Povinné ručení, zákon o sil. provozu

pokec o všem možném i nemožném
Stefi74 - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Stefi74 - FK »

zdick mužeš být pojistníkem ale tva přítelkyně bude ve smlouvě vedena jako držitel a opravněna osoba ale připadné malery dou na tvojí hlavu
Badd
Příspěvky: 58
Registrován: sob 05. zář 2009 14:46:25

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Badd »

......
Naposledy upravil(a) Badd dne stř 17. bře 2021 19:52:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Peters56 »

Badde tady si to můžeš zkouknout http://www.povinne-ruceni.com/povinne-r ... -2010.html ;)
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Badd
Příspěvky: 58
Registrován: sob 05. zář 2009 14:46:25

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Badd »

.....
Naposledy upravil(a) Badd dne stř 17. bře 2021 19:57:32, celkem upraveno 1 x.
Hanz - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Hanz - FK »

jsem u kooperativy skoro 3 roky a za chvilku asi přejdu jinam... Děs a bída.
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Peters56 »

Jarní akce DIRECT Pojišťovny

Jarní akce DIRECT Pojišťovny oslovuje nové klienty, kteří chtějí chytře ušetřit za povinné ručení v horizontu až dvou let. Pokud uzavřou u DIRECTu pojistku na vozidlo od 8. března do 31. března 2010, zaplatí ročně jen 10 měsíců pojištění z 12. Pokud si stávající smlouvu dále prodlouží a budou jezdit po celý rok bez nehod, získají v příštím roce další 2 měsíce pojištění zdarma. Klienti, kteří chtějí k DIRECT Pojišťovně přejít od konkurence a získat tuto finanční úsporu, mohou nyní využít až pětiměsíční odklad platby pojistky.

Celoročně poskytuje DIRECT svým klientům výhodné bonusy, které si můžete i vy spočítat na http://www.direct.cz. Jízda bez nehod vám může přinést až 50% slevu na pojištění, dalších 5 % z ceny odečte pojišťovna za roční platební frekvenci. Pokud se klient rozhodne pojistit další vozy své rodiny nebo přátel, získá na ně až 20% slevu. Součástí nabídky jsou také asistenční služby zajišťující možnost okamžitého řešení problémů s vozem nebo specifické výhody určené řidičům nad 49 let nebo ženám.

zdroj : DIRECT Pojišťovna, a.s.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Hanz - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Hanz - FK »

jooo pojištění. Teď mi přišlo že mam zaplatit 5000kč za to že jsem na starym autě neměl povinný které mi pojišťovna velmi ochotně zrušila.... hold kluci dejte si na to bacha ;)
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Peters56 »

Hanz ještě jsi měl napsat proč ti pojišťovna to povinný zrušila, jen tak pro nic za nic ti to zrušit nemůžou.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Hanz - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Hanz - FK »

No na mojí žádost přece :D auto už bylo nepojízdný tak proč platit. O zákonu jsem bohužel nic nevěděl...
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Ivarek »

Peters56 píše:Hanz ještě jsi měl napsat proč ti pojišťovna to povinný zrušila, jen tak pro nic za nic ti to zrušit nemůžou.

Nevím jak povinný ale třeba pojištění odpovědnosti v osobním životě ti zruší jako fík a ani ti nesdělí důvod.Konkrétně moje "oblíbená" Česká pojišťovna.
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od mako »

máte někdo zkušenosti s pojištěním od uniqa?jak je na tom s vyplácením v případě škody a podobně.
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Zbynda - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Zbynda - FK »

já jsem u český pojišťovny a jsem spokojený.Mají teď v nabídce havarijko HAV6+ pro auta od 6 do 20 let a třeba konkrétně na 1.6 feldu s vyjetejma 120 bonusama je za cca 1600,-a u povinnýho mají rodinný bonus.Tam se dají v rámci rodiny nakopírovat bonusy z jednoho auta na druhý.To znamená,že když táta má vyjetý za nějaký ty léta bonusy a má levný povinný,tak je může nakopírovat třeba synovi,kterej si koupil svoje první auto a má tam slevu 5O%.Dá se to natáhnou i na motorku.Teď jsem dělal kámošovi pojistku na motorku a protože má u český auto a vyjetý bonusy,tak si je zkopíroval na motorku a z povinnýho 2700,- mu to spadlo na nějakých 1300,- ;)
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od p@vel »

