Zapojení rádia

dotazy a rady na vše kolem hudby
Odpovědět
adamous - FK

pomoc při zapojení radia

Příspěvek od adamous - FK »

ahoj koupil jsem felicii 1.3. r.v.1999 bohužel nemá vyvedenou anténu ani rádio potřeboval bych někoho kdo má s tím zkušenosti ,aby mne poradil popřípadě za nějaký peníz to vyvedl jsem od Strakonic předem dík
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne sob 30. črc 2011 15:59:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno - viz. bod č. 3 Pravidel pro vkládání příspěvků!
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od vonyt »

anténu protáhni A sloupkem a pak horem střechou až k tý díře.. ze spínací skřínky si vem napájení (kontakt 15) a napoj ho na rádio.. pak už jen kostru a repra
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
adamous - FK

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od adamous - FK »

Díky za rady,ale nemám žádnou příručku takže nevím kde je sloupek A a jestli musím vyndat tapecírunk a kudy se vedou kabely z repro díky všem za pomoc.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od fancarhifi »

...jsou prázdniny...udělej si výlet...udělám ti to ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
adamous - FK

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od adamous - FK »

jo to by bylo supr,ale čtu že si si z Olomouce trochu z rukpro mne kdyby to bylo v jižních čechách není problém.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od Kova »

zdravim a co budějky ?
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
adamous - FK

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od adamous - FK »

jo jasně to by nebyl problem nemám to daleko pokud bys měl na to chut můžem se domluvit
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od Kova »

kdyžtak písni SZ kdy maš čas, mam ted dovču tak snad nebude problem :salut:
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
stanislavandel

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od stanislavandel »

Mám také problém s autorádiem.Mám Hyundai a když ho zapojím tak jak jsou konektory tak mi to za 3 dny vyfláká baterku. Co s tím? poraďte dík.
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od vonyt »

Nemáš to napojený na přímo? Pak mě taky napadá, jestli to nemá velkej klidovej odběr... vyřešil bys to nějakym spínačem
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
stanislavandel

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od stanislavandel »

Je to zapojené tak jak je to od výrobce.Prostě,zastrčil jsem konektory do rádia.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od 103457 »

stanislavandel
však ano, výrobce to takto montuje, měl jsem to zrovna tak, když koukneš na ISO konektor, tak na něm najdeš červenou klemu mezi pozicí 4 a 7.
Červený drát nech jen na pozici 4 a na pozici 7 přiveď žlutý drát z pozice 15 na spínací skříňce. Radio ti bude hrát po zapnutí klíčku a nebude ti vybíjet baterku.
FloW - FK

Re: zapojeni radia

Příspěvek od FloW - FK »

Chtěl bych se zeptat jakej jsi použil vypínač, Díky ;-)
stanislavandel

Re: zapojení autoradia

Příspěvek od stanislavandel »

Dík to znám,ale chtěl jsem vědět zda je nějaká jiná možnost aby hrálo rádio když nejedu.
encore - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od encore - FK »

prosím o pomoc, pořídil jsem si rádio škoda symphony , vyndal staré rádio nacvakl nové a ejhle funguje vše kromě osvětlení celého rádia. co a jak kam zapojit aby to svítilo?
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od MARWiN »

tuším,že osvětlení se tam ovládá po CANu stejně jako osvětlení celého auta tj. budík,vypínače,rádio.... takže bych to viděl,že máš smůlu :) a ještě k tomu je snad rádio kódované přes VAG...
EDIT: co jsem koukal po netu,jakože to trvalo jen chvilku a mohl sis to najít i sám!!! tak snad na napájecí ISO konektor na rádiu ,čili díl A na pozici č.6 by se mělo přivést napětí od zapnutí světel,ale jestli si to zníčíš tak za to neručím!!!
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Macman »

na ISO konektoru je jak psal marwin zvlast pin pro osvetleni tlacitek ktera ma felda pokud vim tovarne zapojene z pripravy radia...nektere radia jsou timto vybavene a da se funkce vypnout aby tlacitka svitila natrvalo...takze si zkontroluj iso konektor a zmer napeti pinu pri zapnutych svetel...

ale muze byt problem i v samotnem radiu...
méně znamená někdy více...
Obrázek
encore - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od encore - FK »

Děkuji, už je to v pohodě, ten pin 6 nebyl vůbec zapojenej.
Bootwin
Příspěvky: 14
Registrován: pon 31. říj 2011 21:36:06

zapojení autorádia JVC KD-G332

Příspěvek od Bootwin »

