Zamlžuje se auto zevnitř

czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od czscorpio »

Zdravím,chtěl bych poprosit o radu.Mám jednobod a v současné době se mi zamlžuje přední sklo s bočními předními skly.Topení topí jak má,(když otevřu naplno nedá se uvnitř vydržet)fouká taky dost na všechny rychlosti.ale přední okno se za jízdy nerozmlží.Cítím z výdechu trochu fridex a u spolujezdce na podlaze je neustále mokro.Nádobka na kapalinu vydrží třeba 3 neděle plná a najednou je půlka pryč.V oleji voda není a nikde voda neuniká.Mám i nové těsnění pod hlavou,měnil jsem gufera u ventilů.Akorát do radiátoru nevidím.Odhlučnění po a okolo topení je neustále vlhké.Po přečtení podobných problémů si myslím,že je děravý radiátor.Takže se ptám,jestli má domněnka je správná,nebo může být příčinou i něco jiného.A ještě něco,je výměna radiátoru náročná?Čekají mě tam nějaké záludnosti při jeho výměně?Práce se nebojím.Jsem trochu z oboru,ale zeptám se raději těch kteří už se s těmito problémy setkali.Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od a13sh »

Sahni pod palubkou na molitany,jestli budu napite vodou,tak mas shnily rantl. To by znamenalo sundat sklo a vyvarit.
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od Kroupa »

Pokud cítíš z topení nasladlou vůni a mlží se ti okna tak někde prolíná radiator topení.Vzduch který fouká přes výměník se navlhčí a pak se na skle zkondenzuje.Výměna není složitá.Tahá se to směrem k baterce.Od děláš ventilátor a trošku to odmašlíš.Pro průměrně zručného kluka je to hračka.
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od czscorpio »

Okno jsem nedávno měnil i gumou a vše v pohodě.Jinak snad je to i pro průměrně zručného dědka taky v pohodě. :D .Dík za rychlou odpověď.Až to vyměním dám vědět jestli to bylo tím radiátorem.
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od Kroupa »

určitě,i pro průmě zručného dědka to bude v poho :lol:
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od czscorpio »

Ještě malý dotázek na který mi nedokázali odpovědět ani v obchodě.Když jsem koupil dnes radiátor a koukl do vývodů,uviděl jsem uvnitř každého vývodu uzavřenou bílou plast. trubičku,která vychází z trubek uvnitř radiátoru..Docela by mě zajímalo k čemu slouží,nebo jestli se před montáží nemají vytáhnout.Nerad bych to potom znovu rozebíral.Ještě jsem se s ničím takovým nesetkal.Dík za odpověď.
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od Kroupa »

Ty plastové vrtulky tam patří.Je to skrze rotaci vody a tím lepším převodem tepla ve výměniku.
V tom starém topení to bude taky,ale hodně ztrávené,většinou to potom ucpe výměník a přestane to topit.
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od czscorpio »

Aha,tak už jsem zase chytřejší.Teď jen vyměnit radiátor a budu v pohodě.Až na další příhodičku,která mi udělala vrásky na čele.Ale to už píšu v jiném tématu.Dík za odpověď,až vyměním,dám vědět jak jsem dopadl.
czscorpio
Příspěvky: 32
Registrován: ned 28. kvě 2006 18:26:36

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od czscorpio »

Tak radiátor vyměněn.Ale i pro průměrně zručného dědka to byl docela záhul.Nakonec to skočilo vyndanou přistroj.deskou a skoro celým topením.Nějak se mi to nechtělo dělat jako to prase a páčit to ven.Tak jsem si s tím pohrál.Už se okno nerosí,topení topí jak má,jen jak jsem pospíchal tak jsem blbě asi zacvakl náhon a nejde mi tachometr.Ale to je už jen taková malá drobnůstka.Takže klidně toto téma můžete zamknout a ještě jednou dík za rady. :salut:
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od redroker »

To, že se mi hlavně v chladném počasí zamlžují skla, jsem si tak nějak zvykl.Holt chvilku postojím a odmlžím naplno puštěný větrákem.Co mě ale rozčiluje, je to, že ať se snažím jak chci,tak jsou na čelním skle(zevnitř) viditelné čmouhy od mytí. Zkusil jsem snad všechno. Jarovou vodu,alkoholový roztok,octovou vodu,přípravek, který prý nenecháva šmouhy,ale vždy když se okno trochu zamlží,jsou viditelné tahy po mytí. Je to snad vlastnost skla,nebo dělám něco špatně? Díky za případné rady. :hlava:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od emilio52 »

a nemáš špinavej hadr nebo mastnej ?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od redroker »

Pokaždé použiji nový hadr, nebo i papír (kuchyňská role), výsledek je stejný.
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžuje se auto zevnitř

Příspěvek od 00Inferno00 »

Pokud tam máš šmouhy, tak okno není čisté. Pořádně ho umyj.
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Odpovědět