Autobaterie

Hazi - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Hazi - FK »

Hele kapacita baterie, by neměla překročit maximální proud altiku. Jinak já tam mam narvanou 80ah od exide, stála mě necelých 2400 a zkušenost s tímto výrobcem jen ta nejlepší.
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od hromyblesky »

hazi jak si na to prisel?bavil sem se o tom s X elektrikarema a i tema co repasuji alternatory a kazdej mi rekl ze je to v pohode,,a ty 4AH neni zas sileny rozdil kdysi ve VR6 sem mel dve baterie 55Ah a altik to dobijel v pohode,navic i raimi ma dve baterky a taky nema s dobijenim problem ikdyz ma ale vetsi altik,co mas za altik ty?ze mas 80Ah?
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Pawlick »

Trochu jsem se začal pídit po tom, jak zjistit datum výroby autobaterie. K dispozici mám dvě baterky - Akumy, a jejich výrobní čísla:

4386125 - na základě e-mailového dotazu do Akumy mi bylo řečeno, že byla vyrobena v září 2004 (tj. to může být 36-40. týden)
3102321 - u této baterie jen vím, že byla koupena začátkem září 2003.

Nyní už jen "dekódovat" výrobní číslo. Teoreticky první číslice by mohla být rok, druhé dvě týden, zbytek číslo série. Pak by tedy první baterie byla vyrobena 38. týden 2004, a druhá 10. týden 2003, což by i sedělo. Ale samozřejmě to může být úplně jinak, chtělo by to více dat pro analýzu.

Kdo máte Akumu, nechcete se mrknout na její výrobní číslo a napsat ho sem i s rokem zakoupení? Třeba se dopátráme k výsledku...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od hromyblesky »

Hazi musi to byt zakonite hloupost nabijeckou na baterie taky nabijes baterku klidne i 150Ah a pritom nabijecka dava nejakych 2-8Ah
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Tomas6 »

Je to blbost.Můžeš mít i aku 180Ah a dobiješ ji 40A altikem.Jen to bude dýl trvat.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Mejra »

Mám takovej debilní dotaz.. Všude slyším, že když je větší spotřeba elektriky v autě, tak auto víc žere.. Ale nechápu, jak se to může měnit, když altík je v provozu přece pořád a tak by měl brzdit motor stejně a tím by i neměl měnit spotřebu ne?.. nebo altík když nabíjí klade větší odpor? pak se ptám jakto bo co to řídí, kdy nabíjí atd..? :?:
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Autobaterie

Příspěvek od mikka »

Když je altík nezatížený, točí se vlastně naprázdno a nevyrábí žádnou elektřinu - nedodává do drátů žádný proud. Tím pádem nekoná žádnou prácí a nezatěžuje motor.
Zatížený altík dodává proud např. 60A, což při napětí 14 V znamená výkon 840 W neboli 0,84 kW. Tenhle výkon si altík bere řemenovým převodem z motoru, a motor si pro tuhle práci navíc vezme víc benzínu.
Nezatížený altík se točí celkem lehce, zatížený altík klade podstatně větší odpor proti točení.
Regulaci zajišťuje regulátor napětí v altíku. Když se při daných otáčkách motoru zapne nějaký spotřebič, např. světla, klesne napětí v rozvodu a regulátor zesílí budicí proud do vinutí v rotoru alternátoru. Tím se zesílí elektromagnetické pole rotoru alternátoru, odpor proti otáčení vzroste a altík začne dodávat víc energie.
Keldon - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Keldon - FK »

Tak to ti gratuluji. To jsi koupil výhodně (asi v nějaké akci). Jinak o té autobaterii (Varta Silver Dynamic 63 Ah) také uvažuji, že si ji (až bude zapotřebí) pořídím do felicie 1.6. Všude ale vidím cenové rozmezí 2.500-2.800 Kachen. Zatím mám Yuasu 55 Ah, bezúdržbovou (zatím OK) s jednou zátkou uprostřed, která je sice mincí či šroubovákem vyšroubovatelná a slouží jako magické oko stavu nabití (při nabití je v něm z určitého úhlu pohledu vidět zelená barva). Mám zde jeden dotaz na ty, kdo s takovou baterií určité zkušenosti mají, zda je možno po vyšroubování této zátky změřit hustotu elektrolytu event. dolít destilku. Údajně se prý do těchto bezúdržbových baterií voda nedolévá ale proč se nepřesvědčit, když tam alespoń jedna vyšroubovatelná zátka je. Bezúdržbovou uzavřenou baterii jsem totiž ještě nikdy neměl.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Suri »

Akumu mám a navzdory tomu čo si preskákala sa drží super je to AKUMA Comfort 12V/44Ah ale odporučiť môžem batérie VARTA sú super len cenovo trochu inde , záleží čo očakávaš , Varta Blue 44Ah alebo vyššia nie je drahá ale ja by som bral Vartu Silver a tá je najmenšia 55Ah a stojí 85€ ale je to kvalitka . inak sleduj dátum výroby , sú obchody kde baterky stoja v sklade pol roka bez dobitia a veľakrát sa nedožijú ani rok
Kristensen - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Kristensen - FK »

Já můžu vřele doporučit červený Topla, neznám lepší baterie, jinak od zákazníků co soustavně nabíjím baterie hlavně v zimě nebo právě měním za Topla tak to jsou většinou právě Akuma, co poslouchám stížnosti tak 3-4 roky a už jsou s nima problémy, Varty moc lidí tady nemá protože z dřívějška to s nima byla taky katastrofa, jinak se ještě objevujou Bannerky a ty většinou jsou v háji proto že jsou starý kolem 5-6ti let. Bezúdržbovky taky žádnej zázrak ale u klasickejch je zase problem že holt lidi nekouknout kolik tam toho je a taky si ji zničej.
Drason - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Drason - FK »

Zdravím, mám ve felicii 1.3 baterii BOSH 74Ah, předtím jsem tam měl Akuma 55Ah, Je možné že od doby (2mesíce) co tam mám novou baterii auto žere víc benzínu?
Děkuji za odpovedi...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Atnarfus »

Blbost to je. Jedině, že by se projevila větší hmotnost :D

Ta baterka má samozřejmě malinko menší vnitřní odpor a tak jí alternátor při stejném napětí dobíjí větším proudem. To je ale teorie a prakticky se to bude projevovat stejně jako ta větší hmotnost baterie.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od emilio52 »

Já měl původně baterku 44 a teď mám 52 a nějak nepozoruju větší spotřebu .
Múže to bejt způsobený taky chladným počasím že se jezdí víc se studeným motorem (na sytič).
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Karlous - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Karlous - FK »

PetrMPI píše:Netuší prosímvás někdo, proč když dám vybitou batrii na nabíječku, tak za celou noc nabíjení do ní vůbec nic nevleze? Baterka je zhruba půl roku stará. Mám doma už dvě nabíječky. Ani ta nová to nedá.

Protože je baterka Hotovson :D
DannyS - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od DannyS - FK »

Někdo zde píše, že je vpodstatě jedno, jak silná baterie lze dát do Feldy. :-)

To je sice pravda, ale člověk si musí dát pozor v případě, že má namontovanou ještě rozpěru mezi předními tlumiči.
Já mám Feldu kombi 1.6 z r. 2000 včetně té rozpěry a koupil jsem si Bannerku PowerBull 55AH a řeknu vám, že to byl docela porod ji mezi tou rozpěrou a tím plastem u stěračů ji narvat na místo. :-(
... a vyndat ji ven snad bylo ještě horší.
To by mě zajímalo, kterého chytráka zrovna tam napadlo dát baterii. :scratch:
Ještě, že pak o Ochcávky a Fobie to už vyřešili soudruzu lépe a rozumněji. :-) :thumright:
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Fidlla »

Pomalu se loučí baterie v autí,jakou ted vybrat???

Varta.....http://www.nejlevnejsi-autobaterie.cz/s ... odsID=2825


Bosch.....http://www.fm-autodily.com/autobaterie- ... -1240.html



Díky za pomoc....jde mi která je lepší...
Vrba - FK

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Vrba - FK »

Lepší bude ta od Bosche, ale VARTA je taky hodně dobrá, takže rozdíl bude minimální. Když už kupuješ novou baterku, tak si kup zrovna 55Ah.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Chose »

Asi bych šel do VARTY Blue dynamic.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Atnarfus »

Kupuju Bannerky za 1000Kč. 6-7 let to vydrží a pak koupím zase novou.
Nedávno jsem jí koupil v Globusu.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Fidlla »

Pujdu do varty,možná blue a nebo silver-ta je ještě o něco lepší...

Varta silver
http://www.nejlevnejsi-autobaterie.cz/s ... odsID=2789

Varta Blue
http://www.nejlevnejsi-autobaterie.cz/s ... odsID=2807



Jedna z nich pujde do autí...
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Mejra »

já mám silver a paráda.. točila i v mrazech ouplně na pohodu.. ale tak pro normální účely, ne jako já s 8mi světly ti bude stačit ta blue.. ;) jinak chválím větší kapacity.. je to lepší.. mě říkali v servisu, že pro feldu jsou dobrý od těch 50 do těch 72.. ale pro normální účely stačí ta blue 52ka..
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Pawlick »

origo Akuma 44Ah - 7,5 roku, vyhazovala se pro jistotu před zimou (plně funkční)
pak Akuma Comfort 44Ah - 6 let, stále byla v pohodě, dokud jsme jí nedodělali v motokáře
nyní Varta Blue Dynamic 44Ah...

Nikdy sebemenší problém se startem. Pokud auto správně dobíjí, pravidelně se jezdí a baterka se dolévá (pokud není bezúdržbová), tak nemůže být problém ani s levnější baterkou. Do 1.3 pro běžný provoz, pokud tam nemáte hudbu apod., mi přijde kupování silnější baterky vyhazování peněz...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od kejzi1 »

Měl jsem svoji baterku na reklamaci a měl jsme půjčenou Vartu Silver a paráda,škoda že mi neuznali reklamaci na tý mojí baterce,jinak bych ji hned koupil ;)

Ale šel bych do nějaký 55-ky
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Fidlla »

Tak pujdu do tí 52 silver.... ,větší dělaj až 60 -a to už je moc,ta už je spíš do ropáka. :lol: :lol:
Sulu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 03. pro 2008 18:19:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Sulu »

Velmi dobrá volba...60-ku Vartu Silver mám v dieselovém berlingu a i v -20°C jsem měl strach, že mi to urve startér. :D Takže 52-ka pro benzínovou felu je dostačující. Samozřejmě, že větší kapacitou se nic nezkazí. :thumleft:
borlan - FK

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od borlan - FK »

Přidám se k Atnarfusovi - nemá cenu vyhazovat těžký prachy za batku. Já rovněž už 2x koupil za 800+ bannerku a maká bez problému min. 5let. Teď ji tam mám třetím rokem, parking venku. Letošních -20 dala v pohodě (pondělí = 2dny auto stálo, jinak jezdím takřka denně...to může mít kladný vliv)...
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od Michelin1 »

Nemate nekdo zmereny o kolik je rozdilna hmotnost mezi 44Ah a 55Ah? :)
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od mikka »

Banner baterie Starting Bull 44 Ah 11 kg, rozměry d. 210 mm, šířka 175 mm a výška 175 mm.
Banner baterie Starting Bull 55 Ah 14 kg, rozměry d. 241 mm, šířka 175 mm a výška 175 mm.
mr.Freak - FK

Re: Vyběr baterie 12V/45Ah

Příspěvek od mr.Freak - FK »

jaká největší (ať už kapacitou či rozměr) baterie se vejde do standardní krátké feldy rv 97 krátká? Mám totiž super zdroj baterií...baterie co byly poslány do výzkumáku na test, jestli opravdu mají požadované parametry a hned je "Vyhazujou", takže úplně nové baterie za polovic ceny! včetně dokladu a záruky...teď momentálně mám nějakou 55Ah, 470 zkrat. proud a myslím, že by se ještě větší dala pořídit (místa vidím dost)...chci to hlavně i kvůli hudbě do auta, tahle baterie má za sebou nějaký ten pátek...odhad tak kolem 6ti let, možná víc a jediný problém s ní nemám...ale takováhle šance není zrovna každý den tak prosím poraďte rozměr jaký mám maximálně uvažovat nebo cca kapacita jakou máte ozkoušenou ;) dík
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Kirru23 »

Zdravim,

vyhlídnul jsem si novou baterii na mojí 1.6ku - http://www.nejlevnejsiautobaterie.cz/in ... ts_id=6410

Co na ní říkáte? Půjde mi tam ?

Předem díky za rady...
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Jozefj »

Když se tam vejde rozměrově,tak proč ne.
kubula - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od kubula - FK »

Ahoj, pred blizicim se podzimem planuju poridit novou baterku do moji naftove feldy,a ted koukam ze mam pod kapotou Vartu 61 Ah / 330 A. Tak si rikam, jestli moje problemy se starty v zime neprameni spis z tech 330 A, jestli to na naftaka neni docela malo... co mysli znalci?
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Autobaterie

Příspěvek od Chose »

Myslim že tak kolem 600 ampér by bylo mnohem lepší ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Neznala

Autobaterie do Felicie 1.3 lxi

Příspěvek od Neznala »

Předem se omlouvám za hloupou otázku :oops: Předem upozorňuji, že autům nerozumín (vůbec).

Dnes jsem nenastartovala, vybitá baterie (snad :D ). Protože auto nejelo jen 6 dní a není ještě ani pořádná zima, usoudila jsem, že baterka jde do háje. Auto máme 2 roky, baterie tam byla už při koupení, takže tam může být nekonečně dlouho.

Je tam Akuma Comfort 55Ah, 420A, 12V. A teď prosím prosím o radu, jakou baterii tam můžu koupit. Tu stejnou předpokládám vzít můžu - ale co když se stejnými parametry mít nebudou, bude v akci jiná atd? V jakých rozmezích se ty hodnoty můžou pohybovat? Jaké by byly ideální?

Díky všem, co budou moují hloupou otázkou ztrácet čas :roll: :) .
Uživatelský avatar
creasher
Příspěvky: 24
Registrován: pon 12. říj 2009 19:29:39
Bydliště: Strahovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Felicie 1.3 lxi

Příspěvek od creasher »

ja jsem si ted koupil Vartu 52 Ah,startovaci proud 470 A a musim rict ze jede dost dobre,kamarad ji ma taky uz rok a zatim ho nezklamala,startuje pekne a startovala pekne i pri tuhych zimach.Felicie maji standart alternator 70 A,takze baterku koupit asi do tehle proudove hodnoty,ale nic se nestane kdyz se tam da i 72,ale na tohle auto je to zbytecne,do felicie staci bohate i 44 Ah
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Felicie 1.3 lxi

Příspěvek od a13sh »

Jenom poopravim - 72 standard urcite neni ;) Ja tam mam od novoty jenom 55
Neznala

Re: Autobaterie do Felicie 1.3 lxi

Příspěvek od Neznala »

Díky, a je lepší koupit baterii s nižsí kapacitou (a tímpádem vyšším startovacím proudem) nebo s vyšší kapacitou (a nižším st.pr.)? Jaký je v tom rozdíl? Co vydrží delší dobu nabité v zimě? A všeobecně vydrží v zimě baterie nabitá, i kyž nepojedu třeba 14 dní až 3 týdny? Jinak v autě mi může vybíjet baterii (snad) jenom rádio, centrál a alarm, nic jiného tam není.
Neznala

Re: Autobaterie do Felicie 1.3 lxi

Příspěvek od Neznala »

A mám šanci zjistit, co v tom autě mám za alternátor? Je nějaký rozdíl mezi nižší a vyšší kapacitou baterie, nebo je to vesměs jedno? A ještě otázka, do jaké ceny se takováhle baterie bude cca pohybovat? Do 1500,- se asi vejdu, že?
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Felicie 1.3 lxi

Příspěvek od a13sh »

Neznala píše:A mám šanci zjistit, co v tom autě mám za alternátor?


Ja to na tom seriovem mam vyrazene... chce ho to omrknout ;) do 1500 se vejdes :jocolor:
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Felicie 1.3 lxi

Příspěvek od Kuladmin »

1. klidne muze stacit tu tvou stavajici baterii dolit pokud ma nahore 6 vicek tak nalit destilku a dobit ji a pripadne pred nabijenim zmerit jednotlive clanky.
pripadne po nabiti udelat test ,,zatezakem,, = merici zarizeni.
2. baterii tam muzes dat klidne od 44 do xyz Ah a je jedno jaky alternator tam je. (Spis co tam vleze fyzicky) osobne jsem dal 55Ah to je ideal vic je zbytecny.
3. Pokud to auto stalo 6 dni tak je jeste mozne ze baterii je ok ale nekde je velky odber. Radio alarm apod. Dobre zmerit odber proudu v klidu kdyz je vse tak jako kdyz je auto zaparkovane.
4. chce zmerit i dobijeni alternatoru zda vse funguje jak ma.
hledacz - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od hledacz - FK »

firepitlak:
hromyblesky píše:ja mam BANNER 74AH a vleze bez uprav v pohode

Já mám 55 Ah a pohoda. Čím víc Ah, tím větší kapacita baterie a čím vyšší A, tím vyšší startovací proud. Stačí?
yamahar6 - FK

Autobaterie

Příspěvek od yamahar6 - FK »

Mam v aute baterku a ta uz to ma zasebou, takže potřebuju poradit jestli mi do 1,6 stačí Autobaterie VARTA Blue dynamic 44 Ah
???
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od 103457 »

Stačí, ale bude mnohem lepší silnější, takový rozdíl v ceně už to není. 50 či 55 Ah bude lepší.
yamahar6 - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od yamahar6 - FK »

A důvod, proč bude lepsí je kvůli startům??
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Pawlick »

Ano, kvůli startům, zejména v zimě.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Meverick - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Meverick - FK »

Kup klindě 62 Ah ... když jsem ji pořizoval tak byla dražší jen o 100 kč než 55Ah .. a nevím jaké dělají jiní výrobci .. ale větší se mi tam nevešla .... je stejně hluboká a vysoka takže tam sedí hezky jen trohu přečuhuje na stranach pač je asi o cca 4 cm sirší než 55Ah .. zitra můžu vyfotit a dodat foto :)
Cena ted si nejsem jistej 1690 nebo 1790 .. ze znamosti sem dostal 10% slevu takže mě vysla na něco málo přez 1500
Ps :taky mám 1.6Mpi
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 06. úno 2011 14:10:43, celkem upraveno 1 x.
Meverick - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Meverick - FK »

Obrázek

Obrázek
nebulus - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od nebulus - FK »

Ja tam mám 72Ah, vybratie je teda celkom sranda, treba povolit palivák, vybrať rozperu a uvoľniť plast po oknom :-?
Nonamed - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Nonamed - FK »

jakou tam máš tu 72ah baterku? respektive jak je široká? nacpu tam 278mm? :D
nebulus - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od nebulus - FK »

Už ju nemám, doslúžila. A vôbec neviem čo to bola za značku :( . Teraz som kúpil som Topla 66Ah...
Odpovědět