konstrukce středního dílu výfuku

zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od zdeny10 »

Ahoj kluci,
tenhle dotaz by měl být asi směřovaný více výrobcům těch tlumičů než vám, ale za pokus nic nedám. Když vedle sebe položím střední díl z feldy a z favorita....mají tyto výfuky úchyty pro silentbloky na stejných pozicích nebo se liší podle konstrukce držáků na autech? Jde mi o to, že chci na feldě měnit první díl výfuku za díl z favorita (odstraním tím katalyzátor a efektivita odvodu výfukových spalin mi přijde u favorita o chlup vyšší díky vedení plynů dvěma trubkami prakticky až ke střednímu dílu). Informace o tom, zda-li budu kromě volného času potřebného na výměnu výfuku, také potřebovat svářečku, bude pro mě výhodou :-) Nejjednodušší mi přijde koupit střed z favorita (asi všichni víme, že má jinou přírubu než felda ;) ) a dát ho "jen" na auto. Jediné, co mi může úsměv na tváři zkazit, by teda eventuálně byly ty držáky silentbloků. Je to blbost....já vím, ale náhoda je vůl, třeba někdo z vás podobnou zkušenost má :) .
Dotaz číslo dvě je už tedy kravina úplná, ale.....náhodou, čistě teoreticky.....nevíte, zda-li jsou oba střední tlumiče (fa. vs. fel.) koncepčně stejné? Jen mi napadla myšlenka jestli chytré hlavy v Mladé Boleslavi nevymysleli jiný středový tlumič (otevřenější), když do výfukové traktu přidali "brzdič" ve formě katalyzátoru. Člověk, který ty výfuky nevyrábí mi asi na tuto otázku ale jen těžko dokáže odpovědět :)
I tak velmi děkuji za názory a poznatky.
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od luk111 »

Koukni se tady http://www.jpvyfuky.cz/aktualni-nabidka.php#num3 , najdeš tam co hledáš a máš to asi nejjednoduší a když se dohodneš není problém si říct jakou tam chceš přírubu navařit. Máš tam rovnou i závit na lambdu.
zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od zdeny10 »

Jasný jasný. Od JP ten díl jednoznačně chci. Nebudu riskovat připečení pístních kroužků kvůli absenci lambdy. O JP vím a určitě si jejich první díl výfuku seženu. A seženu si ho s touto favoriťáckou přírubou, protože je alespoň trošku pohyblivý (na těch dvou pružinách na konci). Fedlový střed má ty tři šrouby, které se chytaj na kat, tudíž by byl celý výfuk "na fest". Takže jsou dvě varianty, co udělat. Buď koupit feldovej střed a převařit přírubu nebo koupit favoriťáckej střed, čímž by byl problém s přírubou vyřešenej. Ale u něj zas nevím, jestli by zásah flexy a svářečky nepotřebovaly ty držáky silentbloků. Neříkám, že bych si to nepředělal. Ale rád bych byl na ten zásah alespoň trochu připraven.
Každopádně díky za odpověď. Uvažuješ stejně jako já (myslím s tím předním dílem od JP) :)
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od luk111 »

Jinak, pokud chceš střed průchozí trubku, tak není problém se dohodnout, aby ti tam dali tu pohyblivou přírubu a jestli řešíš tam dát střední díl z favorita mělo by to tam jít sám mám na kombi zadní díl z favorita a vše ok nic se neupravovalo.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od Maty »

To co řešíš je zde už určitě někde vyřešeno nicméně mam to samé na autě tak ti to písnu

Svody favorit (vyřadí se kat) k tomu dáš střed favorit (jinak délkově udělaný než felda, díky absenci katu a vyřeší se i přechod svody -> výfuk ;) ) a na konec si dej co chceš tam je to stejné buď felda nebo favorit.

Silentbloky .... jsou všechny stejné až na první silent co je za středovým tlumičem. Nicméně jde tam napasovat gumový závěs z feldí verze výfuku
Obrázek

Není umístěný úplně ideálně ... úchyty jsou mimo osu cca 3-5 cm, ale guma jde natáhnou a v při troše síly ji tam dostaneš a nikam nevypadne i bez jištění
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od zdeny10 »

To je ono. Takže dám předek od JP s dírou pro lambdu, střed favorit (bez jakéhokoliv převařování držáků silentbloku - jen nahradím tu jednu gumu) a zadek dám buď fa. nebo fel. (vím, že tyto díly jsou totožné ;) ) Díky za názory a rady :)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od Maty »

POkud máš přístup ke svářečce tak si udělej díru do favoritích svodů a navař matku pro lambdu ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
zdeny10
Příspěvky: 42
Registrován: ned 16. bře 2014 11:26:25

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od zdeny10 »

Ten přední díl u JP stojí 5OOkč a je připraven na montáž. Jelikož mám feldu, takže bych ten přední díl z favorita musel kupovat tak jako tak a cena SÉRIOVÉHO dílu není zas tak dramaticky nižší, aby se mi vyplatilo si to bastlit doma. Ale i o této variantě jsem slyšel a rozšířená je také ;)
renevyborny
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 10. bře 2016 21:02:28

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od renevyborny »

Zdravím, nechci zakládat nové téma tak to šoupnu sem. Chci se zeptat jestli se liší průměr trubky na středovém dílu na obou stránach, tzn. u té spojky s katem a na zadní díl. Popřípadě kolik je ten průměr, díky :)
renevyborny
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 10. bře 2016 21:02:28

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od renevyborny »

nikdo nic?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce středního dílu výfuku

Příspěvek od Maty »

asi bude jednodušší se ohnout pod auto ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět