HP Sporting

Odpovědět
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

čauvec. Mám prá dotazů. Mám feldu combi a po prázkách plánuju koupit HPečka za serii (jak jinak) :)

1. Odkud kupujete Hp. Přímo od výrobce?? http://www.hpsporting.cz/?k=3
2. Jak by jste to nastavily na combiku??
Díkec za odpovědi.
Uživatelský avatar
stef99
Příspěvky: 1852
Registrován: pát 20. dub 2007 18:27:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od stef99 »

Bud muzes tam, nebo pres nejakyho dealera...nebo muzes koupit na inzerat ojety. v Hp si je nedavno objednaval kamos na Feldu a musi si chvili pockat,ted je nemaj.
nastaveni si musis vyzkouset asi sam co ti nejvice sedi, neco nastav projet se a uvidis jestli budes nekde chytat a tak...
Prodej novych a referencnich vozu Skoda se slevou, vice SZ
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

A na to nastavení je potřeba nějákej vercajk?
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

pokud koupis fungl nove HP tak ti bude stacit stahovak na pruziny. A kdyz neni stahovak, tak staci 19 klic ocko a diky tomu das pryc pruzinu a vpohode si nastavis drazky. Posledne co jsem nastavoval predni jete Hpcka bylo zapotrebi "WDcka + tezkeho kladiva", protoze ty uchytky v drazkach byly jak prisvajcovane. Byla to drina nez se s nimi pohnulo :lol:. Zadky sly vzycky vpohode.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

No já mám v plánu kupovat nový. Ale nevím jestli přímo z jejich stránek. Daj se sehnat levnějc než za 10 klacíků??
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nosnx píše:No já mám v plánu kupovat nový. Ale nevím jestli přímo z jejich stránek. Daj se sehnat levnějc než za 10 klacíků??

Nové určitě ne.
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ok díkec za rady
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

RADA VSEM!!!! zkusil bych zavolat te babe,myslim HENGALOVA,nebo tek nejak, kupoval sem pera predni (viz foto vyse),a na rovinu sem rekl ze ucet nepotrebuju a ze to chci postou,misto puvodnich 2300 s dani i s PPLkem, me staly 1800 i s postou, coz si myslim ze je fantasticke,myslim ze komplet podvozek daji taky bez dane,je to prece jen jeden telefoni hovor ne?jo a objednaval sem pres telefon taky(taky sou to lidi a chcou bokem na kafe ne?(
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

bez dane 8600 + posta,skoda to nezkusit neeeeeeee???
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jestli to chápu dobře, tak od nich nemáš žádnej papír. Co když je budeš chtít reklamovat??
PemaR

Re: HP Sporting

Příspěvek od PemaR »

Nosnx: Kdyby sis to rozmyslel a nesel do novejch tak sem nasel inzerat na jedny zanovni... ;)

http://skoda-virt.cz/cz/inzerce/prodam-cz/85366-tlumice-hp-sporting-2/
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nosnx píše:Jestli to chápu dobře, tak od nich nemáš žádnej papír. Co když je budeš chtít reklamovat??

jestli to je pro me,tak odpoved zni ze reklamovat nemuzu ale bez dane to je cena bezna bazaroveho zbozi kde taky zaruku nemas,navic nevim kdon kdy co u HP reklamoval:-)
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

navic ja kupoval jen pera,osatni nevim jestli jde napsal sem ze se musi zkusit zavolat,ja spokojenej jsem,
Uživatelský avatar
Mc Cali
Příspěvky: 441
Registrován: sob 29. říj 2005 21:05:35
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Mc Cali »

Tak dnes si pro ně konečně jedu. Pánbů byl chvilku doma....... :D ....a já je sehnal na inzerát.
Rád bych se zeptal, jak mam dát nastavení tlumičů. Nechat to na 1 žlábku, nebo to dát doprostřed....jsem razantní jezdec a nerad bych měl poškrábanej spodek nárazníku od obrubníku při parkování čelem. Když to nechám na nejmíň, bude to níž než jsou origoš tlumiče, nebo je to na stejno ? A okolik se to sníží případně na nejmíň a kolik na prostřed. Za odpovědi moc díky..... :)
Miluju Feldu 1,6.......je to vlk v rouše beránčím. o:)
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

