STK

pokec o všem možném i nemožném
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

STK

Příspěvek od osobne »

Tak jsem dnes uspěšně prošel STK. :shaking2:

Měl jsem 7 lehkých závad. Jaké závady tam píšou vám?

Obrázek
http://img542.imageshack.us/img542/3323/imag0070j.jpg
Naposledy upravil(a) osobne dne pát 03. srp 2012 19:46:52, celkem upraveno 1 x.
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Orcus »

Pochlubím se v říjnu. :smile: Ale budu na tom podobně.
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od bobas »

me tam nenapsali nic a jeste me pochvalil... :) Obrázek
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od emilio52 »

bobas to jsme na tom stejně :lol:
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ferat
Příspěvky: 357
Registrován: úte 25. kvě 2010 11:01:50
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od ferat »

Mě tam taky napsali všude 0 závad... a to je na Chebskou STK co říct!
Já vím, že se to říká o každé druhé STK, ale tady jsou fakt psi a když u nich auto projde, je opravdu v pořádku. Polovina chebáků proto jezdí radši do Sokolova. :lol: Tady posílají pryč auta i za málo oranžový žárovičky v blinkrech, špatně osvětlenou nebo přemístěnou RZ...
Ferat Felicia Trumf 1,3MPi/50kW, vyrobena 27. 4. 2000 v Kvasinách Obrázek Žádnej učenej z nebe nespad!!! Ale blbce jako by shazovali... :-) Pamatujte... ! Chybama se člověk učí!!!
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Atnarfus »

Mě připadá, že tady u nás mají v compu už napsané závady podle typu a stáří auta. Na obě auta mi píšou to samé, přitom každému je trochu něco jiného. Například moje nikde ani neukápne, přitom mi tam klidně pokaždé napíšou únik oleje.
Uživatelský avatar
ferat
Příspěvky: 357
Registrován: úte 25. kvě 2010 11:01:50
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od ferat »

Atnarfus, máš asi částečně pravdu, vždycky mi psali rez (copak ta je tam vždy někde nějaká :lol: ), vůli v kloubech a těsnost motoru, ačkoliv mi nic nekape... :scratch:
Před 2ma lety se jim zas auto líbilo tak, že zapomněli na obligátní rez, napsali jen vůli v kloubech a připsali stav výfukového potrubí, ačkoliv tehdy bylo necelé 3měsíce po výměně, takže nevím co by chtěli... :mrgreen:
A včera to napsali bez závad... Zřejmě moje 12ti leté auto popírá fyzikální zákony a přestává reznout... :roll:
...a pak se v tom vyznejte! :colors:
Ferat Felicia Trumf 1,3MPi/50kW, vyrobena 27. 4. 2000 v Kvasinách Obrázek Žádnej učenej z nebe nespad!!! Ale blbce jako by shazovali... :-) Pamatujte... ! Chybama se člověk učí!!!
nebulus - FK

Re: STK

Příspěvek od nebulus - FK »

Ja som rád že tam mi tam píšu iba nejaké obligátne ľahké závady :lol:
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Yetti98 »

Lidi,v květnu jsem byl na STK s Favoritem r.v.1992,sice jsem prošel ale stejně tam napsali závady sice lehké ale napsali světla - nelíbila se jim barva-kouřová (zadní) nefunkční naklápění hl.světlometů (hydrošteli) a to jsem byl na STK - DEKRA!!!

Nějak musí vykazovat činost a být za něco placeni,řekl mi to technik když mě zavolal do kanálu a bych se šel podivat na spodek kvůli silentbloku u ramene:prej já vám to dám ale koukejte si to vyměnit---jasně přece nebudu jezdit s prasklim silentem :scratch:
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od xmorfeuz »

vzdyt je prece uplne jedno co tam pisou, hlavne ze to projde

a kdyz fakt neco najdou tak to vymenim, at je to v poradku
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Pawlick »

Před dvěma lety mi napsali vůli v přední nápravě. Letos jsem technika přímo prosil, aby mi řekl, kde přesně jsou případné vůle. Vše bylo v pořádku, takže se to za ty dva roky samo spravilo :) Stejná STK, Dekra.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Beer - FK

Re: STK

Příspěvek od Beer - FK »

Nedávno jsem byl taky u dekry- vůle v zavěšení kol,vůle v řízení a pak nějáký kecy o nehomologovaných dílech :D a k tomu jedna vážná závada- nesvítily zadní mlhovky :P
Uživatelský avatar
ferat
Příspěvky: 357
Registrován: úte 25. kvě 2010 11:01:50
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od ferat »

Asi takhle...
Ať si tam píšou co chtějí, hlavně, když auto projde. :salut:
Ale z vlastní zkušenosti i podle toho co tady čtu, tak často ty "zjištěné" závady prostě neodpovídají realitě. 8-) Něco se objevuje v protokolech stále ať už to člověk opravuje jak chce, něco se zase "samo" opraví... :lol:
Ale aspoň je veselo. :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Ferat Felicia Trumf 1,3MPi/50kW, vyrobena 27. 4. 2000 v Kvasinách Obrázek Žádnej učenej z nebe nespad!!! Ale blbce jako by shazovali... :-) Pamatujte... ! Chybama se člověk učí!!!
nebulus - FK

Re: STK

Příspěvek od nebulus - FK »

