Údržba a čistění klimatizace

DanoSK - FK

Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od DanoSK - FK »

Viete mi poradit, ako by som mohol vycistit topenie, resp "chladiaci system" klimatizacie (asi vyparnik, myslim...)? Mam totiz taky problem, ze ked zapnem klimu, vsetko funguje fajn, ale citim taky pach "spinaveho vzduchu". Proste akoby som citil prach alebo pliesen vo vzduchu... Myslim, ze to bude necistotou v systeme topenia alebo klimatizacie.
Takze moja otazka znie, ako to vycistit? Existuju nejake prostriedky, ktore by stacilo nastriekat do topenia aby som to nemusel rozoberat? Rozoberanie totiz radsej necham odbornikom, aby som nieco nepokaslal. Pripadne kolko take cistenie systemu moze stat v servise?
Dakujem za rady!
smazany clen - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nevim jestli to zvladnes sam ale ja kdyz jezdim do golfa na kapalinu do klimy tak znamej co todela ma na to stroj kterej umi vymenit kapalinu zkontrolovat jestli neco nekde neuchazi a i vycistit system od ruznych sracek tak ze podle me jen bych obesel servis kde to delaji a zeptal se co a jak :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Lybor - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Lybor - FK »

existuje sprej na čistění okruhu klimatizací.ale nikdy jsem to nedělal.takže se buď budeš držet návodu na spreji anebo zjistíš že to bude složitější a přenecháš to servisu
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od favo »

Přímo ve škodovce prodávají sprej na čištění klimy dá se aplikovat i na topení a postup je jednoduchy do otvoru pro nasávání vzduchu pro topení stříkáš pěknu která nabyde na oběmu a až je prostor plný tak nastartuješ motor a necháš běžet topení na plno dokud se vše neodpaří a je to . Dělal jsem to před loni.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
smazany clen - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od smazany clen - FK »

nepamatuješ si náhodou cenu?
smazany clen - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od smazany clen - FK »

reknu ti narovinu ze cca 1tisic ale komplet s kapalinou u golfa je to kolem 750ml a jeden ml u nich byl za korunu tak ze kapalina me stala 750kc no a zbytek bylo to plneni a kontrola ale samostatne nevim staci se zeptat ti to reknou vsude ja to delal rok a pul zpatky tak ze cena muze byt jina :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
DanoSK - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od DanoSK - FK »

a kolko stoji ten sprej na cistenie?
smazany clen - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od smazany clen - FK »

No to neni sprej jen to napichl na stroj a ten vse udelal sam jen si reknes co chces a on vse udela sam jen pripojis dve hadicky na privod a vyvod klimy a ten stroj napusti vypusti vycisti vydezinfikuje a je to :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od favo »

Ten sprej co jsem koupil já stál cca 300,- plus mínus nejsem si jist ale vím že na jedno vyčištění my v něm ještě zbylo čili to není zase tak drahý.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

medwed píše:No to neni sprej jen to napichl na stroj a ten vse udelal sam jen si reknes co chces a on vse udela sam jen pripojis dve hadicky na privod a vyvod klimy a ten stroj napusti vypusti vycisti vydezinfikuje a je to :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Kolega ale nechce měnit chladivo. Chce jenom vyčistit výparník a rozvody vzduchu, aby to nesmrdělo. To co ty popisuješ, je stroj na výměnu chladící náplně v klimatizaci. To asi preventivně nemá smysl dělat, dělá se to až když to chladí málo. Na smrad z topení to ale nemá žádný vliv. Pravděpodobně ti ale mimo to i nějaký ten sprej do tělesa topení nastříkali. Sluší se to.

Do vyčištění klimatizace se taky musím pustit. Zatím jsem to okukoval, jak to rozebrat tak, abych se dostal k výparníku a k větráku. Až se podaří, tak v závislosti na tom co uvidím, koupím sprej, nebo tam jenom nastříkám savo a vypláchnu to vodou. K výparníku bych se snad dostat měl, tak by použití sava a vody neměl být problém. Bude to určitě důkladnější, než jenom nějaká pěna, která se nedostane všude.
smazany clen - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ja popravde nevim jen rikal ze to dezinfikuje ten system od ruznych necistot bakterii atd ale zeptam se ho zitra mu vezu golfika na prezuti tak ze uvidime co a jak a nebo mu reknu at sem nakoukne a odpovi ti pokud nebudes vedet jeste do te doby co a jak :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli ti tam měnil 750ml čehosi, tak to bylo stoprocentně chladivo. Tedy to co kompresor honí furt dokola v potrubí. To ale na smrad nemá žádný vliv. Chladivo se proto většinou mění jenom když to nechladí. Mělo by se jednou za pár let asi i preventivně.

Mimo to ti určitě udělali i dezinfekci výparníku (ten je v tělese topení). Skrz výparník žene ventilátor vzduch do interieru. Tím že je výparník studený, tak na něm kondenzuje vzdušná vlhkost a v té se pak množí kde jaká havěť. Pak to smrdí, bolí z toho v krku a pod.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Fidlla »

Atnarfus píše:Jestli ti tam měnil 750ml čehosi, tak to bylo stoprocentně chladivo. Tedy to co kompresor honí furt dokola v potrubí. To ale na smrad nemá žádný vliv. Chladivo se proto většinou mění jenom když to nechladí. Mělo by se jednou za pár let asi i preventivně.

Mimo to ti určitě udělali i dezinfekci výparníku (ten je v tělese topení). Skrz výparník žene ventilátor vzduch do interieru. Tím že je výparník studený, tak na něm kondenzuje vzdušná vlhkost a v té se pak množí kde jaká havěť. Pak to smrdí, bolí z toho v krku a pod.


Přesně tak-kvasinky,plísně,mikroby-pokud nevyčistíš tak to smrdí hrozně. Mám ho taky objednaný v práci do mašiny tak pak hodím foto.
smazany clen - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jasny to byla ta chladici kapalina jeste to profukoval nejakou neonovou protoze mi to uchazelo pak jsem vymenil tesneni a bylo to v pohode jo a jinak je vse jak pises .....
DanoSK - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od DanoSK - FK »

favo píše:Ten sprej co jsem koupil já stál cca 300,- plus mínus nejsem si jist ale vím že na jedno vyčištění my v něm ještě zbylo čili to není zase tak drahý.

A ako sa volal ten sprej? Kupoval si ho v skodovke? Dakujem za typ! Rozmyslal som, ci tam nemozem nastriekat peroxid, ale bojim sa, ze to bude posobit agresivne... Co vy na to?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od ka-spel »

martinsz píše:nepamatuješ si náhodou cenu?


Ve Škodovce sprej kolem 600 a práce 400 :twisted: . Dodnes vzpomínám na tuto trpkou zkušenost, kdy jsem si to chtěl udělat v rámci servisní prohlídky - akce za 99,-. Koupit nějaký Motip atd. za 300

http://tuning.autodoplnky.cz/autokosmet ... ml-s273301
http://www.liqui-moly.cz/index.php?page ... &Itemid=38

nebo větší balení a spíše profi (sanita) http://www.chlazeni-klima.cz/stranka-ci ... matizaci-7

a nastříkat do sání a průduchů za chodu a nechat běžet půlhodiny to myslím zvládne i ten největší trouba. Ten čistící servisní vozíček co mají servisy na klimu je však podstatně lepší věc. Nejen, že to pročistí okruh kapaliny a oleje přes filtry, ale též doplní a natlakuje a za stejné prachy jak předražený autorizák s trapným sprejem.

Mimochodem nevím někdo čím to může být, že větřák (nejen na klimu) má mizerný výkon. Na max. je proud vzduchu jak dříve na nejmenší stupeň. Zhoršuje se to každým rokem. Předloni na dovolené klima vychladila vypečené auto na slunci na max. za pár minut a bylo jak v ledničce, takže nejvyšší stupeň se používal jen na takové rychlovky. Loni byla to bylo tak o dva stupně horší a letos to skoro nefouká. :x Tlak mě loni kontrolovali a OK. Spíš mám podezření na ventilátor, protože občas to v něm skřípe nebo ojetá dráha potenciometru na přepínači?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

Není tam potenciometr. Je to jenom přepínač s kontaktama. V tělese topení pak je předřadný odpor, který snižuje otáčky. Na největší fofr to ale jde mimo něj. Bez demontáže a proměření jednotlivých částí to asi nevyřešíš.

Jo a ještě taky může být v klimatizaci vložený filtr. Jestli ho tam máš už nějaký ten rok, tak už to moc foukat nebude.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od ka-spel »

Dnes jsem řešil ten slabý výkon větrání s kamarádem autoelektrikářem a podle něj do bude nefukčními či zaseklými klapkami. Mám celé komplet větrání i s topením náhradní. Je ten vnitřek stejný i u verze s klimou? Liší se to jen tou krabicí co je vedle od klimy.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od ka-spel »

Dnes mě přišel do schránky leták akce v Auto Kelly (platí jen na moravských pobočkách a do 18.5.2008). A mají tam mimo jiné:
čistič klimatizace za 185,-
oblíbenou želvu origo, metallic, teflon 169, 179, 189
želva čistič čalounění, leštěnka na kůži, odstraňovač hmyzu, asfaltu atd. vše á 159
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Jarda55 - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Jarda55 - FK »

Ahoj auto s klimatizací ma uplně jine topení i ventilator
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

Ta část, ve které je radiátor topení je prakticky stejná. Jiná je ta část ve které je ventilátor.
DanoSK - FK

Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

Pozdravujem vas!

Mam taku otazku ohladom cistenia klimatizacie. Kupil som si sprej na cistenie klimatizacie. Musim demontovat pelovy filter, a tu zacina moj problem... Kde ma felicia (1.6, r.v.99) s klimou pelovy filter? V servise mi povedali, ze tam ide nejaky hranaty filter, nie len ten na vrch nasavania vzduchu do ventilacie (ten elipsovity). Kde mam ten "hranaty" filter hladat? Nerad by som nastriekal ten cistiaci sprej niekde na filter....
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Ten hranatý filtr je pod krytkou těsně před výparníkem klimatizace, když ho vyndáš, tak budeš koukat přímo na výparník.
Krytku hledej hned za nasávacím otvorem směrem k interieru. Jsou tam tři zobáčky, ty vycvakneš a krytku vyndáš.

Jestli budeš kupovat nový, napiš prosím kolik stál a kde jsi ho koupil. Ještě jsem se ve škodovce nebyl zeptat a musím ho vyměnit taky. V ETOSu jsem ho nenašel a je zaručeně jiný, než ten co se dává do topení u Felicií bez klimy.
RadekN70 - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Jj........,ale lepší než čistit klimatizaci sprejem je čisti klimu ultrazvukově.
Přístroj dělá fy. wynn"s a má to každej lepší servis kterej se zabývá
plněním a čištěním klimatizace.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od ka-spel »

Atnarfus píše:Ten hranatý filtr je pod krytkou těsně před výparníkem klimatizace, když ho vyndáš, tak budeš koukat přímo na výparník.
Krytku hledej hned za nasávacím otvorem směrem k interieru. Jsou tam tři zobáčky, ty vycvakneš a krytku vyndáš.

Jestli budeš kupovat nový, napiš prosím kolik stál a kde jsi ho koupil. Ještě jsem se ve škodovce nebyl zeptat a musím ho vyměnit taky. V ETOSu jsem ho nenašel a je zaručeně jiný, než ten co se dává do topení u Felicií bez klimy.


Můžeš to nafotit, kde ten hranatý filtr je. Já pylový filtr jsem měnil - byl hodně špinavý, ale výkon ventilátoru (nejen klimy) to trochu spravilo, ale pořád nic moc.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Nafotím, ale až tak za dva dny. Momentálně ležím s notebookem v posteli a léčím nějakou virozu.
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

Dakujem za radu, zajtra skocim do predajne po ten filter, myslim, ze ho maju a mal by stat medzi 200 - 300 skk, tak mi povedali v jednom obchode, kde ho momentalne nemaju, ale budu mat o tyzden az dva... A ten pristup vo felicii k tomu filtru je ozaj na jednicku, otvaral som to obleceny v obleku. Na seate sme kvoli pelovemu filtru museli rozobrat pol auta.... :) Stary filter som tam ani nemal... Inak, na tu mriezku nasavania vzduchu do ventilacie asi ten elipsovity filter potrebovat nebudem, ze? Ten elipsovity (pelovy - biely + uhlivovy - cierny) ma stal 70,- SKK, ani ten filter som tam pred tym nemal. Aspon mi ventilacia fukala ako diva. Uvidim ake to bude s filtrom.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od ka-spel »

http://forum.fordclubs.org/viewtopic.ph ... sc&start=0

Čistíte to taky tak (do klapky vnitřní ventilace)?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Tak o tom jsem zatím neuvažoval. Nebude to asi mít valný smysl.

Nejlepší by stejně bylo rozebrat co všechno jde a naprat tam kýbl sava.
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

no do klapky vnutornej ventilacie som to nestriekal, ale felicia ma super pristup k pelovemu filtru (p. filter verzie s klimou), tak som zapol ventilacku na taku dvojku a zapol som aj klimu. Otvoril som priestor pre filter - filter som tam nemal - a striekal som tam cistiacu penu na klimu, az kym som ten priestor nemal tak do dvoch tretin plny. Potom som zatvoril priestor pre ten pelovy filter. Pustil som ventilaciu naplno (stvorka) a zapol som vnutornu cirkulaciu vzduchu. Pozatvaral som vsetky prieduchy do interieru, lebo mi trosku prskala pena do vnutra. Tak som to nechal bezat cca 3 minutky. Klimu som medzi tym vypol a zapol som topenie naplno, reku mastnota sa lepsie topi, ked je teplucko :D . Po tych troch minutach som stale nechal bezat ventilacku na trojke a opatrne som striekal penu na lopatky ventilatora. Je k nemu celkom fajn pristup. Asi po minutke az dvoch som to uz nechal tak. Vsetko som vypol a nechal posobit. Auto pootvarane, nech sa to vyvetra. Rano som z ventilacky citil stale ten pach, ale intenzita je uz ovela mensia, ako pred tym. Skor citim tu citronovu vonu toho cistica. Este raz asi tento postup zopakujem a mohlo by to byt ok, tej peny mi este trosku zvysilo, aj ked som ju nejako nesetril. Nazov peny si presne nepamatam, myslim, ze CLIM a polsky vyrobca... Stala 280,-SKK. V celku mozem povedat, ze to cistenie pomohlo.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od ka-spel »

Projevilo se to čištění i na výkonu ventilace. Nemyslím jen odstranění smradu.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

ka-spel píše:Projevilo se to čištění i na výkonu ventilace. Nemyslím jen odstranění smradu.

nie, to cistenie sa mi na vykone klimy neprejavilo. Ani ventilacia nefuka viac, ani klima viac nechladi ako pred tym. Vykon ten isty, len smrad takmer uplne zmizol
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od ka-spel »

DanoSK píše:
ka-spel píše:Projevilo se to čištění i na výkonu ventilace. Nemyslím jen odstranění smradu.

nie, to cistenie sa mi na vykone klimy neprejavilo. Ani ventilacia nefuka viac, ani klima viac nechladi ako pred tym. Vykon ten isty, len smrad takmer uplne zmizol


No mě se taky nezdá, že by to za dva roky po čištění bylo nějak extra zarostlý. Spíš bude problém někde s klapkam nebo ventilátorem.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Petr256

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Petr256 »

Díky za foto. A ten filtr tam je origo z výroby nebo ne? Nebo-li je nutnost ho tam mít? Je to lepší? Můžete ho někdo vyfotit, jak vypadá? Díky.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od ka-spel »



Tak to máš úplně jiné než já. Já tam ten plast co máš položený na poslední fotce krabicí sání nemám.

http://img222.imageshack.us/my.php?image=img3283gd2.jpg
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Vici »

jasne ze. protoze mas uplne jinaci klimu ;)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Petr256 píše:Díky za foto. A ten filtr tam je origo z výroby nebo ne? Nebo-li je nutnost ho tam mít? Je to lepší? Můžete ho někdo vyfotit, jak vypadá? Díky.


Nevím jestli ho tam dávali v prvovýrobě, ale slušelo by se to.
Vypadá takhle (ale tohle není přesně on)
http://www.olejshop.cz/xVP-kabinovy-filtr-k1100
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od ka-spel »

Včera jsem byl doplnit klimu. Chlazení se o dost zlepšílo, ale ten proud vzduchu jde z větřáku pořád málo. Navíc nefunguje přepínání klapek větřáku (levý čudl). Zřejmě bude zaseklý i ta druhá klapka. Jak se k nim dostat? Potřebuji nutně do pondělí spravit.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Nonamed - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Nonamed - FK »

Kde má kurňa 1.6 s klimou předřadný odpory? Nikde to tam nevidím a je tam strašně málo místa... Je to někde zleva (při pohledu zpředu) nebo tak? To topení je jako blok přímo ohromný a ohromně jiný než u třináctky bez klimy :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

Je to na druhé straně než u Feldy s topením.
Felda s topením to má u baterky. Felda s klimou to má na straně co je bandaska s uhlím.

Je to snad tohlencto:
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=ng4cNXsSYu.JPG
Nonamed - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Nonamed - FK »

jo, tak to tam mám... to jde normálně vytáhnout? jak jsem zabíral tak jsem zabíral a nešlo to... Každopádně, myslím si správně, že je to asi jediná příčina proč jde větrák jen naplno?
Nonamed - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Nonamed - FK »

uz dobry, stacilo jen zabrat... byl zanesenej ten kontakt co je mezi odporama
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

Stejně bych ti neporadil :D
ještě jsem to ven nedoloval
jajjcy - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od jajjcy - FK »

Tak přemýšlím,že si taky vyčistím klimu,ale není mi jasný okud a kam ten sprej nastříkat. :?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

Vyndáš pilový filtr a sprej nastříkáš přímo na výparník klimatizace.
jajjcy - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od jajjcy - FK »

To je v tej malej mezírce jak tam nic nemám.
Nonamed - FK

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Nonamed - FK »

Atnarfus píše:Stejně bych ti neporadil :D
ještě jsem to ven nedoloval

Tak teď už to víš :) A nedělej to ve tmě, za světla si všimneš, že jsou tam dvě západky a když je odehneš, jde to vyndat o něco líp :)

p.s. pyl se píše s tvrdým y :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie topenia - klimatizacia

Příspěvek od Atnarfus »

jajjcy píše:To je v tej malej mezírce jak tam nic nemám.


Zas tak malá není. Má tak 2x25cm. Filtr tam samozřejmě mít nemusíš, ale v tom případě ti jenom sprej moc nepomůže. Jestli tam filt není delší dobu, tak je na výparníku nalepený pěkný bordel. Posviť si něčím, aby jsi viděl dolu. Jestli je tam něco po hliníkovém žebrování nalepené, tak je potřeba to vyčistit.
Odpovědět