Disky a pneumatiky

Odpovědět
Invisible1988 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Jaké by jste mi doporučily pneu v rozměru 165/70 R13?Jezdím převážně po městě ale občas vyjedu i mimo město a to někdy i na dálnici.Chtěl bych něco co máte vyzkoušené že opravdu funguje.Žádné extra hlučné nebo takové co se sjedou za pár stovek kilometrů.A už vůbec ne pneu který nedrží či maj obrovský negativní vliv na spotřebu.Ted mám Kleber Viaxer ale čím menší je vzorek tím je jízda na mokru horší a horší.Cenu Vámi navrhované pneu bych si představoval max. v rozmezí 850-1000 kč.Díky za rady
keenworth - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od keenworth - FK »

Barum Briliantis 2 - já je kupoval za 650 kč úplně novou gumu. Na běžný i trošku ostřejší jízdu stačí, kilometrový nájezd taky není špatný... za mě jasná volba - ta cena je parádní.
Invisible1988 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Mě se taky líbí ta cena.Jako sám bych je asi bral ale někteří lidé zase říkají že ta pneumatika moc nevydrží a že není stabilní při dešti a mokré vozovce.Ale uvidím ještě.Mám ještě nějaký týden čas na rozhodování
keenworth - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od keenworth - FK »

Kdybych měl HPčka, tak bych na týhle gumě nejezdil, to je asi jasný :-D ale ta guma vydrží opravdu dost a utrhnout to auto i na morku už chce trochu talentu. Neváhej a zkus ji, určitě neprohloupíš... i kdyby ti měla vydržet poloviční nájezd ( což opravdu nehrozí ) tak si za tu cenu můžeš koupit pomalu dvě a výjde tě to na stejný peníze jako jedna "kvalitní" :)
emge

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od emge »

Barum Brillantis 2 som mal na novej Felicii z prvovýroby. Po prvej sezóne išli z auta preč, aj keď boli skoro ako nové. Na mokrej ceste auto takmer nebrzdilo. Do šmyku išli pri brzdení aj v lete na rozpálenom asfalte. S týmito pneumatikami môže byť spokojný len niekto, kto nemal možnosť porovnať.
Na pneumatikách je zaujímavá len cena, ale len do doby, keď budeš potrebovať v kritickej situácii zabrzdiť. Škoda, ktorú si spôsobíš, bude určite niekoľkonásobne vyššia, ako "úspora" na cene pneumatík.
Invisible1988 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

emge píše:Barum Brillantis 2 som mal na novej Felicii z prvovýroby. Po prvej sezóne išli z auta preč, aj keď boli skoro ako nové. Na mokrej ceste auto takmer nebrzdilo. Do šmyku išli pri brzdení aj v lete na rozpálenom asfalte. S týmito pneumatikami môže byť spokojný len niekto, kto nemal možnosť porovnať.
Na pneumatikách je zaujímavá len cena, ale len do doby, keď budeš potrebovať v kritickej situácii zabrzdiť. Škoda, ktorú si spôsobíš, bude určite niekoľkonásobne vyššia, ako "úspora" na cene pneumatík.

Jakou pneumatiku by jsi mi doporučil koupit která by zaručeně byla kvalitní a nezklamala by.Ted jezdím na Kleber Viaxer a nejsou špatný jen už jsou hodně sjetý tak na vodě už musím opatrně
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od smrcek »

Já mám na autě Matador MP12 a 15 Stella - na internetu jsem na ně četl samou hanbu a pak jsem zjistil, že na tom někteří chtěli závodit :roll: Na normální rozumný ježdění ty gumy stačí (nehledě na to, že se nechtějí vůbec sjíždět). Když chceš být závodník musíš holt přitlačit na kapsu. Jenom blázen by si myslel, že guma za pár korun udělá stejnou službu jako rejsingovej mišelín ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Invisible1988 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Mě právě stačí něco uplně normálního a běžnýho.Jezdím 95% svých cest po městě takže rychlostí šneka.Pneu se tedy kurví hlavně neustálým přejížděním tramvajových kolejí,nevhodně umíštěných kanálů apod.Mimo město vyjedu jen minimálně a dálnici to auto nevidělo už víc jak rok.Takže o závodění nemuže bejt ani řeč.Navíc jezdím bezpečně a to i když jedu sám a mám před sebou volný prostor.Takže takový je sumář mých nasbíraných kilometrů.
Hans - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Hans - FK »

