problém s anténou

dotazy a rady na vše kolem hudby
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Pawlick »

1) je zesilovač signálu, originálně se nepoužívá, dle mých zkušeností je k ničemu, pro čistý signál je nejlepší kabel bez jakýchkoliv spojů s dobrými koncovkami
3) rádio je obvykle zasunuté v kovovém košíčku, který je upevněný do té plastové krabice ze stran šrouby. Samotné rádio drží v tom kovovém koši a jde vyndat zasunutím dvou tenkých plíšků po bocích rádia. Mělo by to být normalizované, vypadá to cca takto: https://www.fabiaauto.cz/sites/fabiaaut ... abia-2.jpg
googli...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 103457 »

Jak už zde padlo ta trubička s napájením je zesilovač, ten tvůj konektor s přívodem z boku je pro blaupunkt radia, pokud potřebuješ rovnej s dlouhým trnem, tak se prodávají přechodky. Ten plastový kastlík je zespodu přišroubovaný skrz palubovku, jsou to společné šrouby na upevnění tunelu a drží i kastlík pro radio. Radio je v bezpečnostním rámečku a jsou potřeba na něj vytahováky, ale není jen jeden druh, je jich několik druhů (viz příloha), dle typu radia. Poptej někde, kde monzují rádia, ty ti poradí a i prodají vše potřebné co potřebuješ pro svoje radio.

https://www.bonatrade.cz/sada-na-demont ... gLELPD_BwE
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od martin.324 »

Ahoj,

díky za Váš čas a ochotu

- bych se do toho nepouštěl, kdybych alespoň nějaký signál měl. Jako první jsem vyhodil kolotočové autorádio ala AAA, které v autě nebylo připevněné ani dokonale zasunuté, vlastně to byla jen ucpávka, aby se neřeklo..

- jsem googlil na ahifi, tam ale o zesilování nebylo nic. myslel jsem, že je to odrušení.

- omlouvám se, že zde otravuji s hloupostma, moje stará Felda byla Zu Grunt sežraná, ale všechno na ni fungovalo, jako by včera vyjela z fabriky v MB, tak jsem ji HLOUPĚ hodil k likvidaci. Tady ta má sice "krásnou kastli v poškrábané metle" , ale tisíc malých poruch a bolestí.

Ty šroubky k rádiu jsem samozřejmě zahodil a tak nevím jakými to mám připevnit. Jestli koupit jen redukci DIN/ISO nebo tam srát i ten zesilovač. Bojím se že to nebude mít žádný příjem, pochybuji že to bylo rádiem jak z AAA

DĚKUJI
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 103457 »

Origo anténa ve feldě má svůj zesilovač a musí být napájena od rádia. Když zapneš rádio, zapne se napájení zesilovače. Kabel od antény, myšleno ten silný koax musí mít vedle sebe i slabý drát, většinou černý nebo modrý a to je napájení zesilovače. Schema zapojení najdeš na hlavní stránce v sekci návody a rady nebo v knihovně znalostí. Se šroubkama ti asi moc nepomůžu, nepamatuji si přesně, jaký tam jsou, mám za to, že vruty do plechu a v těch držáčkách kastlíku je plíšek. Na vrakáči určitě někde najdeš.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Maty »

Ad 1)
může to být nějaký napájecí člen pro anténu (anténa na střeše je originální? ) .. standartně je anténa napájená z konektoru rádia zde někdo použil fantomové napájení
Aby jsi připojil anténu do rádia potřebuješ redukci : https://xtrons.cz/detail/antenni-adapter-din-iso/15898/ ... případně redukci přímo s napájením https://www.ahifi.cz/antenni-napajec-ph ... o-din.html

Ad 3) ... najdi si "nářadí na vyndávání rádií" .. někde tam je patent co se odjistí a pak vyleze rádio ven .. .vevnitř je kovová klec kde je rádio zajištěné. to že to někdo vyndal i s plastem si ušetřil práci.
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od martin.324 »

děkuji, už to funguje a příjem je unikátní ... pomohli mi v AHIFI.CZ

šroubky jsou č 4 s metrickým závitem a válcovou hlavou na křížový šroubovák, nesmí být moc dlouhé ...jedním šroubkem dlouhým závitem chytíte závit ... dva, které budete šroubovat budou s krátkým závitem

v Hornbachu za mnoho zbytečných věcí které nepoužijete jako - podložky, či šroubky s kuželovou hlavou celkově za 3,18 kč.

PS chytit závit = infarktová situace.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

dokonce kdyby sem šlo nahrát zvukový soubor mám nahraný polský či maďarský příjem

D-Ě-K-U-J-I
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Maty »

Metrika tam možná jde našroubovat taky .... nicméně tam patří vruty :) .. pak je chycení toho závitu otázka vteřinky :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět