Svazek mimořádných výbav

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Jura_Favorit »

SVAZKY MIMOŘÁDNÝCH VÝBAV


Co to je a k čemu to slouží?
- svazek mimořádných výbav slouží k propojení nadstandardního příslušenství a prvků výbavy, jako je např. elektrické stahovaní oken předních dveří nebo vyhřívaná sedadla, ale také například reproduktory, se zbytkem palubní elektroinstalace.
- nachází se za palubní deskou, svorkovnice pro připojení dveřních svazků jsou pod dolními obklady "A" sloupků.
- svazek mimořádných výbav se připojuje na desetipinovou svrokovnici mimořádných výbav na hlavním kabelovém svazku (pin č. 8 není obsazen).


Jak zjistím, zdali mám ve voze některý ze svazků mimořádných výbav?
- vozy ve výbavě GLX, akční modely ve výbavě LX nebo vozy ve výbavě LX s nějakým příplatkovým příslušenstvím, by měly svazek mimořádných výbav mít.
- základní výbavy LX svazek většinou nemají. Nelze se však na toto 100% spolehnout, proto je pro ověření, zda a také jaký svazek se skutečně v vozidle nachází, nutno demontovat obklad "A" sloupku, doporučuji ten u spolujezdce:
1) odcvakneme obklad prahu
2) vyšroubujeme vrut držící obklad sloupku
3) odcvakneme samotný obklad sloupku
- objevíme-li pod obkladem konektory viz. foto, znamená to, že svazek mimořádných výbav ve voze máme :)

Obrázek foto: Ježek

- lze se řídit tím, že pokud je ve voze z výroby originální centrální zamykání, je napojené přes nějaký svazek mimořádných výbav.

Co dělat v případě, že na hlavním kabelovém svazku nemám svorkovnici mimořádných výbav?
- pokud máme "nejchudší" LX výbavu a desetipinovou svorkovnici pro připojení svazku mimořádných výbav na hlavním svazku nemáme, jsou dvě možnosti:
1) vyměnit hlavní kabelový svazek za jiný, který svorkovnici mimořádných výbav má (všechny GLX)
2) svorkovnici mimořádných výbav jednoduše dodělat. Popis a zapojení jednotlivých pinů ve svorkovnici je následující:
× pin 1 - svorkovnice BE-1 v pojistkové skříňce (spínané + přes pojistku 19)
× pin 2 - svorkovnice BD-9 v pojistkové skříňce (spínané + přes pojistku 16)
× pin 3 - svorkovnice BC-7 v pojistkové skříňce (vyhřívání zrcátka)
× pin 4 - svorkovnice BC-9 v pojistkové skříňce (vyhřívání zrcátka)
× pin 5 - propojení s kladným pólem "58" (světla)
× pin 6 - propojení s kladným pólem "30" (stálé +)
× pin 7 - kostra
× pin 8 - neobsazen
× pin 9 - do jednotky alarmu (dálkové ovládání centrálního zamykání)
× pin 10 - do jednotky alarmu (dálkové ovládání centrálního zamykání)
- podrobnější zapojení naleznete v dílenské příručce, sešit "Elektrická schémata".


