Vůle řízení

Java - FK

Vůle řízení

Příspěvek od Java - FK »

Chtel bych se zeptat jestli se nejakym zpusobem necha vymezit vule na hrebebenu rizeni. Kdyz zatacim volantem na miste sem a tam slysi ve skrini rizeni cvakani, nebo kdyz jedu po rozbity silnici, tak to taky cvaka. Cepy na rizeni sou ok. Vim ze u Favoritu to slo dotahnout sroubem, ale tady kdyz sem se dival na tu skrin rizeni, tak tam sroub taky je, ale prijde mi, ze je zatocenej uplne na maximum.
Honza9007 - FK

Re: Vůle řízení

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Dělalo mi to podobné pazvuky; vyřešeno kompletní výměnou převodky řízení. Prý je nerozebiratelná... Ještě je možné, že se povolily šrouby spojovací hřídele volant u průchodky v karoserii (buď samotné držení hřídele nebo ty šrouby v tom kloubu).
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení

Příspěvek od SatandaS »

Zdravím, nebudu zakládat nové téma tak to píšu sem.
Před výměnou tlumičů za HP Sporting jsem taky trochu pozoroval že auto táhne malinko do leva. Po výměně se mi zdá že je to jakoby o kapku horší a ještě cítím když zatáčím do leva tak vůli ve volantu. Byl jsem proto na kontrole abych si byl jist co s tím je jestli jen čepy či něco jiného. Bohužel jsem se dozvěděl že mám vůli v řízení (nemám posilovač 1.3MPI 96) a čepy jsou prý ok. Když točím do práva je vše v pořádku.
Moje otázka je co se s tím dá dělat, dá se něco vyměnit či přitáhnout nebo jen koupit komplet nové hřebenové řízení?? Díky za vaše rady ;)
Kolik asi muže stát výměna? Komplet řízení jsem našel na netu za 2300kč český výrobek.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vůle řízení

Příspěvek od Chose »

Zdarec,pokud se ta vůle už hodně přenáší do volantu,tak bych to vyměnil,celý komplet.V loni sem ho měnil za origo,cena 2200kaček,zhruba za hodinu sem měl řízení vyměněné a to mě ještě zdržel jedem zalomený šroubek.A samozdřejmě ještě udělat geometrii ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení

Příspěvek od SatandaS »

Za hodinu tak to je fajn. Já myslel že je to obtížnější. Asi bude lepší koupit noví komplet díl aspoň budou nové i čepy řízení :lol: . Dík za radu ;)
ja

Re: Vůle řízení

Příspěvek od ja »

Caute ted jsem to delal upe jednoducha vec staci tam vymenit silonove pouzdro za 20kč a jestli je vybite ozubeni tak zajdu na vrakac najdi zachovaleho fatana nejlepe ten poslední typ a vem si z neho to rizení koupil jsem ho za 100kč pro jistotu jsem tam vymenil aj tu silonovou vlozku za 20kč a je hotovo takze mě to vyslo na 120kč plus ma prace j na geošku nejedu to trefim sam podle sjizdeni gum
Josh123456 - FK

Re: Vůle řízení

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No nevím taky proč někdo kupuje celý řízení kvůli pouzdru, když i "nerozebiratelný" jde rozebrat :-) stačí pak když je to ten nový - prý nerozebiratelný typ řízený, který je řešený uzávěrama maticovými a né jako u starého typu (proto nerozebiratelný), kde byly víčka přišroubovaný M5 šroubkama. Stačí napatlat matice nějakým lepidlem s kovovými částicemi a dát to zpět a řízení je namazané, když má udělané správné vůle a nevydrolený šnek s hřebenem, tak navíc se s ním točí jak po másle, bez rázů při přejetí nerovnosti a ještě vím v jakým je stavu a že je v pořádku.
masa

Re: Vůle řízení

Příspěvek od masa »

Zdravím, vůle hřebenu lze dotáhnout úplně stejně jako u š 120 nebo favoritu. Akorát vnitřní šroubek je na inbus, vnější na klíč č.14.
Pouze je k tomu špatný přístup, musel jsem si udělat zalomenou 14 klíč a kousek inbusu navařit na tvrdý drát a naohybat dle potřeby.
Pak už nebyl problém. Felicia 1,3 r.1995.

Masa
Sezam1
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 18. dub 2019 23:16:03
Bydliště: Lázně Bělohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení

Příspěvek od Sezam1 »

Přidám se k tématu.Kdyz zatocim do leva a hned do práva nebo obráceně tak mi tam něco cvakne,bouchne.Zkousel jsem čepy atd...vše ok.Prijde mi že je malinko vůle v řízení.Mam podezření na servo.Kdyz chcipnu motor tak tam nic neboucha.Po čem jít a kde co dotáhnout,kde zkusit vůli?Prosím žádný posměch.Jsem začátečník.Diky.
Odpovědět