Jaké tlumiče ?

Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od 103457 »

Viktore nemusí být stahováky, jde to i popruhem stáhnout, při trochu opatrnosti i drátem. Nebo klidně bez ničeho, ve dvou to taky jde. Postavíš tlumič na zem, opřeš se o horní misku , kluk povolí horní matku ( 18 nebo 19 klíč, ideální prstýnek), povolíš svůj stisk a tlumič se ti rozpadne složit to jde opačným způsobem. ;)
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Yetti98 »

Tak v pátek 13.7. 2012 byli vyměněny všechny 4 tlumiče včetně kompletního uložení:gumové dorazy,manžety,ložiska a nové šrouby v těhlicích, zkrátka vše nové krom pružin :lol: zn. ATESA :o
DanoSK - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od DanoSK - FK »

Pred mesiacom som absolvoval test tlmičov. Predné Bilstein B4 Gas mam na aute 35 000km. Lavy je ok a pravy je o 35% slabsi ako lavy = problem. Predok mam proste tazky.. Je to plna vybava okrem ostrekovacov svetiel a vyhrievanych sedadiel a mam tam uz aj LPG, tak uvazujem o dieselovych tlmicoch + pruzinach na predok. Inak, Bilsteiny robia jeden typ tlmicov pre vsetky motorizacie, JE TO TAK????
Zadne mam este original. Auto ma 13 a pol roka a 211 000km, je to combi s LPG a original zadne tlmice su ok. Prvovyrobe sa proste nic nevyrovna...
sachmar - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od sachmar - FK »

Gorole píše:Zdar,
mám možnost tlumičů Starline za necelé 3 stovky, včetně záruky.
Vyplatí se to?
Budu měnit i pružiny, páč auto už celkem sedí.
Budu tam dávat pružiny z kombíka.


Jasně,že jo taky jsem je tam dal alítám na nich 35 000km a v pohodě.
JaNMar

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od JaNMar »

Felda komplet tlumice Meile-zatim jsem snimi ujel cca 4 tis a jsem velice spokojen.
Peugeot 306 - tlumice Kaiaba a auto je celkem tvrde.
Ford Trasnit - kompletni tlumice Monroe a jsem velice spokojen.
Podle mehon nazoru je ale hloupost na porezlou Feldu cpat velke penize za nejkvalitnejsi tlumice a skoumat je.
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od kwik »

mám dotaz, mám feldu 1.3 MPi, krátkou, rv 2001. Dopředu chci dát bilstein B4 a dozadu sachs, co vy na to? dal bych dozadu bilstein, ale nikde je nemůžu najít... poradí někdo, zda tahle kombinace bude vpohodě? nebo doporučíte něco jiného? díky
Martas085 - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Martas085 - FK »

nemáte někdo zkušenosti se značkou optimal? Jeden tlumič vyjde na cca 800,- ... našel jsem inzerát na komplet sestavu všech 4 pružících jednotek za cenu 2500,- se zárukou..koupeny 5.10.12 za cenu 4400,-
Martas085 - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Martas085 - FK »

ještě jsem zapomněl napsat,že jsou z bourané feldy na předek..udajně totálka..tak si vůbec říkám,zda do toho jít...Chlapík psal,že tlumiče kontroloval mechanik a údajně se zdají být nepoškozené. Na co si dát nějvetší pozor,kdybych se jel na ně podívat? Poznám vůbec něco? Nebo až doma,když sestavu rozeberu a začnu pečlivě prohlížet?
Martas085 - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Martas085 - FK »

tak na ty z bouračky jsem se vykašlal...ale dneska jsem koupil u nás v obchůdku taky Optimaly,jsou to údajně němci s celkem slušnou kvalitnou. Zatím mám jen zadky,předky budou v úterý.Jinak jeden zadní tlumič vyšel na 563,- :mrgreen:
luma - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od luma - FK »

Potřebuju si koupit zadní tlumiče. A jak jsem to tu pročítal, tak se tady nadává na všechny značky krom OPRAVDOVÝCH originálů. Napsal jsem jednomu oblíbenému prodejci jestli by mi mohl objednat zde asi nejvíce uznávané Atesy, protože měl v nabídce pouze Viku. Rád bych tady ocitoval co mi napsal na moje dotazy:
Dotaz: "Měl bych zájem o zadní Atesy. Je to opravdu originál? Dozvěděl jsem se, že se objevují i čínské kopie. Jestli to je pravá prvovýroba, tak bych si je vzal."

Prodejce napsal:
"Bohužel pravé originály již neseženete, ty Ateso mi příjdou horší než ta čínská VIKA.(vzhledově)"

Když jsem mu poslal link na originál z webu skoda-dily.cz, odpověď byla:
"Dnes se vše vyrábí v Číně (pozor i originální věci na auto) a teď záleží jak která firma si hlídá kvalitu. Odkaz na stránkách nenabízí autentické foto výrobku.
Já již jsem před 3 roky použil VIKA tlumiče manželce na Felicia a dodnes v pohodě, sice moc nenajezdí, ale příště dám opět Vika pokud bude potřeba. "

Což by mi i sedělo, že polovina si nějakou zde preferovanou značku chválí a druhá polovina na ni nadává..... Takže vůbec nevím jakou značku a KDE pořídit. Spíš by se tu měl psát i eshop kde jste tlumiče zakoupili a jak jste s něma spokojení. Viky stojí pár kaček a ty "originály" třikrát tolik.... přitom je dost pravděpodobné, že vydrží stejně..

Jsem zvědavej na vaše reakce
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od kwik »

mám vepředu i vzadu bilstein B4, jsem spokojený. Kupoval jsem je na skoda-dily.cz 2 měsíce na autě a vpohodě :)
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od VAN3R »

Tiez si planujem kupit tlmice Bilstein B4 dopredu aj dozadu a chcel by som vedieť ci su tieto tlmice tvrdsie ako seriove?
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od kwik »

každý píše, že jsou tvrdší, já to nemůžu porovnat, ty staré byly už na odpis takže měkké... ale rozhodně ty bilstein nejsou nijak moc tvrdé... jiné auta mají takhle tvrdé tlumiče normálně.. takže žádný extrém.
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Romiiken »

kup Bilstein, Sachs mi vydrzali pol roka. A odkedy som praxoval v Sachse uz aj viem preco :lol: :P . Tie Bilsteiny su naozaj trosku tvrdsie, ale nic hrozne. Kamos ma Ateso a su meksie. Ale naozaj v tom nieje ziadny problem.
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od VAN3R »

Myslíťe si že tieto tlmiče sú naozaj Bilstein B4 tlmiče?

predné: http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel ... 14278.html
zadné: http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel ... 20605.html

Sú to naozaj tie kvalitné Bilstein B4 tlmiče?

Niesu to náhodou len nejaké napodobeniny na ktorých je nalepená značka Bilstein?
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od kwik »

ja kupoval na skoda-dily.cz a to je ten samy obchod, jen slovensky... obrazek mozna nesedi ale tlumice jsou opravdu bilstein b4 :)
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od LPG.habartice »

thé, u felicie měním tlumiče jen když proreznou misky na tlumičích a propadne péro. A to ty felicie jezdí
cca 3600 km týdně :)
A tlumiče dávám samý LOW costy za cca 400 kč kus :lol:
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od kwik »

to je sice hezké, ale když jezdí 3600km týdně, tak jezdí i dálky a je dost nepříjemné, když třeba 200km od domu propadne miska, low cost tlumič vyteče a podobně. Takže podle mě radši připlatit a tlumiče auto přežijou. Já měnil tlumiče jen proto, že když bylo auto naložené, tak tlumiče už byly unavené, netlumily, auto vždycky až na doraz a škrtalo každou chvilku, te´d s novýma vpohodě.
Martas085 - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Martas085 - FK »

no jakto tady čtu,tak někdy lepší low tlumiče,než značkové o polovic drahší a ještě s pochybnou kvalitnou :D chci vidět,kolik mi vydrží ty německé optimaly za cenu téměř šuntů
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od LPG.habartice »

Ono by se dost lidí divilo kdyby si zajelo na test tlumičů. Třeba škodovácký origo tlumiče měli účinnost 67%
a funglovky z kelly tuším že to byly kamoka měli účinnost 63% :cry:
Martas085 - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Martas085 - FK »

no já byl na testu 31.5. s origama,vzadu L 25% a P 23% a vpředu L 55% a P 43% :D takže už kapičku kolébka
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od kwik »

to je divné, já měnil tlumiče ve 155 tisicich km, vzadu mely ucinnost kolem 50ti procent oba dva, ale uz to skrtalo pri nalozenem aute. a ty mas najeto 45tis a mas tlumice KO ?
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od LPG.habartice »

