HP Sporting

Odpovědět
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Nemají mít proč kecy,je to normální schválenej sportovní podvozek
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

to sice je,ale měl by být v mormální výšce.. když to máš snížený,už je to špatně a nesplňuješ světlou výšku vozu.. - kdyýž jsou na STK buzeranti,vydusí tě za to..

Hanus: a co progresivní pružinu navíc která je na tréningáčích/N-kách ? myslím že stojí 500kč a k tomu silonovou podložku mezi pružiny a hotovo..
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

No tak to jsem nevěděl,ale já tam s tím byl a pohoda,bez keců to prošlo
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

luke.bean píše:Hanus: a co progresivní pružinu navíc která je na tréningáčích/N-kách ? myslím že stojí 500kč a k tomu silonovou podložku mezi pružiny a hotovo..

diky za radu. Kdybych koupil tu skladanou(progresivni) pruzinu na predni tlumice, tak jak ji namontovat na klasicke HP tlumice. Kdyz jsou ty pruziny slozeny ze 2ks, tak jak drzi pri sobe? Mensi pruzina drzi na drazce, kde je objimka. A ta vrchni vetsi pruzina se jak pripevnuje? Kdyz jsou to skladane pruziny, tak ony maji vetsi rozpinavost?

silonovou podložku mezi pružiny - tim myslis tu podlozku mezi mensi a vetsi pruzinu, nebo uplne neco jineho?
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

stačila by ti ta malá pružina,nemusíš kupovat i velkou.. ( takhle "zbastlený" to má snad jirkaF :lol: )
spodní malá pružina sedí na misce a mezi nima je silonová podložka aby nedosedala pružina na pružinu a vůči tlumiči se hýbe nezávisle

koupil by jsi pružinu co je v kroužku a silonová podložka je označená šipkou
Obrázek
Návštěvník

Re: HP Sporting

Příspěvek od Návštěvník »

Luke: Tak jsme s Hanusem v nedeli zvedli ten predek ale jako znova bez stahovaku uz bych do toho nesel. Cele odpoledne jsme na tom stravili a stejne se nam to nepodarilo dostat na 1 drazku. http://www.pemar.ic.cz/IMG_6473.jpg Hanus vrchni stahovac pruzin :lol: Si ted pripadam kdyz jedu jake ve skodovce predek nahore a zadek dole http://www.pemar.ic.cz/IMG_6474.jpg :)
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

To jste chlapci vymysleli super zpusob jak to stahout :lol: jsem to dělal v neděli taky a taky sám a vpohodě :) ... stačí svěrák, starej brzdovej kotouč a popruh s ráčnou. A ani se nemusí sundavat pružina z tlumiče. Dal jsem to takhle na uplně první drážku a ani se člověk nenadře.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

Jedna rychlá otázečka pomůže někdo ? Montuju HP a dostali jsme se s kamošem do hádky . On říká když jsou HP nastaveny na poslední drážce (nejnížší ) tak bude auto víš ? JA tvrdim že bude maximalně sniženy ? Kde je pravda ?
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdarec.Každopádně auto bude uplne dole.
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

PINY : Dik za radu .

Ještě ,že jsem ho neposlechl . Tak už mam HP taky na autě , ale zatim jen předek a příští týden bude i zadek . ;)
Při té příležitosti jsem vyměnil i ložiska .

Musim řict že s nich mám radost . Nečekal jsem žadnej zázrak , ale fakt je to super .
První dojmi jsou potěšující. :) Mnohokrát lepší než moje stary vylitany seriovky .
Dlouho jsem se rozmýšlel ,jestli do toho jít a tet vím že jsem neudělal chybu .
Takže tem nerozhodným jako jsem byl já , jen a jen doporučuju - Nebojte se toho . . . :)
RadekN70 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RadekN70 - FK »

DuDe : A na kolik tě Hp vyšli??Kupoval jsi nový??
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

RadekN70 : Kupoval jsem už trochu jety . cca 20tis . . . Přední za 3tis . . . A zadní pokud vše klapne tak příští týden za 2tis (taky jety) . ;)
Myslim že je to celkem slušná cena . Ale tet po zkoušce bych sel klidně i do novích . .
moskvic - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od moskvic - FK »

Zdravím všechny..onehda jsem kupoval ty HP na seriovou pruzinu..bohuzel jenom do predu..co by jste dali dozadu..krom HP??..pochybuju ze jeste nekde sezenu HP za 800 ks...tak jako na predek....poradte
Jajinek
Příspěvky: 418
Registrován: ned 14. říj 2007 13:03:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jajinek »

Měl sem vzadu KYB plynokap. a uplně super.
DUDE- to potěšující snad nemyslíš vážně?
Koupil sem si taky HP a jediný co můžu říct je Supéééééééér max.spokojenost. Kdo nad tím přemýšlí nebo váhá atd,tak at se na to vysere a objedná si je,je to uplně jiná jízda,nádhera a to,že jsou tvrdý není taky nic strašnýho,čekal sem to mnohem horší,ale mnohem. Je to fakt paráda jezdit na hp.
Moje auto - viewtopic.php?f=16&t=26588
Díly na auta - viewtopic.php?f=68&t=26556
TELEFON: 774 61 30 60
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

PemaR píše:Byl jste nekdo uz na STK s HPckama snizenyma?
Mam predek -5 a zadek -3cm tak jestli nahodou nebudu mit kecy nebo tak neco?

