Výměna motoru 1.3 za 1.6

:)
drac

Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od drac »

Ahoj, měl bych takový dotázek na Vás zkušenější.Chtěl bych na svém pick upovi vyměnit dosavadní motor 1.3 40kw za 1.6 55kw.Tímto bych se vás chtěl zeptat jestli je stím nějaký zasadnější problem? na co si dát pozor atd... Předem díky za rady a odpovědi. Pavel
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od Raceman »

kromě toho že je to nelegální přestavba s tím pro zkušený lidi není žádnej problém
drac

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od drac »

Díky,takže i uložení motoru pasuje na 1.3? A jak je to prosim tě s kabeláží?neřikám že to nezvládnu ,ale raději se předem informuju abych potom někde nenarazil.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od Raceman »

karoserie je vždy stejná takže když dáváš 1,6 místo 1,3 tak musíš měnit vše co s tím souvisí takže silentbloky a elektroinstalace se mění taky
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od kejzi1 »

Pokud ti nevadí že to nebude nikdy legálně zapsaný tak to problém nebude
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od 103457 »

Problém po technický stránce to opravdu nebude, pouze po legislativní, jak již psali kluci, takže nejjednodušší je sehnat pickupa s 1,6kovým motorem a všechno dobrý z tvého starého do něj přeházet. ;)
drac

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od drac »

Víš ono sehnat pick upa s 1.6kou motorem je docela problém.Mého nynějšího pick upa nechci odstavit po technické stránce je v naprostém pořádku.Má najeto poctivých 130tis. a šlape jak hodinky jen ten motor je slabota.Právě proto sem píšu,abych se dozvěděl co nejvíc už hodněkrát mi vaše rady pomohli a nejen mě.Jak jste psali o těch silemblokách,to se musí vyměnit za ty z 1.6 nebo se musí upravit nějak uchycení? A co se týče té elektroinstalace,co vše se ma dát z 1.6ky?díky Pavel.
Makk

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od Makk »

Zdar picapa nějak neznám ale snad to uložení mohlo být stejné, stačí jen okem se podívat jestli silentbloky na motoru a převodovce jsou na stejných místech jak z 1.6 feldy, byla by blbost kdyby skodovka zmenila na karoserii uložení o 1cm ale změnila by to úplně jinak, jinak když to uděláš tak neprojdeš technickou, znám z vlastní zkušenosti, ale není to problém domluvíš si nějakého známého kdekoliv v servisu a máš TK. Jinak ať se ti to povede uvidíš bude to brutální nárůst výkonu""""---moc neočekávej, bude to jezdit trochu líp toť vše.
Collin - FK

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od Collin - FK »

Ted se ptám na to stejné.. Takže legální cesta néní?? Ale jinak pro mechanika néní problém, jeto tak?
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Mechanika není problém, možná trošku elektrika, ale jen asi motorová. Jinak legálně záměna motoru není možná.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od favo »

Asi nejjednoduší bude to říct takto , vezmeš auto s motorem 1.6 odšroubješ motor a převodovku se vším co drží ke karoserii a to samý uděláš u 1.3 a jen přehodíš kastle. Elektroinstalaci by bylo nejjednoduší vyměnit celou ale v motor prostoru by to teoreticky mělo stačit , tedy od pojistkové skříně až po motor
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
TIW
Příspěvky: 2784
Registrován: úte 25. zář 2007 18:20:50
Bydliště: Valašské Mezi?í?í
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna 1.3 za 1.6

Příspěvek od TIW »

Tak mě napadá, jak je to se záměnou kastle :?: Sehnat 1.6 a na její papíry vyřídit výměnu boudy a dát tam tu z 1.3 :?:
ObrázekObrázek
Ladin3k - FK

Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Ladin3k - FK »

Nikde sem to tu nenašel a snad sem trefil i správnou větev. Mám dotaz měnili ste někdo 1,3 motor za 1,6? mám k němu vše jde jen o výměnu komponentů. Ale k dotazu jak jste to pak udělali s technickou? :D díky za odpovědi :)
Uživatelský avatar
Korny
Příspěvky: 639
Registrován: sob 29. lis 2008 15:01:10
Bydliště: Přerov

Re: výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Korny »

Technickou neprojdeš, pokud chceš z 1.3 přejít na 1.6.... jen výměnou motoru to legálně neprojde.
Napadá mě jediné,ale docela složité řešení... koupit si bouračku 1.6, stačí papíry a "štítky" a přehlásit to na stávající stroj + současné papíry se "štítkama" prodat - možná bude jednodužší koupit 1.6 a 1.3 prodat :lol:
Škoda Felicia 1.6 GLX - r.v. 98 - 55 kW
VW Touran 1.9 TDi
__________________________________________________
SPARTA PRAHA FOREVER
Ladin3k - FK

Re: výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Ladin3k - FK »

Sakryš, já sem právě měl 1,6 tou sem trefil strom. Tak sem sehnal levně 1,3 a do ní vše přeskládal a motor se vším mám v garáži :(
Uživatelský avatar
Korny
Příspěvky: 639
Registrován: sob 29. lis 2008 15:01:10
Bydliště: Přerov

Re: výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Korny »

Tak v čem je potom problém, pokud ještě máš doklady z 1.6, tak to máš jednoduché...
Škoda Felicia 1.6 GLX - r.v. 98 - 55 kW
VW Touran 1.9 TDi
__________________________________________________
SPARTA PRAHA FOREVER
vitanec - FK

uchyceni motoru 1.3 a 1.6

Příspěvek od vitanec - FK »

cau kluci chtel jsem se zeptat jekej je rozdil v uchyceni motoru mezi 1.6 a 1.3 a zda je tezky tam dat za 1.3, 1.6 dik jo a este jestli je slozite pridelat posilovac dik
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: uchyceni motoru 1.3 a 1.6

Příspěvek od lukydm »

Takze dopasovat do 1,3 kasne motor 1,6 nie je problem(ja to prave robim) Treba nanitovat dve nitovacie matice M12, na miesto pri pravom prednom domceku tlmica v motorom priestore, pretoze pre 1,3 ich tam nedavali...Predpriprava tam je, no len matice musis nanitovat...
Servo nie je problem, je to plug&play ;)
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
vitanec - FK

Re: uchyceni motoru 1.3 a 1.6

Příspěvek od vitanec - FK »

supr dik a jak je to s prehlasenim aby byl ofiko?
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: uchyceni motoru 1.3 a 1.6

Příspěvek od lukydm »

Nie je to povolena prestavba, takze sa to oficialne neda prihlasit...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
muf2muf - FK

Vnitřní kabelový svazek - rozdíly

Příspěvek od muf2muf - FK »

ahoj,

je interierová kabeláž pod přístojovkou shodná na všechny motorizace? Tedy třeba 1.3 a 1.6? Pomineme výbavu jako el.okna, klimu, PC apod. A je vývod do motorvýho prostoru na propojení s ŘJ stejnej?

Namísto 1.3 jsem totiž implantoval 1.6 (samozřejmě motorvá kabeláž také z 1.6) a motor nevrčí. Palivový čerpadlo bzučí, starter točí, ale motor ani ťuk.

dík
Marty_pv - FK

Re: Vnitřní kabelový svazek - rozdíly

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Interiérový svazek se neliší podle motorizace (platí pro benzínové motory, pro 1.9 je jiný) - od verze se Siemens imobilizérem (leden 1995) je jedno jaký motorový svazek připojíš, 1.3 bmm/mpi i 1.6 mpi musí jet
Rozdíly ve svazku jsou podle roku výroby a podle výbavy (LX/GLX) - to ale na motorovou elektriku nemá vliv, stejně tak lehce odlišné svazky od MR98 s přípravou pro klimatizaci
Problém bych hledal jinde - zapalování, snímač otáček
sloučeno do vlákna o přestavbě 1.3 na 1.6 ať je to pěkně pohromadě
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Rambo-x »

Vím že je to už stará otázka,ale doplním sem jednu svoji zkušenost.....dle mě se toto nevyplatí vůbec dělat,pokud chcete motor 1,6 tak si kupte celé auto s ním a máte pokoj-jeden rádoby tuner si tuto přestavbu udělal,krom toho že to trochu líp jelo a bylo to tišší to moc efekt nemělo,pořád to byla jenom felicie ne raketa.....ale hlavní problém nastal s STK,objel v okolí snad všechno a všude jej vyhodili.....nakonec mu nezbylo nic jinýho než motor 1,6 prodat a dat tam potupně zpátky původní,protože by mu bylo auto na nic
Vím že je to buzerace,že na chod auta nebo bezpečnost to vůbec nemá vliv,ale když si představím ty buzerační vyžraný ksichty na úřadě tak by se mě chtělo něco takovýho dělat......mě stačilo když jsem svoje první auto opla vectru rozřezal do šrotu a až potom jsem to chtěl odhlásit,tohle mě stačilo a s úřadem bych už nikdy nic nechtěl mít.....měl jsem obrovský štěstí že jsem překecal jednoho chlápka na vrakovišti a vystavil mě papír o ekolikvidaci,jinak bych na ten neexistující křáp platil pojistku asi do smrti.....stejný je to i s tímto,pokud není známý kdo by to nechal projít(a to se taky změní když zavedou na STK kamery)tak je lepší to rozchlastat a pokud po tom motoru někdo opravdu tak touží tak si koupit feldu s ním a tu původní si nechat třeba na díly nebo prodat
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Za prvý... na STK kamery jsou a je to celkem k ničemu, protože poznáš jen, že auto je červený a je to felicia. Nic jiného z kamer nezjistíš.
Za druhý... Kdo chce jiný motor v autě, než tam má být, tak musí počítat s tím, že musí mít STK ošéfovaný. Pokud ho nemá, ať se do toho nepouští.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Rambo-x »

Nevím jestli je to pravda,ale někde jsem zaslechl že tohle se má nějak zpřísnit s těma kamerama,protože stejně k čemu by tam ty kamery byly kdyby nepoznaly jestli člověk to auto kontroluje pořádně nebo ne......pak je to o strach,nějaký aktivní debílek se mrkne na kameru a člověk má po živnosti
Za druhé-on to zajištěné měl,ale ten člověk na STK od toho ze strachu couvl,páč si myslel že jen blafuje a machruje a nenapadlo by ho že to ten tuner opravdu předělá....ono je to riziko a i s tím se musí počítat,někdo ti naslibuje hory doly,ale potom skutek utek....pak jen bezcílně objel tak 20STK v okolí a všude s ním vyrazili dveře
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Kamery jsou v hale, ne pod autem... Pod autem si technik může dát třeba cigárko. kamery jsou tam kvůli tomu, aby se nedala dělat STK bez auta. Fyzicky tam musí nějaký auto být, technik kolem toho chodí. Ale sotva na kameře poznáš, že kola jsou 15", jsou tam zadní kotouče, v interiéru 2 skořepiny a že motor je vyměněn a nebo to, že auto je to úplně jiný. Stačí přehodit spz a všechno jde, pokud je to technik-známý. ;)

Njn, to měl chlapec bohužel smůlu na člověka, a na dalších TK se vůbec nedivim, že ho vyrazili.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Rambo-x »

Já vím že to nezní moc hrdinsky,ale v dnešním byrokracistánu alias česká republika je fakt lepší koupit to auto hotové......někdo by si třeba rád auto opravdu extrémně upravoval,ale mnoho lidí odradí ta byrokracie a nejistota,když si dáš o palec větší kola tak by tě policie nejradši soudila pro obecné ohrožení a těch příkladů je daleko více.......já jsem si chtěl tenkrát dát do 105tky motor z favorita aby to nejelo úpně jak sekačka na trávu,když jsem na všech STK zjistil že neuspěji tak mě to rychle pustilo........ono když chceš jezdit v klidu bez obav že ti policajti ustřelí koule za nelegální kola nebo nelegálního něčeho jiného tak je lepší si to auto koupit už hotové
Mě by taky bavilo upravovat auta,z nějaký plečky udělat raketu za kterou by se člověk opravdu nemusel stydět a jelo by to,ale v česku to prostě nejde.......holt když si člověk koupí felicii,tak legálně zvýšit výkon má jen jednu možnost,upravit stávající motor zevnitř.....nebo když chce opravdu lítat,tak musí feldu prodat a koupit nějaký dvoulitr
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Musíš to zlegalizovat, pak ti nikdo neřekne ani pumpa. :) Ale úpřímně je levnější si koupit silnější auto. Nikomu fakt nedoporučuju jít cestou legalizace.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Honza_t »

Ale co by to nešlo. Já teď pojedu na STK se zadníma kotoučema z okty, předníma chlazenýma ze sierry, na HPčkách, s upravenýma ramenama a podložkama pod náboji. Pokud člověk má známýho a při kontrole PČR neni hádavej a arogantní, tak se to skoro vždy nějak rozumně dá udělat.
Kdyby nebyl takovej problém dát nějakej lepší motor, tak tam jde i ten. Tím nemyslím 1.6 z feldy, to bych si akorát pohoršil, ale nějakou 1.8T.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Honzo_t: O tom žádný, přes známýho jde cokoliv. Ale jeď někam jinam a bez známýho. ;) To je to, co řešil Rambo-x. Ale jinak souhlas.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
BlackCZ - FK

