HP Sporting

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Ty se skládanýma jsou tzv. tréningové
Obrázek

s jednodílnou pružinou jsou určený pro běžný provoz
Obrázek

od pohledu vypadají ty tréningové spíše do feldy která občas jede nějaký závůdek nebo pro někoho kde chce opravdu tvrdé tlumiče, a ta cena je taky vyšší.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
MagicanBlack - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Já mám "obyč" HPčka a řekl bych že jsou dost pohodlný.. a to nemám rád :lol: :twisted: a tak kdyby někdo měl tréninkáče v rozumnym stavu a zdáli se mu moc tak bych je klidně vyměnil.. + nějaký doplatek.. chtěl bych něco tvrdšího...
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Já myslím, že k tréningáčům patří skládaný, takže nevím co to přesně znamená. Zkus tam zavolat nebo napsat email. Nebo užeň Snb-ridera kupoval je nové tak bude vědět jestli v té ceně 17850,- jsou i skládaný. Ale co tam nebude asi určitě je to unibalový uložení. To je za příplatek (dost mastný).
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
top gun - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od top gun - FK »

no uz som mu pisal,myslim ze bez tych unibalov to prezijem :)
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

Když jsem se bavil s jedním chytrym pánem a viděl moje původní HP sportingy tak se hrozně divil a ptal se (s úměvem va tváři) k čemu to je dobrý :) že jedině skládaná pružina funguje. Ale 90% lidí stačí to, že i ty nejobyčejnější HP jsou tvrdší než série a jsou spokojený. Stejně jako já dokud jsem se nesvezl v těch co mám teď ;)
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

tweety: tvůj obrázek nejsou tréningáče,ale N-ka.. mají vzadu silnou pístnici a tréningáče nemají vepředu skládanou pružinu,ale jednoduchou a mají trošku jiný tělo tlumiče..

foto trénink: ( prostředního tlumiče si nevšímejte..)

Obrázek
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Vici »

jirkaf píše:Když jsem se bavil s jedním chytrym pánem a viděl moje původní HP sportingy tak se hrozně divil a ptal se (s úměvem va tváři) k čemu to je dobrý :) že jedině skládaná pružina funguje. Ale 90% lidí stačí to, že i ty nejobyčejnější HP jsou tvrdší než série a jsou spokojený. Stejně jako já dokud jsem se nesvezl v těch co mám teď ;)

zalezi jak a na co to pouzivas... i normalni sportingy jsou 100x lepsi nez serie. udelaji z feldy auto. treningace jsou sice dobra vec, ale ne kazdy chce kostitras.... ;)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Tak to se omlouvám, já to bral podle obr a popisu co mají na stránkách.
Teď v tom mám bordel zase já :shock: . Jen tak pro informaci jsou ty bežný to je asi jasný(tam jich snad více není) pak jsou ty tréningáče: to jsou podle té tvé fotky zadky se skládanou pružinou a předky s jednodílnou. A N-ka to je ten jeden tlumič uprostřed jako přední a zadní je stejný s tréningáčema? A ty N-ka jsou už asi na závody co?

Já chtěl z feldy auto a mám moc auto (přesně ten kostitřas) :D
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: HP Sporting

Příspěvek od favo »

Vici píše:zalezi jak a na co to pouzivas... i normalni sportingy jsou 100x lepsi nez serie. udelaji z feldy auto. treningace jsou sice dobra vec, ale ne kazdy chce kostitras.... ;)


A né každý je ochotný za to dát víc peněz a navíc treninkové tlumiče ještě řidiče lepším neudělají.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

