Startér jednou za půl roku netočí

angell
Příspěvky: 3
Registrován: úte 01. lis 2016 8:59:12

Startér jednou za půl roku netočí

Příspěvek od angell »

Rád bych znal váš názor.Již třikrát se mi stalo že startér nereagoval na startování.Vždy jsem ho vyndal a zkoušel ve svěráku....nic.Pastorek nevyskakuje a někde je zkrat.Po rozebrání jsem nezjistil žádnou viditelnou závadu a po složení vždy funguje.Včera zase te samý problém.Auto jsem byl nucen auto roztáhnout.Chytlo a po příjezdu domů zas startuje.Vždycky to vydrží tak půl roku a pak problém.Co by to mohlo dělat?Je mi divné že by špatná cívka vydržela chodit půl roku a pak nic.Kór když jsem do ní nezasahoval.
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér jednou za půl roku netočí

Příspěvek od p.s. »

viděl bych to na jinou cívku startéru
breta1

Re: Startér jednou za půl roku netočí

Příspěvek od breta1 »

Ideální pro bezpečné zjištění příčiny je stav, kdy to nefunguje.
Chce to multimetrem se připojit na svorku 50 na startéru a požádat kolegu o start.
Mohou nastat 2 případy
1. na 50 se neobjeví 12V - vadné kontakty ve spínací skřínce, vyměnit skříňku (někdy stačí rozdělat a vyčistit kontakty)
2. 12V se objeví, ale pastorek se nevysune ani není slyšet pokus, cvaknutí. Nejde proud do vysunovací cívky, buď je přerušená (malá pravděpodobnost), nebo je jeden její vývod, nejčastěji vývod na kostru, přerušen, špatně ukostřen pod nýtem - velmi častá závada u startérů typu Š100, 110....
Požádej kolegu aby startoval, ty vezmi kladívko a klepej do tělesa startéru. Při této závadě se startér znovu "chytí" - to bude stav, kdy je potřeba startér rozebrat a opravit.

breta1
Odpovědět