Jaké svazky existují?
(zdroj: Etka 7, nejsou zahrnuty svazky pro vozidla s pravostranným řízením)
× 6U1 971 649 ....... svazek el. instalace pro připojení rádia
× 6U1 971 411 ....... svazek el. instalace pro centrální zamykání a vyhřívané zpětné zrcátko, 10.94 - 05.97
× 6U1 971 411G ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání a vyhřívané zpětné zrcátko, 06.97 -
× 6U1 971 411A ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, vyhřívané zpětné zrcátko a vyhřívaná sedadla
× 6U1 971 411B ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, el. nastavitelné a vyhřívané zpětné zrcátko a vyhřívaná sedadla, 10.94 - 05.97
× 6U1 971 411H ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, el. nastavitelné a vyhřívané zpětné zrcátko a vyhřívaná sedadla, 06.97 - 02.98
× 6U1 971 411N ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, el. nastavitelné a vyhřívané zpětné zrcátko a vyhřívaná sedadla, 03.98 -
× 6U1 971 411C ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, el. nastavitelné a vyhřívané zpětné zrcátko a elektrické ovládání oken, 01.98 -
× 6U1 971 411D ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, el. nastavitelné a vyhřívané zpětné zrcátko, elektrické ovládání oken a rádio, 01.98 -
× 6U1 971 411P ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, el. nastavitelné a vyhřívané zpětné zrcátko, elektrické ovládání oken a vyhřívané sedačky s regulací, 03.98 -
× 6U1 971 411Q ..... svazek el. instalace pro centrální zamykání, el. nastavitelné a vyhřívané zpětné zrcátko, elektrické ovládání oken, rádio a vyhřívané sedačky s regulací, 03.98 -


Jak je to s kabeláží ve dveřích?
- samotný svazek mimořádných výbav ve voze ještě neznamená, že můžeme rovnou připojit námi vybraný spotřebič. Je totiž potřeba, abychom měli také odpovídající dveřní svazek. Bohužel i v případech, kdy svazek mimořádných výbav máme, tyto ve dveřích nemusí být a je tedy nutné je sehnat.
- dveřní svazek poznáte na první pohled podle průchodky ("husího krku"), která je jeho součástí.
- existují (zdroj: Etka 7, nejsou zahrnuty svazky pro vozidla s pravostranným řízením):
× 6U1 971 121C ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektricky seříditelné a vyhřívané zpětné zrcátko, centrální zamykání a reproduktory vlevo
× 6U1 971 120C ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektricky seříditelné a vyhřívané zpětné zrcátko, centrální zamykání a reproduktory vpravo

× 6U0 971 121C ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken vlevo, 01.98 -
× 6U0 971 120C ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken vpravo, 01.98
-
× 6U0 971 121F ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken a centrální zamykání, pro vozidla s aktivními reproduktory vlevo, 01.98 -
× 6U0 971 120F ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken a centrální zamykání, pro vozidla s aktivními reproduktory vpravo, 01.98 -

× 6U0 971 121E ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken, elektricky seříditelné a vyhřívané zpětné zrcátko a centrální zamykání, pro vozidla s aktivními reproduktory vlevo, 01.98 -
× 6U0 971 120E ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken, elektricky seříditelné a vyhřívané zpětné zrcátko a centrální zamykání, pro vozidla s aktivními reproduktory vpravo, 01.98 -

× 6U1 971 121F ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken, elektricky seříditelné zpětné zrcátko a centrální zamykání vlevo, 01.98 -
× 6U1 971 120F ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken, elektricky seříditelné zpětné zrcátko a centrální zamykání vpravo, 01.98 -

× 6U0 971 121G ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken, elektricky seříditelné a vyhřívané zpětné zrcátko a centrální zamykání, pro vozidla s aktivními reproduktory vlevo, 01.98 -
× 6U0 971 120G ..... svazek el. instalace pro dveře pro elektrické ovládání oken, elektricky seříditelné a vyhřívané zpětné zrcátko a centrální zamykání, pro vozidla s aktivními reproduktory vpravo, 01.98 -



Domácí výroba svazků?
- svazky lze samozřejmě vyrobit i doma, v salonech Škoda lze objednat všechny potřebné konektory, stejně jako dutinky do nich.
- úplné schéma naleznete v dílenské příručce, sešit "Elektrická schémata".


Pozor! Svazek mimořádných výbav NEPŘIPOJUJE ARIBAGY!!!
- tyto se připojují pomocí dvou konektorů na hlavním svazku umístěných pod schránkou před spolujezdcem, viz. foto níže. Na svazku mimořádných výbav jsou tedy airbagy nezávislé!
- více se o připojení airbagů dočtete v příslušném tématu :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=21713.

Obrázek


Pozor! Svazek mimořádných výbav NEPŘIPOJUJE ABS!!!
- ABS má svou samostatnou kabeláž zcela nezávislou na svazku mimořádných výbav.
- více se o dodatečné montáži antiblokovacího systému dočtete v příslušném tématu :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=28&t=18713&p=310256#p310248.


Pozor! Svazek mimořádných výbav NEPŘIPOJUJE OSTŘIKOVAČE SVĚTLOMETŮ!!!
- ostřikovače světlometů mají svou samostatnou kabeláž zcela nezávislou na svazku mimořádných výbav, připojují se na bílý čtyřpinový konektor na předním kabelovém svazku umístěným v motorovém prostoru za nádobkou s aktivním uhlím viz. obrázek.
- více se o dodatečné montáži ostřikovačů světel dočtete v příslušném tématu :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=17195.

Obrázek


A nyní si jeden svazek mimořádných výbav popíšeme!
- svazek je původem z Felicie 1.3MPi r.v. 1999, akční model Safe line.
- pro přehlednost jsem jej rozdělil na tři skupiny, A a C se nachází pod obklady "A" sloupků (-> dveře), B je za palubní deskou.
- počet pinů = počet obsazených pozic v konektoru, nikoliv celkový počet pozic.

- Celkový pohled na svazek:

Obrázek

- A teď jednotlivé skupiny:

Obrázek
A 1 - 2 piny - centrál do zadních dveří
A 2 - 11 pinů - centrál do předních dveří + el. zrcátko
A 3 - 5 pinů - el. okno
A 4 - 2 piny - přední reproduktory
A 5 - 2 piny - zadní reproduktory
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrázek
B 1 - 10 pinů - jednotka centrálního zamykání
B 2 - 8 pinů - svorkovnice mimořádných výbav - konektor pro připojení k hlavnímu svazku
B 3 - kostra
B 4 - 11 drátů (odřezáno) - ISO konektor
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrázek
C 1 - 2 piny - centrál do zadních dveří
C 2 - 11 pinů - centrál do předních dveří + el. zrcátko
C 3 - 5 pinů - el. okno
C 4 - 2 piny - přední reproduktory
C 5 - 2 piny - zadní reproduktory
C 6 - 4 piny - konektor do pojistkové skříňky na pozici C, napájení rádia
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrázek


A ještě jeden dveřní svazek!
- svazek je určen do LP dveří pro připojení reproduktorů, centrálního zamykání a el. nastavitelných a vyhřívaných zrcátek.
- počet pinů = počet obsazených pozic v konektoru, nikoliv celkový počet pozic.

Obrázek foto: Jozan

A - 5 pinů - servomotorek centrálního zamykání
B - 2 piny - reproduktor
C - 8 pinů - ovladač nastavení zpětných zrcátek
D - 5 pinů - el. nastavitelné a vyhřívané zrcátko
E - 2 piny - připojení k svazku mimořádných výbav (reproduktor)
F - 11 pinů - připojení k svazku mimořádných výbav (centrální zamykání a el. nastavitelné a vyhřívané zrcátko)


Užitečné odkazy
- oficiální FAQ sekce MIMOŘÁDNÁ VÝBAVA :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=80&t=26530

- elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=9042

- elektrické spouštěče oken :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=19267

- centrální zamykání :arrow: /odkaz - bude doplněno/

- vyhřívané přední sedačky :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=21808

- klimatizace :arrow: /odkaz - bude doplněno/

- ABS :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=28&t=18713&p=310256#p310248

- dodatečná montáž airbagů :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=21713

- dodatečná montáž ostřikovačů světlometů :arrow: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=17195, diskuze zde: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=80&t=10054
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne pát 16. pro 2011 0:01:19, celkem upraveno 7 x.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
jhdown - FK

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od jhdown - FK »