Matadory nebo Barumy. Mám Matador MP12, na letních jezdím málo, většinu nájezdu mám na zimních, tak proto. Jsou hlučné, hodně ubývají, ale zase v zatáčce drží, dobře brzdí, na mokru neplavou.
goodFela - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od goodFela - FK »

Ty kléber viaxer je dobrá volba ;) Moc zkušeností zatim nemam, ale tyhle mrchy toho dokázaly hodně. :D
emge

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od emge »

Invisible1988 píše:Jakou pneumatiku by jsi mi doporučil koupit která by zaručeně byla kvalitní a nezklamala by.Ted jezdím na Kleber Viaxer a nejsou špatný jen už jsou hodně sjetý tak na vodě už musím opatrně

V súčasnosti jazdím na Pirelli P4 Cinturato a sú fakt dobré. Kúpil som ich ešte pred letnou sezónou za veľmi dobrú cenu. V súčasnosti sa už oplatí začať zháňať zimné pneumatiky.
Veľmi dobré skúsenosti som mal aj s pneumatikami Uniroyal (Rallye 680), ktoré sú v priaznivejšej cenovej kategórii. Súčasné Uniroyal RainEpert by mohli byť tiež dobré.
Jazdil som ešte na Matador MP12, ktoré boli o dosť horšie (hlavne brzdenie na mokrej vozovke), ale lepšie ako Barum Brillantis.

Ďalej som nejazdil, ale určite by som odporučil Continental ContiEcoContact 3, ktoré sú vhodné na "malé" autá. Ale sú drahšie.

Re: smrcek
Vodič nemusí byť závodník, aby sa dostal do kritickej situácie. Pričinia sa o to ostatní vodiči a aj chodci. A potom veľmi záleží na tom, či dokáže ubrzdiť, prípadne obísť prekážku. Veľké rozdiely medzi pneumatikami sú hlavne na mokrej vozovke. Pre niektoré pneumatiky je problém aj brzdenie na horúcom asfalte (pri trení vznikne teplo, ktoré už nezvládnu).
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od smrcek »

emge: S prominutím, ale když jedu ve městě, kde mi tam může kdokoli skočit a je mokro tak přeci nepojedu tak, abych to neubrzdil... kritická situace se samozřejmě může stát, proto jezdím tak, abych to riziko minimalizoval. Dobrý gumy jsou dobrý gumy, ale když je na silnici debil tak jsou k ničemu :(

A jestli tam někdo skočí tak to není vina gumy ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od 103457 »

emge
možná jsi to tak nemyslel, respektive si to napsal špatně, souhlasím se smrčkem. Když si přečtu co jsi napsal, tak mám dojem, že pneumatika je všemocná a pokud si blbec se starym křápem koupí novou dle tebe dobrou pneumatiku, tak si může dovolit všechno a je to OK, protože pneumatika to zvládne. :?: :?: :?:
Nevím, jestli až přespříliš nepřikládáte důraz pneumatikám :o Já bych tipoval, že pneumatika má vliv na jízdu cca v 10%, 10% bych dal na stav vozovky, 10% na povětrnostní situaci, 10% na stav vozidla a zbytek celej na řidiče. ;)

P.S. pochopitelně beru jako bernou minci, že na zimu mám zimní gumy, na léto letní a všechny s dostatečným vzorkem. Poněvadž pokud je někdo blbec a jezdí v zimě na letních nebo na zimních s minimálním vzorkem, tak je naprosto zbytečné o tom diskutovat.

