problém s anténou

dotazy a rady na vše kolem hudby
smazany clen - FK

problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

Hoj mam problem s příjmem radia v autě .. už jsem koupil i novou antenu a pořad stejné .. když naladim stanici tak to při jízdě chrčí a naladím pouze 4 stanice .. radio jsem zkoušel v jinem autě a všechno v pohodě a na stejném místě to stanic našlo asi 20 takže radio je v pořádku ..když odpojím napájení zesilovače anteny tak nechytím vubec nic takže napajeni anteny je v pořadku ..předem děkuji za rady a přeji hezky den
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od zemlak »

Tím, že sis koupil novou anténu, myslíš jen to co čouhá z auta, nebo komplet od rádia i s novým zesilovačem?
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

komplet od radia i se zesakem a s kablama ..
RE5PECT - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od RE5PECT - FK »

Mě to dělá totál to stejný taky si už nevým rady,poradte nám!
SolidSnake - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od SolidSnake - FK »

Zdar koupil jsem si ty malý antenky. Takový ty universalní. Taky mi říkala v krámě, že je to stejný , ale výsledek byl takový , že příjem se hodně zhoršil. Některá rádia se uplně ztratí , jako by nebyly. A nic jinýho jsem nemenil . Jen tu konconku na střeše. Většinou poslouchám CD , takže mě to nevadí.
RE5PECT - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od RE5PECT - FK »

Já tu malou nemám,mám normál tu dlouhou a nic.taky poslouchám cd ale, rád bych tam někdy hodil i rádio!
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Koukám že docela běžný problém feldařů. Tohle dělá snad na každé druhé. Pokud už kupujete anténu novou, určitě berte komplet jak anténu s tím krátkým drátkem, tak celou kabeláž až k rádiu. Většinou jsou ty staré mrtvé. Doporučuju antény LUX, které jsou asi nejlepší. Na trhu je i řada náhražek, které vypadají stejně jako originál, ale mají naprosto špatně konstruovaný zesilovač, který se po zapojení hádá s většinou rádií a jejich interním zesilovačem signálu, čímž pak signál tvrdě degradují. Samozřejmě to chce mít také pořádné rádio, jelikož řada jich ani nedokáže pořádně stanice naladit. Celkově ale doufám že někdo přijde ještě s nějakým řešením, protože je fakt divný že na některých feldách to jde bez problémů a někde ani náhodou.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja na to používám autoradio sony cdx-gt620u což si myslím že u něho by neměl byt problem něake stanice naladit a jak jsem již psal ... zkoušel jsem to i v tatikove feldě a radio tam najde v pohodě tak 10-20 stanic .. v mé najde jen max 4 a jak se rozjedu tak to ani nedrží a pořad to něco ruší ..anténu jsem koupil originál škoda v mototechně i s celou kabeláží a zesilovačem a jen jsem to natahl pod tapec konektory byly hotové takže v kontaktech v konektorech nebo tak by neměl byt problém..
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Zkus odpojit vyhřívání zadního skla. Pokud se ti zhoršuje signál když jedeš oproti tomu když auto stojí a je zaplé pouze rádio, možná pomůže.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

tam stačí když se opřu a už to chrčí a když dam ruku bliž k radiu tak hraje
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Aha, máš rádio správně ukostřené? Tohle ukazuje na špatné ukostření rádia, které tak není odstíněno.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

právě ted někdy chci koupit nove ISO konnektory a vyměnit to ... protože se mi stava že mi někdy vypadnou prave repra a když s tim zahybu tak zase hrajou ...
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

možná tam taky bude uzemnění nějak "volné" ...
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

No to uzemnění zkus zkontrolovat. Mělo by být napojeno normálně z šasi rádia z toho plechu (většinou mají vzadu na to přímo šroub)
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

aha tak to bude možna tím protože ja tam mam napojené jen ISO a antenu .. kde je pak nejbližší zemnicí bod ?
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Asi až pod volantem na sloupku. Tam jsou spolehlivé kostřící body. Nikde poblíž asi kvalitnější nejsou.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

dobře mockrát děkuju ... zitra to odtamtud zkusím stahnout a uvidim ..pak napišu sem jestli pomohlo :)
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od RAIMMI »

