Jaké tlumiče ?

Návštěvník

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="RD95"]Ahoj!

Potřeboval bych vyměnit na Felicii 1.3 LXi r.v. 1995 přední a zadní tlumiče.
Uvažuji o značce Kayaba,protože je má kamarád na Felicii a po ujetí 75000Km jsou bez problému.
Co jsem se tak díval na ceny, tak nejlepší ceny má tento obchod: http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=10&
Nemáte s tímto obchodem náhodou nějaké zkušenosti? Nejsou ty tlumiče tam nějak levné oproti jiným obchodům?
Ještě ale nevím zda mám koupit olejové tlumiče nebo plynokapalinové tlumiče. Které doporučujete?[/quote


BĚŽ NA WWW,AUTODILYNANETU.CZ A ZEPTEJ SE ZA KOLK TI TO DODAJÍ ONI.
MI TAM KUPUJEME A BEZ PROBLÉMŮ
Uživatelský avatar
Felicia Lxi
Příspěvky: 58
Registrován: stř 08. lis 2006 21:08:52
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Felicia Lxi »

zdar,chci se zeptat co si myslíte o tlumičích Vika?nevim ani co je to za výrobce
drv.Astor - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od drv.Astor - FK »

Vika je cina... je to nic moc, ale pro duchodce nebo pro nekoho kdo jezdi autem jen do obchodu jsou dostacujici. I jako nove dost bubnuji, maji citelne nizsi tlumici schopnost nez napr. tlumice SACHS. Cena odpovida kvalite, tedy cca 500Kc/ks. Za malo penez malo muziky.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

Takže něco podobného jako Kamoka nebo ještě horší?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
tgfh - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od tgfh - FK »

Mám na tlumičích najeto 160tkm, hodně lidí z klubu mě už upozorňovalo ať je brzo vyměním, že musí být KO, ale auto se pořád chová dobře, prostě když sednu do jiných Feld tak nic moc necítím, nevím, asi bych je taky nechal otestovat jak psal Zdenda:
Zdenda19895 píše:Před výměnou jsem je ještě nechal ve Škoda servisu otestovat a řekli mně tam že jsou ještě v normě. :)

Protože kamarád mechanik je puntičkář, vždycky mě upozorní na všechny detaily, ale o tlumičích vůbec nemluvil, jak jsem se ho na ně zeptal, tak říkal, že jsou úplně v pohodě. Což má asi pravdu, nikdy jsem neměl sebemenší náznak špatných tlumičů, pneumatiky za sezónu sjedu o 0,5mm apod.
Možná je příští rok vyměním, ale chtěl bych zase obdobnou kvalitu, prostě takové co zase vydrží 150tkm, tedy na doživotí. Pročítal jsem to tady abych už byl celkem v obraze.

Zdendo kolik stál ten test?
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Zdenda19895 »

Už je to dlouho, takže si to nepamatuji. Můžu zjistit. :) Už si dokonce nepamatuji jestli to bylo u Bártka nebo v Autodružstvu. :oops: Ale kdyby to bylo hodně, určitě bych si to pamatoval. :lol: :lol: Ty tlumiče se po 120ti tisících Km chovaly jako nové. Na test jsem je dával jen pro jistotu.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Hanuš »

ja byl na tomto testu 2x.. vyuzil jsem akci Autokelly zadarmo :D .. jinak otestovani celeho auta stoji max. 150Kč. delaji to snad vsude Autokelly, Barumka.. proste tam kde meni tlumcie. Stav tlumicu zalezi po jakych cestach jezdis = jejich stav. V testu jsem zjistil ze predni tlumice u tatovy feldy jsou po 150tkm mrtve.. zadky jeste ujdou, ale tez zadna vyhra ;)

a moje HP byly vporadku :D
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
tgfh - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od tgfh - FK »

No vida, to je ideální, až bude někdy čas tak si tam zajedu a budu vědět na čem jsem.
Pantheria - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Pantheria - FK »

Už NIKDY Atesa. Vyměněno komplet všechno. Najeto 4000 a pouze levý přední je ok. Ostatní mrtvé. Celé ateso může jít do ....!!!!!!!!!
tgfh - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od tgfh - FK »

Mrknul jsem na net a narazil na tuto firmu: http://www.contitrade.cz/nabidka/sluzby ... umicu.html
Zajedu k nim, jsou ve F-M dokonce na třech místech.
drv.Astor - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od drv.Astor - FK »

ka-spel píše:Takže něco podobného jako Kamoka nebo ještě horší?

tak na stejno...to je myslim taky cina. Jestli chces slusne tlumice za maly peniz, tak ti muzu dat tel na jednoho chlapka a ten dela repasovane HP tlumice na seriovou pruzinu, respektive predni pruziny z diesela a zadni pry z pickupa. Se seriovym podvozkem se to neda srovnat. Cena byla za 4 komplet tlumice s pruzinama a s ulozenim kolem 6000Kc. Nevýhoda je, že je to vysoké jak seriovej podvozek, takže jak kamzik...
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 29. říj 2009 19:53:31, celkem upraveno 1 x.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

Danis píše:Hmm, dobrá cena, to skoro vyjde levněji než po slevě co mám já.
Jo a zadní Kayaby jsou made in CZ.


Dostal jsem od kamaráda v obchodě nabídku na komplet přední tlumiče Kayaba i s uložením do 2 tis., tak doufám, že to budou plynové. 8-) Zadní jsem dával nové TRW včetně pružin před třemi lety. Najeto necelých 50 tis.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
DanoSK - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od DanoSK - FK »

No, tak podla ciselneho oznacenia mam tie predne Bilsteiny VNE-4573, to by mali byt plynokapalinove. Ale nepocujem ziadne "sycanie" pri prepruzeni auta... Ma tu niekto bilsteiny? Vydavaju nejake zvuky pri prepruzeni? Moje su uplne tiche, nic nie je pocut.
Zaki
Příspěvky: 170
Registrován: pon 17. srp 2009 1:56:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Zaki »

Ateso:
Na feldu sa daju zohnat tri druhy Ateso tlmicov, ktore by mali byt konstrukcne zhodne, len s inym ciselnym oznaceni. Jedny su origo skoda a na stitku maju skodovacky znak, potom su take co sa predavaju ako originalny nahradny diel a maju na stitku ATESO aj znak Skody a potom su tie, co sa predavaju bezne v mototechne a maju stitok ATESO. Pisal to raz na nejakom fore chlapik, ktory bol na brigade niekde kde ich balili.

Monroe:
Robia tlmice na 105-130/5/6 a tie su total k hovnu, podla toho co som o nich cital, vraj je to makke a ma to hrozne jazdne vlastnosti. Mozno na feldu robia dobre tlmice, ale nejak tomu uz neverim.

Sachs:
Divim sa tomu, ze vsetci nadavaju na sachsy, ja ich mam uz nejaku dobu na feline a su super, myslim si ze su lepsie ako ateso co som tam mal pred tym. A ked prechadzam napr. cez retarder tak pekne sycia a to mam rad :D

KYB:
Kayaba je osvedcena kvalita, pokial viem tak tuto znacku odporuca vela mechanikov aj predavacov skoro na vsetky auta.

HP:
Kto nechce setrit na podvozku, nech da HP, nic lepsie sa na feldu zohnat neda ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Atnarfus »

Pantheria píše:Už NIKDY Atesa. Vyměněno komplet všechno. Najeto 4000 a pouze levý přední je ok. Ostatní mrtvé. Celé ateso může jít do ....!!!!!!!!!


Přidávám se do party. Namontoval jsem Atesa a hned jsem vyrazil za kamarádem do servisu na test tlumičů. Testem neprošli, ihned funglovky už měli sníženou účinnost. Auto se ale chovalo docela dost dobře, tak jsem to neřešil. Aktuálně mám najeto 15k km. Auto sice drží stopu dobře, ale cítím každou prasklinu na silnici a přes nerovnosti to mlátí jako prase.