P.S.2 pochopitelně je to jen můj nezralej názor podepřenej 26 roky praxe řidiče z povolání :lol: :lol:
emge

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od emge »

Tiež si nemyslím, že pneumatiky sú všemocné a že s lepšími pneumatikami môžem riskovať. Na ceste neriskujem a na Felicii jazdím už cca 11 rokov bez nehody (a predtým ďalšie roky na inom aute). Ale zažil som situácie, keď som bol rád, že som dokázal včas ubrzdiť. Pri prípadnej nehode by bolo pre mňa slabou útechou, že som to ja nezavinil. Preto pneumatikám a brzdám prikladám veľký význam.

Pneumatiky v rozmere na Feliciu sú navyše v cenovej kategórii, keď za lepšie pneumatiky stačí niekedy priplatiť cca 5,- EUR za kus. A to si myslím, že stojí za vyššiu bezpečnosť.

Mnohí vlastníci Felicií (aj na tomto fóre) investujú do 14" a 15" diskov. Jazdil som na Felicii so 14" diskami (so štandardným pružením a tlmičmi) a jazdné vlastnosti hodnotím horšie. Investícia do kvalitnejších pneumatík je nižšia a výhodnejšia.
Invisible1988 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

No to je všechno moc hezký co jste tady napsali a souhlasím s Vámi.Takže zde padají názvy jako Matador MP12,15 pak Barum Brilantis 2,Uniroyal RainExpert a další...ale každý má svuj tip.Takže shodne se víc lidí na jedné aby jste mi to trochu usnadnili ten výběr? Budu si ty pneu vybírat zřejmě tady http://www.e-pneumatiky.cz/Pneumatiky/O ... /165-70-13 takže co by jste si tedy vybrali vy?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od 103457 »

Já jdu tou nejjednodušší a levnější cestou, jezdím v létě i v zimě pouze Barumky, jezdím je vždy jen 3 sezony a pak kupuji nové. Vychází mi to tak, že se sjedou tak do poloviny, pak je prodám někomu na dojetí. Těch pár korun oželím a mám raději novou gumu s novým vzorkem. ;) Novou gumu myslím rok výroby, guma, která je sice nejtá, má vysoký vzorek, ale ležela někde x let ve skladu není pro mne nová.
V zimě jezdím: http://www.e-pneumatiky.cz/barum-polari ... zimni.html
V létě: http://www.e-pneumatiky.cz/barum-bravur ... letni.html
Jsem spokojen, je to pro mne dostačující. ;)
emge

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od emge »

Invisible1988 píše:...Takže shodne se víc lidí na jedné aby jste mi to trochu usnadnili ten výběr?...

To je asi dosť ťažké. Ako sa vraví, koľko ľudí, toľko chutí. Každý má iné skúsenosti a hlavne priority.
Hlavne Ty sám si musíš ujasniť, čo od kúpy pneumatík očakávaš a v akej cenovej kategórii chceš nakupovať. V "budget" kategórii (Barum, Matador...) nemôžeš očakávať to isté, ako v "prémiovej" kategórii (Continental, Pirelli...). Ale cena je samozrejme inde.
Môj tip na "strednú cestu" - Uniroyal RainExpert:
http://www.maxim-pneu.cz/uniroyal-165-70-r13-79t-rainexpert/

Pred kúpou by som ešte odporučil overiť dátum výroby (DOT). Za nízkou cenou sa môžu skrývať staršie skladové zásoby, čo nemusí vadiť tomu, kto najazdí ročne veľa km. Po meste ale asi veľa km nenajazdíš.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od 103457 »

Áno 100 hlav 100 názorů, pokud chceš být opravdu důsledný a koupit to nejlepší za přijatelnou cenu, zkoukni nějaké testy pneumatik, je jich na netu spousta.
Jinak ta doporučovaná Uniroyalka má v testech 1 hvězdičku shodně s Barumkou, Goodyear GT3, Goodyear Vector, Hankook, Matador Stella MP15.
Takže cena pneu neznamená vždy kvalitu, mnohdy platíš pouze značku. ;)
emge

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od emge »

Z testov nie je vždy jednoduché vytvoriť si správny názor. Je potrebné hľadať testy v rovnakom, prípadne podobnom rozmere pneumatík, a záleží aj na testovanom aute (veľkosť, hmotnosť). A hlavne je potrebné pozrieť jednotlivé testované parametre a vybrať si to, čo kto považuje za prioritné. Jedna pneumatika je hodnotená lepšie na suchej vozovke, iná na mokrej (rozdiely sú aj v brzdnej dráhe, aquaplaningu...), ďalšia má nízky valivý odpor, nízke opotrebenie...

Uniroyal RainExpert v 14" rozmere dopadli v testoch rozhodne lepšie, ako Barumky, Matadorky...:
http://www.az-pneu.cz/testy-pneu/letni/adac-oamtc-de-2011-175-65-14-107

Ešte zaujímavejšie sú testy, v ktorých sú namiesto bodov konkrétne hodnoty - brzdná dráha v metroch, aquaplaning v km/h, trakcia na snehu v N. Tu je takýto test zimných pneumatík:
http://www.autozeitung.de/winterreifentest-18560r14
"Prémiové" Micheliny by som si podľa tohto testu určite nevybral.
gerrik - FK

Jiný rozměr kol na zadek?

Příspěvek od gerrik - FK »

rychlý dotaz- můžu mít vepředu standard 165/70/13 a na zadek dát 155/13?
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne pon 03. říj 2011 14:35:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno - viz. bod č. 3 Pravidel pro vkládání příspěvků - kvůli tomuhle fakt nemusí být nové téma...
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od ka-spel »

103457 píše:V zimě jezdím: http://www.e-pneumatiky.cz/barum-polari ... zimni.html
V létě: http://www.e-pneumatiky.cz/barum-bravur ... letni.html
Jsem spokojen, je to pro mne dostačující. ;)


No pokud to jezdíš v rozměru 185/55 R15 82 H, tak je to možná tím, že to jsou v tomto rozměru nejlevnější gumy a kvalitní guma je tak o 500 Kč dražší. Navíc je v tomto rozměru dost málý výběr a cenově taky nevycházejí moc dobře. On však chce v rozměru 165/70/13 tam je výběr obrovský a cenové rozpětí menší.
http://pneu-servis.cz/index.php?section ... Typ=Osobni

Takže než Barumky bych osobně šel do Dunlop SP Streetresponse, které nestojí ani o stovku víc http://pneu-servis.cz/index.php?PneuID= ... 5/70%20R13

Sám jezdím letní http://pneu-servis.cz/index.php?PneuID= ... %20R14%20H (teď hledím, že je mají za super cenu, o skoro 200 levnější jak na jaře) - super gumy co snesou hodně ostrou jízdu

zimní pak http://pneu-servis.cz/index.php?PneuID= ... 5/70%20R13 (teď už je nový model S3+ http://pneu-servis.cz/index.php?PneuID= ... 5/70%20R13)
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Radek96 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Radek96 - FK »

Když tam dáš gumu o šířce 185,tak to musí mít celkem slušný odpor ta guma.Nebo ne?
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od ka-spel »

Jak myslíš, že to nepojede 160 a jen 130 :D Asi to bude o nějakou decku víc žrát, ale sedí to podstatně líp jak 165/70/13. Co jsem měřil rychlost dle GPS, tak uvedený rozměr přesně korigoval to co ukazuje tachometr a teď to ukazuje přesně co GPS (max. přidá do 3 km/h). Zajímavé je, že největší odchylku to ukazuje i u sériovek u rychlostních limitů 50/90. U série to přidává cca 7 km/h. Při rychlosti cca 130 to ukazuje i u série nejpřesněji.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Radek96 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Radek96 - FK »

Kolik se potom taková pneu fouká?Když mám 175/60 R14.
Wenca - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Wenca - FK »

radek: máš to na víčku nádrže.. poloviční zatížení 2,0 předek 2,0 zadek, plný zatizeni 2,2 předek, 2,6 zadek..
Radek96 - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Radek96 - FK »