Já mám rádio JVC v jiném autě žadný problém s příjmem, dám ho do svého auta a příjem špatný, mám novou origo antenu, zesilovač kabeláž, koupil jsem to komlet, rádio ukostřené, a stejně signál minimální !!! Už fakt nevím co s tím, ale jak vidím nejsem sám :) P.S. : tak poslouchám jen cd, Mp3 :D , ale časem to omrzí a chce to i to rádio... :(
Naposledy upravil(a) RAIMMI dne stř 03. zář 2008 20:04:02, celkem upraveno 1 x.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

no ja na štěstí tam mam i USB a k tomu 160 GB HDD :D ale to radio mi tam vcelku chybí ... protože tu zakladni funkci to neplní a to mě štve :D
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od zemlak »

Taky mi to nehraje, jen když přijedu přímo do Prahy, kde je dobrý signál, jinde poslouchám jen MP3 z připojenýho telefonu, ale chce to i rádio. :(
RE5PECT - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od RE5PECT - FK »

jhdown píše:no ja na štěstí tam mam i USB a k tomu 160 GB HDD :D ale to radio mi tam vcelku chybí ... protože tu zakladni funkci to neplní a to mě štve :D

Přesně ,máš recht! ;)
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Sakryš, se tu objevuje najednou nějak čím dál více lidí s tímto problémem. Neměl by nějaké řešení třeba fancarhifi? Jednou už se tu řešily filtry, když to rušilo, ale třeba by něco poradil i tady. To už fakt není normální na tolika feldách.
RE5PECT - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od RE5PECT - FK »

přiznám se,už mě to nesere tolik, když vím, že vtom nejsem sám! :D :D :D :D
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od RAIMMI »

Je nás fakt hodně, kdyby bylo i tolik těch co ví co s tím... ;)
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

To už je skoro jako klub "jezdím bez signálu" :D
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

no ja se přiznam že jsem se smal tatovi že ma 1,3 a jak se projel v moji 1,6 tak už nechtěl jezdit se svou feldou , ale jak přišel na to že mi tam nehraje jím oblíbené "hitradio orion" tak rad přesedlal z5 do 1,3 a směje se on mě :D
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zbysek píše:To už je skoro jako klub "jezdím bez signálu" :D

asi si ten napis dam na zadní okno :D
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

ale k věci .. opravdu nikdo už nevyřešil tento problém ? jsme zoufalí :D
vanplus - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od vanplus - FK »

no tak já jsem to sice nevyřešil ale přišel jsem na neco alespon pro mě zajímavýho....normálně je anténa spojená s kostrou tím že je přišroubovaná ke střeše ne? tak já zjistil že jí mám v laminátu a drátek kterej jí ukostřoval je upadlej a hraje to líp bez něj a naladim vše ok...jo a ten drátek od zesilovače taky neni zapojenej....záhada
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tak v tom případě ti to hraje lépe spíš kvůli tomu odpojenému zesilovači antény. Ten se totiž velmi často hádá s interním zesilovačem rádia a kazí pak příjem.
vanplus - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od vanplus - FK »

no ten byl už ustřiženej když sem to auto koupil ale tu kostru jsem utrh já když jsem tam nahoře neco štrachal a ono to hraje líp bez kostry-to mi nejde do hlavy...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 26. říj 2008 18:22:37, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

