Ethanol 85

:)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Ze zákona má každej Natural 5% Ethanolu !!!!
Takže pokáždé když natankujete normální Natural,tak vlastně tankujete E5 :D
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Maggots - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Maggots - FK »

Tak dnes sem byl po 1 natankovat , to je krasa dat za 1 L 23,90 : ) ... hned by se jezdilo lepe .
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

Tak jak jsem dal felinu do kupy a po skoro půl roce s ní vyjel.. No, :D pěkně hulila.. :D A lihovar hadr.. Starý Ečko nicmoc.. Ale tak zachvilku tam bude čerstvá směs a bude to.. Jo a nezjistil někdo, proč škodovka nedoporučuje Ečko do feld 1,3...?
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Článek o E85 v Blesku.Stejný zkušenosti mám na Feldě i já.Cena šul nul.
http://www.blesk.cz/clanek/servis-auto/ ... na-to.html
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od hromyblesky »

netusi nekdo kde najdu ten clanek jak testovali tu feldu s ethanolem?dik....
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Wenca - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Wenca - FK »

Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

A už jste to někdo zkoušel do 1,6-ky?
U nás to nikde neprodávaj, co jsem koukal, tak nejbíž asi Litvínov, to je 80 km :(
Wenca - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Wenca - FK »

zkoušel sem, jede to celkem normalně, ale víc to žere a to znatelně, takže uspora nulová, navíc se mi zdálo ze to pri sešlápnutí plynu jsou tam jakoby "díry", že to občas na vteřinku prestane tahnout.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

I kdyby to neušetřilo nic, tak o 11% vyšší výkon není rozhodně k zahození.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jezek »

keenworth: kde? :lol: mas odbrzdeno? [proof needed]
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

jezek: Tady si přečti http://www.bioe85.eu/_data/section-1/6.pdf ;) myslím, že to je konečně nějakej důkaz, když to je přímo na brzdě změřený s N95 a potom E85...takže to není žádný plácnutí do větru. Je mi jasný, že každý auto se s tím popasuje jinak a výkonový rozdíl bude jiný.
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

z těch "minigrafů" v .pdf je vidět jediný - posunula se výkonová špička ale výkon zůstává ve většině rozsahu stejný (což se dá čekat protože OČ není magickej zlepšovák) - je možný přidat předstih tam kde by motor na N95 už detonoval
Takže procenta ještě krásnější než u ABC čiptuningu ale to přidání výkonu nahoře ti neudělá z auta raketu v celým rozsahu ;)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

jo nárůst výkonu tam je a to dost znatelnej , ale jen ve vyšších otáčkách , tzn akcelerace při předjíždění a jízda do kopce ,
jinak jen vyšší spotřeba

kdo z vás drží stálé otáčky kolem 4000 ?????
dvbts - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od dvbts - FK »

Mám 1.6 a jak už jsem zde uváděl, nalítám s ní cca 6000 a více km měsíčně, takže člověk testuje různé alternativy a ethanol jsem zkoušel 2 měsíce a pokud není felda na to upravená, tak člověk neušetří vůbec. S ethanolem, ať jsem to zkoušel v různých poměrech, tak výsledek pokaždý nic moc, spíše zklamání. Felda dost zlenivěla a aby jela, tak se musela točit a spotřeba šla vždycky minimálně o litr nahoru, ale celkově byla líná. Teď jezdím na čistou 95, dnes jinak jsem tankoval za 33,40 u Roudnice n. Labem a spotřeba když jsem letěl do Prahy, popojížděl po Praze a zpátky domů rovných 6,0 l/100 km. Jak dle počítače, tak ve skutečnosti. To samé s ethanolem jsem zkoušel a necelých 7,5 l/100 km a to jsem jí musel pořád točit. Jelikož teď jezdím jako prase, takže proháním všechno možný, tak bych ani ethanol nechtěl. Jedině po úpravě ŘJ kvůli kompresnímu poměru. Je tam citelně poznat, že je moc vzduchu a feldě to nedělá dobře. Ale jinak žádný újmy na feldě.
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Teď jsem jen tak testovačně tankoval tři nádrže čístýho Ethanolu.Skoro vůbec to ráno nechtělo chytnout až na potřetí a to to ještě kvedlalo a nechtělo to jet,ale jak se to zahřálo jelo to jak šlak.Určitě líp jak na benzín.Jinak finanční úspora žádná,i když je Ethanol levnější asi o 7.50,-.
Myslím,že na čistý Ečko to výjde ještě dráž.
Když tak ředit aspoň minimem benzínu,kvůli ranním startům.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jezek »