V dohledné době mne to donutí namontovat opět nové tlumiče. Tentokrát koupím originální. Výrobce je sice stejný, ale evidentně Ateso ty co prodává přímo kapánek odlehčilo. Mám druhou Feldu s origoš tlumičema a je to nebe a dudy.
drv.Astor - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od drv.Astor - FK »

nejlepsi seriove tlumice jsou Sachs
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Chose »

Taky sem zastáncem tlumičů SACHS,sem snimi valice spokojený.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Atnarfus »

Sachs neznám. Na Favoritu mám Monroe a je to podobná bída jako Ateso. Ve srovnání s originálem nebe a dudy.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

plynové Kayaba
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
tgfh - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od tgfh - FK »

Dobře takže když to shrnu: chcu kvalitní tlumiče, nezáleží moc na ceně, nechcu HP tak: ideální volbou jsou Kayaba popř. Bilsteiny?
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od 00Inferno00 »

tgfh, kdybych chtel seriovy podvozek, tak vybiram prave z tech dvou firem ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: co říkáte na ... ?

Příspěvek od smrcek »

Mám starline zadní díl výfuku a zatím drží ;) do tlumičů bych nešel :)

Čínu na autě můžu v dílech, který neomezují komfort nebo nesnižují užitečnost auta ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
scomputers
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15. bře 2010 18:04:58

Vhodné pružiny - POMOC

Příspěvek od scomputers »

Ahoj,

nějak se mi tady smazal účet ale to je jedno :) Potřeboval bych kapku pomoc ohledně pružin. Jaké byste mi doporučili k monroe reflex? Uvažuji o MAXINOX nebo Inter Alloy, oboje takřka stejně i cenově. (o HP podvozek zájem nemám). Jelikož se jedná o komponentu, kterou budu měnit jenom jednou za život tak bych chtěl něco kvalitního ale ne předraženého. Pak už budu měnit jen tlumiče. Připadně jaké pružiny byste mi doporučily?

P.S.: jsou dobré tlumiče koyba pro felicii? Nevim jestli píšu dobře ten název.

Díky za pomoc. . :)
http://www.skodaautoklub.cz <- Prezentuj a diskutuj o svojí škodovce..
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodné pružiny - POMOC

Příspěvek od Kuladmin »

jde o to co od toho cekas, jestli chces tvrdsi/mekci podvozek vyssi nizsi???? I original pruziny s novejma tlumicema budou dost dobry.
scomputers
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15. bře 2010 18:04:58

Re: Vhodné pružiny - POMOC

Příspěvek od scomputers »

originál nechci to je naprd... chci to lepší do zatáček ale ne fest snížení nějak těch 30 - 35 mm. de mi hlavně o to jaký sou an to nejvhodnější.. ne žádná fest tvrdost ale lepší než originál...
http://www.skodaautoklub.cz <- Prezentuj a diskutuj o svojí škodovce..
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodné pružiny - POMOC

Příspěvek od mause »

original je dle mýho nejlepší.. max můžeš dát tvrdší tzn. 1.9 a combi...

ale to ti auto akorád zvedne ale jízdní vlastnosti si myslím nijak nezmění...

pak můžeš dát snížený pružiny.. ale tady zase nechceš snížení nemluvě o tom že žádnej exelentní přínos tu taky není.. navíc to tlumičům nijak moc neprospívá..

a ted pozor dostáváme se k jádru pudla:

jizdní vlastnostti ovlivnují tlumiče s pružinou.. takže jestli chceš aby to lépe sedělo seš zase u těch opovrhovaných hp... :cat:

a hp jsou taky na celej život max je zbalíš a necháš zrepasovat...
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodné pružiny - POMOC

Příspěvek od Michelin1 »

Pocitej ze cim vetsi snizeni, tim casteji bude odchazet seriovej tlumic.
Pokud das jen pruziny tak auto pri ostry jizde bude poskakovat v zatacce prez predni vnejsi kolo.
Pokud chces neco co vydrzi tak ne Alloye, vzal bych aspon KW, coz uz je teda pul ceny kompletu od HP.
Zaverem kup si KW, stejne nakonec skoncis u HP :D
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
scomputers
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15. bře 2010 18:04:58

Re: Vhodné pružiny - POMOC

Příspěvek od scomputers »

Mě u HP vadí že by mi naladili k vozu... navíc mi taky vadí že mi to připadá že to je dělaný po domácku malou firmičkou.. i když ověřenou...