McCali:Gratulace.Jinak k těm drážkám.Pokud mám správné info tak horní drážka je snížení 0cm (takže stejně jako série),prostřední drážka je -2cm oproti sérii a spodní drážka je -4cm oproti sérii.Já to mám vepředu i vzadu na -4cm.Jinak dedla tady doporučoval předek na prostřední drážku a zadek na spodní drážku.Já to mám úplně dole a v pohodě,občas štrejchnu zástěrkama.Koukni ke mě do topicu mám tam někde ze začátku fotky na maximální snížení a na 14" kolech
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

Dneska jsem volal do HP kvuli repasování a pani říkala že to vyjde cca na 1000,- za kus ... to jen tak pro zajímavost.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak se musím taky pochlubit - dnes ráno jsem namontoval HPsporting tlumiče taky - mám starší (avšak nové tlumiče) provedení na sériovou pružinu. Auto je viditelně níž - typuju tak o 2-3cm. Během první projíždky zatáčkovitou silnicí s krásným asfaltem jsem nechápal co ta felda ve skutečnosti dovede, když se zbaví těch sériovejch tlumičů. Řezal jsem to hlava nehlava, kola si občas pískly, ale spíš při přibrždování před zatáčkou, ale jinak krása. Jsem z toho fakt vydřenej - tam kde jsem na origo tlumičích jel v zatáčce 80 a bylo to vo hubu, protože zadní kolo málem ve vzduchu a přední zaražený v podběhu, jsem ted jel 110 a auto bez velkého náklonu, zato s velkou jistotou vedlo stopu a čumák šel přesně tam, kam jsem otočil volant.

Kdybych měl prachy, tak si jako druhé auto koupím krátkou feldu, dám na ni 15" a komplet HP i s pružinama a taky pořádnej motor ;)
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DJ.Mara »

Já myslel, že ty HP na seriovou pružinu auto nesnížej. No jestli to opravdu půjde dolů tím lépe. :D Mám je už v garáži.
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

to jsem si myslel taky, ale opravdu je auto níž - schválně si před montáží změř výšku od země k lemu blatníku. a pak to porovne.

Nebo bys mohl až vyndáš sériovej tlumič porovnat rozměr od misky ke konci co se vsouvá do těhlice.

Jinak jsem je koupil přes ten odkaz co tu byl za 630 bez dph - a max spokojenost.

Jen by mě zajímalo jestli budou postupně měknout?
standas

Re: Dorazy tlumičů + HP podvozek ?

Příspěvek od standas »

Četl jsem tu o dorazech, tak ať nezakládám nové téma ... já ty dorazy potřebuju udělat. Potřeboval bych vědět, jestli někdo neví rozměry a použitý materiál. Někdo to prý dělal i z puků, ale to mi přijde až moc tvrdá guma. Díky za každou radu
luke.bean - FK

Re: Dorazy tlumičů + HP podvozek ?

Příspěvek od luke.bean - FK »

puky jsou nesmysl,to už tam rovnou můžeš dát místo tlumičů ropzpěrky.. je potřeba to udělat z toho materiálu jako je to origio a mělo by to být měký. proč přesně to potřebuješ? jaký chceš rozměry? můžu ti změřit akorá tak průměr pístu tlumiče,ale výšku s musíš už udělat podle sebe
Nonamed - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Nonamed - FK »

Lumpo: a vzadu máš sériový?
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazy tlumičů + HP podvozek ?

Příspěvek od Georgerob »

Dorazy tlumičů už mám na autě, absolvoval jsem s nima sraz klubu, protože jsem měl auto hodně naložený.
Objednal jsem je od FK, nasazovací na pístnici a sada 8 kusů vyjde cca na 400 Kč
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Návštěvník

Re: HP Sporting

Příspěvek od Návštěvník »