Martas85 - tak to už si neměl tlumiče ale jen vložený železa mezi nápravou a kastlí :lol:
Myslím že jedna naše felicie je na tom asi ještě hůř, ale na to prdí pes. Při jízdách s vlekem a rychlostí 80 km/h
to není nějak moc znát, hlavně že dojede tam a zpět :D
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od VAN3R »

Takže rozhodujem sa medzi tlmičmi Bilstein B4 alebo Kayaba (KYB) Excel G......Neviem sa rozhodnúť ktorú značku tlmičov mám zobrať.......Ktoré tlmiče su z týchto dvoch tvrdšie? Poradte
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Matuhsch »

Bilsteiny sú tvrdšie :)
Obrázek
Obrázek
folticek - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od folticek - FK »

ja jsem koupil MS-Master sport a pohoda koupil jsem je komlet za 1264 kus na zadek davaj to i se šroubama proste kompet nasadit a jezdit.Aobjednal jsem si je na auto kely.
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od P1azer »

Já bych asi po zimě taky vyměnil tlumiče, tak co ty optimaly?
http://www.tlumice-pema.cz/tlumic-perov ... 49583.html
Za slušnej peníz, najedu tak 10-12tis. za rok.

EDIT: Tak jsem zjistil, že jsou to Poláci nebo co, tak to nic. Zvážím asi Monroe nebo KYB
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Martas085 - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Martas085 - FK »

no výrobce je určitě německý... http://www.optimal-germany.com/
kde se ale ve skutečnosti díly dělají,to málo kdy zjistíš ;) jinak já je mám nahozené,komplet předky i zadky s novýma dorazama,uložením,ložiskem,misky,prostě vše bez pružin přesně 3505,- jinak za přední tlumič 595kč/kus a zadek 553kč/kus.Kupoval jsem to přímo tady v obchodě. najeto mám na nich necelých 6tkm..zatím vklidu ;) jinak ten borec u nás prodává hodně věcí Optimal...čepy atd.

Edit: mám od nich i tyče a čepy řízení..ale furt není čas je nahodit :D
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od oondra18 »

Co si myslíte o značce tlumičů Master Car?? Chtěl bych je na zadek. Ještě bych se vás chtěl zeptat, přijde mi že auto trošku sedí na zadek, ale né moc. Bohužel, teče mi jeden zadní tlumič, tudíž jsem se rozhodl vyměnit oba dva zadní. A řekl jsem si, když už u toho budu tak dám i péra. :D Tlumiče bych chtěl buďto ty master car (údajně made in germany, je to na nich aspoň napsáno) a nebo Sachs. Ale ty péra zadní na 1.6 mě napadlo, že tam dám normální čínu, třeba VIKA nebo tak něco. Co si o tom myslíte? Má smysl kupovat i kvalitní péra?? Bude to nějaký rozdíl oproti značkovým pružinám? Někdo mi říkal, že tuhost a průměr pružiny bude stejný. díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od 103457 »

Co se týče tlumičů volil bych známou značku. A pružiny to nemá cenu rozepisovat, je to tu mnohokrát. Kup čínu, oni ti popraskaj a budeš mít kulový.
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od oondra18 »

Ok, no mě přímo ve skoda-dily.cz řekli, že stačí pružiny číny a u tlumičů bych si měl připlatit....tak proto se tu ptam..:)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od 103457 »

čínský pružiny stačí, pokud chceš dát auto do kupy a prodat. Pokud chceš ale jezdit déle, tak čínu NEE. To je stejný, jak s ramenama, časem se začnou kroutit.
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Paulie »

Kup si čínské žárovky, nárazníky, klidně i polívku, ale nikdy nešetři na podvozku, brzdách atd....Protože někdy to šetření může stát i život ;)
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od oondra18 »

Ok dobrý jen se ptám.....nebudu to tam dávat teda..:) když už, tak koupím Sachs tlumiče a pružiny origo.......
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Matuhsch »