No o tom havarijním od čp docela uvažuju, přeci jen kdybych rozsekal auto, tak lepší jak drátem do oka... Akorát nevím jak je to s bonusem od táty mám převeden 50% bonus na PR. Bude se mi vztahovat ten 50% bonus i na to havárko? Kdyby jo, tak by mě to vyšlo na nějakých 1400 ročně a to si myslím, že se vyplatí...
Zbynda - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Zbynda - FK »

havarijka se bohužel nedá v rámci rodinnýho bonusu převádět.Pouze co si každý vyjede sám
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od p@vel »

A počítají se vyjetý měsíce s autem nebo i s mopedem? :)
Zbynda - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Zbynda - FK »

pokud byl řádně pojištěn,tak si vyjíždíš bonus i na mopedu.
Wenca - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Wenca - FK »

otázka: kamarad si kdesi odřel auto, a chtěl by to řešit přes pojistku, tak hledá "viníka" , oslovil mě (a nebyl bych na tom škodnej), prý bych nemusel nic řešit, jen vyplnit ty papíry...ale vyvstává otázka, jaky by to pro me melo dusledky..jsem pojistenej u csob cca 2 roky..ale myslim ze zadnej bonus nemam bo platim jeste vic nez min. rok...neví nekdo jaky by to melo na pojisteni dopady?
Hanz - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Hanz - FK »

no platil by si ještě víc :D
Wenca - FK

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Wenca - FK »

jak moc?:-D
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Peters56 »

To je jednoduchý pojišťovna ti místo bonusu bude počítat malus. Když řidič způsobí nehodu, cena pojistného se zvýší, řidiči je připsán malus. V případě, že má dosažený bonus, cena povinného ručení se za každou způsobenou škodu zvyšuje o malus ve výši 10 procent. Když má například řidič „vyjetý“ 25% bonus, ten se mu sníží celkem o 10 procent a sazba povinného ručení pro něj bude nadále zvýhodněna 15% bonusem.

Pokud však způsobí škodu řidič se základní sazbou, pojistné je za každou způsobenou škodu zatíženo malem ve výši 50 procent. Maximální malus může dosáhnout až 200 procent, pojištění pak stojí dvakrát více. Můžeme to ukázat na modelovém příkladu. Předpokládejme, že základní sazba povinného ručení je 3600 korun ročně. Za pět let jízdy bez nehody řidič tohoto vozu získal bonus 25 procent, platil by tedy 2700 korun. Pokud by v dalším roce způsobil škodu, pojišťovna by připsala 10% malus a platil by 3060 korun.

Pokud by však ten samý řidič způsobil škodu hned v prvním roce pojištění, kdy ještě nedosáhl žádného bonusu, jeho povinné ručení by bylo o 50 procent dražší a platil by 5400 korun ročně. Pojišťovny sice malus uplatňují, ale celý systém zatím kulhá. Řidič, který způsobí nehodu a hrozí mu malus, totiž může dát výpověď a přejít k jiné pojišťovně. Pokud nepředloží potvrzení o bezeškodním průběhu (bonusu), pojišťovna ho pojistí za základní sazbu. Případná jím způsobená nehoda se tedy do ceny pojištění nepromítne.

V zahraničí existují databáze, kde se sdružují informace o každé nehodě. Není problém zjistit, zda klient, který se zajímá o pojištění, nezpůsobil nějakou pojistnou událost, a podle toho uplatnit malus. Na registru se pracuje také v České republice.
Bude se jednat o databázi „škůdců“ v povinném ručení, do které budou mít pojišťovny přístup, aby si ověřily historii žadatele o povinné ručení.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/bonus-malus-jak ... _blind_zal
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, nehody 2010 - aktualizováno

Příspěvek od Peters56 »

Novelizované kompletní znění zákona o silničním provozu s platností od 01. 08. 2011 http://www.busportal.cz/modules.php?nam ... zakona.doc
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Rendyy - FK

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Rendyy - FK »

Mám dotaz, kupoval jsem 2.4.2011 auto, 12.4. jsem zrušil pojistku, s autem nejezdil a 25.4. jsem si sjednal novou levnější a s autem zase začal jezdit...jenže...auto bylo napsáno na mě a 13dní nemělo zařízenou pojistku a teď mi přišel domů dopis, že dlužím 820,- pač jsem byl nepojištěněj :shock: máte nějaké rady? tohle se mi fakt nechce platit :puker:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

To budeš muset zaplatit, že si nejezdil nikoho nezajímá, pokud má auto RZ, tak musí být pojištěné. Až zaplatíš dlužné pojistné, tak ti ještě můžou doměřit penále a pokutu z kanceláře pojistitelů. Měl jsi dát značky do depozitu a mohl jsi mít klid. Tohle nijak neokecáš, zaplať to co nejdříve.
Rendyy - FK

