Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Veverka
Příspěvky: 4
Registrován: stř 13. led 2016 8:47:31
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Veverka »

Zdravím,

chtěla bych kohokoli ochotného a znalého poprosit o pomoc. Při jízdě občas najednou zhasnou světla a současně i přístrojovka, pak cvakne relé a znova se rozsvítí. Je to nepravidelné, nevidím souvislost s otáčkami a pod, jak jsem tu někde četla. Taky jsem se někde dočetla, že pokud je to relé X, chcípne při tom i ventilátor, ale to se mi myslím neděje...
Dají se nějak zkontrolovat relé, které z nich je kaput? Nebo mám hledat příčinu úplně někde jinde? Někdo tu psal i o zatékající vodě, ale tu jsem tam nenašla, tak snad ok...

Předem díky za rady.
Věrka
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od pipo444 »

Skontrolovať žltý kábel čo ide ku štartéru, jeho konktakt, či nieje zlomený, popraskaný apod.
Robia to len svetlá ? ak je to tým žltým káblom tak vypína relé X a s ním aj ventilátor, hmlovka a tak dál.. neviem čo všetko je na to napojené :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od 103457 »

Ahoj Veverko Věrko :salut: :flower: :flower:

Musíš nám sdělit maximum informací a to nejen o problému, ale i o sobě. Tím nemyslím tvoje míry a telefoní číslo, ale vyplň si prosím profil:
http://www.feliciaklub.cz/veverka
Pak zjistíme odkud jsi a třeba se najde v tvém okolí nějaký náš člen, který ti přímo na místě pomůže definovat závadu.
Popřípadě můžeš sama se pokusit vyhledat pomoc u našich členů, jestli máš nějaké nabídky ve svém okolí.
http://feliciaklub.cz/forum/viewforum.php?f=85
Veverka
Příspěvky: 4
Registrován: stř 13. led 2016 8:47:31
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Veverka »

Ok, jsi zlatý, díky za radu, zkusím kabel. Teď jen maličkost... Kde najdu ten žlutý kabel? :D (Jsem totální amatér, pokud to není zjevné, tak prosím o instrukce jak pro blbce :D ) Děkuju.

V.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od ferdamravenec »

ahoj , prověř jestli opravdu se ten ventilátor vypne , (ale já mám pocit že když to takhle zlobí-žlutýdrát na startéru , tak se i špatně startuje) ,

takže moje otázka > je v autě denní svícení (automatické rozsvěcení) ? pokud ano , bude to v něm - je vyhřáté relé - stačí jen proletovat , nemusí se kupovat nové , (nouzově stačí vývod relé přitisknout k tišťáku)
problém neodkládat

ale taky to může být jen voda v pojistkovce - když ji otevřeš , vyteče , pokud ano , nezavírej popjistkovku , zatéká předním oknem
Veverka
Příspěvky: 4
Registrován: stř 13. led 2016 8:47:31
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Veverka »

Zdravím pánové,

takže profil doplněn, vše zjištěno...
Ale nejsou to pro mě dobré zprávy...
- Ventilátor se nevypíná, když zhasnou světla.
- Denní svícení nemám.
- Voda v pojistkovce to není. Zrovna v tu středu, co jsem sem psala pršelo přes den dostkrát a uvnitř jsem nic nenašla....

Jakékoli další nápady, co by to mohlo být? Mám teda zkusit koupit to X relé? Nebo mi prosím napište, kde najdu ten kabel a já se s tím poperu...

Předem díky.
Věrka
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od 103457 »

Mohl by to být vypínač obrysovek, ten první vlevo, nebo relé světel R1, najdeš zde, který to je.
http://www.feliciaklub.cz/knihovna.html?detail=48
To by bylo asi nejjednodušší vyměnit a zkusit co to bude dělat.
Popřípadě můžeš zajít na radu sem:
viewtopic.php?f=85&t=24522
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od ferdamravenec »

relé X ani žlutej kabel neřeš , to by se vypínal i větrák topení , stěrače

jak psal kolega , buď relé R1 , hned nad pojistkama první zleva , (možno si ho vyměnit s R2) , ale spíš spínač obrysovek

opravdu tam denní svícení není ?
může tam být deaktivované , ale stejně je to na něm , resp správné funkci jeho relé , závislé , (zítra nafotím jak vypadá)
Veverka
Příspěvky: 4
Registrován: stř 13. led 2016 8:47:31
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Veverka »

Dobrý, relé na světla vyměnit zvládnu, Ale neumím ti odpovědět na to denní svícení. Jestli je deaktivované, nevím, jak se pozná... :( Počkám na fotku...

