Ethanol 85

:)
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Sám si neporadí ale chodíval sem jeden ladič kterej si upravil karbec tak že top fungovalo moc pěkně!
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

zkoušel , já , je to někde zpět
str4 skoro dole
Jezevec33 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jezevec33 - FK »

No tak asi do vozítka hodím pravý opak E85 a to nějáký hezký 100oktan...šetřit se má,ale tohle není správné místo..
Uživatelský avatar
DuDy
Příspěvky: 334
Registrován: úte 04. říj 2011 23:15:03
Bydliště: Václavovice

Re: Ethanol 85

Příspěvek od DuDy »

Jezevec33 píše:Můžu mít dotaz-zkoušel to někdo na karburátoru? Mám ve feldě 280 vačku a karbec,zatím žádné další úpravy,to až na jaře. Auto jede hezky,jen by mě zajímalo jak by si motor a karbec celkově s tím Éčkem poradil Dík


Podívej se do diskuze k TIWovi kolem stránky 18 docela to tam rozebírají :)
zasloužily by na..at na ruce a nepustit k vodě
Návštěvník

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Návštěvník »

Včera natankován ethanol 85 za 24,90 kč za 500 cca pře pul nádrže , motor je tižší , táha hezky od nizkých otaček , + chce to lepší svíčky a sportovní filt pro větší přísun vzduchu více info zde [url]http://www.4cc.eu/E85_faq.htm[/url]

Vše o ethanolu 85 [url]http://www.4cc.eu[/url] :)
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Pokud si přečteš tenhle článek, naopak ti řeknou, že sportovní filtr je zbytečnost, protože éčko nepotřebuje tolik vzduchu jako N - tak si vyber ;) http://www.pulstar.cz/news/faq-iii-/

Mimochodem, zkoušel někdo z vás ty pulsní výmysly? Podle mě to na feldí zapalovací lištu nebude fungovat líp jak obyč svíce.
Cahoun

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Cahoun »

Mám AX 1.1 jezdím na čistý E85. Bez úprav bylo cukání. Místo vzduchového filtru jsem dal punčochu. Auto již skoro necuká, spotřeba o 1litr vyžší. Je potřeba se naučit startovat v zimě. Startuji na plný plyn pak ho pustím a pak až přestanu startovat, vozidlo jinak nenastaruje. Vozidlo pro jízdu nepotřebuje sešlapávat tak plyn jak při benzínu. Zatím spokojenost.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Foglik »

Jinak kdyz tady porad resitu spotrebu. Ja kdyz sem jezdil na E85 a N95 v mixu 50:50 tak mi felda brala tak 7-8l na 100Km... pri jizde Plzen - Liberec a zpatky, cela cesta byla po dalnici a rychlosti do 150Km/h si vzala 8L/100Km coz mi neprijde tak spatny
big.jedla - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od big.jedla - FK »

no a za kolik jezdíš stejnou trasu jen čistě na benzín??? takhle je to silně relativní protože někdo dokáže tu tvoji trasu zajet klidně za 10litrů benzínu když chudaka jednatrojku pořád rve co to dá... a někdo jiný to dá za 7 a přitom nebude o moc pomalejší
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Foglik »

ted jezdim bez Ecka a bera taky tak tech 7-8 ... takze zadnej rozdil sem nenasel.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Foglik: V tom případě máš opravdu zajímavý auto, když potlačuje veškerý fyzikální zákony...
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

keenworth: Já jel taky na poměr 50:50 dálnici z Plzně do Prahy a spotřeba byla šulnul stejná jako když jedu stejným tempem (3-4000rpm na pětku s lehkou nohou) ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Já se s vámi hádat nebudu. Tak jste hold objevili perpetum mobile ;) Fakt nevím, já si nepočítám spotřebu podle palubáku, ale podle toho co natankuju a tam mi to vycházelo o litr víc při poměru 50:50... tím nechci říct, že by vám to mělo vycházet stejně, ale je to docela logický, protože Ečko vydá při spálení zhruba o třetinu energie mín, než N95 :)
Navíc jak se tu píše, že to šetří motor, tak to není uplně pravda. Na jednu stranu je fakt, že při spalování nevzniká takové teplo jak u benzínu, ale na druhou stranu tam vznikají kyseliny, které stěny válce nemají zrovna rády. Já jsem to zkusil, jelo to líp, úspora šul nul a pravidelně na to zatím jezdit nebudu ;)
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

keenworth: Mě to nenadchlo. Já to prostě sem tam (cca. 1x za půl roku tak půl nádrže) vezmu. Dlouhodobě nemůže být o úspoře řeč (pokud nejezdíte na čistej líh). Na to je LPG apod. A ti co přemýšlí nad přestavbou motoru by se měli zamyslet nad tím jak dlouho tady bude éčko k dostání - stejně jako se dneska nikde nenajde bionafta tak se za pár let skončí i éčko, pokud automobilky nebudou chtít s vývojem pokračovat. A pokud budou atomobilky pokračovat s vývojem tohoto paliva, tak stát si vymyslí jak na něm vydělat ještě víc, než dosud :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Dávno už se mohli využívat jiné alternativní zdroje... jenže to by nesměli mít všechno megalomanské ropné společnosti pod palcem. Škoda mluvit, stačí se podívat co se děje s cenou PHM v ČR - dokud budou u moci "lidi", kteří neumí hospodařit ... :puker:
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Nosferat »

Zkoušel jsem úsporu u 1,6MPi
Lil jsem tam 30L N95 a 10L E85, po zjištění že jsem ujel tak o 20-30km víc než na 30L N95 jsem s tím přestal. Přišlo mi že jsem ho tam lil zbytečně, sice mi asi pročistil motor a výfuk, ale to je asi tak vše.... Bohužel nemám Palubní PC abych vám řekl přesný údaje, jako je spotřeba ...
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
ejem - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ejem - FK »

jezdim na to už tak 2 roky a žadny problem mi to neděla..kamoš to tankuje do bmw a do superba a taky jim to nějak neuškodilo :-) 8-)
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

A ted když je -20°C tak taky pohodička co? Roztláčíte auto z kopce, nebo jak to startujete? :D
ejem - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ejem - FK »

ted to trochu ředime ale jen trochu horši start trochu to kucka jinak žadny problem...
Risav2 - FK

provoz na Bio Ethanol E85 ?

Příspěvek od Risav2 - FK »

Zdravím Vás. Bohužel jsem nenašel podobné téma, tak zakládám nové. Jezdíte někdo na bio palivo E85? Jaké máte zkušenosti s tímto palivem? Vzhledem k současné ceně za litr okolo 26,- Kč, si myslím, že jde o variantu jak na provozu Felicie ušetřit. Děkuji za názory a zkušenosti.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Risav2: jak už je tu x-krát napsáno a jak jsem se teď dopočítal, vyplatí se to až od 22kč/l E85 při současné ceně 36kč/l N95. A to za předpokladu, že se spotřeba zvedne jen o 20-25%. Úspora je však malá až zanedbatelná a problémy v téhle zimě velké až likvidační
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

Honza_t: Co je třeba likvidačním problémem?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

že neodjedeš :D
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Má pravdu předsedo... ted jsem to počítal a při ceně N95 36kč a E85 26kč pokud budete míchat 50:50 při spotřebě na natural 7l a na mix s éčkem 8 l tak na 600km je úspora 24 kč... takže je to šul nul, navíc ted v zimě opravdu nic moc.... pokud dokážete mít menší rozdíl spotřeby než je 1l bude to asi stát za to i při ceně 26kč za éčko... jinak na tom spíš ještě proděláte
jarda.vysocina - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

Zdravím, já to mojí Felině 1.3 BMM/40 kW míchal skoro do půlky ledna 2012 - N95 / E85 3/1 , v těch mrazech okolo - 20°C jsem tam nechal jen N 95 a příští týden zase začnu pomalu míchat . Vezmu vždy 60 l do kanystrů a dle potřeby míchám . Zatím jsem nezamrzl .
Jarda
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 06. bře 2012 9:27:10, celkem upraveno 1 x.
ejem - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ejem - FK »

tak už tyden v kuse jezdim na ethanol ředim v mrazech pul na pul a spotřeba stejna jak na čisty benal v zimě 7litru
anonymousjihlavak

Re: Ethanol 85

Příspěvek od anonymousjihlavak »

Taky jsem se starším Fiatem jezdil na E85 : N95 v poměru 1:1, nebyl s tím problém ani při -15°C a spotřeba vycházela pořád stejně a motor byl tišší, takže se mi to rozhodně nezdálo, když mají takové postřehy jiní lidé.
Maorce

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Maorce »

Já si myslím, že je to uplně jedno na co se jezdí. Před 15 lety, když začal LPG, tak všichni říkali, jak to pálí ventily, a že motory na to nejsou vyráběné a že se to časem po..re a kdeže. Mám Peugeota 406 1.8 16V a 15 let jezdím na LPG. Ročně asi 15 tis. Od té doby jsem jednou měnil svíčky a jednou lambdu. Auto jede jak z patresu a spotřeba 8 l plynu na 100 km. A že mě vůbec nezajímá oktanový číslo a teplota hoření nebo jiný pitomosti u LPG. Prostě to jede a jezdit bude. A jelikož každých 1000 km šetřím cca 1200 Kč oproti benzínu a kdybych měl 1 za 3 roky dát do údržby (svíčky, membrány, krokový motorek atd) 5000,- Kč ???? ...počítejte. S Ethanolem to bude stejný. Jestli na to máte peníze, tak si myslete něco o straně zalených, furt na to nadávejte a kupujte si bentín za 38 Kč.
Tomyas - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Tomyas - FK »

úplně souhlas s Maroce když je někdo blbec at si jezdí za draho, já už mám přídavnou jednotku svíčky plasma a jezdím za míň než na benzín ;)
jamborobot

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jamborobot »

Jezdím 1:1 od října.V zimě i při -20 starty bez problémů.Spotřeba cca stejná nebo jen mírně vyšší.Jezdím převážně po městě.Chod motoru tišší-nezaznamenal jsem žádný problém.
Mám Citroen Picaso 1,8 16V. U nás nyní stojí E85 25Kč,natural 37Kč-takže pěkný rozdíl.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Už asi po páté zkouška E85 v poměru 1,5:1 -bez zvýšení tlaku paliva za studena střílí do sání a i za tepla občas škube. Starty celkem OK. Při 4 barech už normál. TC6 ukazuje spotřebu o 1,2l vyšší, ale se zvýšením tlaku proměřuje, reálná je ještě o další litr vyšší. Při současných cenách tam nepatrná úspora je, asi 20kč na 100km. Takže po stopadesátéšesté, kdo řekne že to žere stejně, tak kecá, nebo si to neumí spočítat. Nějaká jednotka nebo svíčky neumí a nikdy nebudou umět obejít fyzikální vlastnosti E85, tak to prostě je a přes to nejede vlak.

Ještě se chystám mechanicky zvětšit předstih abych využil OČ týhle směsy, spotřeba by mohla trochu klesnout (ale 2,2 litru to nebude ani omylem) a výkon jít nahoru.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Honza_t: To chce klid a nohy v teple :) já už taky nemám sílu komukoliv vyvracet jeho tvrzení, i když to odporuje fyzikálním zákonům :D Mechanicky změnit předstih u MPi? Jak? Klidně SZ :twisted:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

já taky nikoho přesvědčovat nebudu , svíčky sice trochu pomůžou , jednotka něco pozmění ošálí ale vše nevyřeší ,
moje zkoušky dopadly jak dopadly , takže pokud to půjde tak kolo benzín nepotřebuje , tu sr... dávat do auta nebudu
jarda.vysocina - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

Zdravím všechny; tak jsem nad tím ředěním N95 a E85 přemýšlel, ona totiž není půlka jako půlka ... :?

Když dám do auta 10 l N 95 a 10 l E85 tak není v autě poměr 1:1(půl na půl) ...10l naturalu = asi 95 % naturalu + 5% ethanolu (možná že je tam toho ethanolu víc , no a 10 l ethanolu je 85 % ethanolu a 15 % naturalu . Tak že mám v nádrži při 20 litrech mám v autě 11 litrů Natural 95 a 9 litrů Ethanol 85 .
Je to tak ? :lol:

Jarda
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Je to tak no, ředíme E85 s E5 :)
Loseman

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Loseman »

