Kompatibilita kol Laurin Klement

vilem_urban
Příspěvky: 2
Registrován: ned 01. pro 2019 14:43:33

Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od vilem_urban »

Zdravím Všechny :salut:
prosím touto cestou o radu. Prošel jsem fóra a nikde nenašel.
Sehnal jsem kola Laurin a Klement a pokoušel jsem se nainstalovat na moji LXI 1.3 (1996) a na zadní nápravu je nedám protože mi překáží plechová krytka náboje (na bubnové brzdě) :hlava: Pokud vím tak model Laurin a Klement měl také na zadní nápravě bubnové brzdy :scratch:
Měl někdo s těmito koly obdobné komplikace? Předem moc děkuji za reakce rady a připomínky.
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od kater »

Zdravím.Mám tiež kolesá L&K originál a krytka ti nemôže zavadziať ,nakoľko jej priemer je menší ako osadenie na bubne.To by ti nepasoval ani plecháč ,ten má priemer diery taký istý ako zliatinový.Skrutky tam idú tie isté ako originál na plecháč ,teda 23,5mm s polguľovou hlavou.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od 103457 »

Jak píše kolega,nemůže překážet krytka disku. Teoreticky by mohla překážet kryt na bubnu ozdobné středové krytce co je v disku. Ale jen proto, že tam není origo středová krytka, ale nějaká domorobo.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od Maty »

A nebo tam máš nějakou Domorobo kdytku na bubnu .... nebo se nejedná o LaK kola :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
vilem_urban
Příspěvky: 2
Registrován: ned 01. pro 2019 14:43:33

Re: Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od vilem_urban »

Přátelé velmi Vám děkuji za informace a reakce :thumright:
Teď alespoň vím, že by to mělo být kompatibilní. Budu nad tím špekulovat.
Možná bych jenom upřesnil daný problém: Tedy není to průměr dané "krytky" či misky, který je součástí zadní bubnové brzdy a udržuje mazivo na místě. Problém se je v hloubce (či světlé výšce takříkajíc) této plechové krytky. Zkrátka, když jsem sundal origo plecháč kolo a přiložil kolo L&K, tak mezi kolem a dosedovou plochovou pro kolo určenou zůstalo cca 10 mm, protože se kolo (jmenovitě jeho ozdobná plastová středová krytka s logem Škoda) opřelo o tuto kovovou čepičku a nepustilo kolo, aby dosedlo na plochu kam patří.
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od kater »

Skús vyklepnúť ozdobnú krytku von z disku a nasaď koleso na bubon a uvidíš ako to pasuje .Možno tam máš nejaké neorgino krytky hlboko naklepnuté.Daj vedieť ako si pochodil ,napíšem číslo origo krytky ,keď pôjdem do garáže.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od ferdamravenec »

úplně origo , i náhražkový krytky vyčnívají přes hrdlo bubnu 16-18mm

co mě napadá : nevím kolik kol jsi zkoušel , kdyby jen jedno tak se mohlo kdysi stát že vyskočil rozpínací kroužek krytky
a o něj se to zasekne

číslo origo krytky je 6U0 601 151 E
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita kol Laurin Klement

Příspěvek od Sruty22 »

krytka matice loziska bude spatne naklepnuta, nebo nebude origio, tudiz jinych rozmeru/tvaru. Koukni jestli je dobre naklepnuta, pokud ano, nebal bych se ji trochu zklepnout at tolik nevycniva, ale zaroven at nedrhne o osu naboje.
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/
  • potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Odpovědět