Souhlasím s tím, že na běžný provoz jsou sportingy nejlepší volbou.
edit: a kdybych ty N-ka nebo co to mám nekoupil i s autem tak ty peníze bych za to do běžného provozu neinvestoval.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Chtěl bych se zeptat jestli pasují HP z Golfa II na felicii?
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

už tohle ale nejsou origo na G II - ten má jiný spodní uchycení do těhlice
tohle je zase z nějakýho rallyecrossu,ne?
změř dole průměr tlumiče a pak taky jeho dýlku,ale podle oka bych řekl,že tělo tlumič je silnější než na feldě
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Joo, máš pravdu, ten spodek měl větší průměr než na feldu.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od RAIMMI »

Mám dotaz, když namontuji HP na sériovou pružinu, na sportovní pružinu od firmy FK automotive, bude to vadit že není sériová ??? Díky moc za odpověď !!!
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

zavolej do HP a tam ti to řeknou ;)
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od RAIMMI »

Psal jsem jim, psali že by to nemělo vadit, jenže NEMĚLO VADIT u mě není NEVADÍ...
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Ponman »

Tak jsem si konecne nahodil HP tlumice na seriovy pruziny.Jelikoz mam kombala ktery je hodne vysoko,nechal jsem pruziny kombalovsky,ale dal jsem gumovy doraz z kratky,ktery je o neco nizsi.Predek si klekl tak o 3cm,no proste nadhera :) Je to uplne jiny auto,fakt bezva vec.Ja su tak stastnyyy :lol: ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zdenda19895 »

Ponman píše:Predek si klekl tak o 3cm,no proste nadhera :) Je to uplne jiny auto,fakt bezva vec.Ja su tak stastnyyy :lol: ;)
A kde je fotka? :? :?
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DJ.Mara »

Ponman píše:Tak jsem si konecne nahodil HP tlumice na seriovy pruziny.Jelikoz mam kombala ktery je hodne vysoko,nechal jsem pruziny kombalovsky,ale dal jsem gumovy doraz z kratky,ktery je o neco nizsi.Predek si klekl tak o 3cm,no proste nadhera :) Je to uplne jiny auto,fakt bezva vec.Ja su tak stastnyyy :lol: ;)

Taky jsem byl nadšenej a je to fakt super. Jenže se mi teď nelíbí, že ten zadek vypadá tak nakopnutě. :D Bude to chtít ještě dozadu HP ;)
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Vici »

favo píše:A né každý je ochotný za to dát víc peněz a navíc treninkové tlumiče ještě řidiče lepším neudělají.

Uvidime komu s tema treningacema prvni zacne praskat kastle :lol:
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Ponman »

:D Tak,aby jste nerekli,ze jsem krkna.Nejake foto jsem hodil :D ;)

ObrázekObrázekObrázek
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
top gun - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od top gun - FK »

taak nahodil som hp treningovu sadu na feldicku a objavila sa taka zvlastnost, ze prave zadne koleso mam blizsie k blatniku ako lave,nemam podlozky,disku maju ET36 a ledva tam prst vopcham medzi koleso a blatnik na pravej strane,je to normalne?

Cirou nahodou kamos nahadzoval hp sporting tuning set a tiez ma prave koleso blizsie k blatniku ale ma aj podlozky tk neviem :(
top gun - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od top gun - FK »

no uz som na to dosiel,lemy boli gitovane a su viac zahnute dovnutra,este ze tak,geometria to dufam len potvrdi..
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

nebo může být hnutá zadní náprava.. buď v uložení nebo uchycení ke kastli
z vlastní zkušenosti vím,že trefa bokem zadního kola do obrubníko to udělá jak nic a vyšel z toho posu o cca 2cm na druhou stranu :lol: :lol:
Radek1
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 19. říj 2006 22:38:19
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Radek1 »

Tak se mi naskytla možnost mít Hápéčka za opravdu směšnou cenu,ale má to jeden háček,jeden přední má ohnutou pístnici a vypadá to, že i to tělo je asi trochu hnutý.Myslíte že by se vyplatila repase toho ohnutého? Jinak ty zbylé tři jsou na pohled vpořádku.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Nebo jeden nový a repas těch třech. ;)
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
top gun - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od top gun - FK »

luke : bol som na geometrii,pohoda
RadekN70 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Nevíte náhodou někdo jak dlouho trvá repase 2 předních tlumiču u HP??
snb-rider - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od snb-rider - FK »

podle práce... ale když to v pondělí pošleš, tak by to mohlo být za týden doma...
RadekN70 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RadekN70 - FK »

