Syčení při brždění

Sebox
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. úno 2019 10:49:16

Syčení při brždění

Příspěvek od Sebox »

Zdravíčko,

Cca před týdnem se povedlo s Felicii 1,3 mpi (50kw) nedobrzdit a rozbít předek. Jednalo se vesměs jen o karosařinu nic hrozného. Takže oprava za pár kaček. Ovšem k problému, zjistili jsme, že když se sešlápne brzdový pedál tak při brždení začne jakoby z poza padálu syčet, a když se pedál pustí, tak se nevrátí nahoru jak by měl ale pozvolna pomalu se vrací. V čem by mohl být primárně problém? Něco jsem se už snažil načíst. Problém by měl tedy viset očividně buďto v posilovači nebo HBV. Nicméně rozhodl jsem se zeptat širokého okolí zds nemáte podobnou zkušenost a řešení.

Předem díky! :salut:
Sebox
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. úno 2019 10:49:16

Re: Syčení při brždění

Příspěvek od Sebox »

Edit: Tak posilovač a hlavní brzdový válec vyměněný a žádná změna..., Došli nápady někdo prosím něco?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Syčení při brždění

Příspěvek od Maty »

podtlaková hadice v pořádku ? ... ze sání do posilovače...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sebox
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. úno 2019 10:49:16

Re: Syčení při brždění

Příspěvek od Sebox »

Tak syčení ustálo. Auto brzdí vše super, ovšem jeden problém stále je, a to, že když se zabrzdí, tak pedál se už nevrátí zpět. Napadá mě pedálová konzole, ale ta se zdá být v cajku. Když se na brzdu potom znovu klepne, tak povolí a pedál ne tak jak má být. Nicméně klepat furt na pedál není moc řešení. :D
Zkoušel jsem najít všude možně další varianty problému. Nicméně všechno se odkazuje jen na tu konzoli. :/
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Syčení při brždění

Příspěvek od Maty »

Pokud se ti nevrací pedál tak konzole ;) ... rádo se to tam občas zadrbe. sundat pedály a zkontrolovat. Nebo pro dočasné vyřešení stříkni trošku nějakého mazání na tu osu kde se otáčí pedál na konzoly a uvidíš zda to pomůže :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sebox
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. úno 2019 10:49:16

Re: Syčení při brždění

Příspěvek od Sebox »

Tak přesně jak je výše zmíněno. Bylo prasklé pero u pedálu, a lehce zadrbaná konzole. Takže problém vyřešen. Fela je jako nová. :D tak snd téma pomůže dalším “šťastlivcům”.
Odpovědět