Môj otec s leštenkovou feldou ( 60 000km ) radšej jazdí na STK o 30km ďalej, lebo u nás mu často nachádzali nejaké virtuálne vážne závady.
Jena8 - FK

Re: STK

Příspěvek od Jena8 - FK »

Já doufám, že moje taky projde ikdyž to bude ještě zajímavý :D
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Yetti98 »

Zdarec pánové, tak cca před půl hod. jsem se vrátil z STK s úspěchem, Felinka prošla, sice napsali 5 závad skupiny A - lehké, ale jsou, pravá parabola, sedačka,popraskaná izolace na lanovodech a něco na tlumiči pérování, ale co je hlavní že to mám na další 2 roky jupí :oops:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od emilio52 »

Já jdu v řijnu tak snad to zase dopadne bez ztráty kytičky :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od 103457 »

Já dneska, combi i s karavanem bez problémů.
Uživatelský avatar
miroslav.bk
Příspěvky: 148
Registrován: úte 12. zář 2017 15:20:54
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od miroslav.bk »

Tak se tak pochlubím: Dnešní STK za 1 :-)
Felicia EFF61, 1.3, LXi, BMM, 50kW, 1996
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Atnarfus »

STK bez ztráty kytičky. Auto akorát 20 let, emise jako na novém a TK bez závad.

Pro zajímavost:
emise 500Kč
technická 700Kč
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od 103457 »

Luxusní ceny, u nás už se to šplhá ke 2000,-Kč. Je to teda za diesel, ten má dražšší emise.

Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Atnarfus »

2000? To už si snad dělaji prdel.
Měření emisí trvalo tak deset minut. I kdyby zvládnul udělat jenom čtyři auta za hodinu, tak je to sazba 2000Kč/hodina. Dělám kalkulace ve strojařině a neznám technologii, která by měla podobnou sazbu. Bouda s maníkem v monterkách a mašinou za desetitisíce má dvojnásobnou hodinovou sazbu, než obráběcí centra za 40 milionů.
Technická kontrola je na tom podobně. Třicet metrů dlouhý průjezd, do kterého nikdo nedal patnáct let korunu, ale cena každé dva roky poskočí minimálně o stovku nahoru.
Pěkně nás ojebávají.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Rob »

nojo... a není to jen záležitost Prahy nebo bohatých regionů, u nás na Vysočině to není lepší. Holt je to tak, že je to zákonná povinnost a vyhnout se tomu nejde. A ještě teď stát zavedl navíc to focení a sledování průběhu měření emisí, což je výbornej důvod proč skokově zvednout sazby. Tak proto ty ceny...
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Mr.Wankel »

Tak dlouho jim tam lidi tolerovali psaní neexistujících lehkých závad, až si nakonec stanice STK na feldách začaly plnit i normy středních a těžkých závad a vyhazovat felicie z STK automaticky.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od 103457 »

Jedno důležité info pro ty co před STK měníte kola a ostatní tuningové doplňky, které pak dáte zpět na auto.
Kamarád, který dělá na pojišťovně mi říkal, že za chvíli už budou všechna auta při STK nafocena, takže bude zdokumentován jejich fyzický vzhled při kontrole. A na tom se začínají točit pojišťovny. Přišly na fígl, jak ušetřit svoje peníze při vyplácení odškodného při plnění z pojistné smlouvy. Pojišťovny si nyní při likvidaci pojistné události, začaly vyžadovat protokoly o STK, kde jsou i fotky vozidla (ze zákona na to mají právo). A zde je problém, pokud vozidlo při dopravní nehodě je jiné než to na fotkách z STK. Všechny pojišťovny mají ve svých všeobecných pojistných podmínkách podobné věty:
„Pojištění se vztahuje k jízdě schváleným vozidlem“.
Pojišťovna může omezit, nebo zcela vyloučit odškodnění při dopravní nehodě.
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Prcek1 »

Od čtvrtka za 1780,- na dva roky pokoj. :D
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: STK

Příspěvek od Mr.Wankel »

103457 píše: Přišly na fígl, jak ušetřit svoje peníze při vyplácení odškodného při plnění z pojistné smlouvy. Pojišťovny si nyní při likvidaci pojistné události, začaly vyžadovat protokoly o STK, kde jsou i fotky vozidla (ze zákona na to mají právo). A zde je problém, pokud vozidlo při dopravní nehodě je jiné než to na fotkách z STK. Všechny pojišťovny mají ve svých všeobecných pojistných podmínkách podobné věty:
„Pojištění se vztahuje k jízdě schváleným vozidlem“.
Pojišťovna může omezit, nebo zcela vyloučit odškodnění při dopravní nehodě.
Samozřejmě že pojišťovácká mafie přišla na další ojebávku. A je na lidech, jestli si zase nechají defekovat na hlavu a budou pojišťovnám tolerovat, že jim neproplatili škodu na autě kvůli tomu že místo žárovky použili k osvětlení LEDku, nebo že měli nehomologovaný potah volantu (za to mě jednou zdrbali na STK na Kulkove).

Pokud jde o nějaké krutopřísně tuzingové elektrony, co vyčnívají 5 cm z podběhu, tak tam je to jasné. Pokud se ale prokáže, že to nemělo na nehodu vliv, tak by to měli proplatit. Tak to funguje v civilizovaných zemích - důkazní břemeno v tomto případě na straně provozovatele. A ne že když to nemá bumážku na každý šroubek tak to neproplatí.
Odpovědět