Ethanol 85

:)
Odpovědět
Niko

Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Zdarec.Chtěl bych se zeptat jestli někdo zkoušel jezdit na ethanol 85..... Pro ty co neví co to je za palvo-je to 85% bio lihu s 15% motorového benzínu.Jeho cena je na uniconu 15kč za litr.... :)
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Michelin1 »

Musi se nato namapovat jednotka. ma oktanovy cislo tusim 104.
Ja to netestoval, nevim co to udela na seriovym motoru. Seriovej motor rozda mix 1:1 v pomeru s naturalem
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

V normálním benzínu je podle zákona až 5% biolihu, takový množství motoru nevadí - někdo tvrdí že neupravený motor zvládne až E50 (jak píše Michelin1 je to benzín a biolíh 1:1)
Biolíh má úplně jiný charakteristiky spalování než benzín, navíc má jiný ideální (stechiometrický) poměr palivo/vzduch (benzín 14.7:1, E85 9.8:1) a spálením E85 se získá jenom 72% energie která by vznikla spálením stejnýho objemu benzínu - kvůli tomu neupravený motor nepojede na plný výkon (extrémně chudá směs), protože vstřikování nebude stíhat a celková spotřeba se zvýší (podle testů o cca 25-28%).

Takže nevěřit tomu co propagují biozelení biozmrdi
Cena ale není jedinou výhodou paliva E85 oproti klasickým fosilním palivům.
V porovnání s benzinem je palivo E85 také výrazně ekologičtější. Při jeho spalování
vzniká až o 70 % méně emisí (při započtení celého životního cyklu paliva) a díky
vyššímu oktanovému číslu (109) má motor spalující toto palivo o 10 až 15 % vyšší
výkon. V duchu hesla „něco za něco“ také s nárůstem výkonu motoru nepatrně
vzroste spotřeba.


Vyšší oktanový číslo na výkonu nepřidá a vzrůst spotřeby není "nepatrný"
Bursíkův "jakožebenzín" do motoru nepatří ;)
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Tož zajímavé 8-) Napadá mě otázka když to má tak vysoké oktanové číslo jestli se s tím dá zlepsit oktanové vlasnosti normálního benálu kdybych tam nalél tak 5L ethanolu na celou nádrž a zbytek doplnil naturalem?
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

A Bacha Bioetanol je vysoce korozivní musi se upravit přivod paliva a určite časti motoru za antikorove časti jinak to časem klekne :(
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Ted jsem se chtel zeptat, jak je to s tou korozi. Stefi me s odpovedi predstihl :)

Takze E85 do bezneho auta asi nema smysl, protoze v podstate vsechny dily, ktere prichazi do styku s palivem je treba mit specialni, aby to neco vydrzelo.
Nehlede na to, ze diky zminenym vlastnostem se tohle palivo hodi spis do vysoce preplnovanych motoru, nez do atmosferickych bzucaku, kde by prizpusobeni rizeni napachalo vic skody nez uzitku.
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

V podstatě to potřebuje asi jinou pumpu,kovove časti rozvodu paliva možna vstřiky nevím z jakeho sou materialu a upravu sedel a ventilu a mělo by to fungovat samozřejmě ještě upravy ECU ;)
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

Stejně Etanol 85 v čechach moc u pump neseženeš ;) Ma sice víc oktanu ale menší výhřevnost tím pade sice se zvýši výkon ale spotřeba stoupne tak o třetinu nely víc :(
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Našel jsem tuto stránku http://www.r1m.eu/index.htm zajímavé počtení :) Jinak ho prodávají na uniconu v Přerově za 14,9 za litr..........
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Pocteni to mozna zajimave je, ale prilisnou duveru to ve mne nebudi.

Na jednu stranu se tam tvrdi, ze moderni ridici jednotky pri provozu na E85 neadekvatne prodlouzi dobu vstriku, cimz neumerne stopune spotreba, ale hned v nasledujicim odstavci se pise o nejake pridavne jednotce, ktera udela to same a najednou je provoz maximalne hospodarny a motor maximalne vykonny.

Korunu tomu dodavaji potrebne "upravy" pro co nejlepsi vyuziti E85, a sice sportovni filtr a super svicky :lol:
Uz jen to, ze autor v souvislosti s horenim ve valci pouziva slovo "vybuch", plete si zapaleni a vzniceni atd. svedci o mnohem.
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

taže stejně se to nevyplatí do feldy je to velka investice a výsledek je nejistí kup si radši auto co uš je nato stavěne Třeba SAAB nebo FORD atd...
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Tak jsem to otestoval na služební cestě...Testovací vůz fiat brava 1.4 12V jednobod stříkačka najeto přes 260000km (přece si nesprasím svoji felis :lol:) .Palivo 40L ethalonu a 5L naturalu co zbyl v nádrži jako rezeva.Doba jízdy přes 3hodiny v kuse a 350 km vzdálenost.Z toho 50km mimo město a 300km dálnice s 130km v hodině žádné mazlení na dálnici :twisted: A ted pocity z jízdy:odezva na plyn je s prodlením ale nic hrozného-řídící jednotka si to v mžiku srovnala,spotřeba -nemám to změřené ten fiat nemá palubní počítač a na 50l nádrži se to štatně odhaduje podle palivoměru :( ,motor se trochu ztišil asi díky vysokému oktanovému číslu,teplota motoru se nezvíšila spíš klesla(můj subjektivní pocit) tak o 5 stupnů,z výfuku šel bílej dým jak kdyby tam byl normální benál-takže hodně vody v tom ethanolu určitě nebude,ranní starty jsou v pohodě ale motor když je studený se chová hodně líně-po zahřátí se to srovná(je to asi následek horšího odpaření ethanolu když je motor studený).... Ještě jsem zkoušel směs ethanolu s naturalem 1:1 a musím říct že výše popsané neduhy jsou smazány-motor šlape jak hodinky... Budu musel zkusit poměr 2:1 abych věděl kolik to snese... 8-) Po testech na fiatu se to zkusí na felis 1.3 BMM na ní už mám i palubní počítač.......... :)
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

tak pak napiš aš ti ta kara umře :lol:možna to párkrat snese bez nasledku ale uvydíš co vydrží :!:
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Proto to zatím zkouším na služebním fiatu ten není můj...... :lol: :lol: Ale já říkám před válkou se jezdívalo na dřevoplyn,lihové destiláty a různé sračky tak i za totáče byl benál různé kvality tak si myslím že ethanol větší zlo už nebude ;) A LPG také není supr palivo-to ať si říká kdo chce co chce........ 8-) PS:Někdy je testovačkou ethanolu lepší odpálit starý krám v hodnotě 10000kč než novou káru za 500000kč
Naposledy upravil(a) emilio52 dne úte 17. lis 2009 10:11:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Tak jsem si dneska udělal čas a mrknul jsem na svíčky abych věděl co ty holky germánské (Boschy) dělají :lol: :lol: ....A světe div se jak nové i na těch pístech bylo vidět že toho karbonu ubylo :shock: Škrtící klapka je taky čistá-předtím byla taková špinavá.Takže musím říct že ten ethanol má opravdu čistící schopnosti jak jsem četl kdesi na internetu.... Jinak jsem zkusil poměr 25L ethanolu ku 10L speciálu a pocit z jízdy jak kdybych jel na natural 99.Ten special jsem tam nalél abych snížil oktanové číslo ethanolu které je 109 ot. ..... 8-)
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od izzyx »

U nás to jeden leje do fábky 1:1 už nějakej ten měsíc a prej v pohodě tak nevím...
breta1 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od breta1 - FK »

Nevite nekdo, ktery vyrobce ktere znacky dovoluje jezdit na toto palivo, nebo jestli nekdo nedal dotaz do skodovky, jestli BMM nebo MPI na to muze jezdit?
Kdysi, cca pred 10 lety, jsem dal dotaz vyrobci, jestli felda 1,9D muze jezdit na tehdejsi bionaftu - odpoved byla ze rozhodne ne. Dneska se to do nafty stejne pridava a bude se to zvysovat, tak na co mam jezdit, copak by mi vyrobce asi dneska poradil?
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

izzyx píše:U nás to jeden leje do fábky 1:1 už nějakej ten měsíc a prej v pohodě tak nevím...

U těch fábií by mohl lét 2:1-má čídlo klepání,vícetibodové vstřikování a výkonější zapalování-může tam dát lepší svíčky s kluznou jiskrou.Takže si s tím líp poradí než ten zastaralej fiat brava jednobodej vstřik..... Jinak 1:1 fiat jel skvěle ;) Kdesi jsem četl článek jak borec jezdil na denaturovaný líh v poměru 3:1 v létě a 2:1 v zimě ve favoritu karbec. Když jsem přešel zpátky na benál tak fiat byl z toho nějakou dobu úplně na větvi ale zpamatoval se z toho :lol: Jinak se u fiatu objevilo cukání které se objevovalo ještě předtím než jsem tam začal lít ethanol.Během lití ethanolu byl fiat klidný jak beránek.....
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

No tve skoušky s Etanolem sou zajímave a poučne,ale stale mam pochyby o dlouhodobem bezporuchovem použití u auta co nato neni přispusobene. :(
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

No tak toje opravdu zajimave ale jak pišou je potřeba uprava řidicí jednotky ;) a hlavně unas ten Etanol ani nemaj :(
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Tak jsem dneska Dědkovi prdnul do nádrže 10 litru tyhle srandy ke 30 litrum benzínu.První dojmy jsou celkem dobrý.Zdá se mě,že se motor o krapátko ztišil.Jinak jízdní vlastnosti stejný jak na benzín.Ono ten poměr 1:3 asi nejde ani poznat.Až to vyjedu zkusím 1:1 uvidíme co to udělá.Motor je stejně v kaši žere olej jak dvoutakt tak jde o hov*o :)
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

To je správný testování "absolutně bezpečnýho" E85 - jeden to lije do služebáku a další do motoru před smrtí - zatím to tu nikdo netestoval ve vlastním autě který dobře funguje :D (a ani bych to nikomu neradil ;) )
jirik123 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirik123 - FK »

Ja jezdim na Ethanol zhruba mesic,redim 1:1.Zadne problemy se startovanim,motor jde o neco lepe za plynem.
Spotreba mirne vzrosla,zhruba o litr.Mam 40kw,BMM.Neplaste s nejakym serizovanim,svickami apod.
Muj kamarad jezdi v Octavii 1.6,ma najeto pres 40000km bez sebemensiho problemu!
V zime redi 1:1,v lete dokonce 3:1 E85/N95. Zadne hadicky neodchazeji :D Zadna RJ se nemusi serizovat :D
Zadne spec.svicky netreba :D
Nenechte si nabulikovat nesmysly a zkuste to!
Takze u me zatim spokojenost,za pul roku dam vedet :)
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

No dobře zda se že to funguje :) v Brazilii takhle jezděj normalně, mam pocit ;) Ale jak sem psal unas to nenatankuju :pale:
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Stefi74: V brazílii je už poměrně dlouho určeno zákonem, že všechny nový vyrobený nebo dovezený auta musí být schopný jezdit na 100 ethanol (E100) - stát se takhle pokusil omezit závislost na dovozu paliva. Takže ty jejich auta na to jsou všechny upravený - leda si nechat dovízt do republiky VW Gol (to není překlep ;) )
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

Marty ja si to myslel že to není jen tak :lol: :thumleft: ten VW Gol toje golf nebo něco jineho a propo cobych snim tady dělal kdyš unas nemaj ani E85 natož E100 :rendeer:
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Niko píše:Chtěl bych taky už přejít na ethanol 1:1 ale nevím kde ho tu mají v okr.Zlín nebo Uherské Hradiště.Brával jsem ho do Fiatu v Přerově na čerpačce unicon když jsme dělali poblíž,nebo u Bučovic u Brna taky na čerpačce unicon když jsem jel do čech.Ted jsem doma a je to vše pro mě daleko-50km na jednu stranu a 50km na druhou stranu..... :scratch: :roll: :evil:

Myslím,že ET85 mají u každé benzínky Unicorn.Pokud se nemýlím,tak ve Zlíně i v Přerově Unicorn je.
Jinak zkušenosti jak sem sliboval,po půl nádrži na směs ET85:NAT 95 v poměru 1:3.
Starty i teď v zimě naprosto v pohodě,Motor jede normálně,akcelerace stejná,akorát do kopce se mě to zdá trošku línější.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Takže poslední zkušenosti s Ethanolem 85.Jak jsem slíbil tak jsem postupně přešel z poměru 1(ET85):3(NAT95) na poměr 1:1.Motor tišší,zdá se mě,že se tomu chce i víc do otáček.Hlavní problém tohoto poměru je spotřeba jak kráva :) S poměrem 1:3 to nebylo tak razantně poznat,ale jak jsem přešel na 1:1 tak spotřeba šla na 10 litrů,takže na celej ethanol peču.Kdyby byl litr za 10 kaček tak se o tom dá uvažovat jako o levnějším a celkem jednoduchým řešení alternativního paliva,ale za dvaciáš se to opravdu nevyplatí.Postupně zase přecházím na Natural.
Stejně jsem do toho šel jen,abych zjistil co to bude s autem dělat a celkem mě překvapilo,že to na to bezproblémově jede až samozřejmě na tu spotřebu.
Navíc byla prdel sledovat lidi na benzínce,jak koukali co to do té feldy ten magor tankuje :D
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Tak jsem dneska konečně koupil ethanol... :D Mám ho v poměru 2:1 (natural 95:ethanolu) a pohodička.Docela to jede líp než se samotným naturalem ;) A spotřeba podle palubáku 6.4l na sto ale nonstop jízda.Tak jsem zvědavej kolik si to chlpne na popojíždkách.Ještě zkusím 1:1 a 1:2- prostě až se dostanu na hranici optima.... 8-)
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

http://www.cukrovaryttd.cz/agroetanol-t ... i-stanice/ , mám to.. co jsem hledal..
takže jak jen to půjde, tak koupím na EuroOilu benzín za 300 (ten jejich speciál za 29,20) a k tomu za 100 ethanol.. a uvidíme.. za 400Kč celkem..
udělám srovnání.. protože vím, že v zimě za 400 Kč najedu cca. 170km, tak uvidím s touto kombinací..
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Mejra:s touto kombinací je to 2:1 (natural:ethanol) Ale věřím že nic neušetříš protože budeš na to šlapat jak to dobře pojede :lol: :lol: Ale však uvidíš sám jak se ti to bude líbit nebo ne.... 8-) Jinak já už jsem otestoval poměr 1:1 a vyšlo mi podle palubáku zvýšení spotřeby o 0.4l na sto.Je to ta stejná trasa co jezdím pořád.Ale pořád mi to dělá o takovích 20kč mín na sto km.Někdo řekne že tu 20kč na sto kilometrů oželí ale na nádrži to už klidně udělá 80kč v létě i 100kč.
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

;) tak zkusím takhle kombinovat a zkusit najít ideální poměr.. mě jde i o to.. že by to měla trošku pročistit motor.. a i ta 20ka na 100km je dobrejch při mých denních 60km.. ;) prostě zkusím a kdyžtak dám od toho ruce pryč nebo to tak u sebe zavedu..
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Niko píše:Tož zajímavé... A kolik ti žere felis v zimě benálu 95?

Loni mě žrala v zimě 8,1-8,5 litrů benzínu.Letos s Ethanolem je to těch deset.Ale jak jsem otestoval na poměr 1:1 se dá klidně jezdit a to byl můj hlavní důvod testu :)
Zkusím to ještě v létě uvidíme co to udělá.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od emilio52 »

No nevím nevím .Otázka zní .Co to udělá z motorem za rok za dva . :? ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

;) to je dobrá otázka.. ale tak v menší míře.. do poměru 2:1(N95:E85) by to snad nic nemělo udělat, přece jenom v tý směsi celkově je více benzínu, tudíž by to nemělo dělat tolik problémy.. to by přeci ani nemohli těch 10% nebo kolik už ted přidávají do N95.. pocítil snad někdo z vás něco negativního na dnešním benzínu oproti době kdy se líh ještě nepřidával? já to nemohu soudit, proto se ptám..
a další věc je, že E85 má prý spíš ten motor vyčistit.. což i zde někdo říkal, že to má tyto schopnosti..
bude to chtít asi hold vyzkoušet a pokud by se něco zdálo být v nepořádku, tak s tím přestat..

zkusím si brát nějakou dobu cca. 10 litrů benzínu a 5 litru ethanolu.. a uvidíme.. hned jak bych spozoroval problémy, tak s tím přestávám..
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od emilio52 »

Jen aby to nebylo jako třeba když lezeš na strom když začne větev praskat tak už může být pozdě .
Ale je to věc každýho kam poleze a co vyzkouší.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Mejra: v pohodě můžeš začít na 2:1. Já jsem taky první nádrž dal 2:1 a auto to ani nepoznalo.Druhá už byla 1:1 a taky naprosto v pohodě !!!
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Tak jsem dneska jel na poměr 2:1 ethanol:natural 91 tu 91natural jsem použil abych srazil oktanové číslo ethanolu-prostě testuji :lol: A musím říct že to byla jízda nic moc-díra v plynu.Tak jsem na dráty od čidla teploty vody připáje odpok o velikosti asi 250 ohmů a podle vagu si řídící jednotka myslí že motor má teplotu 65C a přitom má 90C.Tím pádem si prodlouží vstřik a díra v plynu je skoro fuč-trohu se projevuje kolem 4500 ot. s plynem až na podlaze.Ale v takovém pásmu otáček nejezdím nejsem závodník ;) Jinak jsem zkoušel odpojit vyhřívání sání aby to chlastalo studený vzduch(venku bylo +2C) ale musím říct že to podle palubního počítače bylo dost žravé.Potom jsem zkusil aby to cucalo jenom teplý vzduch od parohů(teplota nasávaného vzduchu na vagu ukazovala +35 C) a musím říc že to jelo dobře a spotřeba šla díky tomu dolů :) Mám zato že díky tak teplému vzduchu se líp ethanol odpařuje a díky tomu klesá spotřeba.Tož uvidíme kam se dostanu.... :lol: :lol: :lol: :cat:
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

:D paráda.. dobře testuješ.. já jdu taky testovat.. od zítra.. ale ethanol s N95.. 91 se mi zdá, že to feldy motoru prostě nejde.. a že oktany se stejně poředí i tak..
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

A v jakém poměru? Ethanol:natural? Já testuji abych našel dobrý poměr výkon spotřeba..... 8-)
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

;) sice nemám tolik techniky a měřících prostředků jako já.. ale zkusím 10 litrů benálu a 5 litrů ethanolu.. a uvidím jak mi to bude žrát a jestli to bude dělat něco mimo normu.. ale jelikož budu zkoušet i s rezervou což je cca. 15 ku 5 litrů, tak první bude poměr 1:3.. a pak přejdu plynule k 1:2
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Nechci nikoho urazit, ale co od toho lihovýho zmetku čekáte? Že na palivo který má v sobě 3/4 energie co benzín vám to bude jezdit líp a ještě s menší spotřebou? Všechny studie dokazujou že pokud se vůbec jednotka (a vstřiky) dokážou poprat s tou menší výhřevností tak pro zachování +- původního výkonu stoupá spotřeba o 25-30 procent. Ale to je jak do dubu, stejně tady budou lidi kteří věří že vysoký oktanový číslo = rejsing megavýkon
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Mejra: Logicky to na ten líh asi tak dobře jezdit nebude, to je jak kdybys začal vytápět barák místo uhlí novinama. Je mi jasný že i obyč benzín není 100% benzín (podle zákona až 5% biolihu) a různí podvodníci ho jsou schopní i pančovat vodou - ale nebudu si přece dobrovolně dávat do nádrže něco co absorbuje vodu jak houba a při určité koncentraci se ti voda z biolihu začne vylučovat. Fakt bych pochopil že by na to někdo jezdil kdyby to stálo třeba jak LPG, ale takhle se to nevyplácí, co ušetříš na lehce nižší ceně se vykompenzuje spotřebou.
Pokud člověk nevyzkouší tak neví - jezdi si na co chceš a co uznáš za vhodný, už jsem se poučil že tady na fóru jít proti většinovýmu názoru (ať je jakejkoliv) postrádá smysl
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Sadra17 »

