Nestartuje, nejde roztlačit

nitram1234
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. čer 2018 13:36:57

Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od nitram1234 »

Ahoj, prosím o rady - jednou za čas (dvakrát, třikrát do roka) jsem zkusil nastartovat a nic, prostě to cvakne a netočí se motor, startér, absolutní ticho. Když na to tlačím tak v tom jako trochu píská a pak ticho, myslím, že jsem tím už párkrát vybil baterku. Vždycky stačilo různě dlouho počkat - půl hodiny, 2 hodiny a pak to najednou krásně chytlo napoprvé, nebo pomohlo roztlačení.

Včera: to samé, čekání nepomohlo, roztlačit nejde - žádný zvuk, že by se roztáčel motor, nebo o něco snažil - ticho. Musel jsem to odtáhnout, baterku jsem dobil (je nová od ledna), benzín tam je, kontrolky svítí, světla svítí, všechno funguje jen nastartovat nejde:) Cvakne to a ticho...

Vždycky jsem slyšel jak jsem pootočil klíček do rozsvícení kontrolek jak zahučí asi čerpadlo na benzín - já tomu nerozumím, tak si myslím, že to je ono. Teď to ale nedělá, protože to nejde roztlačit tak se jako absolutní lajk domnívám, že do svíček nejde proud....nevím. V lednu jsem spálil baterku protože byl kaput regulátor napětí na alternátoru - ten regulátor jsem koupil nový a vyměnil a od tý doby krásně jezdil, žádný poklesy v intenzitě světel, vše ok a včera tohle.

Podle návodů na netu jsem schopen asi ledacos opravit, ale já nikdy nevím čím začít, co změřit a kde (kamarád má meřič a tak bych to mohl projít) - mám vyměnit startér, nebo jen část startéru (na foru se často mluví o cívce), nebo to je alternátor, nebo pojistky v tý skříňce????

Předem díky moc za pomoc!
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od kater »

Nebzučí - nejde palivové čerpadlo.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od ferdamravenec »

A odkud jsi ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od 103457 »

Málo informací.
Co to je, že nejde roztlačit? Motor brumlá, ale nenaskočí? Nebo se auto sekne, jak pustíš spojku? Nová baterka neznamená dobrá, zvláště jestli jsi jí párkrát vybil, tak už může být KO. Čerpadlo bzučelo a nyní nebzučí, může znamenat, že je natlakovaná palivová soustava a čerpadlo je odpojené. Co pojistky všechny vyndej a zkontroluj,
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od kater »

Čerpadlo nemá žiadnu spätnu kontrolu tlaku ,tak mu je jedno či je sústava natlakovaná alebo nie.Po zapnutí kľúčika ide určitú dobu a po naštartovaní furt.Odpoj prívodnu hadičku k vstrekovacej lište zapni kľúčik a chvíľu by tam mal striekať benzín.Hneďpo odpojení hadičky ti vystrekne benzín ,lebo určitý tlak tam ostáva.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od ferdamravenec »

Cerpadlo sice nema kontrolu tlaku, ale pokud motor nenaskočí , tak čerpadlo po vypnutí a zapnutí klíčku ŘJ nespustí ihned , mezi vypnutím a zapnutím musí být prodleva , u 1.3MPI jsem čekal skoro minutu
nitram1234
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. čer 2018 13:36:57

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od nitram1234 »

Jsem z Ostravy, stojí mi to před barákem, kdyby někdo mohl pomoci tak bych byl samozřejmě vděčný - nejde roztlačit znamená, že se auto sekne (prostě nebrumlá, pustím spojku a stojím). Jak jsem psal - stalo se mi to už dříve, ale nakonec to vždy naskočilo - dříve jsem taky neslyšel palivové čerpadlo, prostě jen cvaknutí někde u startéru a nic - kdyby nešlo čerpadlo tak by se to přeci aspoň nějak pokoušelo nastartovat, točil by se startér, prostě něco?. Někdo mi říkal, že to je cívka startéru - šlo by to nějak změřit? Pojistky projdu, ale já tam fakt nikdy nenašel nic spáleného - vždy jsem je poctivě vytahal, žádá koroze, žádná spálenina - ale jak říkám zkusím. Co zjistím s tou hadičkou? Že když odejde ten zbývající tlak tak po zapnutí klíčku zase uslyším tlakování čerpadla?
Přiznávám, že jsem amatér, tak se omlouvám za možná blbé dotazy.
EDIT - baterku mám od ledna, ani jednou se za tu dobu nevybila, nenechal jsem svítit světla, rádio, nic - nabíjení (jak jsem psal a jen pro jistotu) teď proběhlo standartně podle návodu k CTEK MXS 3.8,
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od 103457 »

Jestli se neprotočí motor, tak ho něco brzdí. Buď je zadřený, možná těsnění pod hlavou a ve válci je voda. Zkus vytočit svíčky, jestli s ním otočíš, když nebude mít tlak. Jestli s ním neotočíš je to zadřený. Cívka starteru nemá nic společného s tím, že je motor kouslej
nitram1234
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. čer 2018 13:36:57

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od nitram1234 »

Svíčky vyndám, ale jak otočit motorem nevím - mám to zkusit přes řemen? Nemůže to být ještě seklý alternátor, že bych povolil a sundal řemen a pak zkusil otočit motorem - píšu, že to mám udělat golou, ale jak nemůžu najít. Omlouvám se a předem díky. S autem jsem ten den ujel asi 2 km, krásně startoval, olej tam je, zastavil, vypnul motor a žádné indicie předtím...
nitram1234
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. čer 2018 13:36:57

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od nitram1234 »

Dnes jsem se k tomu konečně dostal - zkusil jsem nastartovat a nic, cvaknutí. Nesundaval jsem svíčky, zařadil jsem 3 a auto normálně roztlačil a motor se točil (řemen, alternátor, vše ok). Oleje tam je dost, nikde nic neteče. Otevřel jsem pojistkovou skříň a než jsem vůbec začal vytahovat jednotlivé pojistky tak jsem to jen tak zkusil ještě jednou natočit a krásně to napoprvé chytlo a už jezdím. Nevím kde ta závada může být, asi nějaký kontakt, možná stačí zavadit o pojistkovou skříň, nevím. Každopádně jsem rád, že to není zadřené. Co bych měl zkusit, když bych rád tu závadu odhalil a předešel tomu v bodoucnu
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nejde roztlačit

Příspěvek od 103457 »

Koukni kolik máš vody a ráno před nastartováním vytáhni měrku oleje, jestli dole na ní není voda. To, že se motor nemohl otočit je nějaká vada. Občas se mi to taky stávalo, když jsem měl vyžrané těsnění pod hlavou, tak v okamžiku, kdy u toho vyžraného místa zůstal píst dole, tak se naplnil vodou a pak nešlo nastartovat. Když byl píst nahoře, tak to startovalo normálně.
Odpovědět