Autobatéria - Felícia 1.4 benzin (vybíjanie)

Gaaspi
Příspěvky: 21
Registrován: úte 25. srp 2020 22:32:41
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Autobatéria - Felícia 1.4 benzin (vybíjanie)

Příspěvek od Gaaspi »

Stáva sa mi taká vec na felde že vložím tam plne nabitú batériu, alternátor bol premeraný ten nabíja, aj normálne točí štartér len po istej dobe je batéria zrazu úplne vybitá. Nie hneď ale asi tak po mesiaci je totálne vybitá, ale medzitým normálne štartuje a až ku koncu mesiaca už slabšie točí ale ešte naštartujem a pri ďalšej príležitosti už nevládze ani natočiť... Ale na začiatku kľudne urobím aj 20 jázd a pekne točí len prejde taký mesiac a vtedy to začne robiť. Skúšal som aj s druhou batériou a robí to isté. Napadlo ma že či neťahá centrála či to má spotrebu lebo rádio je úplne vypnuté ani hodiny neukazuje, alarm nemám ale je tam centrála ale ani tá není na dielkové ovládanie ale iba tak že s klúčom otvorím celé auto. Takže ani prijímač čo čaká povel od diaľkového ovládania nemôže ťahať batériu keď tam žiadny nieje. Tak som rozmýšlal že ten samotný mechanizmus môže mať tiež spotrebu nejakú?

Radili mi že mám odpájať kábel z baterky keď nejazdím, čo myslíte pomôže to? Lebo ja si myslím aj to že tým že je zima môže byť samovybíjanie nejaké? Lebo ja málo jazdím tak zhruba každý druhý, tretí deň, niekedy nejazdím ani týždeň. Teda že dosť dlho auto stojí, tak v tej dobe by mohol byť kábel z batérie odpojený napríklad. Len či to pomôže. Jazdím iba krátke vzdialenosti takže rádio tam ani nepotrebujem aj z neho by som mohol úplne odpojiť kábel napríklad.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobatéria - Felícia 1.4 benzin (vybíjanie)

Příspěvek od 103457 »

Jednoduchá rada, změř klidový odběr auta. Když bude veliký, tak pak půjdeš po tom, co žere tu baterku. Nejčastěji to bývá rádio, ale může to být i cokoliv jiného.
Je tu toho spousta na foru popsaného, stačí číst a hned nezakládat nové téma. Klidně pokračuj v nějakém již založeném se stejnou tematikou.
:hledej: :hledej: :hledej:
Zamčeno