Ethanol 85

:)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jura_Favorit »

Dá se ta slivovica míchat i s naftou? Vím o tom prd :mrgreen: 2.0 TDI CR DPF 103 kW
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Tak to nevím co by to udělalo :scratch: Ale u dieselu právě chceš co největší detonace, takže odolnost éčka proti detonacím bude asi úplně k ničemu a možná že by to ani nejelo.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ka-spel »

Mejra píše:Starty jsou cajk pokud nějaký jouda nedá Ečka 100%.. A zase bezpečnější je Ečko než LPG, to snad je jasný, ne? :)


Běžně jsem viděl jen E85.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Můj výzkumný ústav alternativních paliv dnes uskutečnil test éčkobenzín 1:1 + mechanické zvýšení předstihu. A zdá se, že v otáčkách 5500-6200 jede motor podstatně víc. Ale uvidíme jestli se mi to nezdálo. Spotřeba sice skočila z 6,5 na 7,6, ale najel jsem jen krátkej úsek na jednoznačný závěr.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

keenworth píše:takže budeš i s přestavbou jako pitomec u pumpy míchat éčko s benzínem... to se vážně vyplatí... to bych se na to radši s prominutím vysra*, auto mi i bez přestavby jezdí na poměr 50:50 bez problému a počítám, že by zvládlo i víc a starty byly uplně OK ;)


Lze to míchat i jako inteligent..

S přestavbou by to mělo zmáknout i 100% E85..
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Pawlick »

Tak sem taky neodolal za začal testovat E85. Nyní jsem na různou směs najel cca 1700 km, tak si dovolím napsat nějaké závěry. Pro začátek uvedu důležité: Můj jízdní režim se podstatně liší asi od většiny zdejších - jezdím na spotřebu. Řekněme 70% dálnice (rychlost tak 90-100km/hod), zbytek nějaké to město. Auto obsazené 2-3 lidi + často i stěhovaní těžších věcí - rozhodně nejezdím prázdný. 50kW BMM, zimní (staré = ztvrdlé) gumy. Dosavadní průměrná spotřeba za posledních cca 5 let 5,74l/100km, v létě poslední roky cca 5,5l bez problémů. Počítáno samozřejmě kontinuálně dlouhodobě podle ujetých km a dotankovaného paliva - žádnej ukecanej palubák.

Éčko jsem začal nejprve zlehka přidávat, řekněme 1:3. První co jsem ihned poznal bylo navýšení oktanového čísla - 50kW BMM si tu a tam rádo zadetonovalo a toto spolehlivě E85 odstranilo. Už jen z tohoto důvodu bych to přidával... Později jsem mixnul asi 1:2, 1:1 mám natankováno teď a budu dále sledovat - zatím ok.

Zopakuju už většinu napsaného - vyrovnanější tišší chod, starty ok. Motor táhne lépe už v nižších otáčkách, je živější, nedusí se - mohu přeřadit při nižších rychlostech.

A jak tedy spotřeba? Za těch 1700km mám 5,7l/100km. Ve stejném období loni jsem měl 5,3 - 5,5l/100km - ovšem stejně nedokážu srovnat přesně, nyní jsem často stěhoval těžké věci, jaký byl jízdní režim tenkrát netuším ;) Nějaké navýšení spotřeby tedy patrné je, ale v mém případě není závratné a vychází mi jasně, že se éčko vyplatí. Teď budu jezdit na 1:1 a za pár tisíc km zas napíšu report. Detaily tankování mám na Spritmonitoru - odkaz v podpisu níže.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
WALLY-EL
Příspěvky: 105
Registrován: pon 11. kvě 2009 21:18:21
Bydliště: Vrbno pod Pradědem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od WALLY-EL »

Zdar.Nevím mám z éčka trochu obavy.Jezdím taky na Natural 98.Střídám to 2 krát 95 a pak Natural 98 takže 2,1,2,1 .Pak auto dostalo křííídla a ffrrrr. :alien:
WALLY-EL
Příspěvky: 105
Registrován: pon 11. kvě 2009 21:18:21
Bydliště: Vrbno pod Pradědem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od WALLY-EL »

Jo v PL mají benzín a naftu levnější o 4 kč.Včera to jest 29.5.2012 jsme braly 50 l nafty do super B a ušetřily jsme 198 kč.Když vezmu Natural 98 tak ušetřím 180 kč a když 95 tak 250 + - kč.Mám to 25 km do PL.Okr Bruntál
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Mejra píše:
Lze to míchat i jako inteligent..