Čistý E85 má v sobě 15% N95 takže tak úplně čistý není ;)
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
dvbts - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od dvbts - FK »

Výsledek je tedy, že člověk tím neušetří, ale vyjde to nastejno a hlavně felda se bude trápit. Jak říkám, tak jedině úprava kompresního poměru a pak bude jízda na e85 daleko lepší než na benzin.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

ředit tak půl na půl a bez problémů. ale už se zmrdi na benzínkách naučili sázet ceny E skoro k cenám naturalu, takže úspora žádná. Ale jede to na něj líp, to je fakt.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Macman »

25,90,- : 34,90,- tak je to u nas a vetsinou jezdim na 1:1 ..zatim bez nejakeho problemu...nemeril jsem to ale myslim ze spotreba se navysila kolem pul litru urcite
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Foglik »

no, ja to redim 15l Naturalu na 25l Ethanolu a je to OK. Hlavne to auto jede... Kdyz sem tam lil jenom Natural, tak autu se vubec nechtelo jezdit.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od kejzi1 »

Já furt nevím jestli to zkusit nebo ne :scratch:

Jinak Jardo,v Jihlavě ho tuším mají na ONU,nebo alespoň na ceduli je uvedenej
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Zkusit, zkusit.
Ted jsem o vikendu nalil do sekacky cisty Ecko odstaty v nadrzi pres zimu a chrochta si na to jakoby to byl benzin a jako bonus vubec nesmrdi :)
Jen teda zadny zvyseni vykonu jsem nepozoroval, seka to porad stejne :lol:
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od kejzi1 »

Tak asi to dám půl na půl,přeci jen na sraz je to daleko a každá ušetřená koruna dobrá :)
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Georgerob »

Já to chci tento týden taky vyzkoušet, naředim to v poměru 1:1 a u uvidíme jak si bude moje 1.6 chrochtat :)
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jezek »

Georgebob: To me zajima, pokud to bude OK zkus to neředěný, protože odmítam šaškovat na pumpě mezi stojanama :lol: A pokud to bude OK a spotřeba nepůjde nahoru o vic jak litr tak by se to snad dalo použivat :D
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

U nás na západě to nikde nevedou, ale až pojedu na sraz, tak bych mohl jet někde okolo nějaký etanolky. :lol:
http://www.etanol-85.cz/cs/vybrane-benzinove-pumpy-e85

Nejblíž je ten Jirkov, ale je tam fakt pumpa? Vždyť to ukazuje do prostřed náměstí, neznáte to tam někdo?
http://www.google.cz/maps/ms?ie=UTF8&hl ... ,13.447708
dvbts - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od dvbts - FK »

Nevim jestli to nekdo z vas uspesne lijete do 1.6, ale u me prave jsem poznal spis horsi vysledek. Horsi akcelerace, nechtelo se felde tak zrychlovat jako na obyc cistou 95. Ale pokud nekdo ma s tim dobre zkusenosti, tak sem s tim. Jaky pomer jste zkouseli apod.
Ahmed - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Ahmed - FK »