jentak mimochodem jaký má E85 oktanový číslo ?
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Stefi74 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Stefi74 - FK »

109 oktanu
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Sadra17: Na tom se biolháři nějak nemůžou shodnout, různý zdroje udávají od 101 do 110 (nejčastěji 105)
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

:D mno, at to má oktanový číslo jakýkoliv, tak jak jsem nalil do nádrže 6 l E na 15 l benzínu.. tak musím uznat, felda táhne líp.. hlavně se zlepšila při vyšších otáčkách.. nakonec jsem tam měl poměr až 12l na 12l a jede to jak fakt parádně.. ale tím to končí.. budu ředit pouze na 2:1 (E ku N).. spotřebu jsem zatím vyšší nezaznamenal.. jinak korodující účinky E co nejdříve vyzkouším na jednoduchých pokusech doma.. stačí zkusit nechat různé druhy ocele atd vlivu E a uvidí se, co to dělá.. jinak zdejší trend BIO nevím no.. mě nejde o to, že to je BIO něco.. ale že to je v poměru výkon/cena lepší.. uvidíme, testujeme dál..
Niko

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Niko »

Při mých testech se mi zdá že poměr 1:1 je hranice pro feldu i myslím že vůdči spotřebě a zachováni akcelerace.Ale čas ukáže-třeba si felis zvykne ;) Měl jsem poměr 3:1(ethanol:naturalu) akcelerace s dírou v plynu a palubák ukazoval nehoráznou průměrnou spotřebu.Ale každá felda je jiná takže výsledky u jiné feldy se mohou lišit... 8-) Majre: Hlavně při těch zkouškách koroze testuj i na naturalu-ten taky obsahuje nějaké % vody.... :( Ethanol se tu chytat bude těžko-na tomto fóru je nesmazatelným písmem napsané že shell power je nej benál a polovina lidí se toho drží.Z mé strany na mě nikdy dojem neudělal jednou byl takovej a podruhé makovej-taky jsem to najivně jednů dobu lil do feldy.. :( Že by špatná cisterna? :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

;) tak další den s ethanolem v nádrži.. postřehy - akcelerace a síla zlepšená, tišší motor.. spotřeba mi vychází skoro stejně.. na peníze o 50Kč ušetřeno na benzínu za celkem 1200Kč.. takže o šetření peněz to ani není.. ale o tu větší sílu to stojí, ikdyby to bylo dražší.. ještě udělám domácí testování..

řídící jednotka si na to zvykla podle mě vcelku rychle.. a myslím si, že pokud to budu stále stejně ředit v poměru 2:1 (N:E) tak to bude v pohodě.. v tomto poměru jede feldy líp a spotřeba zanedbatelná.. vychází dokonce levněji..

ale uvidíme dále.. ještě je brzy na větší hodnocení..

jinak jsem zjistil, že kámoš to pere do staršího citroena - o chlup starší než feldy.. a leje jen ethanol.. a jezdí.. ovšem to je jinčí příklad.. ale prostě bych jen tímto chtěl říct, že jen a jen zatracovat ethanol nemá smysl..
Odpovědět