To určitě, už vidím, jak inteligentně bude vypadat až si natankuješ 20 benzínu, půjdeš zaplatit a dotankuješ to 20 éčka a zase půjdeš zaplatit, budeš vypadat určitě moc inteligentně :D u jednoho stojanu totiž nejde nabrat dva druhy paliv bez toho aby to předtím vynulovali...
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

keenworth: Nejde :lol: ...u ONA v Plzni, kde je úplně nejobyčejnější stojan (bůh ví jak je starý) si natankuješ benál a pak vezmeš pistoli éčka a tankuješ éčko...až pak jdeš zaplatit obojí najednou ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Holt asi slušnej oddíl :) Já to zkusil jednou a nešlo to - vyběhla prodavačka co prej dělám :lol:
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

A pak, že ONO stojí za starou bačkoru :lol:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Tank ONO je nejlepší benzínka, sice jim nikdy nevýjdou testy kvality benzínů, protože to pajcujou jako divý, ale stejně se jim vyplatí dát nějaký to mega za pokutu, když mají fronty u stojanů - a všichni jsou spokojení, a to je hlavní ;) a navíc mají výdejní stojany u který si můžeš cvrknout do nádrže od každýho trochu - prostě jasná volba :)
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

:hlava: kupuju Ečko ve volyni MK Oil a taky nemusím odbíhat :D jde o to jak se k tomu člověk postaví a nehledá problém tam kde není

Jinak doporučuji kombinaci 1:1 (Optimal 95 od Euro Oil s E85 - z ONa je nejlevnější, ale beru z MK Oil)
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

V tom případě to máš dobrý, já jsem ještě neviděl u nás v okolí čerpačku, kde by měli éčko a šlo tam tohle dělat :)
Návštěvník

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Návštěvník »

chci se zeptat co se stane kdyz smycham1:1 a nemam prestavbu auta
mam seat toledo 1.8benzin stane se neco dekuji
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

:lol: bouchne to..

Tohle je Felicia klub.. Zkus to a uvidíš.. 1:1 není zastak problém pro auta.. Hlavně tam nelej čistej.. Vyzkoušej a uvidíš..
Loren - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Loren - FK »

NO tak ja nevim u nas je ONO taky a nejde to tak jak tu někdo psal natankovat oboji a zaplatit jednou ja jsem tenkrat musel na tankovat N95 zaplatit natankovat E85 zaplatit a odjet :D :safe:
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xmorfeuz »

u nas to jde taky...benzinka gulf nebo co

natankuju, vezmu druhou pistol pockam az se to vynuluje, zase natankuju a jdu platit :P
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

Jde o obsluhu na benzíně.. Ne značkou benzíny..
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xmorfeuz »

nechapu, jako ze te nenecha natankovat dvakrat za sebou ? nebo jak to myslis ?
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

Obsluha musí vynulovat stojan, pak lze tankovat další palivo - jiný druh.. Alespoň tak mi to vysvětlila pani ve Volyni..
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xmorfeuz »

aha, no tak u nas se to nuluje samo, takze obsluhu nepotrebuju
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

abych se přidal .. krátká felda 97 mpi 50 kw... za víc jak 2 roky najeto 30 tis s E85 1:1 bez problému, někdy jezdím jako prase, někdy jako kněz... spotřebu si nepočítám ( odhad 6 až 8l/100 )... dnes mám již jiný motor, zatím 2 tis na stejnou směs, stejný styl jízdy, bez problému
jen provoz v zimě dělá na 1:1 problémy, autu se moc za studena nechce do otáček a starty sou mnohem horší