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od BlackCZ - FK »

Zdar jen poznámka do větru. Slyšel jsem že by mělo jít na úřadech teoreticky udělat změna motorizace ale nevím co je na tom pravdy. Co vy na to?
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Typ za typ, jinak ne...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Honza_t »

Kdybych s tim še na normál technickou tak všechno včetně motoru dám do série a hned po STK zase přeskládat. Jednou za dva roky se to dá.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od emilio52 »

Co by nato asi řekla pojišťovna v případě nějaké havárky ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Honza: To jo, ale to je děsná pakárna. :)

Emilio: Nic, pokud do toho nikdo nebude šťourat nebo technická úprava nebude důvodem havárie... ;)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od ferdamravenec »

BlackCZ píše:Zdar jen poznámka do větru. Slyšel jsem že by mělo jít na úřadech teoreticky udělat změna motorizace ale nevím co je na tom pravdy. Co vy na to?

jo , udělášpřestavbu , tj zažádáš výrobce o povolení za XXXXpeněz , pak zažádáš na dopraváku zatím zdarma , pak přestavbová technická + emise cca od 2500 , pak zápis na dopraváku od 2000 vejš
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Výrobce ti nedá potvrzení... ;)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od ferdamravenec »

ano , opravdu záleží na výrobci jestli chce nebo nechce dávat povolení k přestavbám
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Škoda ti ho nedá...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Rambo-x »

Nějak to přece jen asi jít musí,díval jsem se na video jak borci přestavěli 120tku na limuzínu dlouhou nevím kolik metrů s motorem z felicie a taky to dostali na doklady......ale když si představím ten náš absurdistán tak cena dokladů možná suveréně převýšila cenu upraveného auta :alien: no jo ČR
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Me vymena vujde cca na 50t, jen administrativne...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Rambo-x »

50 klacků,no to potěš :o :hlava: ......to si radši našetřím a koupím auto co už to bude mít v základu,než nacpat 50 klacků těm nenažrancům.....vím že někoho to baví a nedokázal by si představit auto bez toho aby se v něm kompletně povrtal,ale mě by bylo těch peněz líto.....kdyby se to nacpalo do úprav tak vůbec ne,ale napcat to úřadům :rendeer:
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od denis15 »

Údajně to jde mimo ČR a SR. Proto hromada aut s HU spz mají třeba v R-ku motor V8 a mají značky. Jen u nás se to hrotí ad absurdum, ale na druhou stranu jak vidím některé tunerské počiny, je to asi i dobře.
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od xmorfeuz »

u forda to jde, ten papir stoji myslim 5000kc + STk+ úřad
( ale jenom o jeden level výš 1.4 -1,6, 1,6 - 1,8 atd. )

proč to nejde u škodovky ?? :cry:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od 103457 »

Protože škodovka přestavbu tohoto typu nepovoluje.
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od xmorfeuz »

to byla recnicka otazka
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od acab »

ja jsem zase čet že si nejaky manik proste hodil do felicie motor 1.6tku feliciackou a potom s tim zajel do nemecka tam to prihlasil a pak zas nejak to prihlasil v cr a funguje to ....... nevim co je na tom pravdy :?
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Rambo-x »

Je možné že to takto jde,ale vyvíjet takové úsilí kvůli motoru 1,6.....zdá se mě poněkud zbytečné a drahé :alien: .......kdyby to byl opravdu nějaký projekt,motor typu 1,8 T nebo něco podobného tak by se snad takovou proceduru vyplatilo dělat,ale v případě 1,6 si myslím že ne,to je daleko lepší si to koupit
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.3 za 1.6

Příspěvek od Skury »

Acab: Ano, jde to. Přihlásíš auto do Německa, na německé papíry. Upravíš/vyměníš motor, necháš schválit na TUV stanici (cca. 800€), auto pak opět přihlásiš do ČR a teoreticky by ti měli akceptovat to, co máš schválené v německém TP. Jinak to legalizovat přes Německo nejde.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
vk1950

Re: Výměna motoru 1.3 z roku 1996 za 1.3 z roku 2000

Příspěvek od vk1950 »

Dobrý den. Mám problem . Koupil jsem felicii 1.3 z roku 2000 ale je tam motor odepsaný. Mohu ho vyměnit za motor 1.3 z roku 1996. Je tam rozdíl v motorech jen čtyřbodové vstřikování za jednobodové.Díky
Odpovědět