Ano,to vím,tak to mám nafoukané.Ale zdá se mi to pohledem málo,možná by to chtělo více.
Petka - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Petka - FK »

Od 1.11.2011 jsou dle nové vyhlášky povinné zimní pneumatiky.Mám z OPLA KADET zimní pneu včetně disků.Rozměr pneu je shodný s Felicií tedy 165/70 R13 79T.
Disky ale mají rozměr 5,5 J x 13 ET49 stredící otvor i rozteč šroubů stejné s Felicií.Dle prográmku zde na foru pro výpočet alternativních rozměrů ráfků se při
použití tohoto ráfku s ET 49 posune vnitřní okraj rávku od dosedací plochy o +24 mm směrem dovnitř vozu.
Lze tento rozměr ráfku použít pro Felicii z technického i legislativního hlediska? Nebude posun okraje pneu dovnitř votu vadit např.řízení brzdám a pod?
V technické průkazu mám zapsáno 165/70 R13 79T//4,5 J x 13 ET38
Wenca - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Wenca - FK »

ET 49 uz je dost..by nekde mohlo drhnout, ale nejlip uvidis kdyz to zkusis :)
lord_sef - FK

pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od lord_sef - FK »

zdravim vas, mam takovy problem, objednal jsem si pneumatiky v domeni ze jsou to 175 60 R14 ale jsou to 175 65 R14, mam dotaz, pneu chci dat dopredu, ale na zadni naprave mam 175 60, dorpedu bych chtel 176 65, bude nejaky problem kdyz budu mit na kazde naprave jine pneu? nebo musi byt stejne? STK ted resit nemusim, to mam a do STK je stejne sjedu... ale zajima me zdali muze byt problem s PCR ? mockrat diky....


PS : omlouvam se, ze pisu takto solo dotaz, ale bohuzel to musim co nejrychleji vedet zdali to pujde ci ne, jestli si pneu ponechat, nebo je slozite posilat zpatky... jsou defakto nove, ale prodane jako pouzite - koupene na aukru... diky mockrat
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od 103457 »

Na vozidle smý být pneumatiky pouze shodného rozměru. To je ve vyhlášce, nevím, co chceš řešit. Bude ten rozdíl vidět pouhým okem, ani nemusí policajt koukat na pneumatiku.
lord_sef - FK

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od lord_sef - FK »

to je fakt... taky me to napadlo, dobra tedy, mam 4 nove pneu 175 65 R14, takze me napada - necham nazout vsechny 4 disky (byt zadni maji jeste cca 5mm vzorku) nevadi. Ale dalsi ma otazka je - nemam tyto pneu zapsany v TP ... je to veliky problem? nekdo pise ze z toho problem muze byt, jiny pise pohoda...

pneumatik 175 65 14 je lepsi vyber, je jich vice, pouzivaji se u vice aut... takze me to az tak nevadi ale muzu mit nejaky problem krome STK? dale, napadlo me zapsat pneu do TP ale jak? disky mam atlanty, typak zadny... nekde jsem cetl, ze staci zajet na STK, udelat evidencku, tam napisou neco ve stylu ze jsou na aute namontovane ty a ty pneu a pak je zapisou do TP je tohle mozne? ci jak postupovat?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od Matuhsch »

Neni tak mozno postupovat, pokud to neschvali vyrobce, jakoze skodovka to neschvali, tak bez typaku ani ranu. Takze nazout a neresit, pecky si toho nevsimnou, jedinej problem muze nastat pri bouracce kdyby to slo na expertizu.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od 103457 »

Jak píše kolega přede mnou, když budeš mít všechny 4, tak to nebude tak okaté a nebude nejspíš problém, Problém bude jen, když tě zastaví polivajt v černé kombinéze s baretkou, ten si určo všimne. :lol: :lol: Rovněž při dopravní nehodě by mohl být problém a nejen při expertíze, pokud si toho všimne pojišťovák, tak bude taky zle. Je placenej od toho, aby nezaplatili nic a tak pro to udělá maximum. Navíc pokud se jedná o zimní pneu, je to zbytečně široké pro tak lehký vůz, jako je felda, takže auto bude snáž klouzat než na užších gumách.
lord_sef - FK

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od lord_sef - FK »

jasan, takze nazout a neresit... jinak hledal jsem vsude mozne tady na foru atd. par lidi tento rozmer jezdi, ja si myslim ze by problem byt nemel, ne? myslim tim aby kola nedrely o podbehy...

nasel jsem, ze 175 60 14 maji vysku pneu 105mm a 175 65 14 maji vysku 114mm, takze rozdil 9ti mm resp. 18mm snad nebude az tak hrozny ne?
lord_sef - FK

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od lord_sef - FK »

prave tyto pneu jsou urcene na leto, resim to prave ted, protoze predni mam sjete a naskytla se me moznost vzit tyto pneu... a ja blb se prehlidl a vzal trosicku jiny rozmer... bohuzel. Ale i tak jsem poridil 4 nove pneu (podle vzorku jsou nove, i takove ty vlasky po lisovani maji vsude, jen je sem tam v pneu kaminek, takze byly nejspis jete jen chvilicku) no a to nejlepsi - vysly me na 1500kc ... jsou to yokohama aspec, takze si myslim slusne pneu..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od 103457 »

Dřít to rozhodně nebude, jezdit to půjde, akorát je to vzhledově velikej profil, takže to nebude hezký a bude ti dost lhát tachometr.
lord_sef - FK

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od lord_sef - FK »

s timhle pocitam, bude to dost vysoko a tachometr bude lhat, tohle si overim podle GPS jak moc bude kecat... ale stejne by me zajimalo, dost lidi zapisuje vselijake mozne disky a pneumatiky atd... opravdu to nejde nejak? napr. poupravit nejaky jiny typovy list nebo tak neco? protoze kdyz jsem zapisoval tazne, tak na typak na STK koukal jak z jara.. rikal ze to nepotrebuju ze staci jen papir vystaveny z STK ale pro jistotu jsem si jej nechal orazit... neslo by to takto i se zapisem pneu? zajet na STK, tam si nechat vystavit papir ze mam na aute jiny rozmer - jakoby potvrzeni o montazi a pak s timto papirem jit na DI ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od 103457 »

Lidi zapisujou jiné pneu, ovšem to vždy vychází od disku. Respektive koupíš disky, na které dostaneš typový list a v něm je na psáno na jakej typ vozidla a s jakým rozměrem pneu můžeš použít. Takže samotnou změnu rozměru pneu asi neprosadíš. Navíc vždy, když se přistupuje ke změně pneu, tak se vybírá takový profil pneu, aby obvod kola byl ± shodný s údaji výrobce, právě proto, aby nelhal tachometr. Výrobce s tím již trochu počítá a tachometr nastavuje na -5km/h. Čili pokud někdo nemanipuloval s budíkama, tak přirychlosti 50km/h na tachometru je tvoje reálná rychlost 45km/h. Ovšem právě na pneu, které doporučí výrobce vozidla.
Myslím, že tento rozměr žádným způsobem na feldu nezlegalizuješ.
lord_sef - FK

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od lord_sef - FK »

ok, dobra... ale pri bezne kontrole PCR problem snad nebude ne? samozrejme ze na STK by byl problem a pri pripadne havarii by mohl byt... ale jinak snad problem nebude,ne?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky 175 60 R14 vs 175 65 R14

Příspěvek od Matuhsch »

Kolikrat se ti pri kontrole divali na gumy? Jako klidně z toho může být průser i při kontrole, když narazíš na vola... ale podivej se kolik lidi jezdi s neschvalenym rozmerem a v pohode... ja bych to risknul..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Haasio
Příspěvky: 216
Registrován: úte 15. bře 2011 19:15:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Haasio »

Pri nehode mi kontroloval jen kolik mam na gume masa, o rozmer se nestaral. Ale byl to v pohode policajt protoze si me odvedl bokem a rekl ze ty gumy potrebujou vymenu :)
Jinak co me porad stavi jeden skaredy policajt ktery si na me zasedl tak vzdy chce povinou vybavu, chodi kolem auta a nikdy ho nenapadne kouknout na rozmer pryze.
Obrázek
hostem

