servo hučí, výměna olejhe

vita.nek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. pro 2015 15:10:40

servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od vita.nek »

Začalo mi na felicii příšerně hučet servo, toto dělá ale jenom při studeném motoru, po zahřátí jsou zvuky normální, ještě prověřím, zda není někde přiskříplá hadice, nicméně poslední možnost co mě napadla je vyměnit olej, protože buchví co se tam vše za poslední dobu dolévalo :-/ .... Nemohu ale najít žádnou příručku, kde by byla výměna oleje popsána (zda na fóru je postup dle příručky zmíněn, ale už není odkaz na danou příručku) ... můžete mi někdo poradit?
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od Xyz255 »

Na příručku je odkaz tu http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=15&t=36365. Je v tom aji jinej matroš pro kutění. A jenom pro info - u nás se do feldího serva nic nelilo od té doby, co ji máme, tzn. roku 97 a hladina je furt tam, kde má být... Takže možná bys měl zkontrolovat okruh. V DP je to sekce podvozek, strana 48-24 - začátek a výměna oleje je 48-35.
vita.nek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. pro 2015 15:10:40

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od vita.nek »

díky,

takže v návodu se píše pouze:

Kód: Vybrat vše

- Otevřít systém a hydraulický olej nechat vytéci
- Zbytek hydraulického oleje v systému vytěsnit několikerým otočením volantu vlevo a vpravo


ale kde nejsnáz systém otevřít? - nemám ani zvedák ani jámu, jen podpěry :(
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od Xyz255 »

Já osobně bych to dělal u expanzky - podíval bych se v příručce, z jaké strany to jde do ní (měla by to být ta vpravo proti směru jízdy, když otevřeš kapotu a čučíš dovnitř, ale radši se mrkni sám ještě - strana 48-37, kdyby to byla ta opačná tak ti to nepoteče z hadice, ale z expy), tam odpojil hadici a volantem vypumpoval do nějaké flašky (objem píšou 0,9 +- 0,05 l, tak nemusí být ani velká...). Plnění už je popsaný v příručce. Teoreticky by se to dalo dělat všude, kde se dá odpojit hadice, ale na co se s tím s*át někde u motoru, když máš expanzku hned po ruce :)
vita.nek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. pro 2015 15:10:40

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od vita.nek »

expanska je uplně nahoře hned pod kapotou a přístupná je dobře, ale nejsem si jistý, zda je dobré olej vypouštět v nejvyšším místě celého systému, zkusím se dostat dolů k převodce řízení a tam odpojit obě hadice a vypumpovat .... nicméně když nebude zbytí, tak budu hledat jiné řešení :-D
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od pipo444 »

jednoduchšie je sudnať dole kryt pod motorom a odšrobovať tlakovú hadicu aj saciu a všetko ti vytečie :D a nezašpiníš nič okolo
Uživatelský avatar
lefthandgun
Příspěvky: 31
Registrován: pon 19. led 2015 21:30:47
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od lefthandgun »

Vůbec to nerozpojuj. Odsaj přes víčko olej z expanzky, naplň novám olejem, na chvílu nastartuj, zase odsaj a zase dolej.
bývalý člen Hans (smazán pro neaktivitu)
Felicia 1.6 GLX LPG červená Hatchback
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od pipo444 »

prečo by to nemal odpojovať ? šak normálne to vytečie a potom naleje novú, naštartuje zatočí a skontroluje hladinu. či máš nejakú osobnú skúsenosť ?
Uživatelský avatar
lefthandgun
Příspěvky: 31
Registrován: pon 19. led 2015 21:30:47
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od lefthandgun »

Takhle to stačí. Jak to zavzdušníš a nedáš si pozor, tak hvízdneš čerpadlo.
bývalý člen Hans (smazán pro neaktivitu)
Felicia 1.6 GLX LPG červená Hatchback
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od pipo444 »

ja som to mal komplt rozobraté, výmena hadice, doplnenie oleja, akurát potom to chvílu hučalo no potom to prestalo a zrejme sa to odvzdušnilo a servo fachčí už mnoho KM :D
vita.nek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. pro 2015 15:10:40

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od vita.nek »

Hotovo. Jak jsem předpokládal k převodce se není možné bez rozebrání půlky auta dostat :( Takže jsem sundal plech motoru, odpojil hadici od čerpadla, nechal vytéct, dál odpojil hadici od expansky (ta co vede k převodce) a zbytek oleje přes ni otáčením kol ze strany na stranu vypumpoval ..... pokud by to nebyla felda na doježdění, asi bych celý systém zavřel, dolil novou náplní, odvzdušnil a znova vypustil (kvůli "proplachu") ale to se mi zdálo pro tenhle pokus jako moc drahý špáš, takže jsem všechno smontoval, nalil novou náplň odvzdušnil, dolil, odvzdušnil, dolil (a furt dokola jak blbec) než se to ustálilo (dolito cca 0,7-0,8litru nové náplně G004000 - G002000 se totiž už nedělá a ta G004000 ji nahrazuje). Servo nyní nehučí, nekňučí, točí kolama, takže se akce povedla. Děkuji za rady :-)
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: servo hučí, výměna olejhe

Příspěvek od Velda »

oddělat hadici na co nejnižším místě, odšroubovat víčko, nechat vytéct, sednout do auta a BEZ nastartovaného motoru několikrát vytočit volant do krajních poloh. až při točení nic nepoteče tak hadici opět napojit nalít olej a opět točit kolama s VYPNUTÝM motorem. Pak dolít, zas točit, zase dolít at až se nebude výška hladiny hýbat.
Odpovědět