No,mě jeden tlumič tak trochu ťuká při mírným propružení,celkem mě to štve,tak nevím,dneska jsem to rozdělal,znova složil a dělá to pořád.
Mám posunutou zarážku na spodní rysce (od těhlice).Zvedne se auto o moc když zvolím tu stžední zarážku..??
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zdenda19895 »

Myslím že by se mělo zvednout o 20 mm.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
RadekN70 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Tak jsem zjistil,že ta strana co mi to tak divně bouchá jde minimálně stlačit (oproti té straně co je v pořádku...Jsem si 100% jistej,že to je tlimičem,ale nevím co...
Když jsem to měl dneska vytažený,tak to chodí parádně,složil jsem to,odzkoušel a dělá to pořád..
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

Dají se koupit tlumiče HP bez pružin ? Popřípadě kde ? Kdyžtak odkaz . . .
dik za odpovědi
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

http://www.hpsporting.cz/kontakt.php
zavolej jim podle mě ti prodaji cokoliv ze sady, ale počítej stím, že sériovou pružinu na to nedáš.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

jirkaf : Docela nechápu proč bych to na ně nedal , když kousek víš píše Ponman že ma HP na seriovích pružinách . . .
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

Dude:
Pokud se nepletu tak ponman koupil nejaky co nejsou uz vubec v prodeji (z nejakeho vyprodeje). Jsou predelávany ze serie u Huška - aspoň to tak vypadá. ty co dneska prodávají mají jinej průměr pružiny - menší ... tou seriovou pruzinou ti HP propadne ...
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

Oki . Tak to potom jo . . . A jsou jeste v prodeji ty upraveny tlumiče na seriove pruziny ? ? ?
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Ponman »

DuDe-presne,jak pise jirkaf,predelany ze serie na seriovy pruziny s tim,ze jsou tuzsi nez serie a maji kratsi telo tlumice a pistnici.Nejsou stelovatelny takze snizeni je dany +-2 az 3cm dolu.Na klasicky sportingy nedas urcite seriovy pruziny.Tezko rict jestli ty tlumice jeste nekde sezenes.Byl to skladovej vyprodej.Tak asi takhle ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

Ponman : Je škoda že už nejsou , hned bych je bral . . .
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: HP Sporting

Příspěvek od favo »

Tak jen kdyby to někoho zajimalo mám na svých HP Sporting Set Speciál nalítáno 130 000 km a dělali mi minulý týden test a prý jsou jako nový. Nevím jak přesně a co se tam měří ale jeden test vyšel na 80% a druhý na 77% . Píši to sem jen proto kdyby někoho zajimalo co asi HP vydrží. Jen podotýkám že na kvalitních silnicích jsem snimi jel snad jen jednou a to v německu :D
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Ponman »

DuDe-tak to te opravdu chapu.Zkus hledat,treba budes mit stesti.K tem tlumicum Jak se rika,za malo penez hodne muziky.Jsou dobry. ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Drahoš »

favo: Tak to čumim- to s nima možná ani nenajedu :)
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: HP Sporting

Příspěvek od favo »

Tak já jezdím denně takže kilometry jen přibívají ;) Ale už jsem uvažoval že bych je tady někomu střelil za nějakou rozumnou cenu a koupil fungl nový. Ještě uvidím ;)
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Favo:tak to jsem v klidu,mám na nich najeto cca 70 000km a to jsem měl v plánu je dát na repas.Ale asi je na jaře vyndám,štve mě jak jsou orezlý
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Drahoš »

Tak já na nic mam 25 tisíc, tak to je teoreticky čeká ještě dlouhej život :)
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Radek1
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 19. říj 2006 22:38:19
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Radek1 »

Radek1 píše:Tak se mi naskytla možnost mít Hápéčka za opravdu směšnou cenu,ale má to jeden háček,jeden přední má ohnutou pístnici a vypadá to, že i to tělo je asi trochu hnutý.Myslíte že by se vyplatila repase toho ohnutého? Jinak ty zbylé tři jsou na pohled vpořádku.