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Rendyy - FK »

masakr...opět to postihuje pouze slušné řidiče...těžko čekat nějakou lhůtu třeba 10dnů na zavedení nové pojistky, rovnou 800,- a nazdar...každá inteligentně myslící osoba jasně vidí, že jsem to po 7letech na 14dní nezrušil aby ušetřil pár korun, nebo jel dělat binec do ulic...to je doba tohleto...a to už to říkám ve svých 25letech...
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od smrcek »

Rendyy: Nebo jsi se měl nejdřív zeptat jak to chodí. Kdybys nejdřív uzavřel novou pojistku a pak zrušil starou, udělal bys lépe ;) Ale ono je jednodušší nadávat na systém že?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

Vem to z druhé strany, že po 7 letech poctivého placení a slušného jezdění, do tebe nabourá šofér, kterej nemá povinné ručení. Budeš lítat, jako bl... od čerta k ďáblu po polivajtech a kanceláři pojistitelů, aby ti vyplatila náhradu. ;)
Rendyy - FK

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Rendyy - FK »

tak když do mě nabourá a nemá povinný ručení, tak co bych běhal já viď...policie, pokuta a zaplatí škodu...v tomhle si klidně na systém zanadávám :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

tak co bych běhal já viď...policie, pokuta a zaplatí škodu...

Jo, už vidím, jak ti zaplatí škodu hnědočech, s autem bez pojištění, STK a bez řidičáku :o :lol: :lol: Jak s ním chodíš cca 10 let vždy 15. v měsíci na úřad pro sociální dávky, on ti dá stovku měsíčně a bude se ti smát do xich......
Asi by jsi na to koukal z jiného pohledu. Tohle se stalo tchánovi, že mu na křižovatce takovejhle dobrák rozstřeli předek u 4 měsíce starý fóbie. Navíc cikán ihned z auta vyskočil a utekl, naštěstí jen asi 400 metrů, pak se složil, zřejmě jak dostal ránu do hlavy od bagu. Půl roku to trvalo, než tchán oběhal policajty a kancelář pojistitelů, která mu posléze škodu nahradila.
Vem si, že se ti něco podobného stane, auto budeš potřebovat na denní dojíždění do práce a najednou budeš půl roku bez auta. To by jsi asi opět nadával na systém co?
Hele za chyby se platí, tak zaplať, pak si stoupni před zrcadlo a nadávej, klidně mu vraž i pár facek, protože to bylo oprávněně.
Souhlasím s tím, aby byli postihováni ti, kteří mají auto na značkách připravené k výjezdu a nemají zaplacenou pojistku. Bez ohledu zda vyjeli či nikoliv to je absolutně nepodstatné.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Vasek »

Dneska jsmeměli s kamarádem drobnou kolizi (řídil on) a zajímal by mě váš názor, ohledně viníka.
Nejeli jsme nějak rychle, bylo to před železničnim přejezdem. Auto za přejezdem náhle zastavilo, protože z auta před nim z vozejku vylítl kus šedýho polystyrenu, kterej vypadal jak kus betonu. My jen viděli, jak to auto brzdí a tak to taky kamarád zašlápl. Jelikož ale bylo vidět, že to nestihne ubrzdit, trochu najel do trávy vedle silnice a vyhnul se tak tomu autu před náma. Byli jsme na něm docela nalepený, bylo to o centimetry. Už si říkam dobrý, jak se mu pěkně vyhnul, když v tom to auto před náma začalo couvat a zastavilo se až o řidičovo zrcátko a dveře. No vylezli jsme, zanadávali na to auto s nezajištenym nákladem a začli sepisovat protokol. Chlápek řídil služební auto a v pohodě jsme se domluvili. Akorát jsme se teda neshodli na tom, kdo za to může. My si myslíme, že řidič auta před náma. Prostě se zapoměl kouknout do zpětnýho zrcátka (dokonce to i přiznal, ale do protokolu jsme to nenapsali) když chtěl pak objet tu překážku. Na druhou stanu jsme se zase s kámošem shodli, že nebejt ABS, tak jsme to v pohodě ubrzdili. Něco jsem s nim už najel a sám to auto i řídil a prostě musim říct, že se mu v tu chvíli nějak nechtělo zastavit. Polehčující okolnost pro ABS byla mírná zatáčka, vlhká silnice po ránu a šikmo vedoucí koleje. Výsledkem je odřenej nárazník a prohlý řidičovo dveře. Co myslíte, kdo za to může?
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

Řidič je povinnen zajistit si bezpečné couvání................
A to bez ohledu, jak daleko nebo, jak blbě za ním další řidič zaparkoval - zastavil.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Vasek »

no vypadá to na jeho vinu, paragraf 24 to říká celkem jasně:

Kód: Vybrat vše

§ 24

   Otáčení a couvání

   (1) Při otáčení platí obdobně ustanovení o odbočování (§ 21) a při otáčení na křižovatce též ustanovení o jízdě křižovatkou (§ 22).
 