Dobrý den,mám problém s rádiem,protože je napojeno přímo na baterii a potřeboval bych to naojit přes zapalování. Co jsem koukal tak toněkdo zapojil do čokolády a spojil červený drát se žlutým a tím si myslím,že to jde přímo na baterku. Totiž to rádio nema vzadu dva koncové porty ale jen jeden. nemám Feldu dost dlouho,ale už mě to vycucalo baterii. Tak se s tim trapim už druhý den a dnes jsem zjstil,že Felicia má na konektoru spojený piny 4 a 7. Teda spis to řeknu podrobně ze 7 pinu je veden drát na 4 a byl bych rád kdyby mi někdo poslal postup nebo podrobnější návod co s tím dělat,aby mohl pouštět rádio přes klíče ( zapalování) Už jsem četl hromadu námětů a jsem z toho už zblblej. z druhyho konektoru (připojovacího k rádiu) je všechno zapojeno dobře podle norem,to znamená , že ze 4 vede žlutý drát a ze 7 vede červený drát. Videl bych to asi tak,že bych vyndal kolik ze 7 ,zaizoloval a nahtahl bych drat z pojistkove skrinky z C obvodu a pichnul bych ho do 7 konektoru na ISO. Poradte prosim .Diky moc
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne úte 29. lis 2011 10:00:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno - viz. bod č. 3 Pravidel pro vkládání příspěvků!
Návštěvník

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím všechny znalé problematiky ;)
Potřeboval bych poradit. Mám nyní v autě autorádio JVC KD-LH 401 a chtěl bych místo něj nové a to Pioneer DEH-142UB. Bude se zapojením nějaký problém? Je u toho Pioneeru nějaká redukce na zapojení? To JVC má kabelový svazek, který se na jedné straně zastrčil do rádia a na druhé straně byly volné kabely, které jsem tehdá pájkou spojil s kabely v autě. Snad mě chápete. Doufám, že hlavně fancarhifi by mi mohl poradit, protože to nové rádio chci vzít od něj ;) Děkuji všem za Vaše rady. Michal.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Macman »

Vytahni JVC a odpoj konektory : pokud ti v aute na pripojeni radia zustane ISO konektor (totok: http://www.audiocar.cz/cache//ISO-24.003.jpg ) + kulaty konektor na antenu tak pionnera uz jenom pripojis a hrajes...Vsechny dnesni radia jsou delane na ISO konektory maximalne budes mit u pioneera redukci mezi radio a iso konektor
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

...budou potřeba tyto konektory (stejné jako od Macman)

...napájecí...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... ajeci-cast

...reproduktorový...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... orova-cast

...piny do konektorů...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... O-konektor

..odcvakneš kabely od rádia ve spojích a nalisuješ na jejich konce piny, které pak zastrčíš do ISO konektorů v pořadí které ti pak pošlu ve schematu.
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Návštěvník

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Návštěvník »

To JVC co tam mám teď je taky na ISO konektor, ale nevím jestli ten samý pak půjde dát do toho novýho Pioneera. Asi to zítra vyfotím aby to bylo vidět ;)
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

konektory zapojené v rádiu má každý výrobce jiné...stejný je jen ISO

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... -autoradii
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Macman »

pokud je to radio novy, koupeny nekde u nas v CR tak tam ta redukce co posila fancar urcite je a nemusis mit strach
méně znamená někdy více...
Obrázek
Návštěvník

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Návštěvník »

No chtěl bych ho vzít právě od fancara, protože vím, že dokáže i dobře poradit (stejně jako ty ;) ). Zítra to staré rádio vyndám a vyfotím co vše tam je nebo není ;) Zatím díky moc oběma.
Návštěvník

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem autorádio dnes vytáhnul a vykoukla na mě tahle směs kabelů. Iso konektory tam jsou 2, takže je to nějaký nabastlený po původním majiteli. Z toho jednoho je všechno ucvakaný až na 4 dráty, což si myslím že jsou přední repráky ale jinak nebyl zapojenej. Ten druhej co je i na fotce byl teď zapojenej do rádia a normálně to hrálo, ale divím se vůbec jak. Fotky jsou sice nic moc, protože jsem měl jen mobil ale snad řeknou víc než moje psaní ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

...pošli mi ty fotky na mail....pokud máš ICQ tak se ozvi...
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Macman »

kabelaz nekdo bastlil..zaslouzila by si opravit...vicemene jedna kostka z ktery vedou 3 draty je napajeci konektor a druha Kde je vice pinu k zapojeni ale v tvem pripade asi jenom 4 je pro Repro...Pincka na to muzes zapojit a hrat ;) ale nebylo by odveci nejak zkulturnit tu kabelaz;)
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

..jj...přeně tak...mělo by to hrát, ale opravdu by to chtělo repasi ;) toto vídám dost často...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... -autoradia
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
miskamar - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od miskamar - FK »

Ahoj, řešim docela podobný problém, jako se tu už řešil, s tím, že já jsem ještě o něco větší neznalec. Poctivě jsem pročetl celý obsah tohohle koutku fora, ale nenašel jsem uplně všechny odpovědi...
Můj problém je, že budu kupovat Felinu, docela zachovalou, ale v naprosto lidový verzi, tzn. bez přípravy pro autorádio.
Co je potřeba k zapojení rádia, to bych už věděl, ale nejsem si úplně jistej, co budu potřebovat k napasování toho rádia na místo. Momentálně se dívám pouze na jakousi plastovou přihrádku... Jak tam to rádio dostanu? Respektive, co musím všechno sehnat a udělat, abych ho tam dostal...?

Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Macman »

plastovy kastlik pro radio by melo byt vsude, tim myslim plastova vlozka v pozici pro radia..jen nevim jestli social edice ma kastlik pruchozi (kdyz tak prorezes dno nebo sezenes jiny) do toho akorat pak vlozis kovovy ramecek ktery zasadis a "zacvaknes" do kastliku a pak staci radio jenom vlozit
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od 103457 »

Pokud budeš kupovat nové radio, tak bude mít montážní rámeček v příslušenství. A pomocí toho rámečku se radio upevňuje v přihrádce.
miskamar - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od miskamar - FK »

JJ rádio budu kupovat nové. Kastlík je slepej, dousud sloužil jako odkládací schránka. Jinak dík za rady. Mě totiž někdo řikal, že se ten kastlik musí vyndat a dát tam jinej a nějaký úpravy, že se musej udělat... Dal bych sem fotku, ale otravuje to s tim, že bylo dosaženo maximálni velikosti příloh. Ale stejně všichni asi víte, jak to vypadá...
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

...kastlík jen otočíš a ve vyznačeném obdélníku to vyřežeš (přímočarkou) kastlík je přišroubovaný ze spodní strany dvěma šroubky.Zbytek je už jen o instalaci kabeláže....potřebuješ nějaké kabely jak napájecí tak repro, ISO konektory a piny do nich...a pak už jen volume do prava

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... oneer-Kicx
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
miskamar - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od miskamar - FK »

Dík moc, přesně tohle jsem potřeboval vědět. :-)
Sonic - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Sonic - FK »

Ahoj kde najdu ""žlutý drát z pozice 15 na spínací skříňce"" kdyby měl nekdo foto diky moc me ted raido jde jen se zapnutyma svetlama coz je na prd :( a prosim jekou barvu dratu a kam privezt memory napeti diky moc
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

...spínané +12V na pozici č.15 má 2x konektor faston 6,3...jen jeden je osazený a druhý je volný...vyzkoušíš zkoušečkou při zapnutí zapalování...
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Sonic - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Sonic - FK »

no dobře ale kde přesně to najdu pod volantem jak pisou jsem nic nenasel :(
Sonic - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Sonic - FK »

prosím kde to najdu??
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od 103457 »

Sonic najdeš to přímo pod volantem na spínací skříňce. Nehledej volnej žlutej drát. Hledej zezadu na spínací skříňce volnej konektor. Je to dvojice konektorů č. 15 a jeden z nich by měl být volnej.
Sonic - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Sonic - FK »

A nemate prosím nekdo foto? a stoho konektoru si mam vyvezt drat do radia jo?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od 103457 »

Obrázek

z pozice 15 na spínací skříňce vyvedeš drát (nejlépe červenej) na pozici 7 ISO konektoru radia
http://www.feliciaklub.cz/navody/zapoje ... radia.html
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

...tak názornější to už být nemůže... ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Sonic - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Sonic - FK »

dekuji,konecne nekdo kdo mi to nazorne ukazal a vysvetli,kdyz sundam kdyz pod volantem tak tam jeden volny konektor vidim ale nejsem si jistej zda je to on ale jiny volny tam neni takze to asi bude on ze?? ono se tam spatne leze :)
Uživatelský avatar
panjawa
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25. bře 2009 20:47:55
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od panjawa »

Sonik to mě povídej jak se tam blbě leze, dneska sem rádio napojoval na ten konektor č.15 a to sem dělal na parkovišti u Billy :lol: a to tam mám ještě přišroubovaný kastlíky pod palubkou :( , ale šlo to.
RIDE TO LIVE - LIVE TO RIDE
Sonic - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od Sonic - FK »

Tak ja ho promerim esi tam pujde stavak kdyz otocim klickem ale na 99%to bude von jine volnej tam neni no me se tam teda leze dost blbe xD
Lali

konektor k radiu

Příspěvek od Lali »

Čau neporadíte někdo? nemůžu sehnat konektor k radio Logik log5005CA mezi iso a radio....
Díky.
Pište pls. na Zdenek.lalak@atlas.cz
kubik87 - FK

Re: Zapojení rádia

Příspěvek od kubik87 - FK »

Ahoj, řeším jak zapojit autorádio aby fungovalo i bez zapnutého klíčku, ale přitom aby se samo automaticky vypínalo. Napadlo mě několik variant, ale nevím jestli by to bylo elektrikářsky košér:
1) spojit stalých 12v a spínaných 12v s možností rozpojení vypínačem (nedělalo by to psí kusy, když by se ve spínané větvi najednou objevilo napětí?)
2) vylepšení postupu 1 tím, že by se přes relé odpojil přívod spínaných 12v, když by se zapnul vypinač a spínaných 12v by se opět připojilo, když by byl vypínač vypnutý
3) použít místo spínaných 12v od klíčku kontakt od centrálu, který dává 12v když je auto odemčené

Proto prosím jestli by někdo mohl fundovaně poradit:)
Ještě mám druhý dotaz, autorádio když hraje tak bere proud pouze z té větve kde je stálých 12v? Z té spínané nebere nic?
Odpovědět