Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

se sporákem místo motoru :D
tmvitek
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10. lis 2016 19:50:14

Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od tmvitek »

Zdravím, chci si do feldy - 1.3 MPI 50 kW pořídit LPG a hledám solidní firmu - Brno a blízké okolí pokud možno. Našel jsem si pana Čadka, kterej montuje systém Stag už za 13 000 Kč, ale nejsou na něj na internetu moc dobrý reference. Máte někdo s ním v nedávné době dobré/špatné zkušenosti?

A dále firma Elpigas.cz s cenou 17 000 Kč, ale netuším teď, co montujou za systém, případně ještě pán z Nedvědice - BRC za 17 000 Kč. Máte s nimi někdo zkušenosti? Raději bych samozřejmě to nejlevnější, ale zase nechci si pak stěžovat. :) Případně nějakou jinou firmu by jste doporučili? Díky.
Naposledy upravil(a) tmvitek dne čtv 10. lis 2016 21:44:04, celkem upraveno 1 x.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučítě firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Rob »

Slyšel jsem dobrý reference na Svěráka z Boskovic,ale nevím za kolik to dělá.Hlavně nechoď do firmy 1-LPG ted jsou myslím v Černovicích,to jsou totální vemena který mi zprasily montáž hrozným způsobem. Potom jsem dělal další montáž letos v červenci u Trojana v Novém Městě na Moravě,to není taky z Brna extra daleko.tam to taky stalo těch 13000 Kč.Já osobně bych se Čadka nebál,myslim že zdaleka nebude nejhorší.Kolik máš na autě najeto a v jakém je stavu a jestli to neni tajný,kolik ročně najedeš? Ptám se proto,ze sám teď najíždim kolem 25kkm ročně a hodně jsem o přestavbě za 13000 uvažoval,jestli se mi vyplatí...
Úspora mi teď vychází necelejch 0,70 Kč na km,takže návratnost skoro 20 kkm.
tmvitek
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10. lis 2016 19:50:14

Re: Doporučítě firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od tmvitek »

Najetá necelá stovka, jinak je auto téměř bez koroze, takže předpokládám, že minimálně dalších 6 let by mohlo bez problémů vydržet - roční nájezd předpokládám kolem 15tis. km. Tož kdyby se mě do dvou let vrátilo, tak bych byl spokojené :D Nový město mám stejně daleko jak Brno, tak to můžu taky omrknout. Díky
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Kroupa »

Ahoj,Čadka v žádném případě nedoporučuji.Též mi dělal přestavbu na Feldě a když pak to vyděl každý jiný plynař na revizy tak s tím nechtěl mít nic společného.Udělá to sice lacině,ale poskládá to jak to jde a hlavně tam spoustu věcí nedá,aby to bylo co nejlacinější.
Ze Svěrákem mám velice dobrou zkušenost a mohu jen doporučit.Jinak v Brně jsem si nechal dělat přestavbu do Fiatu v HL-Propan v K.Poly a jsem velice spokojen.Vše proběhlo bez problémů.Montáž během dne.Najeto 120 000 km a vyměněno pouze dvakrát filtr.Jinak souprava bez závad!!!!!!!!!!!!!!
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Rob »

Osobně s čadkem žádnou zkušenost nemám, ale když jsem se ho na něco na fóru ptal, vždycky mi celkem rozumně a ochotně odpověděl. Ale on už je po smrti a teď tam tomu velí jeho manželka, takže nevím, jak je na tom teď s kvalitou... je to na tobě. Svěrák asi bude dobrá volba co se týká kvality, ale myslím, že za 13000 kč to dělat nebude. Do dvou let je celkem dlouhá návratnost, čertví co naši mocipáni do té doby vymyslí na ty naše starý auta, třeba nějaký další pravidelný roční emisní ekopoplatky, jako je to např. v Holandsku. No nebudeme se dopředu strašit, záleží to na každého osobním zvážení. Mně osobně přijde, že jakmile nemám investici do roka zpět, tak do toho nejdu. Hlavně, že auto nemáš na pokraji smrti a hodláš ho ještě pár let provozovat. Počítej s nárůstem spotřeby o ca 20-30 % oproti benzínu, tankování po 350-450 km podle těžké nohy a ročního období (předpokládám nádrž místo rezervy 39 l), minimálně 1x za 2 roky revizi za 300-500 Kč (měla by být ročně, ale určitě musí být kvůli STK) a zákaz do podzemních garáží. Na druhou stranu při současných cenách benzínu/LPG bude úspora mezi 0,50 - 0,80 Kč / km, což není špatné. Pokud budeš mít přestavbu za těch 13000 Kč, do dvou let to máš jistě zpátky. Hlavně se nenech překecat do sekvence, ta stojí okolo 20000 Kč i více a přínosy na feldě jsou zanedbatelné. Spíše hrozí problémy se vstřikovači a další komplikace pramenící z mnohokrát složitějšího systému než je podtlak s centrálním směšovačem a krokovým motorkem.
Každopádně, pokud se chceš na dílo z Nového Města podívat, mám celkem dost fotek zde: http://robertx.rajce.idnes.cz/nove_LPG_ ... 27.6.2016/
Je tam vidět, že všechny díly jsou nové, rv 2016, takže nehrozí, že by ti tam nacpal nějaký recyklovaný šunty z nepojízdnejch vraků.
Naposledy upravil(a) Rob dne pát 11. lis 2016 14:00:57, celkem upraveno 1 x.
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Kroupa »