Byli jsme s feldou na STK loni, na HP v nejnižší poloze a nikdo ani nepípl. Bylo to svého času origo příslušenství Škoda na feldy, takže nevidím problém.
Feldu jsme v létě prodali, ale 8,5 roku věrně sloužila, je to dobrý auto a na HP Sporting, vpředu ještě dodělaný stabilizátor a nemělo to chybu. Pak jsem měl i vačku 260° a čip Cimbu. Na 1,3 to bylo docela letadlo. Takhle nějak bych si představoval už z fabriky SportLIne. Měli jsme kombíka.
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

Jedna technická otázečka , jak moc má být dotaženej ten vrchní šroub na tlumiči , myslím ten nad miskou ? Koupil jsem starší HP a za boha mi nejde povolit , mam pocit že by neměl byt dorvanej na fest . Je tam přece ložisko a to nemůže být tak moc stahnutý ne ? Nebo se pletu a je to dobře ? Protože se mi zdá že se mi protáčí pružina v miskách když zatáčím . . . ? dik za rady
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

ja ten sroub, vzdy dotahnu na fest. A zatim jsem s nim nemel zaden problem. A pruzina muze byt volna, to zavisi od snizeni :)
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Taky ho mám dotaženej na fest
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

No jo mel by být dotaženej na fest , ale melo by se to otáčet v tom ložisku . NE ?
Uživatelský avatar
Mc Cali
Příspěvky: 441
Registrován: sob 29. říj 2005 21:05:35
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Mc Cali »

Já už jsem si na ty HP tak zvykl, že mě příjde, že nějak málo seděj !! :D

P.S. Ale musim napsat, že při vzpomínkách na normoš tlumiče, mě je jasné, že je to nebe a dudy.
Miluju Feldu 1,6.......je to vlk v rouše beránčím. o:)
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od xmorfeuz »

Zrovna nedávno jsem někoho vezl, ze začátku mi nadával že nejsem normální, jak s tím můžu jezdit...toto není auto vole atd...

Projel jsem pár zatáček a bylo ticho, dokonce jsem viděl jak se usmívá a drbe na hlavě :lol: A to je mám ještě tvrdí jak "sériové" hp :lol:
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

no "sériové" Sportingy nejsou zas až tak tvrdý :) je to takovej lepší funkční podvozek na normální ježdění.
Vždycky když sednu z JirkaF feldy do ZlatkaF feldy tak mě přijde, že to je normální felda na vození dětí do školky a podobně.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Mě to na to moje blbnutí stačí.Hlavně když to auto používám denně tak bych asi nic tvrdšího už nechtěl.Zvlášť když denně jezdím k bytu po kostkách tak mi tohle stačí :lol:
Návštěvník

Re: HP Sporting

Příspěvek od Návštěvník »

moskvic - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od moskvic - FK »

Mno myslim ze to musi byt vtip..jinak nevim :o :shock: :( :( :o :o :o
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Však ta cena naroste
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

kdo by chtěl dva tlumiče z nějakýho rallyecrossovýho auta? nějakej rallyecrossař nebo nějakej čověk kterej z toho pak bude nešťastnej.. :lol: :lol: :lol:
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

no hele i tak už stojí skoro 2 litry :lol:
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jyrgen »

luke.bean píše:kdo by chtěl dva tlumiče z nějakýho rallyecrossovýho auta? nějakej rallyecrossař nebo nějakej čověk kterej z toho pak bude nešťastnej.. :lol: :lol: :lol:

ani tobě by k ničemu nebyly? :D si takovej sběratel :)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od RAIMMI »

nevíte někdo jestli je problém udělat do předu další drážku? Nebo když si ji nechám udělat jestli bude s něčím problém? Mám to na poslední a chtělo by to níž... ;)
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Problém to není a dělají to i v HP. Vadit to ničemu asi nebude, jsou tu i lidé co si objednali rovnou nové s 6(možná 8) drážkyma.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od RAIMMI »

A nevíte na kolik to přijde? Potřebuji upravit jen přední...
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Mexikan »

Tweety píše:Problém to není a dělají to i v HP. Vadit to ničemu asi nebude, jsou tu i lidé co si objednali rovnou nové s 6(možná 8) drážkyma.

