dotaz na bombu LPG

se sporákem místo motoru :D
Radomil - FK

dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Radomil - FK »

Zdravím ,potřeboval bych poradit,koupil jsem auto felicii LPG,ted v týdnu to chci jít přihlásit,ale zjistil jsem že na bombě v autě je jiné číslo než je zapsané v techničáku.Papíry od té bomby mám ,je to teda polská výroba namontované je to v roce 13.07.2010.Bude s tím na evidenční kontrole nebo na úřadě nějaký problém?děkuji docela to spěchá
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Paulie »

Myslím si, že to nikoho nezajímá.
Při evidenční kontrole je důležité, aby ti souhlasil VIN kód v techničáku a na autě... ;)
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Skury »

V dnešní době ale kontrolujou snad i barvu žárovek... Takže bych to tak úplně jistě netvrdil.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Paulie »

Tak je to asi STK od STK...
Když jsem byl před rokem na Evidenčce, tak chlapík vyběhl ven, podíval se do techničáku a na VINko, zavřel jsem Haubnu a šmitec.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Skury »

A mě před měsícem prolízal celý auto a kontroloval i gumy. ;)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Radomil - FK

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Radomil - FK »

Když si zajdu na dopravku tak mě to tam zapíšou do TP?Co ktomu budu potřebovat?
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Paulie »

Předpokládám, že auto ještě není přepsáno na tebe....
Budeš nejspíš potřebovat plnou moc předchozího majitele(nebo jeho osobně), kupní smlouvu, velký techničák, občanku... a víc mě toho nenapadá....a stojí to 50kč.
Ale zkus to udělat tak, že při cestě na magistrát, se stav na STK, třeba to projde a pak na magistrátu/dopravce auto přepíšeš.
Radomil - FK

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Radomil - FK »

Bylo to na stk před 2 měsici a papír od revizi mam taky ten platí do 2014 ale je tam jiné číslo bomby na tom papíru od revize,jinak je všechno stejné.jenom ta bomba
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Kroupa »

Ahoj jestli máš platnou revizní správu tak nic neřeš a jeď na evidenčku.Tam je pro ně rozhodující razítko o platnosti v doložce od Lpg.Nikdo to hledat nebude.A za rok jak pujdeš na revizi tak si to nechej opravit podle pasportu od nádrže co tam máš namontovanou.Nic se za to neplatí,když to uděláš s revizí.Měl jsem také Felinku na Lpg.1.3 Mpi 50kW.Ať ti slouží a hodně kilometrů.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Jozefj »

Zdravím všechny. Ctěl bych se zeptat jestli náhodou někdo nevlastní LPG toroid do feldy a chtěl by se jí zbavit, samozřejmně ještě s platnou zkouškou a papíry. Stačí mi tak 3-4 roky. A prosím cenu.Děkuji,když tak sz, nebo e-mail.
LPG

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od LPG »

2500 za novou je moc?
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Jozefj »

No je vidět,že někteří nepochopily ,proč scháním starší starší nádrž. Samozřejmně za méně peněz. Jelikož nová nádrž je na 10 let ,tak jsem scháněl starší,protože moje autíčko tak dlouho už nevydrží ani ve snu. Ale jelikož se nikdo nenašel,tak v pátek jedu na výměnu nádrže za novou. Bohužel.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od osobne »

Kolik to stálo? Bylo pak třeba nahlásit změnu LPG nádrže na Registr vozidel?
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od Kroupa »

změna nádrže a dalších dílu u LPG se na registru nehlásí,pouze se provede změna v doložce k velkému tech.průkazu.to provede servis kde ti díl vymění.
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

osobne píše:Kolik to stálo? Bylo pak třeba nahlásit změnu LPG nádrže na Registr vozidel?

U nás výměna toroidu včetně práce, zapsání do přílohy + revize vyjde na 3000,- Kč
( nádrž 580/200 stako rok 2015 )
novi
Příspěvky: 10
Registrován: sob 25. říj 2014 20:31:00
Bydliště: okres Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od novi »

Je opravdu nutná výměna nádrže po 10 letech?
https://www.youtube.com/watch?v=vexRSTk ... p2NBb-ycJA
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na bombu LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

Ano, výměna je nutná, bohužel v ČR je jasně zákonem zakázáno prodlužování platnosti lpg nádrže opakovanou tlakovou zkouškou.
Navíc i v polsku to prodloužení dávají většinou na 3 roky a cenově se to prostě nevyplatí. Vyndat nádrž, odeslat na test, zaplatit test, zaplatit odeslání zpět + zas montáž...
Je fakt že když nádrž co byla v kufru po 10 letech rozřízneš tak rezatá není, dokonce nádrže staré 30 let zevnitř vypadají dobře.
Tak nějaká únava materiálu tam určitě je, tak výměnou se nic nezkazí a hlavně pro plynaře je to kšeft tak co :lol:
Odpovědět