Přátelé, mám feldu 1.6 MPI a přemýšlím, že zkusím trochu zaexperimentovat s E 85. u nás (Hodonín) benál stojí 38 ,-kč a E 85 26,-Kč. Otázkou je co od toho očekávat. manželka jezdí denně cca 35 km do práce, sem tam do Brna apod. (ročně kolem 10.000 km) Každopádně jak se říká, co je doma to se počítá. Asi taky začnu 2:1 či 3:1 a pomalu budu poměr vyrovnávat. Zkusím to i přes sady určené k úpravě, prostě ani kačák na víc a uvidím.
soptik

Re: Ethanol 85

Příspěvek od soptik »

[b] Loseman[/b] zdar chlape taky mam felu 1,6 jezdim na to už přez rok mam jednotku na ethanol a jezdim na čistej a sem vysmátej když sem ji kupoval vyšla mě na 4500 a ted se dá sehnat za 2800 tak si myslim než experimentovat je lepší objetovat ty peníze páč se ti to za chvíli vrátí..... ale štvou mě jedine tím že to zas o korunu zdražili :lol: 26,9 kč , ale vuči benzínu 37 kč sem vysmátej :)
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Tomu už se musím jedině smát :lol:
Uživatelský avatar
Aspire
Příspěvky: 341
Registrován: pát 29. dub 2011 14:05:29
Bydliště: Krupka / Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Aspire »

Jestli jsem to dobře pochopil můžu to ředit bez toho aniž bych měl nějak upravené časti motoru či něčeho jiného? Když má nádrž 42l tak 22l benzínu a zbytek E85? :scratch: :D
Obrázek Škoda Felicia Safe line Trumf 1.3MPi 50kW 68PS Úpravy jsou zbytečné...
Obrázek
:arrow: Můj povoz http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=25353
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xmorfeuz »

jo muzes, taky to tak delam
Kokr - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Kokr - FK »

Já jezdím na poměru 50:50 a v pohodě. Mám 1.3 MPI 97. Auto se mi zdá živější žádné problémy se starty,škubání a pod. Je pravdou že jsem nikdy neměřil konečnou spotřebu při dojezdu na nějakou vzdálenost.Ale cena 25kč...39kč je silný argument.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Když si nezměříš jakou máš spotřebu a kolik na daný palivo ujedeš, nemusí tě zajímat ani cena benzínu popřípadě éčka. Kdyby si na éčko ujel polovinu toho co na benzín, tak už ta cena nebude tak růžová, že? :)
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xmorfeuz »

a co kdyz to nekdo netankuje kvuli cene, ale kvuli tomu ze auto lip jede a polovinu penez co utrati za plnou nadrz benzinu nanasype statu na dani ?
soptik9 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od soptik9 - FK »

Honza_t píše:Tomu už se musím jedině smát :lol:


To já taky jezdim tak už přez rok a ndelám si stresy o kolik to zase zdražej pač todle se zdražuje po koruně ale benál jde nahoru o dost víc :lol:
soptik9 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od soptik9 - FK »

xmorfeuz píše:a co kdyz to nekdo netankuje kvuli cene, ale kvuli tomu ze auto lip jede a polovinu penez co utrati za plnou nadrz benzinu nanasype statu na dani ?


Aby ti to správně fungovalo a nežralo to potřebuješ tu přídavnou jednotku pokud to auto už nemá přizpusobenou ŘJ....
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jura_Favorit »

A na každý vstřikovač ještě tři "power-boxy" z aukra do série :thumleft:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
soptik9 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od soptik9 - FK »

Jura_Favorit

Dej si jich tam třeba deset když ti to pomůže :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xmorfeuz »

soptik9 píše:Aby ti to správně fungovalo a nežralo to potřebuješ tu přídavnou jednotku pokud to auto už nemá přizpusobenou ŘJ....


ano pane prodejce, hned si jeden objednam a jeste vezmu dalsi babicce :lol:
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jura_Favorit »

soptik9 píše:Jura_Favorit
Dej si jich tam třeba deset když ti to pomůže :lol: :lol: :lol:

Pointu jsi nepochopil, co už.. viz xmorfeuz, napsal to trefně :D
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

jo jasný, ta krabička ti pomůže jezdit s menší spotřebou :D :D :D... když člověka nezajímá jakou má auto spotřebu, nemusí mu ani vadit to, že se benzín zdražuje a jestli jde jen o to, že tohle palivo nepodléhá spotřební dani a nenasypeš tolik peněz státu... zase musíš počítat s tím, že budeš tankovat častějc, takže :)
Odpovědět