problém s anténou

dotazy a rady na vše kolem hudby
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak to pak nevím ja okno nemám ...ja to dělal na feldě bez střešního okna...ale tam taky bude podle mě nějaka guma jako na bocích .. nevím nějak to jit musí ..
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 26. říj 2008 18:26:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
navstevnik

Re: problém s anténou

Příspěvek od navstevnik »

Pokud máš střešní okno tak postupuj tak jak jsem napsal já. Chce to opatrně a jde to, stačí sundat jen jedna plastová lišta v zadní části auta. Jo a taky to chce klid, protože já jsem si procvičil slovní zásobu na pí.., kur... atd. :D
Je to příspěvek z v Úte 09. Zář 2008 21:05:30
navstevnik

Re: problém s anténou

Příspěvek od navstevnik »

to jsem už zkoušel několikrát, pouze odcvaknout zadní plast, ale pokud nechci zlomit tapec tak je tam místa tak málo, že mi ani slovník nestačí. A navíc koax i faston drží jak sviňa ... nejde to rozpojit (ve fastonu je navíc západka)
navstevnik

Re: problém s anténou

Příspěvek od navstevnik »

No na tom tapecu jsou ještě dvě takové umělé spony tak těch se taky nějak musíš zbavit. Já jsem to udělal tak, že ten faston jsem rozpojil kleštěmi. No a ten anténí kabel je na závit a to jsem taky povolil kleštěmi a pak odšrouboval prsty. celou ruku tam nedostaneš, jen prsty a proto je to taková drbečka, navíc ty dýry jsou tam pěkně blbě vyřešené a je tam málo místa. No přeji hodně štěští.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 26. říj 2008 18:21:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
navstevnik

Re: problém s anténou

Příspěvek od navstevnik »

ty dvě sponky jsem tam už ani nedával zpět, ten nápad s demontáží clon, držáků nad dveřma, atd ... a posunutí tapecu dopředu je sqělý, jenom musím vykoumat jak je to udělaný kolem střešního okna ..
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak problém je vyřešen ... musí se tam koupit anténa nízkošumová která stojí kolem cca 1200 Kč a všechno hraje jak má ... ty levné napodobeniny maji tranzistory v zesilovač které moc "šumí" ta anténa za těch 1200 ma v sobě nízkošumové MOSFET tranzistory ... kdyžtak : http://cartuning.cz/zbozi/produkt-1265/ ... sikma.html
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ano, toto jsou antény LUX, na které jsem na fóru už mnohokrát upozorňoval, že se jedná o JEDINÉ kvalitní antény, pro perfektní příjem signálu. Veškeré jiné náhražky opravdu nic pořádně nechytnou a nemá je tedy vůbec cenu kupovat.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 26. říj 2008 18:21:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od azse »

Ahojte

Nevie niekto,ze taku antenu kde predávajú na Slovensku,alebo odkial ju objednat? Potreboval by som vediet,ze to je aky vyrobok a aké má císlo.Hladal som na internete,ale nasiel som len podobnú zn. Calearo,aj tá by bola dobrá? Co poviete na túto anténu: http://www.saunika.sk/auto-anteny/anten ... pel---484/

Dakujem
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Anténa z tvého odkazu je opět pouhá náhražka. Jedná se o jednu z mnoha, které mají klasický zesilovač, jaký je použit na originálních. To je tedy k ničemu. Možná řada z vás přemýšlí proč to teda vůbec na ty auta dávali. Důvod je prostý. Dřívější autorádia byla stavěna jinak (hlavně jejich anténni integrované zesilovače) a právě proto ve spojení s takovými anténami skvěle fungovaly. Nová rádia jsou už stavěna mnohem lépe, ale bohužel se dost často hádají s těmito zesilovači jak jsem už psal dříve. Proto to chce používat kvalitní nízkošumovky. Samozřejmě si ale musíte být jisti, že problém je opravdu v anténě, protože asi polovina rádií na trhu není schopna pořádně ladit ani s dobrou anténou. Jinak tedy natény, které jsou pro feldy nejlepší jsou od výrobce correct tady u nás v ČR a jsou to zmiňované LUX II anténky. Na Slovensko oficiálně nedodávají, ale třeba by jim stačilo napsat jak to s tím mají.
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od azse »

Díky za podrobné vysvetlenie,vela si mi pomohol.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 26. říj 2008 18:20:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
hostel

Re: problém s anténou

Příspěvek od hostel »

tady je odkaz http://www.correct.cz/pages/auto.aant.php3, přes jejich shop ta anténa vyjde hodně pod 1000,-Kč
a z jejich stránek je i následující věta: Produkty zasíláme i do slovenské republiky a jiných států, ale jen s platbou předem na účet z důvodu drahé dobírky a problémů s nevyzvedáváním.
Kalfa - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Kalfa - FK »

Mám jen malou otázku, je normální že kabel od antény je extrémně krátký že se musí zastrkovat ze zadu rádia pomalu??? Díky za odpověď, jinak mám taky zhoršenej signál, ale ne moc... pomohl by předzesilovač, nebo mám vyměnit celej drát?
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Záleží jestli máš ještě originální koncovku, nebo je už předělávaná a tedy již několikrát zkrácená. Jinak musíš sám vidět, zda je v háji kabel nebo anténa. Nejlepší je ale vyměnit komplet, protože k tomu stejně nakonec většinou dojde.
Kalfa - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Kalfa - FK »

hm, asi to tak dopadne... ach jo, to jsou problémy :(
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Vlada320 »

mě to taky hraje naprd a jak vyjedu z prahy tak nic nechtím.jen třeba stanici CR chytím všude ale to je všechno :evil: teď to hodlám řešit a narazil jsem tady na to jak to řešíte tak to zkusím zkouknout ten zesík.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Základní oprava zesíku je znovuobnovení vodivosti plíšků kterými je kontakt spojen s anténou. Pokud ani to nepomůže, zrenovovat spoje napájení. pokud je i napájení v pořádku, zkontrolovat kabel a konektory (proměřit). Pokud je toto vše v pořádku a stejně to nechytá, je buď v háji celá anténa, nebo používáte rádia která nic nechytí s jakoukoli anténou. Samozřejmě obrovský vliv má kombinace nové rádio a staá originální vysokošumová anténa. To je pak taky k ničemu.
Snehulak - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Snehulak - FK »

jhdown píše:tak problém je vyřešen ... musí se tam koupit anténa nízkošumová která stojí kolem cca 1200 Kč a všechno hraje jak má ... ty levné napodobeniny maji tranzistory v zesilovač které moc "šumí" ta anténa za těch 1200 ma v sobě nízkošumové MOSFET tranzistory ... kdyžtak : http://cartuning.cz/zbozi/produkt-1265/ ... sikma.html

jj je to tak. mam stejné rádio ve 3. autě, každé jiné. ve feldě sem měnil 2 anteny a nic - ty levný, v passatu byla origo a taky nic, teď v Corse je taky origo a chytá to krásně.
Už mi to říkal i kamarád ze servisu, že tehdá kupoval anténu od Bosche a hrálo to suprově, takže pokud chcete lepší signál, chce to trochu zainvestovat, pokud Vám odpojení zesilovače nepomůže
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Pánové, kdo jste kupovali nízkošumové antény od correctu ( http://www.correct.cz/detail.php3?typ=A ... =auto.aant ) , kde jste k nim koupili kabel k rádiu? Budu ji muset vyměnit už i na své feldě ale chci i nový kabel a oni ho v nabídce nemají.
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak jsem zjišťoval něco ohledně kabelu k anténě a psal jsem i přímo výrobci a odepsal mi, že když jim řeknu délku kabelu, tak že mi klidně udělají anténu rovnou s kabelem až k rádiu, tedy bez nějakých spojů. Jak dlouhý to teda vlastně je na feldu? 4,5 metru, nebo jak?
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

...není problém...kabel k anténě v délce 450cm s napájecím vodičem mám za 168,- ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

No, ale jaký má koncovky? tedy jakou má koncovku pro spojení s anténou? Ono jich je docela dost druhů totiž a nemusí to sedět.

EDIT: koukám že ty tu máš na obrázku jen nasouvací konektor. Já bych tam raději šoupnul ten šroubovací, ale u correctu na anténách mají konektory Hirschmann, takže kabel by jím taky musel končit.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

...na odkazu je DIN koncovka...takže z toho jsem vycházel...ale pokud má Hirschmann...není problém...DIN>Hirschmann
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
insert4
Příspěvky: 8
Registrován: sob 01. črc 2006 7:58:20
Bydliště: Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od insert4 »

ja som mal tiez problem so signalom. odisiel zosilovac pri antene. stacilo ho odpojit (uz bez neho chytalo lepsie) a kupit novy, ktory som napojil priamo za radio a odvtedy nemam problem. chytam aj ceske a rakuske radia u nas.
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Pánové jaká je tedy prosím potřeba délka kabelu na feldu? Stačí těch 4,5 metru, nebo to chce více? Kdo to už měnil? Výrobce antény mi totiž vyrobí klidně anténu s kabelem rovnou v jednom kuse až k rádiu za směšný příplatek, tak potřebuju vědět tu délku.
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Ponman »

Kratka 3.5m a combi 4.5m. ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Fakt jenom tak málo? Já myslel že 4,5 je na krátkou právě. Jde to střechou a pak někde sloupkem pod palubku ne?
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Ponman »

Presne,jak rikas.Ja mel ten kabel vedeny na leve strane,nahore pod stropnim tapcem protahujes az k a sloupku a palubkou k radiu,neni to az tak hrozny,ale znova bych to nedelal :lol: Jo a nekdo zase mel ten kabel na prave strane,ale to lehce zjistis.Jinak tady mas odkaz,ze nekecam.
Kratka http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 0525bdfe61
Kombi http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 59434e7ad8
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak jsem to byl pro jistotu měřit a fakt je to auto nějaký malý :D . Nechám to udělat na čtyři metry, což musí stačit perfektně, i když s tím prolezu dopředu kudykoli. Díky
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Ponman »

Kdyz ti zbyde nejaky kus navic,tak to zamotas pod palubkou a je to.Horsi by byl kratky kabel. :) ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

No právě. Originál je 15 cm ocásek na anténě + 3,5 metru teda, takže já to budu mít o 35cm delší, takže s maličkou rezervou, abych mohl rádio vytáhnout kousek ven. No a jelikož tam neustále zkouším nějaká jiná rádia na testování, tak se to hodí.
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od azse »

Zbysek píše:Pánové, kdo jste kupovali nízkošumové antény od correctu ( http://www.correct.cz/detail.php3?typ=A ... =auto.aant ) , kde jste k nim koupili kabel k rádiu? Budu ji muset vyměnit už i na své feldě ale chci i nový kabel a oni ho v nabídce nemají.


Ja tiež plánujem kupiť tu anténu,a ked nemá kábel,dá sa v pohode napojiť na pôvodný kábel? Originálná anténa je vcelku s káblom,alebo ako je vlastne napojená ?
Naposledy upravil(a) azse dne pát 31. říj 2008 12:01:16, celkem upraveno 1 x.
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Originální anténa má taky vývod jen nějakých 15cm od sebe a pak už pokračuje prodloužení až k rádiu (3,5m pro krátkou a 4,5m pro dlouhou tedy). Spojeno je to buď násuvným nebo šroubovacím konektorem. Záleží hlavně v jakém stavu je tvůj kabel, protože já mám v háji třeba i koncovku a kabel je takový dožvejkaný, takže ten chci stoprocentně taky nový a nechal jsem si udělat rovnou anténu s kabelem vcelku až k rádiu, tedy bude tam o spoj méně a nemá to kde dělat problémy.
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od azse »

Starú anténu mám konektorom,ktory je na fotke.Co to je za konektor ? Hirschmann ? Bude sa dat spojit túto anténu http://www.correct.cz/detail.php3?typ=A ... =auto.aant s káblom ? Písu,ze má srobovací konektor,ale neviem ako vyzerá ten konektor.
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od azse »

Tak naozaj nikto nevie,čo to je za koncovku ???
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od zemlak »

Pomůžu ti jen v tom, že tam mám stejnou koncovku, ale netuším co je zač, takže krom oživení topicu, ti bohužel nepomohu. :(
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jak už jsem psal i tazateli: nejjednodužší je napsat přímo dodavateli antény, který velice rychle reaguje, zda tento konektor bude sedět na jeho anténu s hirschmann konektory, kterých je také několik druhů. Osobně jsem si právě u Correctu nechal udělat anténu s kabelem rovnou až k autorádiu v celku bez těcjto zbytečných propojek.
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od azse »

