Snímač průtoku palubního počítače – konzultace stavu.

bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Snímač průtoku palubního počítače – konzultace stavu.

Příspěvek od bosator »

Zdravím Vás a prosím o radu. Zakoupil jsem přes bazoš palubní počítač pro 1.3 Mpi. Inzerát zněl slibně, plně funkční, odzkoušený, se všemi čidly. Na otázku zda je v pořádku i čidlo průtoku, pán v telefonu odpověděl, že vše funguje. Dnes to dorazilo na dobírku. Po rozbalení mě čidlo průtoku připadá poškozené, ulomený konec a myslím, že nebude fungovat. Posílám foto, prosím zkušené o vyjádření, má to smysl zapojovat, nebo je KO. V konci čidla je díra, a jsou tam vidět 3 plíšky. Myslím si, že tam chybí nějaká cívka, která snímá impulsy, ale nevím. Jde to případně nějak opravit. Předem díky za rady a vyjádření. Foto zde: https://bosator.rajce.idnes.cz/pocitac/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač průtoku palubního počítače – konzultace stavu.

Příspěvek od 103457 »

Je nějaký divný, možná pod tou bužírkou je snímač, na který se navlá třmínek, ale rozhodně nevypadá, jako origo čidlo. Na fotu máš, jak pro BMM, tak pro MPi
https://i.postimg.cc/y6fpRYHf/PB072713.jpg
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač průtoku palubního počítače – konzultace stavu.

Příspěvek od Maty »

Ulomený konec čidla .... tohle fungovat nebude.

pokud se domluvíš s prodejcem, aby ti dal patřičnou slevu tak nové čidlo seženeš tady: https://www.sp-el.cz/Snimac-prutoku-pal ... cia-d2.htm
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Snímač průtoku palubního počítače – konzultace stavu.

Příspěvek od bosator »

Moc díky za rychlou odpověď. Dle foto je to jasný, skutečně je odlomený ten konec, poslední cca 1 cm. Zkusím zavolat prodejci a domluvit slevu. Dal jsem za to 1150, cena by to byla dobrá, kdyby nelhal a bylo vše dle inzerátu a jeho slov. Jinak teploměr funguje, doufám, že i snímač rychlosti je ok.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač průtoku palubního počítače – konzultace stavu.

Příspěvek od 103457 »

Tak hlavně, aby to byl TC-6 a nikoliv TM-3. To už by jsi to čidlo průtoku shánět nemusel. :lol:
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Snímač průtoku palubního počítače – konzultace stavu.

Příspěvek od bosator »

Je to TC 6, to se povedlo. Shodou náhod jsem asi před 10 lety TM3 pořídil, fungl nový v origo krabici za 500, tady od 1 člena, co ho koupil ve výprodeji s původní doměnkou že je je plnohodnotný.Mám ho ve 2. feldě na LPG. Ale jak vidím na Spec_EL. z měj za 150 udělají TC6P, přehrají soft + dokoupíš opět snímač průtoku.
Odpovědět