To me taky zajima, ted resim tlumice, tak bych dopredu dal ty z CarCentra (starsi z HP na seriovou pruzinu) a vzadu nechat serii...Jinak by me zajimalo, cim to je, ze kdyz na rovine prudce jakoby trhnu volantem tam a zpatky, tak cele auto zahne az po chvilce a dost se zavlni..Ja to tipuju na ty tlumice. Mam 1.6 combi LaK na 14" 185/60, rozpera a dva stabiky, tak me to dost prekvapuje. Nebo je to necim jinym nez tlumicema?
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

jj vzadu mám sériové (nové SACHSE) a mám doplněné oba stabilizátory a auto se skutečně chová perfektně - vím že i se zadními HP by to bylo zase o něčem jiném - ale chybí finance. Každopádně auto se nenaklání a drží skvěle.
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Když tu probíráte ty HP tlumiče na sériovou pružinu tak jakou pružinu tam dáváte? Budu měnit i pružiny tak pořád uvažuju jakou jestli klasika z 1,3 nebo z 1,9D prý jsou tvrdší a kratší zas nechci aby když jsou tvrdší nebylo nějak nakopnuté.
standas

Re: Dorazy tlumičů + HP podvozek ?

Příspěvek od standas »

No potřebuju to, páč mam velký kola a vzádu i když mam HPéčka na nejvyšším, tak stejně nemůžu vozit vzádu ani člověka, páč to škrtá na lemu blízko prahu. Opravdu až dole, nahoře jsem to zaklepal, ale dole už to víc nejde.
Takže prosimtě, mohl bys mi dát link na ty dorazy od FK? A 8 kusů dorazů, tys je dal na každej tlumič 2, nebo víc na zadek? O kolik se tak zhruba sníží propružení .. máš to v oku? Já potřebuju, aby se to vzádu skoro nehlo.
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazy tlumičů + HP podvozek ?

Příspěvek od Georgerob »

Na každym tlumiči mám 4 dorazy, a je to udělaný abych vůbec neškrtnul..jen jsem zkoušel propružit aby bylo všecko OK.
Jinak mám doma ještě náhradní dorazy, nový ještě ani nerozbalený, jestli chceš tak napiš, můžu ti je poslat. georgerob@centrum.cz, icq: 171496204
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
standas

Re: Dorazy tlumičů + HP podvozek ?

Příspěvek od standas »

Ok, písnu ti na icq .. díky
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zdenda19895 »

Chci snížit auto na HPčkách o 40mm zadek i předek. :) Prosím, napište kdo to tak máte,jaké s tím máte zkušenosti. Jestli nechytáte spodkem při jízdě, nebo třeba spojlerem o obrubníky při parkování a jaké jsou jízdní vlastnosti. Kdysi jsem měl auto spuštěné o 50mm ale to bylo auto z motorem vzadu a se zadním náhonem. :)Jo a kola mám 13´´
PS: Popřípadě poraďte o kolik to nejlíp spustit. Dík.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Já mám předek i zadek -40mm,jezdím s tím v pohodě,nikde nechytám,jezdím teda na 15",ale v zimě jezdím na 13" a pohoda.Dedla dával jako optimum zadek -40mm a předek -20mm myslím,abych nekecal.Ale já mám předek i zadek -40mm a zatím pohoda
MOD - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MOD - FK »

jj dedlova varieanta je dobra mam to taky tak a super zadny problemy .. -20predek a -40 zadek :-)
MOD
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

na svych balonech 16 mam -4/-3. U kamarada na favoritu s klasickym pneu 165/70/13 je to nastavene -5/-3 a nestezuje si. Pokud nebudes menit kola, tak se skrtani bat nemusis. Je dobre vzdy stat naraznikem pred obrubnikem :lol:
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
Mc Cali
Příspěvky: 441
Registrován: sob 29. říj 2005 21:05:35
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Mc Cali »

Dedlikova varianta je fajn, mam ji taky.
Jinak HP seděj jako prase, kde jsem jezdil 80 jezdim 120....až se to ale urve, budu v hajzlu. :D
Ale zatim zkoušim, co uměj abych byl připravenej na závody.
Nemam je ovšem odzkoušené ještě na mokru, to bude asi trauma. :)
Miluju Feldu 1,6.......je to vlk v rouše beránčím. o:)
Bolthorn - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Mc Cali píše:Nemam je ovšem odzkoušené ještě na mokru, to bude asi trauma. :)

No tak na tom mokru opatrně, aby jsi to nepřestřelil...
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Drahoš »

A na sněhu ještě opatrnějc-trhá se to dřív než na seriích ;)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:44:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zdenda19895 »

kejzi1 píše:
jirkaf píše:Tak to se neshodnem ... mě se to moc líbí.