Hmm.To,že veľmi rýchlo reaguje dodávatel,by som netvrdil. 3 krát som im poslal e-mail v intervaloch asi 2 týždne,a až na poslední mail mi odpovedali, aj na ten len po týždni.
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Já s nimi komunikoval už několikrát a vždy mi odepsali. Samozřejmě neodepíší hned ten den, ale do jednoho nebo dvou dnů odepisují bez problémů se vstřícným jednáním. Nemají samozřemě čas na nějaké hloupé dotazy.
Alda.50 - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Alda.50 - FK »

hlásim se do klubu ,,jezdím bez signálu,, koupil sem feldu bez radia ,takže sem koupil rádio a chytalo to špatnej signál,tak sem koupil novou antenu,protže předchozí měla vadnej konektor tak sem myslel že to bude tim,ale nebylo,Pak sem tam jen tak zkusil napíchnout nějakou antenu bez zesilovače,a hrálo to krásně,takže myslim že bude problém někde mezi zesilovačem a radiem.Ale docela mě to štve,sice chytám nějaký stanice,ale často chrčej,prostě to normálně nehraje :oops:
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Kup novou anténu nejlépe i s kabelem od correctu a budeš chytat naprosto všechno ve skvělé kvalitě.
a1ex - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od a1ex - FK »

lidi skouseli ste uz nekdo nejakej pridavnej nizkosumovej zesilovac? jestli to funguje, tak bych do toho snad i sel...

http://www.correct.cz/detail.php3?typ=Z ... auto.zesan
http://www.antiradary-distributor.cz/Ni ... io-p-20329
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tyhle nízkošumové zesilovače fungují perfektně, ale samořejmě je nutnou podmínkou, že kompletní vedení a anténa musí být perfektní také. Tedy nepomůže to v případě, kdy máš blbou anténu, ale pomůže, když máš dobrou anténu a chceš ještě zesílit signál.
a1ex - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od a1ex - FK »

tak ja nevim, puvodni antenu, ktera nic nechytla sem vymenil za antenu z aukra za cca 300, ktera taky nic nechytne. sice bez pripojeni napajeni zesilovace je to uz trochu pouzitelny, ale tak v centru prahy. takze bych to videl na celou tu antenu od correctu. tech 700,- me nezabije.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 01. led 2009 11:35:24, celkem upraveno 1 x.
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

No o tom jsme tu už psali mnohokrát. POKUD NĚKDO CHCE KVALITNÍ PŘÍJEM RÁDIA, JE NUTNÉ KOUPIT NÍZKOŠUMOVOU ANTÉNU, tedy nejlépe correct. Dá se říci že všechny ostatní na trhu mají mnohem vyšší šum i včetně originálů a protože dnešní rádia mají sama dost výkonné zesilovače signálu, tak to dohromady dělá bordel. Tedy koupě jiné antény je téměř vždy vyhození peněz. Correct antény jsou opravdu super a na tak blbě udělaném autě jako je felda jsou snad jediným pořádným a levným řešením.
navstevnik

Re: problém s anténou

Příspěvek od navstevnik »

Mam original antenu komplet. Kde je ten antenny zosilovac. Ako ho mam vyradit a dat to napriamo bez neho???
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

pozorne som si precital vase pripevky ohladne antenydufam ze mozem aj ja nieco napisat ohladne anten zaoberam sa tim asi15rokov najlepsi prijem maju autoradia pionier nakolko v nich je kvalitny tuner niektore stare radia mali tunery z malov citlivostov preto aj horsie chytali prijem dnesne radia su na tom lepsie co sa tika anten na feliciu odporucam orginal skodovacke popripade lux ktore ma mosfet tranzistor je to kvalitny tranzistor s nizkym sumom ktori sa len tak neprebudi silnzm vysielacom.Prebudenie zosilovaca je poznat podla toho ze v pozadi zelanej stanice je pocut prebijat inu stanicu.jedinov vadov mosfet tranzistorov je ze su citlive na elektricke vyboje.Ako zistit ze je zosilovac poskodeny: 1.odpojenim najania zosilovaca od anteny sa signal pri slabich staniciach vobec nezoslabi.2.zvysenym odberom nad 10ma.3.zmeranim pracovnych napeti na tranzistore zosilovaca a takisto ten odber nesmie lietat hore dole.Ja som bol ties ten stastlivec co si kupil polsku antenu na feldu po asi 3 rokoch v nej zosilovac odisiel mozno do nej natieklo neviem novu antenu som nechcel kupovat preto som antenu rozobral a pouzil iny zosilovac z netu s tranzistorom bypolarnym bfr90 ini som doma nemal suciastky s povodneho zosilovaca som vsetky povyberal a nahradil novymy cinoval som to klasickov pistolovov pajkovackov plosak som len v niektorich miestach popreskrabaval ziletkov a tenkim srubovakom aaby zapojenie sedelo zo schemov vsetko som to naspet poskladal a vysledok bol nad moje ocakavania. Testovali sme to z dalsov feliciov na tom istom mieste na mojej antene bol vyrazne lepsi prijem ako na kamaratovej hocijeho bola orginal skodovacka vMichalovciach v aute mozem kvalitne prijimat aj vzdialene stanice s kraloveej hole radio tatry a radio okey plus plno madarskzch a ukrajinskych stanic a asi tri polske zo rzesova dalsie zlepsenie prislo ked som prehodil prud z kamaratovej felicie on mal taky s tim stacanim drotom po antene.zosilovac s tranzistorom mosfet bi samozrejme mal este lepsi vysledok no nemal som ho .teraz ho us mam lenze antena sa debilne vybera preto som ho tam este nedal schenu mam aj na ten mosfetovy. SUCIASKYB NA ZOSILOVAC MA VYSLI NECELYCH 50SK.ANTENA LUX JEJ CENA SA MI VYDI TROCHU NAVYSENA ALE KTO TEN ZOSILOVAC NEVIE UROBYT PRECO BY SI JU NEKUPIL AK V NEJ NAOZAJ JE TEN MOSFET TRANZISTOR.
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Pěkně popsané. Na opravu jde opravdu docela jednoduše obvod přepájet a nahradit novější součástky, ale ne každý si to asi bude schopen udělat. Investice je pak ale opravdu malá. Záleží ale také na celkovém stavu antény a kabelů. Jelikož já měl oboje ve zuboženém stavu, tak jsem si nechal vyrobit zakázkově anténu LUX s kabelem až k rádiu a chytám i zahraničí. S těmi tunery v rádiích je samozřejmě jasné že dřívější měli horší zesilovače než dnešní, ale není už tak zcela pravda, že Pioneer má nejlepší anténní zesilovače. Bylo tomu tak před pár lety, ale dnes už dávno ne a na čelních pozicích jsou jiné značky v tomto ohledu Ovšem pokud je kvalitní anténa, není problém s věšinou rádií i horších typů a značek. inak výhoda LUX antén je také v jejich kompletním zalití zesilovače, takže nehrozí oxidace, což si člověk může částečně udělat i doma na staré anténě, i když ne v takovém provedení. Proti běžným povětrnostím vlivům to ale stačí i podomácku udělané.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

S TIMI RADIAMI SOM TO SKUSAL V MINULOSTI S TOV CITLIVOSTOV BOLO BI DOBRE AK BI NIEKTO KTO MA MOZNOST ODESTOVAL AJ DNES TIE RADIA MOHOL BY SA UROBYT PREHLAD A MOZNO TO AJ NIEKTO TESTOVAL NEVIEM.
nemik - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od nemik - FK »

Chtěl bych se zeptat, má teda někdo na feldě anténu Correct lux či jak se jmenuje jak ji tady někdo vychavaluje? Má cenu do toho investovat,je ten signál opravdu lepší? Nikde jsem se tady nedohledal návodu na výměnu antény. Jak na to? jsem takový spíš laik :) děkuji všem
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Já mám anténu Correct (a řada dalších aut kde už jsem ji za ni měnil). Je to jediná opravdu pořádná anténa na kvalitní příjem. Jinak výměna už tu jistě popsána je, ale: vzadu na konci střešního tapecu sundat plastové zakončení, pak jsou tam dva plastové čudlíky co ještě budou držet tapec, tak ty také vyndat. Potom už je rukou rozumný přístup k anténě, kteou je potřeba rozpojit (má konektory asi 15cm od těla vzdálené) a povolit klíčem anténu. Pak opačným postupem zpět novou.
Já si nechával dělat u Correctu zakázkově anténu s kabelem komplet až k rádiu, protože jsem nechtěl ten jeden zbytečný spoj navíc a tak jsem ještě protahoval kabel skrz střechu a sloupky k rádiu.
Odpovědět