Osobně si též myslím,že Svěrák to za 13000.-kč dělat nebude.Mám s ním dobrou zkušenost a vím,že to je kapacita co raději tu práci nevezme,než aby pak řešil reklamace.Mě osobně dával feldu dohromady po Čadkovy,když se na ní vyřádil.
Z moji zkušenosti bych raději nějakou korunu přidal,když píšeš,že máš auto v pěkném stavu.Pokud to ošidíš na přestavbě tak s tím budeš mít jen starosti a výdaje.Efekt žádný.
Jak píše Rob vždy je to něco za něco,ale na to omezení se dá zvyknout.Hlavně když si představíš jak to šetří peníze za benzín.Mám třetí přestavěné auto na plyn a na nic jiného bych dnes nejezdil.Nájezd 25000km/rok.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Rob »

..no asi nebude od věci se toho Svěráka na cenu zeptat. Nicméně odhaduju to na 15-16000 Kč že si řekne a to je pak otázka, zda je to přijatelné a ekonomicky výhodné. Hodně jsem o něm taky uvažoval jakožto o firmě pro přestavbu, ale s návratností při současných cenách PHM bych byl určitě 1 rok a více, což nejsem ochoten akceptovat. I když se považuji za člověka, který má na feldu dost nadprůměrný nájezd, většina mých známých jezdí s felicií okolo 5-10 000 km ročně - tam samozřejmě postrádá přestavba na LPG smysl. Znám i lidi, co jezdí 12000 km ročně a pořídí si sekvenci za 26000 Kč - nad takovými jenom nechápavě kroutím hlavou... Každopádně řešit po diletantech - jako jsem měl já u první montáže - problémy typu: nejede to, přepíná se to v zimě na LPG až po 10 km, spotřeba v zimě při teplotách kolem -15°C jsem měl 14,5 l /100 km a další lahůdky je dobré si odpustit. Rozhodně už bych neudělal takovou chybu, že bych šel k někomu o kom nic nevím jen podle nízké ceny. Takže rady jsi slyšel, respektive četl a rozhodnutí už je jen na tobě.
Naposledy upravil(a) Rob dne pát 11. lis 2016 20:42:23, celkem upraveno 1 x.
tmvitek
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10. lis 2016 19:50:14

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od tmvitek »

Ahoj, díky za první zkušenosti, pana Čadka si tedy raději škrtám ze seznamu. Mohu se zeptat na nějaký kontakt na pana Svěráka? Nějak se mě na internetu nepodařilo dohledat .... Každopádně díky všem za info.
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Kroupa »

Ahoj,Svěráka na netu nenajdeš.Pokud vím tak nikdy svoje stránky neměl.
Jestli chceš telefon tak mi napiš na stiloo@seznam.cz nebudu psát číslo zde veřejně.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Jyrgen »

http://autounger.cz/
Auto Unger / AGW v Líšni
nemám osobní zkušenost na Feldě, ale několik přátel s jinými auty jsou spokojeni
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Kroupa »

Auto Unger-dobrá zkušenost z mého pohledu.Jednou jsem tam byl řešit nějaký problém se sekvenčním vstřikováním a absolutně vpořádku,ochotný mechanik.Doporučuji též.
tmvitek
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10. lis 2016 19:50:14

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od tmvitek »

Ahoj, posílám maila, ohledně čísla na pana Svěráka.