nemáte někdo zkušenost s přestavbou? servisy to dělají za 5000 tak mě zajímá co vše upraví... spousta negativních komentářů poukazuje na poškození mnoha částí motoru. to mi za 5000 všechno vymění za odolnější součástky? čistě teoreticky bych na ethanol mohl jezdit a až se něco posere servis mi to vymění vrámci přestavby. dle mého názoru se jedná pouze o rozlišnou vlastnost mazání a odmašťování. rozebírá se tady jak to komu jede, já mám celkem dobrou zkušenost s poměrem 1:1. jinou jsem nezkoušel ale auto jede možná trošičku lépe. neřekl bych že se jedná o zvýšení výkonu, spíš je to jen maličko živější. co se zápachu týče necítím vůbec žádný rozdíl leda bych strčil nos přímo do výfuku. zkuste se někdo vyjádřit co se používáním ethanolu poškodí. čerpadlo? písty? ventily? potrubí? lambda? pokud mi tohle všechno vrámci přestavby za 5000 vymění tak do toho jdu...
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Neposkodi se vubec nic, stejne tak ti nikdo nebude na motoru nic menit, jen ti za tech 5000 prodaji a nainstaluji nejakou piggyback jednotku a mozna vymeni lambdu. Komentare typu odejde tohleto, tamhleto, bacha na to, nikdo to nezkousejte, nebo se zeme prestane otacet trousi jen hlupaci, kteri maji velmi malo informaci z velmi pofidernich zdroju, ovsem citi o to vetsi potrebu vyjadrit se naprosto ke vsemu.
Ahmed - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Ahmed - FK »

tedy máš podobný názor jako já... denně najedu minimálně 60km do práce a někdy po nákupech a výletech dalších třeba 50km.

natankoval jsem:
- 15l N95 za 35,8
- 15l E85 za 25,5
tedy litr pohonných hmot mě vyšel na 30,65kč

cena na 100km pro N95 při spotřebě 7,5l je 268kč
cena na 100km pro E85 při spotřebě 8,5l je 229,8kč

za 5 pracovních dnů cest do zaměstnání ušetřím cca 200kč a to nesmím zapomenout že ke směsi 1:1 počítám se spotřebou o litr větší... samozřejmě kdybych měl auto na takové to odpolední popojíždění tak bych ani nepřemýšlel a bral jen Vpower... :-)

//Edit: hledacz - odstraněna citace, viz pravidlo č. 4
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Jsi si jisty, ze mas ty vypocty spravne? Matne si vzpominam, ze se nekde v hlubinach tohoto vlakna experti shodli na tom, ze s E85 se neda usetrit :lol:
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Dnes jsem i já namíchal do svého Mpíčka 20 l E85 + 20 l N95... První pocity jsou asi takové, že jsem nepoznal žádný rozdíl. Mám auto bez katalyzátoru, takže jsem pouze postřehl změnu zápachu. Ted mi z výfuku lítají levandule. Ještě uvidíme, jak to výjde se spotřebou... ale za cenu 24,50.. no nekup to :D
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Macman »

vcera jakmile se rozla rezerva tak jsem presne do pul nadrze dolil ethanol cca 12 litru za 3 kila ... uz jsem to natankoval asi popate mam letos ujete 700km a nevidim v tom rozdil..vsechno hraje jak ma...mozna je to placebo ale zda se mi ze to lip jede a ze si to papne asi o pul litru navic...rikal jsem kejzimu a ostatnim at to zkusi presne premerit na svych kompjutrech...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Do modrý leju v pomeru 1:1 už dlouho ... a teď když je teplo to i rychle startuje. teď vyjedu nádrž a skusim 2:1 ve prospěch E85

mám takovej pocit jako by to líp šlo odspoda ... N95 se tomu v malejch otáčkách moc nechtělo a teď vpohodě...
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Já ve výkonu nevidím rozdíl - spíš mi naopak příjde že odspoda je to možná línější. Ale to je spíš moje doměnka. Startuje to uplně normálně, jen to tolik nesmrdí z výfuku. Ale čeho jsem si všiml je fakt, že motor je tižší, kultivovanější.
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Georgerob »

