Zapojení neoriginálního servomotorku na originální ŘJ

Scofield
Příspěvky: 32
Registrován: úte 22. kvě 2018 23:05:48
Bydliště: Napajedla, Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zapojení neoriginálního servomotorku na originální ŘJ

Příspěvek od Scofield »

Zdravím, ve dveřích u řidiče mi odešel servomotorek zamykání, takže jsem sehnal druhý. Bohužel neoriginální. Nicméně netuším jak ho zapojit. Origiální má kabely: modrý, hnědý, bílý, černý a žlutý.
Nicméně veškeré náhrady mají modrý, hnědý, bílý, černý a zelený. Přemýšlel jsem, že je to vesměs podobné, že bych to zapojil stejně, akorát zelený bych zapojil do žlutého a mohlo by to fungovat. Ale zas na druhou stranu v originálním zamykání dozadu jde hnědý a modrý a v neoriginálním zelený a modrý, Tudíž předpokládám, že to bude uplně jinak. Všem díky za rady
Můj vozový park:
Škoda Felicia 1.3 MPi 50kw r.v. 1997 - hatchback Modrá královská
Škoda Felicia 1.6 MPi 55kw r.v. 1998 - hatchback Bílá Candy
Škoda Octavia II vRS 2.0 TFSI 147kw r.v. 2008 - liftback Modrá race metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení neoriginálního servomotorku na originální ŘJ

Příspěvek od 103457 »

Nemám ty motorky u sebe a v schematech se mi to nechce hledat. Ale silové vodiče, to jsou ty co ovládají chod motorku nahoru / dolů jsou vždy trošku silnější než ty od spínače na impulsy pro ř.j.auta. U neorigo motorku jsou silové modý a zelený a zbytek musíš proměřit, už si to nepamatuju. Ale spínaná je kostra, takže jeden z těch 3 zbylých vodičů vždy bude kostra když bude zamknuto nebo odemknuto. No a ty zbylé jsou pak impulsy jeden je zamknout a druhý odemknout. Není to tak těžké proměřit.
Jen upozorňuju, když to budeš dělat u otevřených dveří, musš ve dveřích otočit západkou, aby si zámek mysle, že jsou dveře zabouchuté. Pak ti půjde odemykat i zamykat i při otevřených dveřích. Další pozor si dej, až budeš hotovej a budeš chtít zabouchnout dveře, nejdřív musíš tu západku otevřít a to jde jen mechanicky klikou zvenku nebo zevnitř. Elektricky odemknuté auto neznamená otočení západky dveří.
Odpovědět