Byl by někdo schopny to zpracovat detajlněji ? tak aby se to dalo podle navodu vyrobit ? .. např ktery kabel jak je propojeny .. ktery konektor s kterym .. popis jednotlivych pinu a delka jednotlivych kabelu mezi konektory ? Myslim si že mnoho uživatelu by tohle ocenilo , protože cely tenhle svazek kupovat je cenově nerealne a sehnat starší je čim dal tim těžší.S navodem bych i pomohl ,ale bohužel tento svazek nemam :(
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Suri »

jhdown - nato je taká múdra vec a to dielenská príručka - elektrické schemata , je tam všetko z farbami podľa rokov
steelboy - FK

zapojení Svazku mimořádných výbav

Příspěvek od steelboy - FK »

Ahoj, zatím jsen nenašel to co jsem hledal, tak zkousím založit nové téma. natahal jsem po celém autě svazek (centrál + el. zrcátka), do dveří jsem dal motůrky, kabely dotahal až k zrcátkům a vše vypadá dobře. až do doby zapojení svazku k elektrice. za přístrojovkou jsem našel konektor, který vapadal jako ten do kterého půjde zapojit nově natažený svazek, viz obrázek
Obrázek
horní je ten z auta, spodní konektor je ze svazku mimoř. výbavy. vše vypadalo dobře, konektory šly spojit, tak jsem si říkal, že vše je OK. druhý den nastartuju a zůstal mi svítit na palubce červený vykřičník (který běžně zhasíná - rozsvítí se, když je něco s brzdovkou, té je v nádržce dost). další problém nastal s rádiem. občas při jízdě se samo vyplo, zaplo, a tak dokola až najednou se úplně zaseklo.
také najednou přestaly svítit nějaké kontrolky na palubce, i když před tím fungovaly. zřejmě tím popraskaly zářovičky, ještě zkouknu pojistky (spotřebiče fungují)
dnes jsem konektory rozpojil a co se stalo: rádio začalo hrát. bohužel vykřičník stále po nastartování svítí.
nevíte někdo co by s tím mohlo být? proč stále svítí? docela se toho bojím a nevím co se děje.
a kam zapojit svazek k energii? jsem z toho docela zoufalej abych řekl pravdu.

díky za rady
goodFela - FK

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od goodFela - FK »

Potřebuju bleskovou radu... Jura píše, že pin 8 v 10pinový svorkovnici je neobsazenej. Já tam ale mam 2 bílo-hnědý káblíky, který vedou do elektrických oken. Co tam má bejt? Zkoušel jsem tam kostru i +, ale okna prostě nejedou. Pls help :( Co tam má bejt?

EDIT: Jsem jantar. Nezapojil jsem ten hnědej konektor do pojistkovky. Ale stejně by mě zajímalo, na co jsou ty 2 káblíky. Nemam je zapojený a okna jezdí...
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od mikka »

Ty dva hnědé/bílé dráty slouží pro vzájemné propojení pinů č. 5 na řídících jednotkách oken v pravých a v levých dveřích.
Na druhé straně svorkovnice mimořádných výbav není pin 8 zapojený.
goodFela - FK

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od goodFela - FK »

Oukej. Takže jenom klamání nepřítele. To to nemohli schovat ve svazku? :lol:
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od a13sh »

Dulezity dotaz - ma kazda felda v elektroinstalaci "pripravu" na napojeni kabelaze pro mimoradnou vybavu? Ja dneska ten konektor kam se ma pripojit mimoradka v aute proste nenasel :( :pale:
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

správný téma jsi našel ale nečetl , je to hned na začátku
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od a13sh »

Ne, i tema jsem zvolil bohuzel spatne :D po tom co to (asi Jura) presunul sem,jsem se to uz nahore docetl,zadne prijemne informace bohuzel :?
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

tak buď sehnat svazek , nebo si ho udělat (nemusíš dávat všechny dráty jen to co budeš potřebovat)
vwpickup
Příspěvky: 30
Registrován: pát 07. kvě 2010 22:23:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od vwpickup »

Ty dva jsou propojený se spínačema dveří pro lampičku.A slouží k tomu,že pokud vypneš zapalování a otevřeš dveře,tak okna přestanou fungovat.Aby okna nešly stahovat pořád i bez klíčku.


goodFela píše:Potřebuju bleskovou radu... Jura píše, že pin 8 v 10pinový svorkovnici je neobsazenej. Já tam ale mam 2 bílo-hnědý káblíky, který vedou do elektrických oken. Co tam má bejt? Zkoušel jsem tam kostru i +, ale okna prostě nejedou. Pls help :( Co tam má bejt?

EDIT: Jsem jantar. Nezapojil jsem ten hnědej konektor do pojistkovky. Ale stejně by mě zajímalo, na co jsou ty 2 káblíky. Nemam je zapojený a okna jezdí...
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Ivarek »

Hmmm,tak o tom pochybuju jelikož mě jdou okna stahovat i s otevřenýma dveřmama a vypnutým zapalováním.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Maty »

A po cca 10 minutách se vypnou ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Ivarek »

Jojo.... ;)
vwpickup
Příspěvky: 30
Registrován: pát 07. kvě 2010 22:23:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od vwpickup »

Je to podle schémat od března 99.Cca 10minut jdou okna pokud neotevřeš dveře.Ale pokud otevřeš tak přestanou jít.Já to na 98 taky neměl,okna šly pořád.A na Pick upu 2000 to tak je,otevřu a okna přestamou jít.Pokud neotevřu jdou ještě cca těch 10min.po vypnutí klíčku.

Ivarek píše:Hmmm,tak o tom pochybuju jelikož mě jdou okna stahovat i s otevřenýma dveřmama a vypnutým zapalováním.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Ivarek »

Těch 10 minut sedí ale jinak u mě žádný vliv na funkci otevření dveří nemá.Mám 01/1999.Možná že je to u ještě novějších.
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Ziberek »

Nevíte , proč se mi nezobrazují ty obrazky toho svazku mim. vybavy ? :D
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Orcus »

Protože tam kde byly uložený, už nejsou.
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Jura_Favorit »

Správně :thumleft:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Ziberek »

Aha, tak stím už asi nic neudelám.Kua. :hlava:
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od a13sh »

Je to skoda,me to Juro pred casem dost pomohlo,opozdene diky. :thumright:
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

tady je nějakej obrázek co jsem dělal http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 70027x.jpg
MireckoM - FK

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od MireckoM - FK »

× pin 3 - svorkovnice BC-7 v pojistkové skříňce (vyhřívání zrcátka)
× pin 4 - svorkovnice BC-9 v pojistkové skříňce (vyhřívání zrcátka)


Kluci je tu urco ok mne nejde pri tomhle tom zapojeni nedna strana
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Jura_Favorit »

Je to ok, nevěřící se mohou přesvědčit studiem schémat v DP...
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

potřeboval bych sehnat ten celý svazek v autě nic není.. do dvěří už mám komplet.. chci projet pár vrakáčů a potřebuju vědět, zda ten svazek jde vyndat bez problému nebo je někde za palubkou zamotaný tak to nevyndám a ještě by mě zajímalo kde se tam pak připojuje kdybych ho náhodou sehnal.. potřebuji jen centrál dodělat nic víc. díky
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

svazek je za palubkou zamotanej tam není připojen je v blízkosti spínací skříňky 10pinovou svorkovnicí (starší ze začátku výroby 8mi pinovou) , je hned připojenej k jednotce centrálu příp + další dle výbavy

podívej se jestli vůbec svorkovnici pro připojení máš , nemusíš za palubku , koukni u motoru za nádobku akt uhlí jestli tam je bílá svorkovnice se čtyřmi konektory
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

tak sem se díval není tam nic, u druhé 1.6 GLX tam je ta bílá svorkovnice, takže to budu muset dodělat, stačí když seženu komplet tu kabeláž je jedno jestli z nového nebo starého ksichtu ? dík
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

pokud myslíš hlavní svazek , tak to tak úplně jedno není , ale dá se to udělat tak že z toho sehnanýho vypářeš jen svorkovnici mimovýbav s kabelama a zapojíš to do svýho vozu (dělal jsem to pro dva kolegy z fora )
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

mám už v těch kablách chaos to jsem si nasral na hlavu s tím centrálem :D musím zítra mrknout v druhé feldě jak to tam je vedené, říkáš, že vedle spínačky je ta 10pinová svorkovnice ? a odtam to ej nějak propojené s řj centrálu atd ?
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

v blízkosti spínačky je ta svorkovnice , jedna část je připojená do hlavní instalace vozu a ta druhá je svazek mimovýbav ten vede do centrálu (na sloupku řízení vpravo) a dál ke sloupkům dveří kde jsou připojeny kabeláže dveří
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

tak sehnal jsem kompeltní kabelový svazek pro celé auto, teďka jestli jsem správně pochopil mám odmotat ten svazek mimořádných výbav, co jsem se tak předběžně díval tak na konci je zase tuším že 12pinová svorkovnice a do ní se má zacvaknout další, ono to je všechno zacvakane do takového černého rámečku
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Ziberek »

Z toho svazku co jsi sehnal, si vymotej svazek mimoradne vybavy.Na nem budou 2 svorkovnice, jedna pro jednotku centralu a druhou zapojíš do ty svorkovnice co najdes u spínací skřínky.
Tady máš fotku : http://ulozto.cz/xZuVYYw/bez-nazvu-jpg
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

jo diky moc, už jdu na to snad to půjde lehce :)
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Faster - FK

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od Faster - FK »

Chci se ještě před instalací zeptat..okna jsou napájena ze zelené svorkovnice z pojistkovky a zrcátka z černé svorkovnice u spínačky..Berou si ty okna i něco z oné černé svorkovnice nebo jsou na ní nezávislá? Jde mi třeba o podsvětlení spínačů a podobně..díky. Mám totiž dva svazky, jeden na zrcátka a druhý na okna..
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

ty feldy fakt delali dementi nebo si to neumim vysvetlit prolezl jsem ted cely hlavni kabelovy svazek, ale proste ten konektor na pripojeni mim.vybavy tam neni!! moje nervy... kdyz ustrihnu ten konektor co mam na tom hl. svazku co jsem dnes koupil da se to nejak zapojit?? podle toho navodu jak je napsano nahore?? pak uz by to teoreticky nemel byt problem potrebuju jen ten svaz. mim. vyb. zapojit. diky
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

nedělalali to denmenti , máš jen sockofilcku , tj bez mimovýbav
tu svorkovnici nesmíš ustřihnout , vytahuj postupně ze svazku kablíky co do tý svorkovnice vedou , většina jich je ve svorkovnicích pojistkovky , odstřihni jen ty co jsou svařený v uzlu
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

faster : napájení je ze zelený C pin 1 , a z tý černý připojení mimovýbav berou osvětlení a zapnutí klíčku "15"
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

h4... , pro jednoho jsem svazek celej dělal , některý dráty jsem měnil za delší(ty ustříhaný) nacvakl nový piny , a všechno se zapojilo do pojistkovky , nikde se žádný kábly nespojovali v základním svazku

a když už se stím budeš crcat rozmysli se jestli budeš chtít i mlhovky(jestli je nemáš) a ostřik světel
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

teď jsem se byl an to koukat znova a stejně některé dráty musím ustřihnout, protože co jsem se tak díval tak pin 5 (šedozelený) a pin 7 (hnědý) jsou každý spojený s dalšíma dvěma stejné barvy, když už mám ten svazek doma mohl bych z něho použít i svazek pro rádio a mlhovky by se hodily taky
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

svazek pro rádio je samostatnej ,
mlhovky musíš taky vymotat ,

jak jsem psal některý se musej ustřihnout , ten hnědej je kostra , šedozel osvětlení ,
když jsem to dělal vytáhl jsem si z tý rozdělávaný elektriky dost dlouhý dráty potřebný barvy nacvakl nový piny a zapojil
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

dneska to teprve vymotám, ale s tím zapojením si stejně nevím rady, nevím kde pak který drát nacvaknout
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

ty dráty jsou ve svorkovnicích pojistkovky , každej kablík má u svorkovnice popis (např : BA9 = svorkovnice BA pin 9)
ale jináč si můžeš poznamenat z jaký jsi co vytáh , nebo si udělat praporky přímo na dráty
hlavně to neštípej
odštípneš jen kostru(hnědý) o osvětlení (šedo zelený ?)