Jinak sériový tlumiče nemam.. mam ještě ty originál monroe reflex.. ne ty pajcovaný :shock: (stály tenkrát 7 500),,,

Kw pružiny nemůžu nějak nikde najít...
http://www.skodaautoklub.cz <- Prezentuj a diskutuj o svojí škodovce..
Zaki
Příspěvky: 170
Registrován: pon 17. srp 2009 1:56:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodné pružiny - POMOC

Příspěvek od Zaki »

Ja myslim, ze ti vsetci radia uplne jasne, neviem co by si chcel este viac pocut. Na normalne cesty su dobre len dve veci: seriovy podvozok (je jedno ci mas Ateso alebo Monroe alebo Kayaba) alebo HP. Nic medzi neexistuje. Kazdy kto jazdi na felde\fave nejake kratsie pruziny, alebo skratene seriove tak nakonec to zahodi a kupi si HP. Ked ti vadi len to, ze ti neladia k autu, tak si ich nastriekaj do inej farby, to neni vobec problem.
BTW co je zle na malych firmach? HP je overena kvalita. Myslim, ze Vika ma v Cine fakt velku fabriku a kvalita stoji za hovno
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Kayaba X Monroe

Příspěvek od Vlada320 »

Mám jen dotaz do kterejch tlumičů byste šli spíš.budu teď kupovat nový.například Kayaba přední plyno-kapalinový můžu mít za 1000kč a Monroe přední plyno-kapalinový můžu mít za 850kč.ještě mě napadaj ty Atesa jenomže si nějak nejsem jistej jestli ty co se prodávaj třeba na www.autodilykrc.cz jestli jsou origo a taky vydržej cca 150tkm jako ty předešlý origo a nebo to jsou nějaký druhovýroby od tý značky.Asi nejspíš půjdu do těch Kayaba protože je lidi docela podle reakcí chválej.Naopak na Monroe každej nadává.ještě se schválně zkusím zeptat ve škodovce kolik stojej ty origo Atesa.do čeho byste šli vy kdybystě měli kupovat tlumiče všechny nový?já vímže je toho tady napsanýho dost ale mě jde spíš o to se rozhodnout do čeho jít.nechci pak nadávat že jsem to kupoval nový a dal si s tím práci a oni budou po pár tisících v háji.díky moc vláďa
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Goofy - FK

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Goofy - FK »

já bych šel asi do Atesa..mám je teď..sice na nich najeto jen kolem 50tis. km ale co jsme četl tak více ohlasu bylo na Atesa..
Kristensen - FK

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Kristensen - FK »

Pokud máš kačky tak H/P jinak Koni Kayaba Ateso pak dlooooooooooooouuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhoooooooooo nic a pak teprve Monroe eventuálně ještě Sachs
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Vlada320 »

Ok jdu do Kayaba.HP by se mi sice líbily ale já mám stejně auto na běžný ježdění a peníze mám jen tak tak potřebuju udělat ještě jiný další věci a myslím že ty Kyb bohatě postačej když budou sloužit jak maj.pak poreferuju jak to vypadá až je hodím na auto. ;) díky
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od JoS »

Zdar!!!Nechci zakládat nové téma.Ptám se:Kupoval někdo z vás tlumiče z Autodílů Krč?Jsou ty Atesa za tisícovku opravdu Atesa?Jen nechci udělat nějakou chybu.Díky za odpovědi. ;)
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/tlumic-perovani-predni-olej:28b1a69a2f933ef4
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Vlada320 »

nad těma jsem taky přemejšlel no ale nejsem si nějak jistej tím jestli jsou to oprvadu ty origo proto do nich nepůjdu.dneska pojedu okolo servisu škoda tak se tam rovnou zeptám schválně co stojej nový origo tlumiče na feldu a jestli by mi dali i čísla k nim.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Hanz - FK

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Hanz - FK »

HPčka jsou sice hezká věc. Jízdní vlastnosti s nima jsou dobrý. Já je mam hlavně kvuli snížení. Jinak ta tvrdost už mě někdy štve.
tgfh - FK

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od tgfh - FK »

Hanz píše:HPčka jsou sice hezká věc. Jízdní vlastnosti s nima jsou dobrý. Já je mam hlavně kvuli snížení. Jinak ta tvrdost už mě někdy štve.