Včera jsem poprvý nalil do svý 1.6 E85, namíchal jsem to v poměru 1:1 s N95. Dojmy: asi to o něco líp táhne ve vyšších otáčkách, tim že nemám kat - tak to míň smrdí
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

kouknul jsem na ty sady , a jednobod tam není , a podle mně ta cena ........... to se spíš vyplatí jít do LPG
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od hromyblesky »

no a kcemu je ta rekalibracni jednotka? to je jako krabicka s dratama vedouci odnikud jinam nebo proc ji tam ty mit nebudes?
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Ahmed - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Ahmed - FK »

tu tam mít nebudu protože se nedá koupit a teprve ta krabička je dle mého hloupost... zkusím ty svíčky, filtr a uvidím...
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

bitmap píše:Zkusit, zkusit.
Ted jsem o vikendu nalil do sekacky cisty Ecko odstaty v nadrzi pres zimu a chrochta si na to jakoby to byl benzin a jako bonus vubec nesmrdi :)
Jen teda zadny zvyseni vykonu jsem nepozoroval, seka to porad stejne :lol:

Tak to bych neriskoval.Do dvoutaktů ečko rozhodně nedoporučuju,kvuli vyššímu oktanovýmu číslu.Navíc na takmalým motoru ti to na 99% udělá tohle.
Obrázek
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Ahmed píše:jak říkám - zkusím a uvidím. mě to jako hloupost nepříjde, všichni víme že svíčky jsou důležité a pokud ten ethanol zapálí bezezbytku musí to méně žrát. v tomto článku (http://www.4cc.eu/E85_pulstar.htm) to taky popisují jako "zázrak" ale mě to příjde logicky možné... :-)

http://www.4cc.eu/E85_pricelist.htm - tady je popsáno v čem spočívá přestavba na E85 !



speciálně ten druhej shop je předraženej jako svině ... olejovej k&n filtr mají o víc jak 100% dražší než jinde :thumbdown: a to neřešim to že to je zbytečnost měnit olejovej filtr při přestavbe na Ečko ... osobně považuju celý tyhle přestavby za tahání peněz z lidí a podvod
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

samotný svíčky s filtrem nic neřeší , sice to bude lepší ale nebude to ono
je třeba ta KRABIČKA , co jsem pochopil mění hodnoty od labdy a upravuje předstih , oboje žádoucí a nutné pro éčko
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Já ted laboruju s čistým eckem na jedno bodu, zkousím klapku z 1,8 seata. A vysledek je zatím takovej ze se to daří nastartovat stejně jako když jedu jen na benzin a to i když je rano jen devět stupňů a motor je studenej. Ale protože je klapka moc velka tak sice na start to je asi Bohaty dost, ale při provozu žádná zmena k lepšímu. Ještě udělám jeden pokus kdy použiju spodek klapky z 1,3 ale vstrikovac bude z 1,8. Předpokládám ze pak na zaklade informaci z lambdy bude klapka schopna dostatečně obohatit směs i ve vyssich otáčkách.
Možna to moc řeším ale když uz tak chci jezdit na čistý ecko, míchat me to nebaví.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Wenca - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Wenca - FK »

všechny Tank-ONO 24,90 ;) teda všechny na kterejch ho nabízejí... http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Smells píše:Tak to bych neriskoval.Do dvoutaktů ečko rozhodně nedoporučuju,kvuli vyššímu oktanovýmu číslu.Navíc na takmalým motoru ti to na 99% udělá tohle.
http://img687.imageshack.us/i/47342133458489784116276.jpg/

Motor je ctyrtakt a vrcel jsem na Ecko uz cely lonsky rok. Vsechno stale funguje tak jak ma a nevidim duvod, proc by mu melo palivo s vyssim OC skodit. Neskodilo v aute, nebude ani v sekacce, i kdyz je pravda, ze do 2T bych to asi nelil.