S tou kostrou a antény je to fakt divný. Měla by tam jít kvůli funkci zesilovače, ke kterému jde pouze spínané plus, ale když ti tam nejde, tak možná pro tvé rádio tím lépe, že vlastně není ten zesík spínaný ani z jedné strany :D . Vzhledem k tomu, že ale ty rádia vždy fungují na jiných autech bez problémů a přitom antény třeba kupujete nové, tak docela přemýšlím jestli tam nedochází k nějakému jevu jako faradayova klec, že se to přes kastli auta nějak blbě váže a nechce to chytat signál. Kdo ví, do anténní techniky zas tak nevidím.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zbysek píše:To už je skoro jako klub "jezdím bez signálu" :D


Nejste na to sami, jedeme v tom s vami. ja mam ten samej problem.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

dneska jsem to nakonec dal sousedovi co ma servis tak jsem zvědav co vymyslí a zeptam se ho a pak napišu sem at si to mužete taky dat "do kupy"
vanplus - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od vanplus - FK »

no to by odpovídalo tomu že kdysy jsem někde slyšel nebo četl že anténa na autě má lepší příjem když je vzadu na střeše a ne vepředu...
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

jhdown píše:dneska jsem to nakonec dal sousedovi co ma servis tak jsem zvědav co vymyslí a zeptam se ho a pak napišu sem at si to mužete taky dat "do kupy"


Vzkaž mu, že jestli to vyřeší a bude to fungovat dle jeho postupu i ostatním, bude mu feliciaklub posílat děkovné dopisy s dárky :D
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

vanplus píše:
Zbysek píše:S tou kostrou a antény je to fakt divný. Měla by tam jít kvůli funkci zesilovače, ke kterému jde pouze spínané plus, ale když ti tam nejde, tak možná pro tvé rádio tím lépe, že vlastně není ten zesík spínaný ani z jedné strany :D . Vzhledem k tomu, že ale ty rádia vždy fungují na jiných autech bez problémů a přitom antény třeba kupujete nové, tak docela přemýšlím jestli tam nedochází k nějakému jevu jako faradayova klec, že se to přes kastli auta nějak blbě váže a nechce to chytat signál. Kdo ví, do anténní techniky zas tak nevidím.

no to by odpovídalo tomu že kdysy jsem někde slyšel nebo četl že anténa na autě má lepší příjem když je vzadu na střeše a ne vepředu...


Mam takovej pocit ze se ma antena davat co nejdal od motoru, kvuli rusení.(mozna)
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od RAIMMI »

Mám ji vzadu a nic... :)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 26. říj 2008 18:23:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od zemlak »

Strombudoo píše:Mam takovej pocit ze se ma antena davat co nejdal od motoru, kvuli rusení.(mozna)


A proto mi to asi nehraje.. mám krátkou verzi, příště si pořídím kvůli rádiu kombi! :D
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

Musis si koupit limuzinu :D :D :D
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 26. říj 2008 18:24:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
vlko21

Re: problém s anténou

Příspěvek od vlko21 »

antena vzadu alebo vpredu, nieje v tom ziadny rozdiel. Pouzivaju sa dve anteny, tzv diverzitny prijem, pretoze vlnova dlzka radiovych vln je porovnatela s rozmermi auta a vzdy jedna antena sa nachadza v uzle alebo kmitni vlny, tudiz defakto je kvalitny prijem zabezpeceny vzdy... po vyrieseni spravneho sfazovanie a inych zaludnosti...Ale toto nieje pripad feldiciek ale kategorie limuzin. Mne pomohlo odstranit zosilnovac a antenny kablik napojit priamo na vyvod anteny. Tymto zakrokom som vystupil z klubu "jazdim bez signalu" :)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od emilio52 »

Ahojda mám krátkou jak jsem ji koupil tak je a hraje zatím vždy a všude i pod barákem v garáži :) .Byla bez rádia tak jsem ho dokoupil a zapojil a pohoda :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

caute
uz jste nekdo vyresil problem s tou antenou??
taky delsi dobu patrim do toho klubu "jezdim bez signalu" a docela me to stve.
Byl bych rad kdyby nekdo napsal nejaky maly navod jak to zprovoznit treba jestli by to slo.
Diky
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

no nějak to vyřešit určitě pujde :) ale prozatím ještě nevíme 100 % postup .. (někomu třeba pomohlo odpojit napajení zesilovače antény..jinému zase uzemnění antény .. ) .. ja mam auto pořád v opravě ale je to na delší dobu protože se tam mění i tlumiče, homokineťaky, spojka ,brzdy a veškeré náplně..a mam to tam i kvuli tomu rádiu tak jsem zvědav jak to vyřeší a jestli to vyřeší tak to zjistím a napišu sem postup "co a jak "
Miros

