Alu a vše okolo

Odpovědět
boyinblue

radost s otazníkem

Příspěvek od boyinblue »

Zdravím všechny. Čas se naplnil a i já jsem vstoupil do "rodiny" Felicií s 15" koly. Vsadil jsem na klasiku - DEZENT F 6,5x15" s pneu Bridgestone ER300 195/50. Vypadá to luxusně a co víc, nikde to nedrhne. Prostě jako ulité. Jestli chcete, mrkněte : http://www.ukazto.com/?img=2427045,P1080280.jpg
Jenže...s koly jsem si nechal poslat i typový list a tam se mezi dovolenými pneu objevuje jen rozměr 195/45. Na tom by nebylo až tak nic hrozného, ale je to blbé, když už jsou o facku jiné pneumatiky koupené s předstihem, že... Asi moje blbost, že jsem nepočkal. Zkoušel jsem prodejci psát, jestli je fakt jenom dovolený ten rozměr 195/45 a žádný jiný a ten se dušuje, že žádný jiný povolený není. Teď bych se rád zeptal, jak to máte vy, co jste si zapisovali kola do TP? Měli jste v typovém listě i nějaký jiný rozměr? Popřípadě máte nějakou radu, jak na to?
A mezi náma - ty kola tam budou jezdit i nezapsané...za ty prachy 8-)
Dík a mějte se ;)
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od kejzi1 »

Já měl v typovým listu 195/45 R 15,žádné jiné tam taky nemůžu dát.Je to určitě kvůli obvodu kola a taky kvůli tomu aby to nikde nedrhlo.
Rex - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Rex - FK »

já jsem taky spokojený a 14´tky neznám. ani jsem je neměl. jenom malilililinkaté 13´tky.

s tím typákem na 195/45 a tvýma gumama 195/50 bude na stk problém. max tak prodat ty 50tky a koupit 45tky
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 17. bře 2008 18:15:39, celkem upraveno 1 x.
MagicanBlack - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Kdyby nebyli hloupý tak by si to na stk změřili o kolik je 50 na 15" disku větší.. A je to asi o centimetr.. to je rozdíl jako blázen. Např. zkusil jsem nandat povolený 14 s normalním profilem.. A ty kola se mi tam nevejdou.. když bude muset kolo propružit tak uletí nárazník. Tak kde to jsme.. sakra..

btw: jak vypadá typový list.. je jen na určité auto.. myslím na konkrétní spz...? díky moc
Rex - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Rex - FK »

to by mě zajímalo jaké 14´tky jsi tam dával. jestli měli ET 10 tak se nediv že se tam nevlezly. mám 15´tky a 195/50 gumy a v pohodě. a tacho mám kalibrované přesně na gumy
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od 103457 »

MagicanBlack píše:Kdyby nebyli hloupý tak by si to na stk změřili o kolik je 50 na 15" disku větší.. A je to asi o centimetr.. to je rozdíl jako blázen. Např. zkusil jsem nandat povolený 14 s normalním profilem.. A ty kola se mi tam nevejdou.. když bude muset kolo propružit tak uletí nárazník. Tak kde to jsme.. sakra..

btw: jak vypadá typový list.. je jen na určité auto.. myslím na konkrétní spz...? díky moc

To není možný, To nemohly být povolený 14"
Povolený jsou : 5 1/2 J x 14 H2 ET 42 mm a pneu 175/60 R14 78 T
Josh123456 - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Josh123456 - FK »

V čem jsou lepší 15tky a v čem 14tky? No asi takhle 15 tky jsou dobrý akorád, tak možná na rovinu ,kde to samo líp sedí, ale když se to s vámi utrhne v zatáčce na těch 195/45, tak prostš jedete :-D to je něco jako závodní, když to trochu porovnám auto .. To buď sedí a nebo když se to utrhne na tý hranici rychlosti, tak to neukočírujete a šup do škarpy :-D a to nemluvim o podvozku, jak jde do prdele a ložiska a prostě předimenze jako fík :-D. Toť můj názor a 14tky jsou zlatá střední cesta :-D
Rex - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Rex - FK »

takže tvůj názor, ať je jakkoliv špatný, je že 14´tky narozdíl od 15´tek v zatáčce neutrhneš. aha :?: :?:
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od kejzi1 »

14" jsem utrhl několikrát ale 15" ještě ne.Jo jednou na vodě na Dunlopech který měli asi 2mm vzorku,ale teď s tím nemám problém ani na suchu ani na vodě.Já jsem spokojenej.Už bych na 14" nepřesedlal.A že odchází podvozek?Hmm nevím,měnil jsem 1 spodní čep,jinak je to pořád ok a to že tady na vysočině máme docela hnusný silnice.
Josh123456 - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Rex píše:takže tvůj názor, ať je jakkoliv špatný, je že 14´tky narozdíl od 15´tek v zatáčce neutrhneš. aha :?: :?:

To jsem neřekl, ale když tam dáš 15tky, tak musíš dát nižší profil pneu a ten je dobrý na buď, že to sedí a nebo, že se to utrhne, ale když tam dáš 14tky, tak můžeš si ještě nechat rezervu na vyšší pneu a to samozdřejmě nebude tak sedět jako při 15tkách, ale zase při případným smyku můžeš s tím vymyslet více, než s 15tkama. A nemluvím už radši ani o drncání atd. Pohodlnější jízda na 14tkách určitě. Nebude člověk moct na nich letět tolik jako na 15tkách, ale zase si myslim, že nízký pneu neni pro fel. vhodný... :|
Rex - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Rex - FK »

pravda je, že felda je hodně tvrdé auto už z výroby. s gumama 195/50 je ještě tvrdší a s 195/45 ještě víc. já jsem rád že mám ofico ty 50tky a seriový podvozek jenom s dorazama. protože naše silnice na tyhle ponožky nejsou stavěné. ona guma 175/60 na 14tkách taky není nijak vysoká.takže komfort z jízdy bude stejný
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od kejzi1 »

Já jsem s mýma 195/45 R15 a HP sportingem spokojenej.Mám rád tvrdý auta.
Josh123456 - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No to si myslím, že je rozdíl 175/60 R14, než 195/45 R15, ale to je každýho názor.
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od Georgerob »

Jojo..na 15" pouze 195/45..jinak to nezapíšeš.

Jinak když jsme u těch obvodů a velikostí:

13" 165/70 - > 561,2 mm průměr kola
14" 175/60 - > 565,6 mm
15" 195/45 - > 556,5 mm
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
MagicanBlack - FK

Re: radost s otazníkem

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

byly to 14" 175- 60 profil.. mam teda HPcka.. a rikam váím že to bylo jen tak tak...:-) nechtel bych s tim prejet koleje...:-) jinak mam 15" 50 profil a jsou v pohode... :D
Bolthorn - FK

Alu poradna :o)

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Bude to v pohodě když dám na Feldu kola o šířce 6,25, jinak je to na 195/60 R 14 pneu? Normálně je psaná šíře disku 5,5.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 15. dub 2008 11:52:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: šířka 6,25

Příspěvek od Hanuš »

jde vpohode jezdit s sirkou 7".. hlavne to zavisi na ET. Pokud mas normalni 38, tak to bude uplne vpohode. I kdyz 195/60 je celkem dost. Stacilo by 185 i mene a tak na /50 nebo 55
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Bolthorn - FK

Re: šířka 6,25

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Takže 195/60 je hodně naprd, nebo se na tom jezdit dá?
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: šířka 6,25

Příspěvek od Hanuš »

osobne jsem na tomto rozmeru nejezdil.. ale jezdim na 185/60 R14 pri sirce disku 6" a jde to vpohode. S rozmerem 195/60 bude to hodne siroky a vysoky, takze se ti to bude pekne houpat a treba i hure ovladat. Pro zachovani stejneho obvodu kola vuci seriovym 165/70 R13 je nejlepsi 185/55 R14.
Zde si to muzes vypocitat: http://www.tuning.sk/converter_wheels.php
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
phexsys
Příspěvky: 49
Registrován: úte 31. led 2006 16:30:09
Bydliště: Bratislava SK

Re: šířka 6,25

Příspěvek od phexsys »

195/60 R14 je v pohode jazditelne, do vyrezov blatnikov sa zmestia. Je to oldschool rozmer konca 80 rokov a zaciatku 90-rokov.
Komfortnejsi prejazd nerovnostami - asi jedina vyhoda. Nevyhody - vyssi valivy odpor ovplyvnujuci spotrebu paliva, rozmer pneu zbytocne zvysuje hmotnost kolesa bez zelaneho efektu vyssej stability a presnosti riadenia. Tento balon je uz aj chlupatym z dialky podozrivy!
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: šířka 6,25

Příspěvek od Skury »

195/60R14 nedávej, bude to koza. Když chceš takovou šířku, tak raději gumu 195/55, jinak dej gumu 175/60R14, tu máš i schválenou v TP.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 575
Registrován: pon 02. dub 2007 14:28:59
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: šířka 6,25

Příspěvek od monccou »

já mam 7,5" a pohoda
Evoluce včely http://www.feliciaklub.cz/forum_new/viewtopic.php?f=16&t=26
Obrázek

...cíl cesty je rázem nepodstatný, vzdálenost vedlejší a každý další kilometr se stává drogou... to je BMW!
Bolthorn - FK

Re: Výběr alu

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Jo a ještě dotázek, na kolik mám foukat pneu 185/60 R14? Na 2,2 v předu a v 2,6 vzadu?
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu poradna :o)

Příspěvek od Skury »

Foukej to vše na 2.4 a je klid. :)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
smazany clen - FK

Re: šířka 6,25

Příspěvek od smazany clen - FK »

Hanus píše:jde vpohode jezdit s sirkou 7".. hlavne to zavisi na ET. Pokud mas normalni 38, tak to bude uplne vpohode

A co ET 35, taky OK?? :?:
Bolthorn - FK

Re: šířka 6,25

Příspěvek od Bolthorn - FK »

The_Gladiator píše:
Hanus píše:jde vpohode jezdit s sirkou 7".. hlavne to zavisi na ET. Pokud mas normalni 38, tak to bude uplne vpohode

A co ET 35, taky OK?? :?:

ET35 je dle mého v pohodě
smazany clen - FK

Allesio Spider 16?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím, nutně potřebuji vědět, jestli na feldu nacpu Allesio Spider 16", 7,5x16, ET 37 s pneu 205/45/16??
Myslím bez jakýchkoliv úprav...
Díky za rychlé odpovědi :)
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Allesio Spider 16?

Příspěvek od Hanuš »

Mel by jsi sakra stesti kdyby ti to se seriovymi vnitrnimi lemy neskrtalo. Ja mam 6,5x16 ET33 195/45/16 a mezeru mezi zadnim kolem a lemem tak max 5mm.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
smazany clen - FK

Re: Allesio Spider 16?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Díky, já je asi zkusím, a kdyžtak je prodám někomu ;). Ale když budou škrtat, tak dám možná malinký podložky :)
Jofinko - FK

Re: Allesio Spider 16?

Příspěvek od Jofinko - FK »

16 a este 205 to neviem.Najlepsiie by bolo keby si si ich kdesy mohol pozicat na skusku.fakt neviem
smazany clen - FK

Re: Allesio Spider 16?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahaa :/. No zkusime a uvidime ;). Ale ještě by mě zajímalo, jestli to bude mít stejnou středovou díru jako má Felda, když byly na Golfu III?? :)
TOMASF

Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od TOMASF »

Čau všichni koupil jsem si nove 15 kola dezent f 6,5 et 38 s pneu 195,50 R15 i s tipovým listem co mam dal udělat aby mě je zapsali do TP? Četl jsem že musim za nějakym technikem ale nevim jestli na technickou? A mam mět ty kola na aute když tam pojedu a co si mam sebou vše vzít? Díky moc.
snb-rider - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od snb-rider - FK »

pozor, ale ty jsi koupil špatné pneu, v typovém listě máš napsané pneu 195/45 R15! pak zajedeš s typovým listem a překladem na STK za Technike "typu K" aby to zkontroloval, napíšou ti protokol a dostaneš od něj razítko. Pak by tam měly být celkem tři razítka (dovozce - Alcar, Prodejce - asi penuservis, Kontrloa montáže - Technik K)a můžes jít se všemi papíry na úřad nechat zapsat do velkého TP.
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

Cau.No tak prvně už je tady o tom vlakno!Jinak 50profil pneu jestli nemáš napsanej v typovém listě tak ti ho nenapíšou.Ted sem to nedávno dělal takže tady máš nejčerstvější instrukce:K typovému listu máš přiložených pár stránek homologací v Němčině musiš se mrknout na stránky firmy odkud jsi alu kupoval a tam stáhnout a vytusknout tyto homologace v češtině.Pak si vemeš TL+německé homologace+český překlad homologace+velkej techn.průkaz a vyrazíš na STK.Tam jim řekneš že pořebuješ zkontrolovat a potvrdit alu.Hlavně ti musí dát do TL kulaté razítko v něm je napsáno"TECHNIK TYPU K"+datu+podpis.Jo a na STK ti to musí nafotit auto aji s kolama.Fotky všechny papíry potvrzenej TL vemeš a pojedeš na uřad kde přihlašuješ auta.Tam zaplatíš 50Kč TL+fotky si nechají a do velkého techn.průkazu ti napíšou rozměr alu+rozmer pneu.Jo a na STK to stojí 150kč.
PS:odkud jsi?Kdyby od Brna nebo Vysočina tak bych veděl o STK kde to pujde hladce.
motis - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od motis - FK »

Postup jsem měl stejný ale bez fotek na STK a nikdo je na úřadě po mě nechtěl ;) jooo a v TL jsem měl napsané 195/50 R15
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

Od jaké firmy mels alu ze mas 50 profil v TL?Fotky me udělali hned na STK bez ptaní a na uřadě řekli že nemusi bejt ale lepši kdyz budou.
motis - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od motis - FK »

ELEKTRONY.CZ
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zajimave ze ja mam taky od nich a mel sem v tl 45 profil né že by mě to vadilo ale jen tak pro zajimavost víš.
TOMASF

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od TOMASF »

Tak to je v pr....... v tom TL jsou fakt 195,45 R15 takze se omlouvam za špatne info ale ti de...... v pneuservisu me řikali že mam vzit 50 že jsou lepší a ted mam pneu na .......... Fakt ulet.
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

nejses prvni ani posledni kdo to takle ma ja nastesti mel doma oba rozmery tak jak to doslo tak sem jeden obul a bylo to.Je to zajimave ze kazdymu tam napisou nejakej jinej rozmer.Leda zkus pneuservis jestli neudelaj vímenu.
TOMASF

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od TOMASF »

Tak jsem byl v pneuservisu a říikali že neni problem pneu vyměnit za 195,45 R15 jen stojí víc takže si musím připlatit asi 2200kč tak to asi udělám pro klid na duši.
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

No tak to radsi vymen dokud chcou menit at mas klid.
TOMASF

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od TOMASF »

Jo zitra je budu mít. :D
TOMASF

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od TOMASF »

Jo jeste bych potřeboval vědět jestli je nejake omezeni na značky pneu že nějake tam dat muzu a nejake ne? nebo to omezeni pneu je jen na profil a šířku a pruměr co mas v TL?
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od Hanuš »

v jinem topicu ale o stejnem tematu jsem taky psal o zapsani 15 do TP. Ja mel pujcene kola od kamose a typak uz je pohoda. Staci trochu sikovnosti a na auto si muzete zapsat 15 disky s pneu o rozmeru, ktery potrebujete. Nekdo si za to zaplati, a nekdo jde na to od lesa, ale na vlastni triko :) . Dulezite je, ze 15 kola jsou zapsane.

tomasf - zadne omezeni na vyrobce pneu neni. Pouze dej spravnou sirku a profil pneu. Jestli muzes zkus dat i pneu se stejnym oznacenim indexu rychlosti a vahy. Ja mel jiny, nez v TL, ale na STK to neresili. Ovsem nevim jak jinde to zkoumaji.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
motis - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od motis - FK »

PINY píše:Zajimave ze ja mam taky od nich a mel sem v tl 45 profil né že by mě to vadilo ale jen tak pro zajimavost víš.

Mě druhý den po objednávce kol volala nějaká baba a ptala se mě, jaké tam chci napsat gumy (do TL) tak jsem ji řekl že chci 195/50 R15 a ona je tam napsala. :)
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

Moc se v tom neorientuji, ale jestli chápu dobře, tak když koupím kolo od někoho z bazaru, kdo nemá typovej list přesně na Feldu, tak už není žádná možnost si ty kola zapsat do TP???
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

Radeggast píše:Moc se v tom neorientuji, ale jestli chápu dobře, tak když koupím kolo od někoho z bazaru, kdo nemá typovej list přesně na Feldu, tak už není žádná možnost si ty kola zapsat do TP???

Asi je ale na vlastni triko takže sem si TL radši koupil a mám klid.
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

To PINY: Jakože sis koupil kola od prodejce a k němu rovnou dostal TL???
smazany clen - FK

Re: Alu 15 zápis do TP

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jo
Odpovědět