   (2) Při couvání řidič nesmí ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.
 
   (3) Vyžadují-li to okolnosti, zejména nedostatečný rozhled, musí řidič zajistit bezpečné otáčení nebo couvání pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby.
 
   (4) Řidič nesmí otáčet a couvat
 
a) na nepřehledných nebo jinak nebezpečných místech, například v nepřehledné zatáčce a v její těsné blízkosti, před nepřehledným vrcholem stoupání pozemní komunikace, na něm a za ním,
 
b) na křižovatce s řízeným provozem a v její těsné blízkosti,
 
c) na přechodu pro chodce,
 
d) na přejezdu pro cyklisty,
 
e) na železničním přejezdu a v jeho těsné blízkosti,
 
f) v tunelu a v jeho těsné blízkosti,
 
g) na pozemní komunikaci s jednosměrným provozem; smí však couvat, jestliže je to nezbytně nutné, například k zajetí do řady stojících vozidel nebo vyjetí z ní.
 

tak uvidíme, jak se k tomu postaví jeho šéf, třeba to ani nebude chtít řešit přes pojišťovnu
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

§ 24 odstavec 4e
To asi neokecá.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od osobne »

Ten § 24/4e) okecá v pohodě "krajní nouzí". Couvat samozřejmě v tomto případě mohl, když se neměl z toho železničního přejezdu jak dostat, přece tam nebude čekat, až přijede vlak a rozmašíruje ho, jednal tedy v krajní nouzi.

§ 2/2b) zák. č. 200/1990 Sb.
Přestupkem není jednání, jímž někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému zákonem, jestliže tímto jednáním nebyl způsoben zřejmě stejně závažný následek než ten, který hrozil, a toto nebezpečí nebylo možno v dané situaci odvrátit jinak.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od smrcek »

Neber si to osobně, ale tady o krajní nouzi nemůže být řeč ;)

Vasek píše:Auto za přejezdem náhle zastavilo

Copak stáli na přejezdu? Jaké nebezpečí odvracel? Jednoduše za to může ten co do vás najel - měl si zkontrolovat prostor za sebou (nehledě na to, že couval v blízkosti železničního přejezdu) ;) Vy jste to ubrzdili, takže o nedodržení bezpečné vzdálenosti, nebo nepřiměřené jízdě nemůže být řeč - pokud se k ní nepřiznáte (ale ten Jarda bude stejně viný) ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od osobne »

Ale no tak. Jestliže to bylo zčásti před přejezdem a zčásti za přejezdem, tak to bylo jistě i na přejezdu. :lol:
Vasek píše:... bylo to před železničnim přejezdem. Auto za přejezdem náhle zastavilo, ...
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Vasek »

uvedu to na pravou míru- bylo to za přejezdem zhruba v takové vzdálenosti, že jak jsme stáli nalepený na Jardovi, tak kdyby jel po přejezdu vlak, odhadem by mezi náma a vlakem byl tak metr místa. Navíc brzdit kvůli překážce na silnici a tu pak chtít couváním objet a nechat ji tam (ať se lekne zas někdo jinej) neni zrovna ukázkový chování řidiče. A nepřiměřeně jsme opravdu nejeli. Jen pro info, bylo to tady: http://mapy.cz/#x=16.273357&y=50.151806 ... %BEnou&u=m
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

Pochopil jsem to tak Vašku, jak jsi nyní upřesnil a myslím, že by v tom neměl být problém, vina není na vaší straně.
pukasinek - FK

Re: Pojďte si postěžovat,pokecat...

Příspěvek od pukasinek - FK »

Čau chlapi, dotaz sice ohledně povinnýho ručení ale dám to sem, snad to vadit nebude. Jen se chci zeptat, mám teď feldu na tátu, on tam má na pojišťovně dost velkou slevu (má u nich 3 auta + nějaký ty jejich body) no a já když si ji převedu na sebe tak o to všechno přijdu a budu platit normální sazbu? Vim že to i tak neni tolik ale přeci jen nějaké ušetření to je, předem dík moc !
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 05. lis 2011 18:16:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3 - příspěvek sloučen
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

pukasinek
není to problém, ty budeš v pojistce zapsanej, jako majitel a otec, jako držitel, čili pojistka bude psaná na otce.
Jedinej problém bude při přepisu na magistrátu, jelikož na přepsání vozu musí být i pojistka napsaná na nového majitele, takže pojistit auto, přepsat a pojistku vypovědět, den před koncem pojistky pojistit auto na otce.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od RAIMMI »

akorát pozor od 1. listopadu už to u některých pojištoven neplatí, aspoň co vím tak u Generali už to nejde, jak bude jiný majitel a jiný pojistník tak bude bonus a sazba podle majitele... ne podle pojistníka jak to bylo doposud... bude se toho řídit podle ročního výročí, já mám rok teď v lednu tak od ledna budu mít díky tomu o 1000kč dražší pojistku... ale myslím že to snad nebudou mít všechny pojištovny, že jen některé... jen můžu potvrdit že u Generali už to funguje tak jak píšu...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Maty »

Třeba u české pojišťovvy ti uznaj bonusy někoho v rodině kdo má víc bonusů ... já díky tomu budu mít značně zlevněnou pojistku :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
goodFela - FK

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od goodFela - FK »

To samy co pise Maty mam i ja u Kooperativy. Diky tatovi mam plnej bonus ;)
pukasinek - FK

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od pukasinek - FK »

Ahoj, tak jak sem tu psal ohledně toho přepisu, zatím to nebudeme řešit a necháme to tak jak to je, problém s tím není, platím povinný ručení já ze svýho, ale... Oni teďka nedávaj zelený karty nebo je nějaká změna? Přišla domů klasicky složenka jako vždy, s termínem splatnosti a ostatníma údajema, ale zelená karta k tomu nebyla a už to bude měsíc a nic neposlali. Tak jestli je popohnat nebo to neřešit? :scratch:
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Peters56 »

Zelená karta má platnost 1 rok a nová se zasílá tak cca měsíc před vypršením platnosti staré, pokud platíš ručení třeba čtvrtletně nebo pololetně tak kartu dostaneš až se bude blížit konec platnosti. Pokud už se blíží doba výměny nebo uplynula a karta nepřišla tak bych se okamžitě obrátil na pojišťovnu. Jízda s neplatnou zelenou kartou je přestupek který řeší pověřené Městské úřady, případně může být ještě udělena pokuta při kontrole policií ČR.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
pukasinek - FK

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od pukasinek - FK »

Platí se to pololetně a karat nedorazila, takže dnes zajedu na pojišťovnu a poptám se. Díky moc :)
Uživatelský avatar
rockfist
Příspěvky: 557
Registrován: úte 13. kvě 2008 6:58:54
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od rockfist »

Měl bych dotaz, nevíte někdo jak funguje krátkodobý povinný na auto, tzv. smlouva na dobu určitou, jde mi o to na jakou nejkratší dobu se to dá uzavřít a jestli to vyjde levněji než klasický povinný který bych musel zaplatit za celý měsíc, potřebuju jenom převézt auto na jiný místo parkování přes zimu, takže by mi to klidně stačilo pojistit na víkend a pak zase zpátky do depozitu. Máte s tim někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Grave
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:39:02
Bydliště: 431 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od Grave »

Já mám pojišťovnu Slavia, u ní jde sjednat jedině pojištění na dobu neurčitou. Zvolím si frekvenci splátek jednou za 1/4 roku, od uzavření smlouvy mám dva měsíce na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Tzn. že zaplatím první splátku třeba 600kč, budu tu smlouvu využívat týden(čiliže za 1/4 roku je to 12 týdnů, 600děleno12 = 50) a po týdnu jí zruším, oni mi potom vrátí 450kč. A smlouva je definitivně zrušena.
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od ferdamravenec »

jj přesně tak , oni si to odpočítaj a zas ti to vrátěj

jinak na ukončení zas ukážeš tp s uložením do depozitu
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od osobne »

A levněji možná vyjde najmout na to odtah. :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení, zákon o sil. provozu 2011 - aktualizován

Příspěvek od 103457 »

Povinné ručení na dobu určitou opravdu některé pojišťovny dělají, ale je dost drahé, opravdu se vyplatí uzavřít normální pojistku a tu pak zrušit.
Já koupil feldu v Boleslavy, abych s ní mohl dojet domů uzavřel jsem tam pojistku a doma ji hned zrušil a uzavřel jinou s výhodnější pojišťovnou.
Odpovědět