Re: problém s anténou

Příspěvek od Miros »

vlko21 píše:antena vzadu alebo vpredu, nieje v tom ziadny rozdiel. Pouzivaju sa dve anteny, tzv diverzitny prijem, pretoze vlnova dlzka radiovych vln je porovnatela s rozmermi auta a vzdy jedna antena sa nachadza v uzle alebo kmitni vlny, tudiz defakto je kvalitny prijem zabezpeceny vzdy... po vyrieseni spravneho sfazovanie a inych zaludnosti...Ale toto nieje pripad feldiciek ale kategorie limuzin. Mne pomohlo odstranit zosilnovac a antenny kablik napojit priamo na vyvod anteny. Tymto zakrokom som vystupil z klubu "jazdim bez signalu" :)


O víkendu jsem se naštval, vykuchal zesilovač a pohoda najednou to hraje. 20 min práce a mám klid. Nejhorší je dostat zpět tu anténu. To je peklo. :x Ale určitě to doporučuji zkusit. No jo v jednoduchosti je krása. ;)
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od zemlak »

Na to se taky chystám, jen jsem se k tomu ještě nějak nedostal.. Máš nějakej návod jak to nejjednodušeji udělat a na co si dát pozor?
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak pro ty co mají novou anténu a stále nefunguje ... byl jsem se podívat v servisu na moje auto a řekl mi že ta antena byla vadna a objednal mi přimo ze škodovky a vše funguje jak má ...takže i nové antény koupené v mototechně jako " originál" originál není a nefunguje jak má
Návštěvník

Re: problém s anténou

Příspěvek od Návštěvník »

Návod si myslím, že není potřeba. Je to jednoduché, ale pěkně blbě se to dělá, protože je tam špatný přístup. Já jsem napřed na rádio zkusil připojit starou anténu z lady nebo něčeho podobného :D a když jsem uslyšel, že to je opravdu anténou a hraje to hezky tak jsem se zaradoval a šel jsem sundat tu anténu.
Pokud chcěš tak ti návod napíšu, ale opravdu je to jednoduché. Spíš si dej pozor ať si nerozerveš tapecírung u té antény protože pod něj strkáš ruce, když se chceš dostat k té anténě.
Pokud máš starou anténu tak jí taky zkus napojit na rádio a uvidíš jestli se ti zlepší příjem.

Dlouhodobější poznatky jsou asi takové, že to opravdu hraje a chytá více stanic akorát někdy to trošku ztrácí signál u slabších stanic, ale tak to je asi daň za ten zesilovač no myslím si, že je to na druhou stranu vyvážené bezporuchovostí, protože kde nic není tam se nemá co pokazit. ;) Možná by ten příjem zlešila dělší anténa, ale i tak jsem hodně spokojený.
smazany clen - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od smazany clen - FK »

Malý návod ti napíšu ...prvně si odšroubuj všechny madla a vyndej krytky na straně řidiče ...pak vyšroubuj přední clony proti slunci , vycvakni ten plast co je uplně vzadu nahoře, pak plasty co jsou na sloupcích u předního skla (levý a pravý) a pak nějakym plochým šroubovakem povytahuj ten tapec z pod té gumy okolo dvěří a všude ... pak už jen tapec cely posuneš zezadu směrem k čelnímu sklu a maš volný přístup k anténě ..
navstevnik

Re: problém s anténou

Příspěvek od navstevnik »

je to pěkný, ale mám nahoře okno
Odpovědět