K tem bludum, co jsou tady nadristane, snad ani nebudu nic psat. Nekteri jedinci jsou evidentne ochotni uverit naprosto cemukoli , poprit smahem hned nekolik zakladnich fyzikalnich zakonu a jeste se pri tom vsem nechat sarlatany poradne oskubat. Inu, hodne stesti s takovym pristupem :)

103457: da se. Skladoval jsem Ecko v nekolika plastovych kanistrech a zadnemu to nijak neuskodilo. Jen bacha, at to mas poradne zavrene a to svinstvo se ti nekde neodparuje, protoze to na jiskru chyta mnohem ochotneji nez pary benzinu.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

Lidi cestou na sraz jsem natankoval ethanol v poměru 1 : 1 a zde jsou moje poznatky, po ujetí cca 500 km.

+
cena 25,90/1l je na dnešní dobu super
zdá se mi, že auto lépe táhne od nižších otáček
nesmrdí z výfuku

-
malá pružnost motoru na volnoběh, při studeném motoru mi to dokonce při dojetí před křižovatkou po vyšlápnutí spojky samo chcíplo, při teplém motoru to motor ustojí, ikdyž otáčky spadnou pod 500 a pak se hned ustálí na normálu. Při teplém motoru mi to chcíplo při cestě ze srazu pouze se zaplou klimou
při prudké akceleraci mám dojem, že to chvilkama malinko cuká, jakoby se ten zátah propadal, ale opravdu jen chviličky


Ovšem nevím, zda jsem stoporocentně objektivní, chtělo by to střídal natankování benzínu a mixu benzín-ethanol a jezdit jednu trasu, pak by šlo objektivněji posuzovat.
Rovněž mám řj chiplou od cimbu, tak nevím, jak by se to chovalo se seriovou řj.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Macman »

tak ja po delsi dobe zjistuju i nejake negativita..jediny co se mi pozda ze to v nizkych otackach uz neni tak aktivni sem tam si to skublo a zlenivjelo to...nicmene startuje to porad stejne a nikdy mi to nechciplo...3x po sobe jsem tankoval stylem ze jsem vyjel nadrz do prazdna dolil n95 do zhasnuti rezervy (cca 7 litru) a do pulky nadrze dolil ethanol (cca 11 litru) ... takhle jsem to udelal 3x a poznavam zmeny ... jinak nemam to presne zmerene ale podle vseho se mi spotreba vysplhala neco okolo 9l - mesto ...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Georgerob »

Takže i já přidám pár poznatků. Motor 1.6, seriová jednotka. KN vložka filtru, bez katu. Vyčištěná škrtící klapka, uděláno základní nastavení. Nové svíčky NGK.

Na směs N95 a E85 v poměru 1:1 najeto cca 700 km, plus mínus jako Vašek.

začnu s mínusy:

- za studena lenivost od nízkých otáček, občas to mělo tendence chcípnout při vyšlápnutí spojky
- po zahřátí ( teplota cca v půlce ) se projevoval neklid motoru, ale auto jelo o poznání líp než zas studena - občas ale cuklo

- žravost: 70% jízd mám s Feldou po městě - jezdím cca za 10l/100

plusy

- hlavně cena


Ještě čekám, až se auto rozjezdí po zimě. 4 měsíce stálo a moc se mu nechce.

Tak jako tak, dnes jsem vyjetí paliva bral do feldy půl nádrže čistýho N95 na Shellce a budu porovnávat.
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
dvbts - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od dvbts - FK »

Ecko testuji pravidelne ve felde 1.6 od ledna tohoto roku, protoze dost najezdim a zatim vidim jen minusy. Felda je lenivejsi a spotreba leze az o litr nahoru. Takze zadny usetreni, alee motoru to neuskodi. Ted jsem vzal na proisteni za 300 kila Vervu 100 a to hned lita uplne jinak. Bez upravy rj to nebude nikdy ono.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

Tommyk píše:103457: a motor?

1,6 MPi, najeto 93 tis km, průměrná spotřeba na benzín 7,5 na mix ethanol a benzín 8,-. Jezdím většinou město, když je teplo zapínám klimu.
Odpovědět