moje postřehy? spotřeba bude asi nepatrně větší na E85, auto jede podle mne uplně stejně jako na klasický N95, jen je motor klidnější úspora zase tak velká není..ale jak říkám, jezdím jako prase a jelikož to dělám již 3 tím rokem, již sem si zvykl jen na jednu benzínku pro E a na druhou pro N :)
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Moje postřehy se zvětšeným předstihem na E85/N95 - spotřeba 7,3 (+0,8), což už docela jde ;) Pocitově jede líp, ale realita +- stejný (bohužel přesně nevím, se širšími (a trochu většími) koly co teď mám, jsem si parametry zrychlení na čistej benzín nezaznamenal. To budu ještě zkoušet, až přejdu zpět na N95)

Takže za 1000kč na mix ujedu 430km a na N95 440km. Kdyby u nás pořád nechtěli za E85 přes 27kč, tak by to bylo lepší.
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

tady to neni o moc lepší, 25,90 přímo od zdroje kde se v čr E vyrábí a 26,90 na ostatních pumpách
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

No já nevim co blbnou, když se podívám někam sem :arrow: http://www.ceskybenzin.cz/aktualni-ceny ... y-kraj/E85 tak je za 23,50 a nás v okolí ČB (asi jen mě, nikdo jinej to asi netankuje) dřou z kůže :hlava:
Lada
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 08. říj 2009 18:30:06
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Lada »

Taky jezdim na poměr 1:1 asi 2 roky a zatim bez problému,ale s většim podílem éčka už to nejede a spotřeba ....... 8,5l :scratch:
Uživatelský avatar
Aspire
Příspěvky: 341
Registrován: pát 29. dub 2011 14:05:29
Bydliště: Krupka / Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Aspire »

Honza_t: u nás je E85 za 23,50,- :lol:
Obrázek Škoda Felicia Safe line Trumf 1.3MPi 50kW 68PS Úpravy jsou zbytečné...
Obrázek
:arrow: Můj povoz http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=25353
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

tak sem pošli jednu cisternu 8-)
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

Dvě.. Jinak levný Ečko mají u ČB nejblíž v Jindřichově Hradci.. Na ONu..
Lada
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 08. říj 2009 18:30:06
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Lada »

Levný je taky na ONU v Planý n/Luž
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

nj, já jezdím jen od ČB na jih a v těhle cenových rozdílech se mi nevyplatí zajet si ani 10km :(
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

:D tak se udělají svozy kanystrů do JH a je to.. Stejně tak jsem to řešil s kámošem.. Dal mi kanystr 20l od Rundapu a bylo to.. :D
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Teď jsem přijel z benzínky - N95 35,50; E85 27,70 :puker:

takže na 100km je to přesně 230kč a je jedno jestli na mix nebo benzín... úspora jak hrom :lol:
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

Narazil jsem na tenhle starej článek, ale i tak jsem se nestačil divit :)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... nou-smesi/
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

jo to je známé , je povoleno do 5%bio a cpou tam tam kolem 20

třeba mám vysledováno že u nás eurooil (mám v dosahu dva) , na jednom nafta , bionafta , N95 , E85 (u silnice I třídy takže dražší) , na druhým nafta , N95 , optimal95

N95 má žlutou barvu
optimal zelenou ,
co pamatuju tak N95 měl vždy zelenou barvu proč ji nemá ?
už se nám stalo že po usazení paliva jsme měli na dně sračku , voda se sajrajtem , mě jenom trochu ale brácha jezdí na plyn a loni v létě ho vyjel úplně a auto mu na benzín nejelo za 7 ltr co bylo v nádrži toho bylo cca půl ltr , auto s karburátorem takže se benzín nemísí čerpadlem

a pražáci (pumpa stejné značky) toho z cca 15 ltr odcedili 5 , páč nemohli na jaře vyjet

já přestal brát N a začal optimal , sice držší ale najezdil jsem víc , řekl bych že motor byl tišší klidnější pružnější

teď jezdím jinam
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Tohle je ještě nic, kdyby si začal takhle podrobněji zkoumat na naftu na českých benzínkách, to by si koukal. :)
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