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od hostem »

Ahoj,
mohl by mi,prosím,někdo poradit??
Jde o to,že mám vyhlídnutá alu s pneu ,ale nejsem si jistý rozměrem.
Přesněji et. Et je 33 . 6,5x15. Pneu jsou 195/50/15.
Aby to někde nedrhlo atd. Nesníženo,sériové pružiny.
Předem děkuji!
p.s. majitel je má na nějakym staršim golfu
Wenca - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Wenca - FK »

hostem: ja myslim ze by to melo jit bez problemu nasadit.
geralt - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od geralt - FK »

měl jsem pneu 175/65 r13 , auto jezdilo v pohodě a průměrná spotřeba byla 7.1L/100km venkovní teplota cca 7stupňů

teď sem koupil jiny pneu (nový) 175/75 r13 , auto blbě zrychluje, do kopce kde sem predtim jezdil za 4.st teď jezdim na 3ku
průměrná spotřeba 8l/100km a venkovní teplota cca 7stupňů (stejný styl jízdy, stejná trasa)

to o tolik klesne kroutící moment ? když dám o malý kousek větší (průměrově) pneu ? ? 8-)

tak se ptám zda na léto koupit 175/65 r13 nebo 175/60 r13 co je lepší pro spotřebu a zrychlení ? díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od ferdamravenec »

zajímavá otázka , dá se to spočítat , ale to si budeš muset udělat sám , musíš k tomu znát převodovku , spočítáš si její převody , kola ....

ale asi tak
, dá se jednoduše říct že tacho na otáčku kola ne na ujetou vzdálenost ta se mění i na nové vs ojeté
175/65 vs 175/75 , rozdíl v ujeté vzdálenosti na 1km je 62m tj na 100km je rozdíl 6,2km
což je rozdíl 6,2% ve vztahu k tvé spotřebě je to cca 0,5l/100km , a rozdíl v rychlosti je taky těch 6,2%
no a další věci jako (teplotu uvádíš stejnou) ale vlhkost vzduchu , tlak ..... , přilnavost pneu , váha nohy na plynu .......
....... takže vše je vlastně v pořádku

nebo dej zpátky starý kola a udělaj si srovnávací měření , s tím že si ty převody a kola spočítáš aby jsi věděl skutečně ujetou dráhu
lord_sef - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od lord_sef - FK »

mam dotaz, kde koupit co nejlevneji zimni pneu 165 70 r13 ? je to pro znamou, ktera denne dojizdi pouze 5km z prace a do prace... jde o to, aby to bylo co nejlevnejsi.. diky moc
geralt - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od geralt - FK »

lord_sef skus se podívat (zeptat) někde v pneuservisu, některé prodávají ojeté slušné pneu a levně

má někdo zkušenosti s pneu 175/60 r13 ??
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Mejra »

lord_sef píše:mam dotaz, kde koupit co nejlevneji zimni pneu 165 70 r13 ? je to pro znamou, ktera denne dojizdi pouze 5km z prace a do prace... jde o to, aby to bylo co nejlevnejsi.. diky moc

Asi bych volil klasiku Barum Polaris a hurá.. Za slušnej peníz slušná guma..
keenworth - FK

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od keenworth - FK »

geralt: chtěl jsem tenhle rozměr vyzkoušet, ale bohužel nikde u nás ho nemají, asi to bude takový atypický málo používaný rozměr.
Uživatelský avatar
Haasio
Příspěvky: 216
Registrován: úte 15. bře 2011 19:15:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky a pneumatiky

Příspěvek od Haasio »

Mám teď na zimu 175/70 R13 ContiWinterContact TS780. Byly za slušné prachy ve výprodeji tak proto jsem po nich šáhl. Jsem s nima spokojen. Mám na nich asi cca 3000 km a nemůžu si stěžovat :)
Obrázek
Odpovědět