Xenony, Bixenony, HID sady

Odpovědět
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY - kontrola při provozu Policií ČR

Příspěvek od straca »

jasny a co to udělá když pojedu na potkávačky a budu chtít bliknout u H4 svitej pak obě vlákna,a co to odělá tady s tou clonkou?
FeliciaMan - FK

Re: XENONY - kontrola při provozu Policií ČR

Příspěvek od FeliciaMan - FK »

To by mě také zajímalo.Myslím si ,že clonka rychle sjede a pak se vráti na původní místo. :scratch: :scratch:
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY - kontrola při provozu Policií ČR

Příspěvek od Kovi »

Funguje to. U HIDek určitě... jen je třeba "houknout" trochu déle, než u klasické žárovky. Každopádně se tí mrví výbojka a hlavně tím jak se startuje prdne to do očí docela slušný záblesk..... U Bixenonů v čočce co jsem měl třeba já to nefunguje. tedy alespon u výbojky D2S. pouze bylo slyšet jak se překlápí clonka v parabole, ale světlo nebliklo... a jen a pouze pokud běžel motor... jinak ani ťukec.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Uživatelský avatar
Krtek1
Příspěvky: 85
Registrován: pát 09. črc 2004 12:38:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY - kontrola při provozu Policií ČR

Příspěvek od Krtek1 »

Přesně tak...pokud svítíš potkávačkama a máš bixenon, clonka sjede, aby změnila ohniskovou vzdálenost na dálky a pak se vrátí..
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ďábel změní tebe."
Brendy - FK

Re: Xenony, Bixenony, HID sady - FOTKY

Příspěvek od Brendy - FK »

Ahoj klubáci, mohl by sem někdo hodit fotky xenonů v noci ? Zajímala by mě realita, výrobce to má upraveno v pc a tomu nevěřim :) Zajímalo by mě totiž jestli se vyplatí koupit za 1500 hid sadu bixenon, a riskovat pokutu 2000,- a nebo se na to vykašlat :) Kdyby někdo mohl, tak potkávací i dálkový :) Díky :))
RadekN70 - FK

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Policie by se měla na "HIDkaře" více zaměřit a byl by klid :!:
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady - FOTKY

Příspěvek od vonyt »

Brendy píše:Ahoj klubáci, mohl by sem někdo hodit fotky xenonů v noci ? Zajímala by mě realita, výrobce to má upraveno v pc a tomu nevěřim :) Zajímalo by mě totiž jestli se vyplatí koupit za 1500 hid sadu bixenon, a riskovat pokutu 2000,- a nebo se na to vykašlat :) Kdyby někdo mohl, tak potkávací i dálkový :) Díky :))


Já mám eště doma sadu 6000K a svítilo to parádně...

Tlumený

Obrázek

Dálkový

Obrázek

A pokutu jsem za to 2000 nedostal.. po prvý 500 a po druhý jen 700 :D
Jeslti ale chceš, tak ti je nechám za rozumnou cenu.. maj nasvíceno dohromady asi 5-6 hodin
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od kejzi1 »

RadekN70: Proc to o hidkach opakujes furt dokola? Na fele uz je nemam ale jen diky tomu ze se mi nechce kupovat vybojka a na Alfe je mam v cockach a tak to zustane :-D
Brendy - FK

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od Brendy - FK »

Vonyt: Máš vybroušený sklo, nebo je to originál bez čočky ? :) Kolik je pro tebe rozumná cena ? :)
RadekN70: Na autě je tolik věcí co tam nesměj bejt, tak xenony už to tolik nepos...
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od RAIMMI »

Na autě je tolik věcí co tam nesměj bejt, tak xenony už to tolik nepos...

to ano, ale zrovna Xenony na autě co nemaj co dělat, hlavně když si to pak skoro nikdo neseřídí, ohrožuje ostatní účastníky provozu, kolikrát když takového Hidkaře potkám, hlavně večer za deště, tak musím skoro zastavit neboť opravdu NIC nevidím :!: A když už Hidky tak aspoň do čoček, tam už to není tak hrozný, kor když se světla aspoň seřídí...

Keizi1: možná si jeden z mála co jsi měl o.k. ale jinak hidkaře fakt nesnáším :D naštěstí už to trochu vymizlo...
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od vonyt »

Měl jsem to v originál světlech bez vybroušení.. teď mám čočku kde jsou H7 a tohle už nepoužiju..
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Brendy - FK

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od Brendy - FK »

Raimmi: Ano, je to nepříjemný to chápu, je to nepříjemný třeba i u SUV kde se to auto houpe ze strany na stranu, je mi to nepříjemný i u blbý octII...Xenon za předpokladu že se dá sklon osvitu štelovat elektronicky, klidně i mechanicky, ale prostě bude funkční, a nebo koupit tu elektronickou srandu, která ti to šteluje sama podle náklonu auta.

Vonyt:
Pošli cenu do SZ :)
RadekN70 - FK

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od RadekN70 - FK »

kejzi:Protože je tady spousta lidí co to mele pořád dokola!!
HID nemá co v autě dělat, je to velice nepříjemné a kor za deště, pokud to máš za čočkama, tak je to dobrý, ale HID v parabole je svinstvo a
policie by měla za tohle dávat alespoň 2000 Kč.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od kejzi1 »

Tak je pravda že na fele už jsem z obliga,tam jsou xenony odpojeny a dnes budou asi i trafa vymontována
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Xenony na Feldu.

Příspěvek od Cobrak »

Ahoj. Hledal jsem to tu a našel jsem nějaké útržky konverzací, tak zakládám nové téma a omlouvám se případně.

Chtěl jsem se zeptat, jak se dají do Felicie r.v.96 dostat Xenony. Kolik to asi tak stojí a jak co přesně je potřeba na to mít. A jestli je to zakázané nebo legální. Nikde jsem to nedočetl. Jen někdo psal, že na Felicii to být nesmí, ale už nenapsal proč. Tak pokud mi tu někdo napíšete třeba svoje zkušenosti, budu rád. Díky.
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od vonyt »

Protože to neni homologovaný ;) Já je tam měl chvilku.. pak jsem dostal pokutu za 500 a pak za 700 a šli pryč.. do teď je mám doma a nevim co snima.. Jinak nic extra na to nepotřebuješ.. Kupuje se to jako celá sada takže jen namontuješ, zapojíš na připravený konektory a jedeš ;)
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od DERMIN95 »

Tak celý vlákno pročtený. Takže co mi místo xenonů udělá podobnou viditelnost v noci? ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od Foglik »

myslim ze asi nic... ja sam sem sel smerem Bi-xenon. U cepickaru sem dostal hned ze zacatku za 100kc protoze sem nemel ostrikovace. Ted uz je mam na aute od rijna a je to strasne navykova vec. Mam tam teplotu 6000K ale jak odejdou tak pujdou 5000K a uvim jestli to bude lepsi hlavne za deste.

jinak jak to sviti mam foceny jenom mobilem...

tlumeny:
Obrázek
dalkovy:
Obrázek
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od McShort »

DERMIN95 píše:Tak celý vlákno pročtený. Takže co mi místo xenonů udělá podobnou viditelnost v noci? ;)


na potkávačky se tomu asi nevyrovná nic, o trochu lepší je to s nightbreaker h4, já mám h4 klasické, ale jde mi hlavně o dálkové (vesnice, srny a pod) hlavní h4 + 4x kulaté wesem dálkové 152mm s obyč h3 žárovkama, svítivost cca 3x větší než původně hlavně vělký záběr od krajnic), máme doma ještě O1 (tu novější s čirými světli) ta sama o sobě svítí dobře, potkávačky tak o 50% lépe jak felda dálkové taky, vzádlenost zhruba stejná jako s u mé feldy s přídavnýma (neb jak nejsou víš o moc dál to nedosvítí, ale zase co do intenzit a pokrytí se to nedá srovnávat)

ale je to taky rozdíl, h4 dálkové dohromady 120W, xenony 70W, moje 120+4x55 = 340w
Farock
Příspěvky: 6
Registrován: pát 26. zář 2014 22:52:27

Re: Xenony, Bixenony, HID sady

Příspěvek od Farock »

A co třeba tyhle?Má s nimi někdo zkušenosti?Předpokládám že asi nee jinak by se zde pochlubil.http://www.tuning-centrum.cz/product/88523-hod-zarovky-h4-6000k-12v-5560w-sada-2ks-+-zdarma-parkovaci-zarovky-
Odpovědět