No mě hlavně zarazilo, že když si jako řidič koupím E85 a namixuju s benzínem, tak vlastně páchám podvod :) Prej nepovolená směs :lol:
Kokr - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Kokr - FK »

Honza_t píše:No já nevim co blbnou, když se podívám někam sem :arrow: http://www.ceskybenzin.cz/aktualni-ceny ... y-kraj/E85 tak je za 23,50 a nás v okolí ČB (asi jen mě, nikdo jinej to asi netankuje) dřou z kůže :hlava:

Zde je zase něco od nás. http://www.ceskybenzin.cz/aktualni-ceny ... y-kraj/E85
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

U nás v Plzni je na Tank Ono E85 za 23,50 a N95 za 34,50....Shell na Karlovarské má N95 taky za 34,50 :lol: Asi konkurenční boj... :thumleft:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

hmmm, tak to u nás nejlevnější 36,90 a jinak všude 37,90... asi budu jezdit do Vysokýho Mýta se vždycky napakovat, protože tam mají něco přes 34 na té samoobslužné Benzině
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Yetti98 »

ferdamravenec
Eurooil od jisté doby nikdy,pokaždé jsem musil čistitkarbec včetně odkalovací skleničky :puker:
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

Na Eurooilu pravidelně čepuji.. Natural 95 nebo Optimal 95.. Jezdí na něj 3 feldy v rodině a nikdy nic..

:D asi vadná benzína nebo subjektivní pocity nebo u nás je vyšperkovaná
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

ono něco jinýho je auto se stříkačkou a auto s karbcem , u stříkadel běží čerpadlo defakto pořád tak ty sračky mísí do benzínu , kdežto u karbce podá čerpadlo jen tolik paliva kolik motor potřebuje tudíž se to usazuje
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Pawlick »

Tak na poslední mix cca 1:1 jsem ujel 630 km se spotřebou 5,95l/100km. Na N95 bych měl pravděpodobně kolem 5,5, takže navýšení spotřeby o cca 0,5l. Teď mám plnou nádrž 1:1 od Tank ONO, ceny 33,90 a 23,50Kč parádní.
Subjektivně se mi s poměrem 1:1 zdá, že je auto línější, 1:2 se mi zdálo lepší. Příště budu přidávat více N95.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Jivonereg

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jivonereg »

[quote="ka-spel"]:) prostě lidi jsou nepoučitelní. Raději budou cpát prachy do přestavby na E85 a úspora žádná a jako bonus mizerné starty místo toho aby si ode mě koupili sekvenci na LPG. :hlava:[/quote]
Já si klidně od tebe LPG udělám. Ale nechci se vzdát rezervy a nechci žánou nárž do již tak malého kufru. Jaké máš řešení ? Kdyby šlo LPG míto původní, tak neváhám. Ale holt LPG nemůže být mimo vozidlo.
Jivonereg

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jivonereg »

Včera jsem přišel na první velkej problém (Ferlicia 1.6 bez přídavné jednotky a N95:E85 50:50) a to vlhkost vzduchu. Vyjel jsem z Benešova a byla ráno strašná mlha. Auto vůbec netáhlo a nechtělo do otáček. S těží jsem to na dálnici rozjel na 120 a to skoro po rovince. Pak se to asi po 15km chytlo a jelo to normálně. Přitom jsem u Benešova stál tak maximálně 2hod, takže motor nebyl studený. Auto má sice přes 222000km, ale jede naprosto perfektně. Dosti mě to zarazilo, ale zde bude asi i problém té jídy v zimě.
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Tohle jsem nikdy nezaznamenal. Ale je to určitě možné ;)
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od osobne »

Co je lepší natankovat nejdříve, Natural nebo Ethanol? Aby se to lépe promíchalo. Je některá z těch kapalin lehčí než ta druhá?
Odpovědět