Jinak ještě se chci zeptat, na ten systém LPG, jelikož v tom se vůbec nevyznám :D

BRC - klasické membránové zařízení. - Dobrá volba?


Díky, snad už to nějak tenhle týden rozhodnu a příští týden to vezmu na montáž, pokud bude trocha času :D
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Rob »

membránové zařízení - to je hodně obecný pojem. Reduktor s membránami má vlastně každý systém LPG, který je použitelný pro felicii, takže to vůbec o zamýšleném systému nic nevypovídá. Systémy použitelné na feldu jsou prakticky dva:

- systém s centrálním směšovačem a krokovým motorkem, tzv. podtlak = nejjednodušší systém, levnější nežli sekvence o ca 5-8 kkč, nejméně náročný na údržbu a servis, mění se pouze jeden filtr LPG (po ca 40 kkm) a cca po 80-100 kkm membrány v reduktoru. Množství dávkovaného plynu určuje krokový motorek v závislosti na lambdasondě a bohatosti směsi. Nevýhoda = o trochu vyšší spotřeba oproti sekvenci, vyvážená možností přepnutí na LPG ihned po startu. Další nevýhoda je teoretická možnost střelení do sání při špatném seřízení systému anebo vadném zapalování. Mně se během 120 kkm ujetých na LPG nestalo ani jednou.

- systém sekvenčního vstřikování, vhodný spíše pro novější vozidla splňující přísnější emisní limity, se dvěma lambdasondami a plastovým sáním. Výhoda - nižší spotřeba oproti podtlaku (cca o 10%). Nevýhoda - vyšší pořizovací cena, dražší (a častější) servis a údržba = dva filtry, vstřiky LPG náchylné na zalepování při nekvalitním palivu, celkově je systém více náchylnější na poruchy proti podtlaku. Není možné přepnout okamžitě po startu (studeného motoru) na LPG, nutno čekat na zahřátí reduktoru (zplynovače) do cca +30°C, což v zimě může znamenat ujetí klidně 5-7 km. Sekvence je vhodnější pro dlouhé jízdy a jízdy s teplým motorem s minimem studených startů.

Odhaduji, že rozumný plynař který není zlatokop za každou cenu spíše doporučí do feldy podtlak, který je pro ni vhodnější. Felda není tak složitá (zaplaťpánbu) aby dokázala využít všechny možnosti, které sekvence nabízí. Já tedy bych určitě volil podtlak - použitý systém STAG, BRC, Tomasetto... to už je víceméně na každém plynaři co montuje a co umí servisovat. Důležité je, aby to uměl naladit tak aby to dobře chodilo. Možná se to zdá jako zbytečná poznámka, ale jsou i tací, co systém namontujou, ale seřídit už ho neumí... mám s tím osobní zkušenost, takže na takové pozor.

Jinak BRC platí za etalon kvality, alespoň dříve to tak bývalo. Skoro mi přijde škoda si připlácet za značku u tak jednoduchého zařízení, jakým je podtlak, protože třeba STAG udělá za menší peníze stejnou službu (je-li profesionálně namontován a seřízen). Nicméně značkou BRC určitě nic nezkazíš, třeba ti déle vydrží membrány, bude více možností nastavení atd. Jen je otázka, jestli se za to vyplatí připlatit několik tisíc.... ale to už je otázka na tebe... ;-)
Naposledy upravil(a) Rob dne úte 15. lis 2016 8:24:17, celkem upraveno 1 x.
tmvitek
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10. lis 2016 19:50:14

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od tmvitek »

Díky za vyčerpávající odpověď! Teď už se jen rozhodnout :D
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte firmu pro montáž LPG v Brně?

Příspěvek od Rob »

jo, nemáš za co.... když se ti bude chtít, tak sem potom napiš kde jsi přestavbu pořídil a za kolik a když přidáš pár fotek, bude to skvělé. přestavby felicií na LPG už sice nejsou tak časté jako třeba před 10 lety, ale ještě se semtam někdo najde, kdo má feldu ve slušném stavu a chce ušetřit za provoz. takovému člověku potom ty fotky a informace pomůžou v rozhodování zda a u koho přestavbu nechat udělat. a třeba potom nepadne do spárů diletantům a neumětelům jako se to stalo mně a pár dalším... a když budeš chtít ještě něco vědět tak napiš, určitě se zde někdo najde kdo bude vědět a bude ochoten poradit
Odpovědět