pak popř jestli nebudeš dělat ostřik předních světel tak můžeš odstřihnout drát co k němu vede
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

tak konektor mam venku ale stejne si nevim rady :( protoze tady v navodu je 7pinu v tom konektoru jich je pouze 6 protoze pin 6 tam ani neni takze co ted ? pin 1,3,4 jsou vpohoe u zbytku nevim kde to nastrkat... pin 2(zluty kabel) vede do http://www.gme.cz/fastony-na-kabel/faston-na-kabel-fh48x05m1-p834-016/ tam je scvaknuty s dalsim zlutym a na konci je faston do konektoru.. pak tu je pin 5 (sedozeleny) ten je usmiknut pac vedl do toho klubka, zkousel jsem jit po ceste jednoho dratu z toho klubka a vedl do BE3, ktery jiz je obsazeny v pojistkovce a tak me napadlo, ze bych ho usmiknul a napajel na to ten pin 5 a melo by to byt OK ne ?? a posledni je pin 7 coz je kostra a tu nevim kde taky pripojit to je vse co potrebuju. diky moc
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

vyfoť to co jsi vytáhl a použiješ ,
sežeň si pár nových pinů do pojistkovky / svorkovnice

pin6 , v novějších instalacích není osazen , ve starších tam bylo napájení , "30" bez pojistky

ten žlutej vede z pojistkovky do svorkovnice mimo výbav a pak pak do bílí svorkovnice s konektorem
jestli nebudeš dělat ostřik světel tak ten žlutej nech jen mezi pojistkovkou a sorkovnicí , zbytek odstřihni

šedozelený , vymotej si z tý starý elektriky šedozelenej drát aby byl dlouhej jako ostatní co máš z svorkovnice mimo výbav do pojistkovky , nacvakni na něj nový piny , vesvorkovnici mimovýbav ho věměň , přijde zapojit do pojistkovky podívám se kam a napíšu

kostra , hnědej , zkus z tý starý elektriky vytáhnout cca 50cm dlouhej hnědej s okem nebo pinem , na druhou stranu dáš co bude chybět , tj drát bude mít na jedný straně pin a na druhý oko , připojí se okem na sloupek řízení k ostatním hnědým na kostře
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

podívej na pojistkovku svorkovnice BC pin 14 , jestli tam nic není dáš tam ten šedozelený
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

mám to zapojené tak jak jsi psal, ten svazek mimo výbav měl svou vlastní kostru takže sem nevěděl jestli dát kostru i z toho konektoru tak sem to raději udělal zrušit se to dá vždycky, nevím jestli to funguje protože nemám tu řídící jednotku takže jak ji seženu tak se uvidí :) zatím díky za pomoc
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od ferdamravenec »

jakou jednotku sháníš ? novou nebo starou ?
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od H4nIS »

netuším jaké se dělaly, no musí to být na 8pinový konektor, mohl jsem mít od jednoho co prodává feldy na díly, ale chtěl 300 což je celkem dost, chci se dostat co nejlevněji pač univerzální centrál je za nějakých 600
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Svazek mimořádných výbav

Příspěvek od 103457 »

Dělaly se 6 a 8 pinové jednotky CZ. 6 pinů do r.v.05/97 a 8 pinů od 06/97.
Ty jednotky se běžně prodávají po stovce a dost často je někdo prodává i zde. Za 300 je to zlodějna.
Odpovědět