Ta tvrdost je v pohodě, já mít HP tak si z hlediska komforu pískám :lol:
Hanz - FK

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Hanz - FK »

no nevim. v praze i na normál cestách přes záplaty, hrboly a nerovnosti jsou děs a nemluvě v centru ty velky kostky. nedá se po tom jet... zlata serie na tohle
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Vlada320 »

kluci když mám vzadu na kombíku pružiny pro špatný cesty(tudíž z Praktika) tak mám koupit tlumiče ty na Praktika nebo mám tam dát normálně origo pro combi?teď mám origo kombi vepředu i vzadu a vepředu mám i origo přužiny na kombíka.a ještě se chci zeptat co tam znamená to Felicia P-U nevíte?díky
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od JoS »

Jestli ti vyhovuje výška a zatížitelnost,tak si nech pružiny,které tam máš.Pokud ti vyhovuje komfort jízdy,pořiď si tlumiče se ttejným číslaem,jaké už máš.To P-U bude asi Pick-Up,ne? :)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Vlada320 »

jo ty pružiny jsem tam právě dával kvůli tomu protože mám ještě nádrž na lpg v kufru dost vozim těžký věci a tahám vozejk takže sjem to chtěl zvednout ale jde mi o to že když te´d budu kupovat nový tlumiče tak předtím když jsem tam dával ty pružiny tak sjem nechal origo tlumiče na kombi a teď se ptám jestli by nebylo rozumnější k těm pružinám koupit i tlumiče pro Praktika a nebo zase dát jen klasický na kombi.pokud tam dám tlumiče na Praktika a bude to auto ještě o nějakej cm výš tak jdu do těch protože by mi to vyhovovalo.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od JoS »

Takže jsem to musel objednat,auto už skáče jako kačena,z levého tlumiče teče olej,nefunguje ani jeden. :(

Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Vlada320 »

já byl tenhle tejden na testu tlumičů a oba přední maj 80% a oba zadní 45% takže půjdou dozadu nový tlumiče, ty přední ještě aspoň rok musej vydržet a dopředu půjde horní uložení tlumičů nový a řízení nový.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Fidlla »

Vlada320 píše:tak mě zklamali.byl jsme tam ale tlumiče na praktika zadní nemaj.maj jen na klasický kombi a ty nechci.jenomže prolejzám internet sem tam a nikde nemůžu sehnat od Atesa originál zadní tlumiče na Praktika(Van plus). :(



Ahoj,já koupil tlumiče na combi a pouze pružina vanplus...,mám teda Kayaby na zadku-moje puvodní byly ko.letos koupim i na předek Kayaby a nové pružiny i s uloženín..

Zadní kupoval přes e-shop...
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od Vlada320 »

prosimtě a jak jsi s těma Kayaba spokojenej jsou vpohodě?
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
tgfh - FK

Re: Kayaba X Monroe

Příspěvek od tgfh - FK »

Taky jsem na ně zvědavý, nešel jsem do nich kvůli vysoké ceně, zvolil jsem 2. nejdražší Bilsteiny.
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od MartinB »

Při výměně výfuku jsem si všimnul, že zadní tlumiče jsou napuchlé...ty bych chtěl vyměnit.
Přední mám hp se sériovou pružinou.

Mám 1,3 MPi, rok 1997 a je to kombi, takže čas od času převáží něco těžkého.

Co byste mě doporučili? Díky za radu ;)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
petsu - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od petsu - FK »

Když Kayaba tak odsud http://www.vltava2000.cz/autopet/
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

Dejwis píše:KAMOKA produkuje 80% dílů na zahraniční vozy a zbývající je škoda, kvalita skoro jako Monroe, Kayaba...
Tak to bych rozhodně netvrdil. Jak Kayaba rozhodně ne.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
nebulus - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od nebulus - FK »

Daj Kayaba - plynové, ak vozíš ťažké veci. Ja som dal kvapalinové, lebo boli lacnejšie a chodím málo naložený.
Odpovědět