Originalni alarm

Pihy - FK

Originalni alarm

Příspěvek od Pihy - FK »

Nazdarek chtel bych se zeptat jestli nekdo nevíte kde by se dala sehnat originalni ridici jednotka k alarmu... :?: :?:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Atnarfus »

Mě se jedna válí doma. Je to italský Laserline.
Nemám k ní ale klíče ani dálkové ovladače, tak je to k ničemu. Maximálně z toho vykuchám konektor na připojení dálkového centrálu.
Pihy - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Pihy - FK »

a nemel by si nejakou fotku?? kdyztak mi ji posli na t.pihy@seznam.cz
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Atnarfus »

Máš to v mejlu, ale koukal jsem, že už jsem ti je jednou posílal.
Pihy - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Pihy - FK »

jj posilal promin ja sem si to neuvedomil promin.... ale bohuzel to nepasuje na ty kabely co tam mam, ale diky za poslani :)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Atnarfus »

Nic se neděje. Klidně ti vyfotím i konektor v autě. Je to velké bílé bago, tři řady pinů a černá posuvná pojistka.
Nechce se mi ten konektor z auta střihat, tak asi vykuchám z řídící jednotky alarmu protikus a pomocí něj tam připojím dálkové ovládání.
Pihy - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Pihy - FK »

Ja tam mam mam tyhlehttp://img215.imageshack.us/img215/9113/dscn0977ez8.jpg..... tak ted nevim je to vubec k alarmu kdyz ty tam mas jeden? Co myslis?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Atnarfus »

To pravděpodobně bude, ale k jinému.
smazany clen - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od smazany clen - FK »

original laserline vypedá takto
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Ivarek »

radisak píše:original laserline vypedá takto

Nooo,funglovka,pěkný...Nechceš mi prodat jeden ovladač? :D
Pihy - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Pihy - FK »

Ten je peknej, ale nemoh by si mi rict kde si ho sehnal ze bych se tam zkusil zeptat jestli tam nahodou nemaj tem na ty konektory co mam ja?? :shock:
suchar

Re: Originalni alarm

Příspěvek od suchar »

Pihy to je alarm metasystem,ale všichni na něj nadávají pro vysokou poruchovost!Já ho mám v autě a zatím bez problémů.Raději zainvestuj do něčeho lepšího.A jedna jednotka se mi válí v garáži,ale je bez dálky takže k ničemu a nové to už neseženeš. :cry:
Pihy - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Pihy - FK »

suchar: moh by si poslat fotku na t.pihy@seznam.cz? kolik by sis za to co mas v garazi predstavoval? a nemas nahodou nekde nejaky schéma co na kterej vývod vede??
suchar

Re: Originalni alarm

Příspěvek od suchar »

O fotku se pokusím,ale nebude to hned a návod snad najdu,ale nechápu k čemu ti to bude.Protože ta jednotka je bez dálky ničemu a ta moje je po prvním pokusu jí rozebrat.
host

Re: Originalni alarm

Příspěvek od host »

Pihy píše:suchar: moh by si poslat fotku na t.pihy@seznam.cz? kolik by sis za to co mas v garazi predstavoval? a nemas nahodou nekde nejaky schéma co na kterej vývod vede??

tady to máš:
pin na 26pinovém konektoru .... funkce ............... barva vodiče ......... poznámka
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
26/1 ................................ spínač dveří ........ zeleno/bílá .......... spíná na kostru
26/4 ................................ centrál .............. žlutá ................. funkce "otvírá"
26/5 ................................ kostra ............... hnědá
26/8 ................................ kostra ............... hnědá
26/9 ................................ centrál .............. černá ................. funkce "zavírá"
26/11 ............................... směrovky .......... černo/bílá
26/12 ............................... směrovky .......... černo/zelená ........ při zapojení k alarmu je jedno jestli P nebo L
26/14 ............................... spínač větráku .... rudá .................. u nového alarmu nezapojen (ve starém asi spotřeba) +12V při sepnutí (neřešil jsem)
26/15 ............................... kostra .............. hnědá
26/16 ............................... spínací skříň ....... černo/rudá ......... +12 V při sepnutí klíčkem
26/18 ............................... 12V .................. rudá ................ +12 V trvale
26/21 ............................... 12V .................. rudá ................ +12 V trvale
26/22 ............................... spínač kapoty ...... hnědo/bílá ......... spíná na kostru
ponechal jsem původní LEDku i s anténkou (samostatný konektor):
rudý + LED
modrý - LED
bílý anténa
bohužel ultrazvuková čidla jsou plonk, alarm co mám to neumí.
Jinak přepojení na nový alarm podle výšeuvedených barev je bez problémů, akorát je třeba volmetrem oddělit dva vodiče s 12V trvale a zvlášť větrák (jsou všechny rudé).
host

Re: Originalni alarm

Příspěvek od host »

suchar píše:Pihy to je alarm metasystem,ale všichni na něj nadávají pro vysokou poruchovost!Já ho mám v autě a zatím bez problémů.Raději zainvestuj do něčeho lepšího.A jedna jednotka se mi válí v garáži,ale je bez dálky takže k ničemu a nové to už neseženeš. :cry:

mám dva volný DO
smazany clen - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak tento alarm mam taky je to originalní co se montoval do starších modelů a již se nevyrábí snad starší od někoho kdo ho má na nic, je to přímo syrena a na ni se ty kabely připojí a dá se i klíčem vypnout
bindis - FK

Re: Originalni alarm

Příspěvek od bindis - FK »

Ahoj, nemáš ještě ten laserline jednotku i s DO díky :D
Rori
Příspěvky: 8
Registrován: ned 07. úno 2021 12:08:45

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Rori »

Ahoj, chcem dať do mojej Felície originálny autoalarm, ale ponúka sa mi všade iba Laserline, no mám za to že do OF sa dával Metasystem a do M98 už Laserline, ale ja mám OF. Videl som v ETKE napísané, že Laserline sa dával od roku 95 tak som teraz zmätený. Prosím poraďte čo ďalej. :salut:
Rori
Příspěvky: 8
Registrován: ned 07. úno 2021 12:08:45

Re: Originalni alarm

Příspěvek od Rori »

tak je to ako som si pôvodne myslel, kdesi som videl foto s nadpisom v hlavičke, že ETKA Laserline 94 - 01 :thumbdown:

https://img37.rajce.idnes.cz/d3702/17/1 ... .jpg?ver=0
Odpovědět