Tak jsem zkusil ten ohnutý pro zajímavost rozebrat a rozebral jsem i originál starý a ty pístnice jsou naprosto totožné a tak jsem tu pístnici přehodil a na ní jsem přendal s toho HP ten pístík co je na konci.Jinak vnitřek je naprosto stejný jako u originál tlumičů,jen se to liší nastaveným útlumem.
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

Treba se zde dozvim nejakou dobrou radu. Mam v planu snizit predek HP -8cm. Drazky problem pridelat neni, ale jde mi o jizdni vlastnosti. Pri -8cm uz pruzina neplni svoji funkcni na nerovnostech a je volna. Takze muze blbe dosednout a nastane problem. Proto bych rad vedel jak to vyresit, aby snizeni -8cm melo stejne vlastnosti jak -6.
Napadly me moznosti:
a)stocit si na zakazku pruziny, ktere by to utlumily. Asi by byly delsi(vyssi)
b)snizit zdvih pistu a nechat stavajici pruzinu. Takze vymenit nynejsi pist za nejaky, ktery mene vyjizdi

a ted jak na to :D
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
-mm-
Příspěvky: 15
Registrován: sob 06. pro 2003 15:38:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od -mm- »

favo píše:Tak jen kdyby to někoho zajimalo mám na svých HP Sporting Set Speciál nalítáno 130 000 km a dělali mi minulý týden test a prý jsou jako nový. ... :D


Tak já mám cca 150tis. km a taky bez jediné udržby, orezlý jsou víc než felda samotná, na testu jsem nebyl, ale auto subjektivně stále sedí nesrovnatelně líp než sériovka. A to mám 1.6 v kombajnu a posledních několik let (cca 5) sloužilo hlavně jako stavební... a co jsem do něj na váhu narval, raději nevzpomínat :twisted:
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Hanus píše:Treba se zde dozvim nejakou dobrou radu. Mam v planu snizit predek HP -8cm. Drazky problem pridelat neni, ale jde mi o jizdni vlastnosti. Pri -8cm uz pruzina neplni svoji funkcni na nerovnostech a je volna. Takze muze blbe dosednout a nastane problem. Proto bych rad vedel jak to vyresit, aby snizeni -8cm melo stejne vlastnosti jak -6.
Napadly me moznosti:
a)stocit si na zakazku pruziny, ktere by to utlumily. Asi by byly delsi(vyssi)
b)snizit zdvih pistu a nechat stavajici pruzinu. Takze vymenit nynejsi pist za nejaky, ktery mene vyjizdi

a ted jak na to :D

Mně se nedávno stalo nechtěný snížení HP na max, pružina mi slítla z té zarážky až dolu k uložení tlumiče. Pružinu jsem měl sice trochu stlačenou, takže tam nelítala, ale byla tam úplně zbytečná, protože ten tlumič byl stlačený nadoraz, takže možnost a) by mohla mít vadu v tom, že by se ta pístnice dostávala při propružení úplně na doraz na zatlačení, což by asi mohlo tomu tlumiči vadit a byly by todocela rány. Asi bych viděl jako reálnější to zkrácení pístnice.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
PemaR

Re: HP Sporting

Příspěvek od PemaR »

Byl jste nekdo uz na STK s HPckama snizenyma?
Mam predek -5 a zadek -3cm tak jestli nahodou nebudu mit kecy nebo tak neco?
Odpovědět