Ty lidi nechápu. Vždyť už na mojich sériákach mi pořád škrtají zástěrky :D
Ale ty HPka budou taky a nové, už se těším.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

RAIMMI píše:A nevíte na kolik to přijde? Potřebuji upravit jen přední...

taky mam v planu si na Vanoce nadelit dalsi drazky na HPckach :D
4drazky vpredu + 1 drazka vzadu = snizeni -8/-6 ... mozna ze pujdu na -9 :lol:

cena za techto 5 drazek = 1000Kč.. informoval jsem se v HP
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

hanus,hlavne aby ti potom tycky rizeni nenarazeli do karoserie :!:
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

problem udelat dalsi drazku nebude hlavne aby jsi potom nemel volne pero kdyz kolo zvednes,to bys musel potom zkratit i pistnici
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

volnou pruzinu budu mit pri zvednuti, s tim pocitam. Pujdu do toho na vlastni triko. Oni v HP vi dobre proc maximalni snizeni je -6. Pokud vse klapne, tak tlumic bude na ceste sedet jak pribity a propruzeni bude tak 1,5cm :) .. s tyckami rizeni by problem nemel byt. Prinejhorsim to tak nizko nebude.
Naposledy upravil(a) Hanuš dne stř 19. lis 2008 21:23:46, celkem upraveno 1 x.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

hele ja jednou mel rezane pera a taky byly volne,pak mi auto jednou poskoculo(trochu vic nez malo :) )a to pero vyskocilo a uz nesedlo zpet tak jak melo a bylo krive?auto bylo jak koza malem mi to roztr´halo gumu,no pruser,radsi bych nechal zkratit ten pist o delku co bude drazka,nebo na nej dat doraz,ale to bys musel rozebrat
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od RAIMMI »

To hrozí i když budu chtít jen jednu drážku navíc?
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

pokud bude pero volne nebudo to nikdy vono
dtp Johny - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od dtp Johny - FK »

DuDe píše:Ponman : Je škoda že už nejsou , hned bych je bral . . .



ahoj me se valej doma uz asi tri roky tak kdybys je chtel tak se ozvi djhousenk@aseznam.cz
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

raimi a hanus, hosi rozeberte potom tlumic , na konci pstnice budetakovy plastovy krouzek(to je doraz aby to neslo moc vytahnout)no a na nej pridate dalsi popr nejakou vysoustruzenou trubicku date pod ni ,ja to tak delal na mojich abych pistnici nemusel kratit tak moc,ja vam to nejpozdeji o vikendu odfotim
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od DuDe »

dtp Johny : Už mám komplet sadu HP , takže už nepotřebuju , ale dík . Třeba se někdo najde kdo bude chtít . Nebo je hoď do inzerce - o to bude docela zajem .
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od RAIMMI »

HROMYBLESKY píše:raimi a hanus, hosi rozeberte potom tlumic , na konci pstnice budetakovy plastovy krouzek(to je doraz aby to neslo moc vytahnout)no a na nej pridate dalsi popr nejakou vysoustruzenou trubicku date pod ni ,ja to tak delal na mojich abych pistnici nemusel kratit tak moc,ja vam to nejpozdeji o vikendu odfotim


jj, to bych byl rád za foto, no káždopádně tak jak to je to nenechám o moc níž jak série to není, se sportovníma pružinama to bylo níž, no ale HP holt líp sedí ale opticky nic moc. Furt je tam velká mezera blatník vs kolo... Zatím jen zvednu zadek o jednu drážku... Teď je zadek níž jak předek, a nelíbí se mi to... :(
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

tady je serie rozebrana postupne
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

a tady je ten doraz danej,pist tedy nevyjede tolik co predtim,coz znamena ze chces jit niz (snizit)jeste o 3cm tak udelas drazku o 3cm niz a stejne tak nechas udelat 3cm doraz(trubicku)ja ji delal z hliniku ale muzete pouzit silon nebo obyc ocel,nebo zozrezat hromadu normalnich tlumicu a naskaldat na sebe tyhle seriovy,pokud budete chtit tak vam zmerim vnitrni a venkovni prumer trubicky,

doufam ze sem vam trochu pomohl a ze to uz chapete :)
Návštěvník

Re: HP Sporting

Příspěvek od Návštěvník »

Na 8 drazce to mam nejak takhle :)
http://www.pemar.ic.cz/IMG_5530.jpg
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

navsetnik a ja si myslim ze takhle je to na prd,kdyby sis podloziz ten doraz nebo zkratil pistnici bude TIP TOP
PemaR

Re: HP Sporting

Příspěvek od PemaR »

Heh navstevnik :lol: to zni jak z jine planety. Sem si zapomel napsat nick. Jinak takhle na nich nejezdim, jen sem je takhle koupil a byvaly majitel je pouzival skoro 2 roky. Pres leto to mam na 5 drazce a pohoda, az na urazeny kus prevodovky a prorazenou olejovou vanu :?
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

hehe to by mě tak bavilo kdybych nemohl nikam zajet
Odpovědět