A mě se to taky tak líbí :-) Musím někdy natočit felis za jízdy,skoro nevím jak vypadá zvenku v zatáčce

A mě se to taky tak líbí :-)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Mc Cali
Příspěvky: 441
Registrován: sob 29. říj 2005 21:05:35
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Mc Cali »

Dobrá.....už mlčim !! :D
Miluju Feldu 1,6.......je to vlk v rouše beránčím. o:)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zdenda19895 »

Mc Cali píše:Dobrá.....už mlčim !! :D

Nemusíš mlčet. :) Ale stejně ti to nic nepomůže. :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Sigy - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Sigy - FK »

jirkaf píše:taky je super jak to vypada kdyz je schovaná skoro cela guma nad rafkem u zadního kola ;) :D mrkni na posledních pár fotek u mího auta
Sigy píše:Přestaťe tu o tom psat do prd*le :lol: jak to čtu, tak tu slintám a uvažuju kde sehnat ty keše na HPečka :twisted:


Mě se to taky tak někdy schová :lol: někdy i víc :D :lol:
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Ponman »

Nedalo me,ale musim se pochlubit.Sice me mozna nekdo narkne,ze jsem jak maly dite a co.Dnes dorazily HPcka,sice polovicni,ale aspon takove nez zadne :) radost obrovska :)
ObrázekObrázekObrázek
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Bolthorn - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Tak Ti gratuluji! Snad se dočkám taky...
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ponman píše:Nedalo me,ale musim se pochlubit.Sice me mozna nekdo narkne,ze jsem jak maly dite a co.Dnes dorazily HPcka,sice polovicni,ale aspon takove nez zadne :) radost obrovska :)
ObrázekObrázekObrázek


přesně tyhle taky mám - auto jede uplně jinak - opravdu to podvozku a jízdním vlastnostem moc pomohlo. Jen by mě zajímalo, co to je vlastně za tlumič? Na každém hrbolku si jakoby odfouknou - takové to csss cssss ... jsou plynové? kapalinové? nebo snad plynokapalinové?
RadekN70 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Kód barvy nevím,ale je to jako origo,je to nastříkaný 2 vrstvami komaxitu a vypadá to nádherně..
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Ponman »

Jj,je to slast na ne koukat,ale jeste lepsi je mit na aute,ze? ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
top gun - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od top gun - FK »

nikto tu teda nema tu treningovu sadu??? :?
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

snb je má teď nový.. já je nemám

tréningáče už jsou víc použitelnější když jezdíš opravdu kudlu oproti "obyč" speciálům - ty jsou takový příjemná sportovnější série..
měl jsem je nejdřív v kombinaci se zadním speciálem a pak jsem k tomu sehnal i zadek se skládanou pružinou,ale už je to dáávno na to,abych tady teď popisoval poznatky ;)

a pak jsem k zadkum měl nějakej pochybnej předek :D ( ten jsem přivezl do HP a první co bylo: tohle jsme dělali my? ) :lol: :lol:
top gun - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od top gun - FK »

heh no zabavne,no kazdopadne sa na ne chystam,len by som chcel viac informacii,skusim oslovit toho snb-driver-a
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Tak já mám taky se skládanýma pružinama. Mám je jen docela krátce a s těma druhýma jsem nejezdil, tak s porovnáním nepomůžu. Ale aspoň můj názor: asi hodně záleží na co je hlavně chceš. Na okreskách jsou úplně báječný, ale jelikož jezdím i po Praze, tak tam mě trochu zaskočily. Fakt jsou sportovní a tvrdý. Nějaký koleje tramvají, kostky, nedej bože retardér, je drsný. Asi tím auto musí docela trpět, protože trpím i já ya něj. Na kostkách se bojím, že se mi vše vyklepe a přes retardér se plazím jak magor. Můj závěr, obyč HP pro běžný ježdění jsou asi dostačující, pokud feldu používáš méně nebo chceš závodit, tak tréningáče.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
top gun - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od top gun - FK »

a jaky je rozdiel medzi skladanymi a neskladanymi?
Odpovědět