Děkuju :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od ferdamravenec »

ještš jsem to neudělal , ale je to na dobrý cestě , dneska jsem musel vyjet autem který to má , takže to zkusím nafotit
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od ferdamravenec »

pokud je tam přidaný denní svícení tak to vypadá takhle , http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 230198.jpg

dektivace : rozpojením svorkovnice na černým káblu ,

jestli tam nebude denní svícení , tak to bude nejspíš spínač obrysovek
noty88

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od noty88 »

ahoj lidičky chtěl jsem se zeptat jak začít ani nevím jestli se ptám dobře nebo ne ale víte mám 1,6 a než jsem jí dával do servisu jezdila výborně ale do servisu musela jít protože mi sní kapal olej z motoru nyní zdárně přetěsněno a nic neteče jenže v poslední době mi felda nechce naskočit jen točí a točí motor ale nenaskočí taky mi cvakají relátka měl jsem už plno rad typu palivové čerpadlo což jsem vyměnil ale nic. Jindy to naskočí ale když se chci plynule rozjet tak motor chcípne jindy se mi to zas nerozjede hned po sebemenším pokusu se rozjet motor se začne jakoby třepat a skákat a dusit a zhasne víte nevím si už rady nechápu koupil jsem si i knihu jak na to škoda Felicia ale nikde žádná rada prosím o radu děkuji Mirek Pacholík
Rony
Příspěvky: 11
Registrován: pát 02. pro 2022 22:21:35
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Rony »

Zdravím fandy feldy, prosím začalo mi něco cvakat na levé straně palubovky. Relé pokud vím jsou vpravo pod palubovkou u pojistek, tak copak to může cvakat na levé straně v místech pro palubní počítač, který tam není. Děkuji za každou dobrou radu.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od ferdamravenec »

No to se budeš muset podívat sám. To bude něco co tam někdo dodělával . Nebo přijeď .
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od 103457 »

A slyšíš to z palubovky? není to na levé straně v motorovém prostoru? Tam má relátka diesl nebo diavia klima.
Jinak, jak už se tu píše na levé straně palubovky žádný relátka v originále nejsou.
Rony
Příspěvky: 11
Registrován: pát 02. pro 2022 22:21:35
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Rony »

Je to originál 1,3Mpi jsem 1. majitel i provozovatel. V motorovém prostoru před řidičem je řídící jednotka. Pak na palubovce vypínač obrysovky a tlumené. Co to může cvakat nevím. Ten zvuk mi hodně připomíná jakoby se točil ventilátor a nějaký papírek by brnkal po lopatkách.
Naposledy upravil(a) Rony dne pát 09. pro 2022 10:09:35, celkem upraveno 1 x.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od ferdamravenec »

Cvaká to kdy ?? Jen za jízdy? Stále? Co je zapnuté ?
Rony
Příspěvky: 11
Registrován: pát 02. pro 2022 22:21:35
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Rony »

Budu to sledovat a pak podrobně popíšu. Naposledy to cvakalo během jízdy.
MrFlorda
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 21. zář 2017 17:22:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od MrFlorda »

Zdravím :D mám podobný problém. V týdnu mi začalo nekontrolovatelně cvakat relé svorky X a problikávat/zhasínat světla a větrák. Po nastartování jsem na spínaných svorkách naměřil od 13,3 do 15V v závislosti na odběru (zapnutí světel a ventilaci), s vypnutým motorem 13,3V. Původně to cvakalo random ale dnes jen při volnoběhu v koloně. Taky se dost zahřívají tlačítka na palubovce. Podle předchozích příspěvků jsem zkontroloval startér, ale kabely jsou v pořádku ( je asi 8 měsíců novej). Otevření pojistkové skříně a případné vyschnutí taky nepomohlo. Baterka je taky OK (12,8V), nabytá před 2 měsíci.
Myslíte že by to mohl způsobit špatný alternátor? Jak by se to dalo ověřit? Zkusil jsem vyměnit samotné relé a za chvilku se cvakání opakovalo.
Taky se zřídka kdy stane že po krátké pauze nejde znovu nastartovat ale to jsem pokládal za chybu imobilizéru.

Díky za odpovědi
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od ferdamravenec »

Zkontroluj žlutý kablík na startéru
Rony
Příspěvky: 11
Registrován: pát 02. pro 2022 22:21:35
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé, zhasínají svěltla i přístrojovka

Příspěvek od Rony »

Cvakání na přístrojové desce skončilo, výměnou spínače obrysových světel. To cvakání určitě způsoboval vadný kontakt.
Odpovědět