PROBLÉM S TOPENÍM

Boris

PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Boris »

Zdravím Vás chlapi, narazil jsem na poněkud záhadný problém. Z topení mi fouká maximálně vlažný vzduch cca při 90km/h, pokud jedu cca 130km/h, tak je to o něco lepší. Bohužel jak stojím na křižovatce nebo kdekoli zastavím a nechám puštěný motor, z topení jde během 5-10 sekund jen studený vzduch podle toho jak je venku. Nejsem si jistý, jestli je to Termostat nebo podobně. V tomhle se moc nevyznám a byl bych rád za každou radu, jelikož jezdím v 5h ráno do práce a není to moc příjemné jet 15 km se zamlženým čelním sklem a zimou v autě. Moc děkuju za každou radu ;)
Boris

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Boris »

Zapomněl jsem dodat, že motor se ohřívá normálně, takže +- 90°C
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Kuladmin »

Tak pokud je vse spravne zapojene a ventilator fouka tak jak ma tak budes mit asi zaneseny samotny radiator.
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od DuDe »

Pokud to střídavě topí a fouká studnej vzduch . Mohlo by to bejt načaty těsnění pod hlavou . To je horší varianta . :?
Boris

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Boris »

No jsem z toho špatný, nevím kde mám začít, co zkusit udělat. Jak jedu tak je to celkem jakš takš, ale musím jet alespoň 100km/h, ať to něco topí, ale jak zpomaluju tak se i vzduch z topení ochlazuje, přitom teplota motoru je pořád OK. :?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Alf »

Tak si ošahej hadice od motoru k chladiči a k topení.
Pokud máš zanešený radiátor tak bude menší průtok. taky můžeš mít v topení nějakou špatnou klapku, nebo z ní spadnuté těsnění...
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Boris

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Boris »

Tak jsem teď byl kopnout auto a zjistil jsem, že když nastartuju studený motor, tak se postupně zahřívá hadice, která jde od termostatu k topení dozadu směrem k čelnímu sklu, takže asi k radiátoru, ale hadice která jde od termostadu do chladiče do masky je studená. A ještě jsem zjistil že v autě jak jsou ty hlavní 2 fukary nad rádiem, tak z jednoho jde studenější vzduch než ze druhého. :?
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od DuDe »

Do topení vedou dve hadice . Přívod - vývod . Jsou obě horký ? Pokud jo , tak radiator zanešenej nebude .

Jak jsi psal že hadice co vede k chladiči je studená , tak to znamená že je trmostat zavřenej a ohřívá se nejdřív motor. Takže termostat bude ok . To je v poho . Pokud ta hadice zteplá když rafička vystoupne k 90 stupnům tak je to ok .


edit : Nechci strašit ,ale to co popisuješ mužou být příznaky špatnýho těsnění pod hlavou .
Muj případ byl , že mi to přestalo topit , přitom teplota motoru ok a o par dni později těsnění odešlo uplně . :?
Boro.18 - FK

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Boro.18 - FK »

Kluci, tak jsem to měl u kámoše a je to upadlá vrtulka ve Vodní pumpě, tak ať víte.. :?
Pascalik
Příspěvky: 38
Registrován: úte 09. čer 2009 15:37:26
Bydliště: Bratislava - petrzalka
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Pascalik »

to mi nejak nesedi keby bola upadnuta tak ti to vyvre a prehreje tak ze ti ohne hlavu na motore a rozthne bud nadrzku alebo hadicu
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 26. říj 2009 19:21:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Jozefj »

Tady bych spíš typoval na ovládání klapky topení ,vzduch jde kolem radiatoru a fouká studený.hlava---chvílema horký ve vysokých točkách, nízké otáčky zima-zavzdušněno.Lítala by chladicí kapalina pod víčkem.
Zaki
Příspěvky: 170
Registrován: pon 17. srp 2009 1:56:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Zaki »

Myslim, ze ta vrtulka na pumpe bola uvolnena a pretacala sa a ne ze by odpadla.

Pascalik: ty si nejaky odbornik... si videl niekedy uvarene auto? 105-136 celkom bezna zalezitost a nemam pocit ze by kazdy skodovkar vozil so sebou nahradne hlavy, hadice a expanzky. ked nevies tak radsej nepis
Blasty - FK

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Blasty - FK »

Zdravím,
už si nevím rady, hodně jsem tady toho prošel, ale poradí mi prosím někdo, jak vyndat radiátor topení přes ten držák baterky co se přidělával myslím od 97 do felicií na baterku?
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Jozefj »

Držák baterky je stejný,jak i u starších aut.Je tu ale rozpěrná tyč na tlumičích.každopádně se musí rozebrat 1/3 auta pro povytažení celého topného systému k motoru a vyndání vložky topení. U fáva se to dalo dělat na křižovatce,při čekání na červené. Tady si na to vem dovolenou.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Honzis »

Ahoj,
ja jsem menil radiator tak trosku "na prase", takze baterka ven, tyc mezi tlumicema ven, z topeni v motorovym prostoru ocesat co slo, povolit ty srouby, co drzi topeni na prepazce, vevnitr vycvaknout privod vzduchu pod zadni sedadla, pak topeni v motorovym prostoru nahnout a tahat :-) jde to.. sice je to dost na hulvata a pokud to budes delat sam, tak nejspis ohnes par lamel na radiatoru, ale asi je to jednodussi nez to cely dolovat ven..
Blasty - FK

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Blasty - FK »

Zdravím, díky za radu, dneska už jsme nakonec dostali ven celé topení, ale je to fakt na dovolenou... k těm držákům, viděl jsou dvě felicie z 95, co tam ten držák neměli a baterka byla mnohem hlouběji a ten radiátor šel bez problémů vydělat na stranu
Jirka.vhk - FK

Rozvody topení

Příspěvek od Jirka.vhk - FK »

Zdravím,
nevím kam to dát, tak to zkusím tady.

Ve felicii jsem zjistil, že nemám propojené koleno pro vedení vzduchu (za rádiem) a skříň topení.
Nevíte, čím to u sebe drží? Když jsem to rozdělal, tak tam žádná svorka není.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od mikka »

Je to jenom zacvaknuté do sebe. A moc pevně to tam nedrží.
Jirka.vhk - FK

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Jirka.vhk - FK »

Díky za odpověď. Pokusím se to nějak přichytit. Akorát netuším jak...
Majkee - FK

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Majkee - FK »

zdravim chlapi nevíte kde může být chyba když pustim topení a všechno funguje až na to že jenom na poslední stupen?děkujuju
Radek96 - FK

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Radek96 - FK »

Ten problém hledej v motorovém prostoru na topení.Vedle baterky je černý velký konektor a ten bývá většinou zoxidovaný.Nebo je vadný právě ten předřadný odpor,ke kterému vedou ty dráty.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od ferdamravenec »

jestli nemáš klimu hledej levo jestli jo hledej vpravo
modry_pes
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. říj 2012 8:07:39

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od modry_pes »

ahoj, trosku to ozivim, protoze tento puvodni problem aktualne mam... zniceho nice(resp. jsem si toho zniceho nic vsiml) felda pri stani prestala topit, jakmile se rozjedu, tak hned topi, jen proste potrebuje napor vzduchu..
cim by to mohlo byti? predem diky za rychlou a ucinnou odpoved
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od ferdamravenec »

......když se rozjedu ........... , jde o to jestli ti běží ventilátor , jestli ne (vůbec) tak pojistky , motor , jestli jde jen na najvyšší stupěň tak odpory resp kontakty , jestli ventilátor funguje tak je to spíš nedostatečným průtokem vody v radiátoru ( nedovírá termostat , poškozená přepážka ,pumpa , ucpaná/skříplá hadice )
modry_pes
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. říj 2012 8:07:39

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od modry_pes »

ok, uznavam, ne uplne presny prispevek, vcera jsem delal"pozorovani" :)
ventilator funguje na vsechny rychlosti, na jednicku fouka malinko, na dvojku vic,... toci se spravne :)
motor se zahriva, teplota podle meraku se pohybuje okolo 90, coz je dle meho v poradku pri spravne zahratem motoru.

takze: kdyz jsem stal se zahratym motorem na krizovatce, z topeni sel vlazny vzduch, kdyz jsem se rozjel, po chvilce zacal foukat teply-horky vzduch(mela foukat maximalni teplota, podle regulace).
jeste me napadlo, jestli to neni malyma otackama motoru, pripadne prokluzujici vodni pumpou? jestli se ted nepletu, tak ji honi klinak.

jenom jak jsem si to tady cetl a videl jsem foukle tesneni pod hlavou, tak jsem se trosku zdesil, to se mi fakt nechce delat pred cinzakem... :hlava:
Lubos

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Lubos »

23.3 Zdravím mám problém felicia r95,1.3-tak po 5 km když je teplota na 70C tak to přestane uplně topit začne foukat uplně studenej vzduch,tak do 2 min teplota na motoru vzroste na 120C drží se tak minutu voda vylétá s nádržky ta je uplně plná kapaliny, cca 1min.teplota spadne na 70C a začne to topit.pak už topí a teplota motoru ok,jde jen o to první přepuštění.Hladina v nádržce je tak 2 cm pod min.Od té doby to funguje normálně,ale dolil jsem mezi max a min a opět teplota 120C a většina vody vylítala opět nádržkou.Vyměnil jsem čidlo a tertmostat ale to nepomohlo takže asi těsnení nebo hlava?začlo to při tech velkejch mrazech-15C :puker:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od emilio52 »

zkusil bych to asi odvzdušnit .
otázka je jestli je termostat dobrej ,nový neznamená funkční už se to parkrát stalo .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
pepinoCD
Příspěvky: 42
Registrován: ned 08. črc 2007 18:54:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od pepinoCD »

Ahoj všem,mám problém a toto téma jsem tu nenašel.Mám feldu 1,3 bmm a přestala topit.Termostat funguje,hadice jsou všechny teplé,jen ty k topení jsou pořád studené.Čím to může být???
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od 103457 »

Pokud to přestalo najednou, tak nemůže proudit topením voda, tzn., že se něco ucpalo. Nejspíš ta přepážka v radiatoru.
viewtopic.php?f=77&t=33877#p561746
pepinoCD
Příspěvky: 42
Registrován: ned 08. črc 2007 18:54:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od pepinoCD »

Někdy to topilo,potom zase málo a tak pořád do kola.Vyměnil jsem termostat a teď to netopí vůbec.Nevím jestli to třeba nedělá vodní pumpa.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od 103457 »

pepinoCD
Příspěvky: 42
Registrován: ned 08. črc 2007 18:54:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od pepinoCD »

TAK SORÁČ!!! Číst umím,ale odpověď jsem tam nenašel.Nepředpokládám,že se z ničeho nic ucpe topení,nebo rozpadne přepážka.UŽ SE NEPTÁÁÁM!!!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od 103457 »

Hele neurážej se a klidně se ptej. Ovšem musíš se ptát přesně na konkrétní věc. Nejsme jasnovidci, abychom viděli do tvého motoru. Příčin může být několik a je to předmětem zkoumání a to můžeš jen ty, mi nikoliv od klávesnice PC. Takže musíš napsat dělá to to a to. Kontroloval jsem to a to a to a to a přišel jsem na tohole a tohle a tohle.
Napsat topení netopí je nedostačující, to se na mně nezlob. V tom odkazu je spousta informací, tak se jima řiď a prozkoumej svůj motor a možné příčiny.
Návštěvník

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim..jak a kudy kam se mám dostat na ovládání klapky topení a na klapky samotné..od motoru či z interiéru..?.. ;) ..u Felicie 1.3MPI..díky za odpověd..Pavel.
Gaaspi
Příspěvky: 21
Registrován: úte 25. srp 2020 22:32:41
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S TOPENÍM

Příspěvek od Gaaspi »

Kuladmin píše:Tak pokud je vse spravne zapojene a ventilator fouka tak jak ma tak budes mit asi zaneseny samotny radiator.
Niečo takého tam mám aj ja za problém. Všetko je tam v poriadku lebo skúsil som aj toto:
Alf píše:Tak si ošahej hadice od motoru k chladiči a k topení.
Pokud máš zanešený radiátor tak bude menší průtok. taky můžeš mít v topení nějakou špatnou klapku, nebo z ní spadnuté těsnění...
Obe hadičky aj tá čo ide do radiátoru aj tá čo zneho vychádza sú teplé, na palubovku ukazuje okolo 80 stupňov, termostat normálne ide. Ale stále to fúka len studený vzduch.

Neviem či to súvisí s tým ale asi nie. To topení mi normálne šlo, pred tým. Po výmene čerpadla sa to začalo diať. Voda bola vypustená a znova naplnená. Predpokladám že to pozbieralo usadeniny v systéme a zanieslo radiátor. To je najbližšie k tomu. Poradili mi prepláchnuť to octom. Robil to niekto? Alebo čo by tomu pomohlo?
Odpovědět