Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Odpovědět
vjost - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od vjost - FK »

Co na to má vliv. Spínače ve dveřích, DPS v přístrojovce a spínačka. Pokud nesvítí osvětlení v interiéru, tak bych tipoval zkrat v DPS. Nic víc mě nenapadá. Já osobně bych to řešil cestou nejmenšího zla. A to je vypájení bzučáku. Přece vidím, jestli svítím nebo ne. Jen si nejsem jistý tím, jestli dát místo bzučáku odpor nebo to nechat být. Ale to je otázka spíše na ferdu. ;)
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Chtěl bych se poradit. Koupil jsem dva motorky na přestavbu. Když jsem dnes jeden namontoval do světla v autě a zapojil tak nic ani ťuk. Když ho vytáhnu ze světla tak funguje vysouvá i zasouvá. Napadají mě dvě možnosti. Vadný motorek nebo špatná délka vysouvací tyčinky kvůli které to následně nefunguje, protože to nemá vůli nebo sílu překonat pružinu co přidržuje parabolu. Co myslíte, že je víc reálné. Druhý motorek pro jistotu nefunguje vůbec.
Zapojení jsem udělal tak, že ovladač na místě původního ovládání. Plus zapojené na spínačku, kostra pod šroub a původní hadičkou jde drát k motorku. Motorek jsem prozatimně připojil ke světlu. Samozřejmě klíčkem jsem otočil před započetím pokusu a světla taky zapnul.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od ferdamravenec »

taky by to chtělo , když už ne čísla dílu tak aspoň foto

např : http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 230077.jpg
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

No mám trochu jiná číslo motorku je 4A0941295 a jediné co jsem na nich zvenku musel upravit byla délka šroubu, ale protože tam je šroub stačilo zašroubovat. Šlo mi spíš o všeobecnou radu.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od ferdamravenec »

...... všeobecnou radu ........ , na to sis odpověděl sám ,
přijeď ke mně vyřešíme to ,

napiš aspoň jakou máš nastavenou délku odkud kam
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Tak dík no.
Délku jsem nastavil na cca 43mm (podle toho co jsem našel). Pravda nevím jestli při vysunutém nebo zasunutém motorku, ale vzhledem k jeho možnosti zdvihu je to pro zprovoznění jedno. A odkud kam jsem to měřil. No od vršku šroubu po zobáčky.
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Vyřešeno. Jen by mě ještě zajímalo co by mohlo nebo nemuselo udělat při různé kombinaci motorků
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od ferdamravenec »

každej může nastavovat jinak
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Škoda no. Chtěl jsem nechat jeden z původní sestavy a nahradit ho druhým jiným. No naštěstí jsem koupil dva jiné a snad i funkční tak je tedy použiju. Díky.
A rada: vyhněte se světlům značky DEPO hrozný šmejd.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Foglik »

Mam Depo s integrovanyma motorkama z Pola na Felde a nemůžu si stěžovat. Sviti to neskutečně oproti nesviticim originálům
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Nemluvím o svítivosti tu nedokážu porovnat. Jde o provedení. Mám tu teď doma tři světla. Dvě Hella a jedno DEPO. Vypadá hrozně fórově, ale to už jsme :ot: Já jsem rád, že to snad už dotáhnu do stavu kdy to bude fungovat.
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Zase jsem zpět a pokud možno pro radu.
Původně jsem zakoupil motorky 4A0941295 i s ovládáním z jednoho auta. Bohužel jeden motorek jsem zkonil, ale druhý po zapojení s ovladačem funguje.
Nově jsem zkusil koupit motorky 1L0941295. Navenek sice vypadají jinak, ale vcelku pasují do světel. Dokonce mají stejný tvar konektoru s těmi prvními. Bohužel na konektoru je jen číslování 1,2,3. Nevím laicky bych předpokládal, že zapojení bude stejné s předchozími motorky když konektor sedí. Přesto motorky po připojení k napětí a k signálu z ovladače ani nezabzučí. Jeden motorek jsem teda zkusil rozdělat a přímo na motorek zkusil připojit napětí. Rozjel se. Nabízí se podle mě dvě varianty.
1. je vadná elektronika, ale u obou?
2. zapojení konektoru je jiné.

Co myslíte?
vjost - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od vjost - FK »

Taky musíš mít na ty motorky správné napětí. Takže bych ještě zvážil ovladač. Jako kolik ti do motorku pustí ;) Plus kabel bude mít nějaký malinkatý odpor.
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Takže v podstatě tipuješ defekt na kabelu G. Hmm to mě nenapadlo. Nějak jsem počítal, že to bude stejné plus mínus v segmentu a koncernu zvlášť když ty motorky mají stejný konektor jako předchozí. Zase problém trochu v tom, že ovladač z původní sady jsem už zastavěl do místa původního kolečka.

edit: Snažím se najít nějaké fotky a informace, ale čím víc nad tím přemýšlím tím víc se mi to nezdá. Číslo motorku kromě začátku, které má snad každá značka jiné je stejné. Konektor stejný. Ovladač nových motorků co se dívám vypadá jako ty z fabky a okty. Já mám pravda trochu jiný. Původně to bylo jako samostatné kolečko mezi spínači na palubce. Jen bohužel rady se nedočkám podle toho co jsem tu četl. Bez urážky.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od ferdamravenec »

přijeď , odsud do toho fakt nevidím ,
Rorschach - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Rorschach - FK »

Díky za nabídku, ale jsi momentálně z druhého konce republiky.
A asi jsem už přišel na chybku. Bohužel ještě sháním pro potvrzení el. schéma z onoho vozu.
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Mr.Wankel »

Jak to pak vypadá na STK, když si to takhle podomácku zbastlím?
Řekl bych, že mě můžou vyhodit s poukazem na to, že felda byla schválená pouze s hydrokorektory.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Matuhsch »

Nevyhodi naopak... Ja mam hydra tak 6 let nefunkcni a stk to vzdy projde bez vsimneho akorat si povzdechnou ze to je bezny u feld.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Pawlick »

Správně by tě měli s nefunkčním naklápěním vyhodit. Mně vždy jeho funkčnost kontrolovali. Mám 6 let elektrické naklápění a nikdy na něj nic neřekli, hlavně že fungovalo.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Matuhsch »

Tak kdyz je kokos technik tak te vyhodi no.. Ale stejne sem to v zivote nepouzil a s hapeckama na zadku si to i s nalozenym kufrem moc dolu nesedne.. :D
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Pawlick »

Pokud je člověk alespoň trochu ohleduplnej, měl by naklápění používat, zbytečnost to není.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Mr.Wankel »

Že se vyhazuje za neseřízené světla, to je naprosto v pořádku. Pochopil jsem to po své první delší noční jízdě, kdy už mě desátý blb s neseřízenými světly svítil do očí a já netušil, jestli na tom přechodu někdo v černé bundě je nebo není.

Mám na druhou stranu zkušenost, že plně naložený kombík si opravdu moc nesedne, takže naklápění světel je docela zbytečnost. Snad jen kdybych k 5. dveřím nacpal půl tuny cementu.

Nicméně otázka zda mě může (na základě zákona) za nepůvodní elektrické korektory vyhodit, zůstává nedořešená.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Matuhsch »

tak samozrejme ze muze na zaklade predpisu protoze to proste je samo domo a ne homologovany. na druhou stranu sem nikdy neslysel ze by se to nekomu stalo a kdyz me na stk vzdy seridi svetla a nad hydrokorektorama mavnou rukou a opravdu to neni nijak po znamosti nebo za prachy tak nemyslim ze by proti elektro ovladani nekdo neco namital.. technici na stk nejsou kokoti..
Obrázek
Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od ferdamravenec »

........... vytrženo ............... ,... moc nesedne ,
tak ho nalož , zajeď ke stěně tak na 3m , udělej čáru podle toho jak svítěj světla , vylož ho a udělej čáru znova , pak si změř rozdíl , a ten sem napiš
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Mr.Wankel »

Matuhsch píše:tak samozrejme ze muze na zaklade predpisu protoze to proste je samo domo a ne homologovany. na druhou stranu sem nikdy neslysel ze by se to nekomu stalo a kdyz me na stk vzdy seridi svetla a nad hydrokorektorama mavnou rukou a opravdu to neni nijak po znamosti nebo za prachy tak nemyslim ze by proti elektro ovladani nekdo neco namital.. technici na stk nejsou kokoti..


Právě mě na STK za hydrokorektor vyhodili. Světla byly seřízené, naklápěly se, ale prý ne dostatečně. Závada typu B. Nazdar.
Jinak bych to sem přece nepsal, kdybych to nezažil, nebo neznal někoho, komu se to už na STK stalo.
Papi - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:07:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Maty »

Jen napětí .. origo ovladač je jen potenciometr ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od pipo444 »

na tom kontakte je len určitá nastavená velkosť napätia z deliča napätia (potenciometra). viď zapojenie na obrázku v ľavom hornom rohu :)
inak som si zohnal už servá z fábie 1 a keď bude teplejšie tak to zrobím. použijem origo knoflík v aute a spravím delič napätia. inak na stole som to skúšal, servá fungujú, akurát ten zdvih je len max. nejakých 5mm. je to OK ??? každopádne treba ísť si nechať svetlá nastaviť niekam.

Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od ferdamravenec »

Papi - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:05:40, celkem upraveno 1 x.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od ferdamravenec »

já to neměřil ale pokud se k tomu dostanu , tak to změřím , ale je to nepodstatný

já to dělám podle toho hella regulátoru poťák asi 2W (hodnotu doplním) v GMelektro asi 90kč
plus / minus přijde přímo na kraje poťáku a střed přes odpor 330(nebo 390) ohm na G serva
Papi - FK

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:06:58, celkem upraveno 1 x.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od pipo444 »

presne, aj ja by som sa chcel či najviac priblížiť originálu. mám ovládač z fábie 1, rozoberal som ho, viem odmerať potenciometer a v ceste sú ešte nejaké rezistory.... servo chodí okolo 5-6mm. teda ak by s tým zapojením čo je na tom obrázku, fungovalo tak isto, tak nieje problém, netreba vymýšlať. no ak nebude chodiť tak ale menej tam treba upraviť. skúsim to a potom rozhodnem :D
termit
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19. dub 2016 14:25:40
Bydliště: Drozdov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od termit »

Zdrarec chlapy. Já si sehnal motůrky i ovladač z fabie , ale ten ovladač má 8 vývodů očíslovaných 1 - 8.
Takže z toho jsem trochu vedle. Tady se píše většinou o čtyřech vývodech tak bych potřeboval poradit. Prosím
Symmi
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. srp 2017 19:50:25
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Symmi »

Zdravím všechny bastlíře!
Jelikož je ve fóru za ta léta tolik příspěvků,že je již dosti nepřehledné, netuším zda můj dnešní příspěvek nebude opakováním. I já řeším ovládání sklonu světel a při hledání na webech jsem našel výrobce různých sad na výměnu původního hydro-ovládání. Firma speciální elektronika https://www.sp-el.cz/ založená v roce 2011 se zaměřuje na výrobu elektroniky pro starší vozy Škoda. Symmi
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Maty »

jojo víme ... jsou to kluci co se tu vyskytují také ;-)

Vyrábí i hafo dalších věcí do feldy :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
BartS
Příspěvky: 119
Registrován: úte 22. lis 2016 10:30:48
Bydliště: OLOMOUC-Nový svět
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od BartS »

No napišu takovej malej návod, protože sám sem to nikde nanašel a musel sem koukat zjištovat a rejpat se ve schématech a třeba to někomu v budoucnu pomůže.
Konkrétně jde o regulaci jasu s el. ovládáním svetěl, ale budu se bavit jen to regulaci jasu ohnledně el. regulace je toho všude dost i v návodech na FK klubu.
Problém byl v tom že všude se pojedávalo jen o regulaci jasu budíků ale já chtěl aby to regulovalo všechno (spínače,budíky, podsvětlení topení). Kamarád mi poradil že mam jít pod šedozeleným dráty a jak to půjde do smotku šedozelenýho tak před smotkem směrem ke spínačce to fiknout ale to se dá tak se sundanou palubní deskou a to se mi enchtělo tak sem to řešil jinak. Podívla sem se na schéma kam co vede a po dlouhém hledáním sem našel na svorkovnici BE 3 tak sem to kuchnul kouske od pojistkovky. z pojistkovy drát jde na pin relugace podsvícení a z pinu na podsvícení to jde zpátky na střiženej káble k pojistkovce směr budíky.
Ale ztlumovalo mi to pouze budíky, topení a tlačítka takže pro někoho kdo nemá mimořádku dostačující, ale já chtěl aby se ztlumovali i tlačítka na mimořádce. Takže jak vede příprava od pojistkovky na mimořádku tak sem šedozelenj střihl taky. Od pojistkovky sem to naparazitoval na existující kábl na regulátor podsvícení a z pinu podsvícení jak vede existující kabel tak ten sem taky napíchl kabelem směrem k tomu rostřihlému drátu směr konektor mimořádky a funguje je to a zltumuje to vše.
Samozřejmě asi by existoval jeden přesnej drát (namísto dvou) kterej střihnout a hned by ti regulovalo vše ale to já nenašel. Snad to někomu pomůže :)
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Mr.Wankel »

Dá se nějak jednoduše poznat, jestli hydrokorektor funguje dle předpisů?
Matuhsch píše:...technici na stk nejsou kokoti..

Právě že v Brně jsou. Tvrdil mi že hydrokorektor nefunguje a dal mi to tuším do závady B, přitom když s tím v kabině točil, tak se světelný kužel hýbal. Tohle přece ničím nezměří (regloskopem), jen se dívá jestli se to hýbe nebo ne a tak je to na jeho libovůli jestli to označí jako závadu nebo ne.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Pawlick »

Regloskopem se pozná, jestli je rozsah naklonění správný (dostatečný). Jsou to 2 nebo 3 %, je to vylisované nahoře na světlometu. Možná ti to nenaklápělo v celém rozsahu či se nenaklápěla obě světla stejně. Každopádně se to chtěo zeptat, co a proč je špatně, pokud ses domníval, že to je v pořádku.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Mr.Wankel »

Pawlick:
Ale ty 2-3% jsou snad odklon od vodorovné osy, ne?
Kdyby chtěl zjistit, jestli jsou ty náklony předpisově do 3% i při zatížení, tak by snad musel to auto předpisově zatížit?

I v návodech na údržbu se uvádí jen a pouze postup pro seřízení pro normální zatížení. Nikde se neuvádí jak lze kontrolovat jestli to naklápí správně. Tak by mě zajímalo, jak to ví ten technik? To se normálně hýbalo

Na nějakou rozumnou domluvu se dnes na STK už nedá spoléhat, dělají si tam naprosto co chcou.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od Pawlick »

Nejprve ti změří sklon světel v poloze nula, prázdné auto bez řidiče. Pak by měl naklopit na max a na regloskopu pak musí jasně vidět, jestli se oba světlomety naklopily o zmíněná procenta. Opět s prázdným autem. Tím jasně zjistí, jestli regulátory fungují...

To, jak auto v reálu zatížíš a zda naklopení světel správně použiješ je věc druhá.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od vodi »

Zeptám se tady.
Taky přestavuju naklápění na motorky. V rámci zrenovování celého světlometu probíhá nějaký čištění a chci zjistit, jestli jde nějak vyndat parabola z toho samotnýho bílýho obalu. Nechci nic polámat.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od vodi »

Tak je to pro blbce. Točí se nastavovacíma vrtulkama tak dlouho, dokud parabola nevypadne ven. Akorát pak odcvaknout mechanismus naklápění světel.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
milosh
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19. led 2021 20:37:42

Re: Elektrické ovládání sklonu světel, servo naklápění

Příspěvek od milosh »

hydrant píše:Tady je "výcuc" parametrů:

Obvod pracuje už od 6 až 8V až do 18 až 22V. V rozsazích mimo tyto hodnoty "zafungují" ochrany a obvod nepracuje.
A ještě jako zajímavost dávám odkaz na stránky "huňadyho", kde u modelu Santa Fe je úplně stejná elektronika (i rozměrově) jako u některého modelu serva Škoda/VW. Bohužel mne známá serva z fabie to nejsou.
Vzhledem k tomu, že nepředpokládám problémy s mechanikou motorků bylo by možné se poohlédnout i po vrakáčích "huňáče" a desky u vadných serv jednoduše prohodit. Nebo se porozhlédnout i po jiných značkách.
forum_cars_cz


Původní odkaz nejde, ale zde je nový link, kdo by si chtěl počíst jak opravit motorek naklápění světel.

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 964&sid=51
Odpovědět