Hlavně nemá cenu řešit nejaky master sráč tlumiče když origo Ateso stojí asi 600,- kus ... nechápu vás lidi http://www.cc-autodily.cz/tlumic-zadni-universal, pružiny pokud nejsou uplně na sráč nech původní, rozhodně ne čínu.. Ad ramena nejlepší zrepasovat originální..
Obrázek
Obrázek
jirik111

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od jirik111 »

Ahoj,chtel jsem se zeptat,jestli ma Favorit stejne zadni tlumice jako Felicia.Jestli budou pasovat,kdyz si objednam
tlumice na Feldu.Otec chce menit zadni tlumice. Diky za odpoved.
needy - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od needy - FK »

Dobrý den. Budu měnit na Felicii Combi zadní tlumiče. Dodnes tam mam originál ( 148tKM ) ale vytekly. A pružiny jsou tak unavené ze auto leží na dorazech ( vypadá jak snížené :D ) Chci pohodlnou jízdu a hodně lidí mi doporučuje ať do kombíku koupím pružiny a tlumiče na pick-up. Že prý je to o dost lepší svezení. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Maty »

Tlumiče na pick-up na kombíka ani na krátkou nepasujou ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od H4nIS »

je něco dost tvrdého kromě HP ? viděl sem někde sachs sporting, tak by mě zajímalo jestli to je normální sachs s tvrdší pružinou nebo i tvrdší tlumič
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od P1azer »

Máte někdo zkušenost se SACHS SUPER TOURING? Měly by být obdobný, jako origo Atesa, tak jestli je někdo už nejel? Našel jsem je za slušnej peníz a tak do léta bych je asi měnil. Dík.

EDIT: Tak nakonec to vypadá na komplet BILSTEIN a dohromady za 2600kč.
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od P1azer »

Tak je budu brát na cc-autodíly, ale něco se mi nezdá. Doporučili mi zadn taky bilsteiny, maj je za super cenu, ale v popisu mají, že je to na favorit/felicia/felicia combi. A když jsem jim psal, že je to divný, protože nejsou stejný zadní tlumiče na hatch. a combi, tak mi napsali : "Ano nemusíte mít strach je to opravdu stejné."

viz. http://www.cc-autodily.cz/tlumic-zadni-bilstein

Co si o tom myslíte?
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Andy486 »

Problém u dnešných predajcov je v tom, že podľa nich je všetko OK, ja som sa stýmto stretol jak pri tlmičoch, tak aj pri strunách - pozerali na mňa ako na blázna, keď som chcel pružiny na combi - odpoveď bola asi takáto: také niečo aj existuje? my máme iba jeden druh a ten predávame na všetky modely, nikto sa ešte nesťažoval...
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od P1azer »

No podle kodového označení by to mělo být na hatchback, viz. http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... 20605.html
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od P1azer »

Když by mi pak došly domů, jak poznám, jestli náhodou fakt neposlali na combi?
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
molanmolab
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. říj 2013 13:58:55

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od molanmolab »

Ahojte, mám menší dotaz. Byli jsme na měření tlumičů a přední jsou ok, zadní ale hodně špatný, budeme je teda měnit. Co všechno máme při tom vyměnit? Ten tlumič (http://www.skoda-dily.cz/eshop/6u651103 ... ovani.html) a zároveň ještě něco? Já tomu zas tak nerozumím, mám to jenom koupit. :oops:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od 103457 »

Určitě i horní misky
http://www.amd-autodily.cz/zadni-naprav ... horni.html
a gumové uložení
http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-55 ... -maly.html
http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-55 ... umice.html.
Možná i dorazy, jestli budou sežraný, ale to uvidíš, až je rozděláš.
http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-55 ... 120mm.html
Možná najdeš i prasklou pružinu. :shock:
molanmolab
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. říj 2013 13:58:55

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od molanmolab »

Super, děkuji.
alfik66
Příspěvky: 22
Registrován: ned 19. dub 2015 18:12:54
Bydliště: Chotešov okr. plzen jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od alfik66 »

Ahoj máte někdo skušenosti s tlumičema Výrobce: MS MASTER SPORT - Německo,Cena s DPH: 1 290 Kč
Záruka měsíců: 24
Odpovědět