne. Co to mohlo byt?
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: zhavenie

Příspěvek od Kovi »

Spíš to bylo uvolněnou řídící jednotkou žhavení. Jak si tam kvedlal tak si to zas sedlo. Taky se mi stalo.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
roman999

zhavenie

Příspěvek od roman999 »

Na mojej 1,9 D felde mi behom 1/2 roka odišli 2 ks nových žhavičov a po 3/4 mi odyšiel aj 3 ks aj so starou náhradou . V predajni ked som kupoval dalšiu sadu nových žhavičou mi povedali aby som si dal skontrolovať žhavenie . Chcem sa spítať na fóre : 1. ako dlho má žhaviť felícia a 2. od akých po aké teploty alebo stále .
Odpíšte mi niekto , kdo má stým skúsenosti. V ďaka .
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: zhavenie

Příspěvek od Kovi »

Tak pokud je felda studená-uplně, žhaví cca 8-10 sec.(v mrazech i 13-14). Žhavení nekončí zhasnutím kontrolky!!! Po zhasnutí žhaví ještě asi 4-5 sec. je slyšet cvaknutí a poznáš to i že kontrolka baterie se více rozsvítí.
dále pokud je vlažná,ale teplota ještě nevylezla nad 70,případně už spadla pod 70,tak felda ještě stále žhaví. Sice kratší čas ,ale žhaví. Pozor platí stále že po zhasnutí kontr. ještě není žhavení u konce.
Nad 70 stupňů žhavení přestává reagovat. Zajed si na Vag at ti to projedou jestli nemáš v ŘJ žhavení nějakou závadu. není možný abys do roka dojebal několikery žhavičky. To bys jedině musel chvíli co chvíli žhavit startovat,ale i tak by vydržely dýl.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
sa-tan - FK

Re: zhavenie

Příspěvek od sa-tan - FK »

no pred startem tak jak rikal kovi ale po startu to jeste dožhavuje cc3 min nebo 70c podle toho co nastae driv ja jsem jednou menil kamosovy zhavice hned druhej den po vymene protoze mu prodali na na nejakyho golfa tvarove stejny ale podle me vevydrzely to dožhavovani to vse plati se zelenym cidlem teploty se zlutym to zhavy a ožhavuje vždy at je teplej nebo studenej :)
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: zhavenie

Příspěvek od Kovi »

sorry na to dožhavování sem ouplně zapoměl :D
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: zhavenie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kovi píše:Tak pokud je felda studená-uplně, žhaví cca 8-10 sec.(v mrazech i 13-14).


To fakt má felda žhaviť až 10 sekúnd ? Moja žhaví 4 sekundy a je jedno, či je mráz, alebo horúčava...
Mám to v poriadku ?
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: zhavenie

Příspěvek od Kovi »

michael89 píše:
Kovi píše:Tak pokud je felda studená-uplně, žhaví cca 8-10 sec.(v mrazech i 13-14).


To fakt má felda žhaviť až 10 sekúnd ? Moja žhaví 4 sekundy a je jedno, či je mráz, alebo horúčava...
Mám to v poriadku ?

4 sec. ti svítí kontrolka. To mě taky,ale potom co zhasne to ještě žhaví ,víme??? ;)
Schválně,sedni si do auta zavři se, otoč klíčkem na kontrolky ,rozsvítí s žhavení,zhasne a teď ,jakmile zhasne bedlivě poslouchej. Asi 4-5vteřin po zhasnutí se ozve slabé ,ale SLYŠITELNÉ cvaknutí z motorového prostoru. To je tepr známka toho,že je nažhaveno. Pak jak psal satan probíhá ještě dožhavování.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: zhavenie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ok, tak to vyskúšam, ale prečo nie je tá kontrolka urobená tak, že svieti celých 10 sec ?
( To už len tak na okraj sa pýtam ) ;)
smazany clen - FK

Re: zhavenie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Doba po kterou kontorlka svítí je předžhavení. Zbylá doba kdy ještě dále žhaví a už nesvítí je doba vlastního žhavení. Poté ještě po nastartování motoru při nízké teplotě následuje doba dožhavení, která dle počasí může trvat až minutu, aby pomohla měkčímu rozběhu motoru. Standartně tedy lidé startují už po zhasnutí a vstřikují tak naftu na žhavé svíčky, čímž hned vzplane. Někdo naopak startuje až po cvaknutí relátka, kdy je mnohem větší teplota v celém spalovací prostoru, žhavička pomalu chladne, ale stále je ještě rudá a přitom startér dostává mnohem více proudu a tedy auto lépe nastartuje. Když totiž zároveň žhavíš a startuješ, startér samozřejmě točí pomaleji, protože žhavičky mají hodně velký odběr a na startér tak zbyde méně.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: zhavenie

Příspěvek od Kovi »

Proč kontrolka svítí jen po dobu předžhavení nevím,ono je zde víc věcí co nemaj logiku,ale když si na to zvykneš(žhavit až po cvaknutí tak už ti to pak ani nepřijde. navíc nemusíš posluchat,je to vidět i na kontrolkách . Symbol baterky se po nažhavení více rozzáří.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: zhavenie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kontrolka na každém autě svítí jen v době předžhavení kvůli blbuvzdornosti. Pokud totiž člověk začne žhavit po zhasnutí kontrolky, je jisté, že si auto ještě stále žhaví a start bude v pořádku. Ovšem pokud by svítila podle reálné doby, řada lidí by startovala "pozdě" v době, kdy už by spalovací prostor opět chládnul a startovalo by to hůře. Ne kažý startuje pár setin sekundy po zhasnutí kontrolky. Kdo o tom ví, čeká na cvaknutí relé a hned startuje, takže tam pořád je skvělé teplo. Je to tedy vlastně takové jištění, že zhasne kontrolka, řidiči dojde, že má startovat, otočí klíčkem a startuje se. Během těchto prodlev stále auto žhaví a zařizuje si klidný start.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: zhavenie

Příspěvek od Kovi »

Ty víš jak jsem to myslel ;) Dělám to hlavně kvůli tomu abych ulevil baterce. Samozřejmě že pokud je auto teplejší,tak nečekám na cvaknutí,ale ráno vždycky. A v zimě tuplem. prostě jen nerad morduju baterku. :)
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
breta1 - FK

žhavení

Příspěvek od breta1 - FK »

Ví prosím někdo, jak dlouho ještě žhaví felda po nastartování studeného motoru a jakým povelem se žhavení vypne?
Zbysek - FK

Re: žhavení

Příspěvek od Zbysek - FK »

Doba dožhavení závisí především na teplotě chladící kapaliny, tedy nebývá stejná. Právě dle teploty dostane řj žhavení signál že má vypnout. Stejně tak je ovlivňována doba sytiče.
Diablo - FK

Re: žhavení

Příspěvek od Diablo - FK »

A taky u sytice je znat jaky cidlo mas (pruh)
Zbysek - FK

Re: žhavení

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak to i u žhavení. Celkově jde do řídící jednotky pouze pár informací podle kterých se vše nastavuje a jednou z těch nejdůležitějších je právě čidlo teploty. Když je tam jiné, je samozřejmě jiný i zásah jednotky.
breta1 - FK

Re: žhavení

Příspěvek od breta1 - FK »

Jenom doplnění, co jsem zjistil. Vypnutí žhavení a vypnutí sytiče nastává současně, čili jde o tentýž povelový signál
Lars1 - FK

Re: žhavení

Příspěvek od Lars1 - FK »

Diablo píše:A taky u sytice je znat jaky cidlo mas (pruh)

Přesně tak, navíc jsem vysledoval že sytič drží dokut se motor neohřeje okolo 50°C
smazany clen - FK

Re: žhavení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mě jde sytič tak maximálně 5 vteřin. Jestli se jedná o ventil pro zvyšování volnoběbu.
Zbysek - FK

Re: žhavení

Příspěvek od Zbysek - FK »

no, jedná se přesně o něj. Pokud ti jde pouze ak malou dobu je to ZÁVADA! Máš buď špatné čidlo teploty, nebo (a to spíše) blbě nastavené čerpadlo, neboli potenciometr.
nebulus - FK

Re: žhavení

Příspěvek od nebulus - FK »

Zbysek: ja som si myslel, že zvýšený voľnobeh slúži hlavne pri studenom motore. Ale všimol som si, že keď otočím potenciometrom v smere ručičiek, tak sa zapne. Čo je to za funkciu?
Zbysek - FK

Re: žhavení

Příspěvek od Zbysek - FK »

Zvýšený volnoběh funguje i při každém prudším ubrání plynu aby motor nezdechl například. Jinak při tom pootočení potenciometrem je to normální, ale mělo by to dělat až skoro v krajních polohách. Tam totiž dostává jednotka naprosto nesmyslné hodnoty pro ni a tak přidá na sytiči, aby případně motor nezdechl, jelikož v těchto oblastech blbě jede.
Diablo - FK

Re: žhavení

Příspěvek od Diablo - FK »

me sytic drzi par minut. tusim tak 2 mozna 3, nikdy jsem to presne nezkoumal.
Odpovědět